1126

Високе Середньовіччя  • Золота доба ісламу  • Реконкіста  • Хрестові походи  • Київська Русь

Рік 1123 · 1124 · 1125 — 1126 — 1127 · 1128 · 1129
Десятиліття 1100-ті · 1110-ті — 1120-ті — 1130-ті · 1140-ві
Століття X · XI —  XII — XIII · XIV
Тисячоліття 1-ше — 2-ге — 3-тє

Геополітична ситуація

Візантію очолює Іоанн II Комнін (до 1143). Лотар II є королем Німеччини (до 1137), Людовик VI Товстий - королем Франції (до 1137).

Апеннінський півострів розділений: північ належить Священній Римській імперії, середню частину займає Папська область, південна частина півострова окупована норманами. Деякі міста півночі: Венеція, Піза, Генуя, мають статус міст-республік.

Південь Піренейського півострова захопили Альморавіди. Північну частину півострова займають християнські Кастилія, Леон (Астурія, Галісія), Наварра та Арагон, Барселона. Королем Англії є Генріх I Боклерк (до 1135), королем Данії Нільс I (до 1134).

У Київській Русі княжить Мстислав Великий (до 1132). У Польщі княжить Болеслав III Кривоустий (до 1138). На чолі королівства Угорщина стоїть Іштван II (до 1131).

На Близькому сході існують держави хрестоносців: Єрусалимське королівство, Антіохійське князівство, Едеське графство, графство Триполі. Сельджуки окупували Персію та Малу Азію, в Єгипті владу утримують Фатіміди, у Магрибі панують Альморавіди, у Середній Азії правлять Караханіди, Газневіди втримують частину Індії. У Китаї співіснують держава ханців, де править династія Сун, держава чжурчженів, де править династія Цзінь, та держава тангутів Західна Ся. На півдні Індії домінує Чола. В Японії триває період Хей'ан.

Події

Народились

Дивись також Категорія:Народились 1126

Померли

Дивись також Категорія:Померли 1126

MAX

MAX (англ. MYC associated factor X) – білок, який кодується однойменним геном, розташованим у людей на короткому плечі 14-ї хромосоми. Довжина поліпептидного ланцюга білка становить 160 амінокислот, а молекулярна маса — 18 275.

Кодований геном білок за функціями належить до репресорів, активаторів, фосфопротеїнів.

Задіяний у таких біологічних процесах, як транскрипція, регуляція транскрипції, ацетилювання, альтернативний сплайсинг.

Білок має сайт для зв'язування з ДНК.

Локалізований у ядрі, клітинних відростках.

PubChem

PubChem — база даних хімічних молекул. Мова: англійська.

PubChem утримується національним центром біотехнологічної інформації США (National Center for Biotechnology Information, NCBI) і є складовою частиною національної медичної бібліотеки США та відділенням національного Інституту Здоров'я США (National Institutes of Health, NIH).

В Українській Вікіпедії використовуються прямі посилання на PubChem у статтях, що описують лікарські засоби у Шаблоні: Лікарський засіб.

SMAD (білок)

SMADs є внутрішньоклітинними білками, що трансдукують позаклітинні сигнали від TGF-β в ядро, де вони активують далі транскрипцію гена.

SMADs утворюють тримери з двох рецептор-асоційованих факторів SMAD (R-SMADs) і одного кофактора SMAD (Co-SMAD), що діють як фактори транскрипції, які регулюють експресію певних генів.

Авреші

Авреші́ (фр. Avrechy) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Уаза. Населення — 1126 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 70 км на північ від Парижа, 55 км на південь від Ам'єна, 25 км на схід від Бове.

Альфонсо VII

Альфо́нсо VII (ісп. Alfonso VII, 1 березня 1105(11050301) — 21 серпня 1157) — імператор усієї Іспанії (1116–1157). Король Галісії (1111—1126), Леону (1126—1157), Кастилії (1127—1157). Представник кастильської Бургундської династії. Син графа Раймунда й леонської королеви Урраки I. Діяння описані в «Хроніці Альфонсо Імператора». До 1126 року правив разом із матір'ю. Прізвисько — Імператор (ісп. el Emperador).

Блан

Блан (фр. Blan) — муніципалітет у Франції, у регіоні Південь-Піренеї, департамент Тарн. Населення — 1126 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 600 км на південь від Парижа, 50 км на схід від Тулузи, 50 км на південь від Альбі.

Валлер

Валле́р (фр. Vallères) — муніципалітет у Франції, у регіоні Центр-Долина Луари, департамент Ендр і Луара. Населення — 1126 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 230 км на південний захід від Парижа, 130 км на південний захід від Орлеана, 19 км на південний захід від Тура.

Військова частина

Військо́ва части́на (скорочення В.ч., в/ч) — основна військова одиниця постійної організації в збройних силах, що організаційно може входити до складу більшої військової частини або з'єднання.

Під поняттям «частина» найчастіше маються на увазі полк або бригада. Зовнішніми ознаками частини є: наявність власного діловодства, військового господарства, поточного рахунку в органах казначейства, поштової і телеграфної адреси, власної гербової печатки, таємного та нетаємного діловодства, права командира віддавати письмові накази, закритого (25 повітряно-десантна бригада) і відкритого(в/ч А 1126) загальновійськового номерів. Тобто, частина має достатню автономність.

Наявність бойового прапора для частини не є обов'язковою.

Окрім полку та бригади частинами можуть бути штаби з'єднань, об'єднань, окремі структурні підрозділи Міністерства оборони, родів, видів збройних сил, наприклад: Управління кадрів Міністерства оборони, Головне управління розвідки Міністерства оборони України, штаб дивізії, штаб корпусу, штаб армії, штаб округу, а також інші військові організації (армійський госпіталь, гарнізонна поліклініка, окружний продовольчий склад, ансамблі пісні і танцю округу, гарнізонний будинок офіцерів, центральна школа молодших фахівців, військове училище, військовий інститут тощо).

