13. juuni

13. juuni on Gregoriuse kalendri 164. (liigaastal 165.) päev. Juliuse kalendri järgi 31. mai (1901–2099).

14. juuni

14. juuni on Gregoriuse kalendri 165. (liigaastal 166.) päev. Juliuse kalendri järgi 1. juuni (1901–2099).

15. juuni

15. juuni on Gregoriuse kalendri 166. (liigaastal 167.) päev. Juliuse kalendri järgi 2. juuni (1901–2099).

16. juuni

16. juuni on Gregoriuse kalendri 167. (liigaastal 168.) päev. Juliuse kalendri järgi 3. juuni (1901–2099).

2004. aasta Euroopa Parlamendi valimised Eestis

2004. aasta Euroopa Parlamendi valimised Eestis kuulutas 12. märtsil 2004 välja president Arnold Rüütel ja valimispäev oli 13. juuni 2004.

Annika Rihma

Annika Rihma (sündinud 14. juunil 1984 Põlvas) on eesti orienteeruja ja jooksja.

Elena Glebova

Elena Glebova (kasutatud on ka nimekuju Jelena Glebova; vene Елена Глебова) (sündinud 16. juunil 1989 Tallinnas) on Eesti iluuisutaja.

Haugaslased

Haugaslased (Accipitridae) on päevase eluviisiga röövlindude sugukond pistrikuliste seltsist. Süsteemides, kus eristatakse haukaliste ja pistrikuliste selts, kuuluvad haugaslased haukaliste seltsi.

Iluuisutamine

Iluuisutamine on spordiala, kus sportlane või sportlaste paar peab uiskudel ja muusika saatel esitama kava, mis koosneb kohustuslikest elementidest (nt hüpped, piruetid, sammude kombinatsioon, tõsted jms).

Lindanise lahing

Lindanise lahing oli 1219. aasta juunis toimunud Liivimaa ristisõja lahing, kus revalased ja harjulased ründasid nüüdisaegse Tallinna kohal maabunud Taani kuninga väge. Pärast eestlastele edukat algust saavutasid Taani väed ülekaalu ja võitsid lahingu, ajades eestlased põgenema.

Linnud

Linnud (Aves) on selline keelikloomade klass selgroogsete alamhõimkonnast, kellele on iseloomulik võime aktiivselt lennata, nende keha on kaetud sulgedega ja esijäsemed on moondunud tiibadeks. Lindude ninamik on arenenud nokaks, neil ei ole hambaid ja nad hingavad kopsudega. Lindudel on parempoolne aordikaar ja neljakambriline süda ning nad paljunevad koorega munade abil. Linnud on valdavalt püsisoojased.

Läänemeri

Läänemeri ehk Limneameri (eesti keeles on nimi "Balti meri" ebasoovitatav) on Atlandi ookeani sisemeri, mis piirab Eestit põhjast ja läänest. Teised Läänemere-äärsed riigid on Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Taani, Rootsi, Soome ja Venemaa.

Orienteerumine

Orienteerumine on Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni definitsiooni järgi spordiala, kus võistleja iseseisvalt liikudes läbib maastikul märgitud kontrollpunktid, kasutades orienteerumiskaarti ja kompassi.

Perekond (bioloogia)

Perekond (genus) on bioloogias liigist kõrgemalseisev takson, millesse kuulub üks liik või mitu morfoloogiliselt sarnast liiki.

Sugukond (bioloogia)

Sugukond (familia) on bioloogilises taksonoomias lähedasi perekondi ühendav üksus. Lähedasi sugukondi ühendab selts.

Suur-konnakotkas

Suur-konnakotkas (Clanga clanga, varem Aquila clanga) on tumepruun haugaslaste sugukonda kuuluv linnuliik.

Taani lipp

Taani Kuningriigi lipp (ehk Dannebrog) on üks maailma vanemaid riigilippe. Esimest korda on selle kasutamist kirjalikult mainitud 1370. aastal. Tegemist on vanima järjepidevalt kasutusel olnud riigilipuga maailmas.

Taliolümpiamängud

Talioümpiamängud (inglise Winter Olympic Games; prantsuse Jeux olympiques d'hiver) on kaasaegsete olümpiamängude talispordialade üritus, kus võisteldakse lumel ja jääl. Taliolümpiamängud toimuvad iga nelja aasta järel.

Vaikne ookean

Vaikne ookean on suurim ookean Maal. See katab umbes kolmandiku Maa pinnast, 179,7 miljonit km² ehk rohkem kui kogu maismaa

Väike-konnakotkas

Väike-konnakotkas (Clanga pomarina) on haugaslaste sugukonda kotka perekonda kuuluv röövlind.

Loe teises keeles