Amerika Birleşik Devletläri

Amerika Birleşik Devletläri Poyraz Amerika kontinentında bir devlet. Washington, D.C. baş kasabası. Komşuları Kanada hem Meksika. İnsannar hepsi 308,745,538. Ofiţial dil yok. En çok konuşulan dil İngiliz dili. Din hristian, islam, çıfıt, başka dinner. Toprak 9,826,675 km² En büük kasaba New York. Toprak en büük Üçüncü devlet. İnsannar en çok üçüncü devlet.

Azerbaycan rayonlar listası

Azerbaycan rayonlar listası

Franțiya

Franțiya, Franțiya Respublikası (Franțuz: République française)

Gagauz dili

Gagauz dili, Gagauz Türkçäsi — Türk dilleri gruppasına giren dil, angisindä Gagauzlar laf ederlär. Hem Gagauz Yerin (Respublika Moldova) ofiţial dili. Bu dilde laf eder 150,000-e yakın insan. Türkiye Türkleri hem çoyu Gagauz Türkleri Gagauz dilini Türkiye Türkçäsinin bir lehçesi gibi görer.

Kolumbiya

Kolumbiya - Üülen Amerikada bir devlet. Baş kasaba - Bogota. Toprak - 1,138,910 (km²). İnsannar - 41,008,227 (2002). İnsannar sıklıı

Niderland

Niderland — Evropa 'da bir devlet.

Pensilvaniya

Pensilvanya — Amerika Birleşik Devletläri Viliyatı.

Rusiya

Rusiya (Rusça: Российская Федерация, Россия) — Evropa 'da bir devlet.

Vikipediya

Vikipediya (İngiliz: Wikipedia) — açık enţiklopediya.

Yaponiya

Yaponiya (Yaponiya: 日本国) — Aziyada bir devlet.

Üülen Koreya

Üülen Koreya — bir devlet Aziyada. Komşu devlet: Poyraz Koreya.

İndiya

İndiya — bir devlet aziyada. Komsu devletler: Pakistan, Kitay Halk Respublikası, Nepal, Butan, Bangladeş, Myanmar.

İngiliz dili

İngiliz dili (inglis dili, İngilizce, angliyca; İngilizce: English Language, English , İngilizce söylenişi: /ˈɪŋɡlɪʃ/) - ikinci dil hem resmî dil olarak dünya genelinde, özellikle İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri hem çok sayıda uluslararası örgüt tarafından da kullanılmaktadır.

İtaliya

İtaliya — Evropa 'da bir devlet.

Şri-Lanka

Şri-Lanka (Şri Lanka Soțialist Demokratik Respublikası; Sinhala: ශ්‍රී ලංකා ශ්‍රී ලංකා ප්‍රජාතාන්ත්‍රික සමාජවාදී ජනරජය, Tamil: இலங்கை இலங்கை ஜனநாயக சமத்துவ குடியரசு)

Başka dilde oku