У ряді випадків статус частини зі всіма її зовнішніми ознаками можуть мати формування, які відносяться до підрозділів. Частинами можуть бути батальйон, рота і навіть іноді взвод. Такі формування до складу полків або бригад не входять, а безпосередньо, як самостійна військова частина, на правах полку або бригади можуть входити до складу як дивізії, так і корпусу, армії, фронту, округу і навіть безпосередньо підпорядковуватися Генеральному штабу.

Такі формування також мають свій відкритий та закритий номери. Наприклад, 650 окремий переправно-десантний батальйон, 1257 окрема рота зв'язку, 65 окремий взвод радіотехнічної розвідки. Характерною ознакою таких частин є слово «окремий», що стоїть після цифр перед найменуванням. Втім і полк може мати в найменуванні слово «окремий». Це в тому випадку, якщо полк не входить до складу дивізії, а входить безпосередньо до складу армії (корпусу, округу, фронту). Наприклад, 120 окремий полк гвардійських мінометів.

Династія

Дина́стія (від грец. δυναστεία — «влада»)

монархи того самого роду, які змінюють один одного на троні за правом успадкування або спорідненості; також — правлячий рід, правлячий дім.

те саме, що рід; також — дім, родина, клан (у кельтів).

у китаїстиці назва держави, імперії на теренах Китаю; також — держава, імперія.

переносно про ремісничу, мистецьку чи спортивну школу.

Ерр (Дром)

Ерр (фр. Eurre) — муніципалітет у Франції, у регіоні Рона-Альпи, департамент Дром. Населення — 1126 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 500 км на південний схід від Парижа, 115 км на південь від Ліона, 21 км на південь від Валанса.

Естонська Вікіпедія

Естонська Вікіпедія — розділ Вікіпедії естонською мовою.

Започаткована 24 липня 2002 року. Наразі це 43 найбільша Вікіпедія, знаходячись між словенською і південноміньською Вікіпедіями.

Естонська Вікіпедія станом на 20 жовтня 2019 року містить 202 187 статей, 132 121 зареєстрованого користувача, 35 адміністраторів. Загальна кількість сторінок в естонській Вікіпедії — 487 666, редагувань — 5 463 107, завантажених файлів — 1126. Глибина (рівень розвитку мовного розділу) естонської Вікіпедії мала і становить 22.3 пунктів.

Етслен

Етсле́н (фр. Etzling) — муніципалітет у Франції, у регіоні Лотарингія, департамент Мозель. Населення — 1126 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 340 км на схід від Парижа, 60 км на схід від Меца.

Ларюскад

Ларюска́д (фр. Laruscade) — муніципалітет у Франції, у регіоні Нова Аквітанія, департамент Жиронда. Населення — 2416 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 470 км на південний захід від Парижа, 36 км на північний схід від Бордо.

Пеллінген

Пеллінген (нім. Pellingen) — громада в Німеччині, розташована в землі Рейнланд-Пфальц. Входить до складу району Трір-Саарбург. Складова частина об'єднання громад Конц.

Площа — 7,21 км2. Населення становить 1126 ос. (станом на 31 грудня 2017).

Рагнвальд Інгесон

Рагнвальд I Інгесон (?-1126) — король Швеції з 1125 до 1126 року. Походив з гетської династії Стенкілів. Мав прізвисько «Дурний».

Севіньяк (Кот-д'Армор)

Севінья́к (фр. Sévignac) — муніципалітет у Франції, у регіоні Бретань, департамент Кот-д'Армор. Населення — 1126 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 350 км на захід від Парижа, 55 км на північний захід від Ренна, 38 км на південний схід від Сен-Бріє.

Сен-Жам

Сен-Жам (фр. Saint-James) — муніципалітет у Франції, у регіоні Нижня Нормандія, департамент Манш. Населення — 2718 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 280 км на захід від Парижа, 105 км на південний захід від Кана, 70 км на південь від Сен-Ло.

Франш-Конте

Франш-Конте (фр. Franche-Comté, також у німецьких джерелах Фрайграфшафт, нім. Freigrafschaft Burgund) — невелика історична область та історичний регіон (з 1 січня 2016 у складі регіону Бургундія-Франш-Конте) на сході Франції. Займає 3% території країни, об'єднуючи чотири департаменти: Ду, Верхня Сона, Жура та Територія Бельфор.

Є різні пояснення походження назви «Франш-Конте». Згідно з переказом, тим часом як Франш-Конте, яке називалося тоді графством Бургундії, пало під пануванням імператора Німеччини (1026), один з графів Бургундії, Рено III (1126–1148) зажадав незалежність графства і відмовився проявляти пошану імператорові. Йому дали за це прізвисько «Франш-Конте» (Вільний граф). Звідти і з'явилася назва «Франш-Конте», дана згодом провінції.

Інше пояснення констатує особливе положення графства Бургундії після 1026 року: бувши приєднаним до Німецької імперії, воно не входило до неї фактично. Графство залишалося вільним від будь-яких сплат і оподаткувань і зберігало свою мову і свої традиції. Це було, таким чином, відверте і вільне графство. Тому і назвали провінцію Франш-Конте (Вільне графство).

Фронсак (Жиронда)

Фронса́к (фр. Fronsac) — муніципалітет у Франції, у регіоні Нова Аквітанія, департамент Жиронда. Населення — 1126 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 480 км на південний захід від Парижа, 26 км на схід від Бордо.

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.