1018

Початок Високого Середньовіччя  • Епоха вікінгів  • Золота доба ісламу  • Реконкіста  • Київська Русь

Рік 1015 · 1016 · 1017 — 1018 — 1019 · 1020 · 1021
Десятиліття 990-ті · 1000-ні — 1010-ті — 1020-ті · 1030-ті
Століття IX · X —  XI — XII · XIII
Тисячоліття 1-ше — 2-ге — 3-тє

Геополітична ситуація

Візантію очолює Василій II Болгаробійця. Генріх II є імператором Священної Римської імперії. Королем Західного Франкського королівства є, принаймні формально, Роберт II Побожний.

Апеннінський півострів розділений між численними державами: північ належить Священній Римській імперії, середню частину займає Папська область, на південь від Римської області лежать невеликі незалежні герцогства, півдненна частина півострова належать Візантії. Південь Піренейського півострова займає займає Кордовський халіфат, охоплений міжусобицею. Північну частину півострова займають християнські королівство Леон (Астурія, Галісія), де править Альфонсо V, Наварра (Арагон, Кастилія) та Барселона. Канут Великий є королем Англії й Данії.

У Київській Русі триває боротьба за трон між Святополком та Ярославом. У Польщі править Болеслав I Хоробрий. Перше Болгарське царство припинило існування, захоплене Візантією. У Хорватії триває правління Крешиміра III та Гойслава. Королівство Угорщина очолює Стефан I.

Аббасидський халіфат очолює аль-Кадір, в Єгипті владу утримують Фатіміди, в Середній Азії — Караханіди, у Хорасані — Газневіди. У Китаї продовжується правління династії Сун. Значними державами Індії є Пала, Пратіхара, Чола. В Японії триває період Хей'ан.

Події

Народились

Померли

Автошлях Т 1018

Автошлях Т 1018 — автомобільний шлях територіального значення в Київській області. Проходить територією Бориспільського, Баришівського та Яготинського районів районів. Загальна довжина — 51 км.

Частина шляху пролягає через місто Березань, де дана ділянка дороги має назву вулиці Героїв Небесної Сотні і є однією з центральних вулиць міста.

Аркамбаль

Аркамба́ль (фр. Arcambal) — муніципалітет у Франції, у регіоні Південь-Піренеї, департамент Лот. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 500 км на південь від Парижа, 95 км на північ від Тулузи, 6 км на схід від Каора.

Ват-година

Ват-годи́на — одиниця енергії або роботи, що дорівнює роботі, виконаній за 1 годину при потужності в 1 ват (3600 Вт-с).

Частіше використовується похідна одиниця кіловат-година.

Вільфаржо

Вільфаржо́ (фр. Villefargeau) — муніципалітет у Франції, у регіоні Бургундія-Франш-Конте, департамент Йонна. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 150 км на південний схід від Парижа, 130 км на північний захід від Діжона, 5 км на захід від Осера.

Домм

Домм (фр. Domme) — муніципалітет у Франції, у регіоні Нова Аквітанія, департамент Дордонь. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 460 км на південь від Парижа, 145 км на схід від Бордо, 60 км на південний схід від Періге.

Дунавка

Ду́навка — гора в Українських Карпатах, в масиві Синяк (частина Вигорлат-Гутинського вулканічного масиву), на межі Мукачівського та Свалявського районів Закарпатської області.

Висота гори 1018 м. над р. м. Східні схили дуже стрімкі, західні — пологі. До висоти 600 м. переважають мішані широколистяні ліси: дубово-грабові і дубово-букові. Вище тільки буковий ліс з невеликою домішкою хвойних дерев. На вершині трапляються вікові сосни.

Дунавка — найвища гора масиву Синяк.

Жувіньї-су-Анден

Жувіньї́-су-Анде́н (фр. Juvigny-sous-Andaine) — муніципалітет у Франції, у регіоні Нижня Нормандія, департамент Орн. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 220 км на захід від Парижа, 75 км на південь від Кана, 50 км на захід від Алансона.

Західне Болгарське царство

Західне Болгарське царство (970–1018) — традиційне найменування Першого Болгарського царства у період, коли північний схід було вже захоплено Візантією до остаточного його падіння 1018 року. У македонській історіографії державу згадують як Самійлове царство (мак. Самоилово царство), чим підкреслюється не-болгарський (македонський) статус державності, що спричиняє жваву дискусію.

Кюва

Кюва́ (фр. Cuvat) — муніципалітет у Франції, у регіоні Рона-Альпи, департамент Верхня Савойя. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 430 км на південний схід від Парижа, 105 км на схід від Ліона, 7 км на північ від Аннесі.

Кілобайт

Кілоба́йт (кбайт, кБ) — одиниця вимірювання обсягу даних, що дорівнює 210 стандартним (8-бітним) байтам або 1024 байтам. Застосовується для вказання обсягу пам'яті у різних електронних пристроях.

Назва «кілобайт» загальноприйнята, але формально невірна, оскільки префікс кіло-, означає множення на 1 000, а не 1 024. Правильною для 210 є двійковий префікс кібі-.

Лоссонн

Лоссо́нн (фр. Laussonne) — муніципалітет у Франції, у регіоні Овернь, департамент Верхня Луара. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 460 км на південь від Парижа, 120 км на південний схід від Клермон-Феррана, 16 км на південний схід від Ле-Пюї-ан-Веле.

Мазьєр-ан-Мож

Мазьє́р-ан-Мож (фр. Mazières-en-Mauges) — муніципалітет у Франції, у регіоні Пеї-де-ла-Луар, департамент Мен і Луара. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 310 км на південний захід від Парижа, 60 км на схід від Нанта, 55 км на південний захід від Анже.

Малафрета

Малафрета́ (фр. Malafretaz) — муніципалітет у Франції, у регіоні Рона-Альпи, департамент Ен. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 360 км на південний схід від Парижа, 70 км на північ від Ліона, 15 км на північний захід від Бург-ан-Бресса.

Нордоск

Нордо́ск (фр. Nordausques) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Па-де-Кале. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 220 км на північ від Парижа, 75 км на захід від Лілля, 80 км на північний захід від Арраса.

Перше Болгарське царство

Перше Болгарське царство — болгарська держава на півночі Балканського півострова, що існувала у період між 681 та 1018 роками. Болгарське царство заснували три етнічні групи:

протоболгари — тюрські племена під проводом хана Аспаруха, що прийшли на Балкани у VII столітті з Центральної Азії;

слов'яни — севери, смоляни, драговіти, ринхіти, з кінця V століття вони заселяли Родопи, Македонію, північ Болгарії;

фракійці — одриси, бессі, астіси, мези, гети, трибали — автохтонні мешканці Фракії.Найбільшого розквіту досягло за царя Симеона I. Столицею держави спочатку було місто Плиска, потім з 893 року — Преслав. До складу держави входила і частина території сучасної України, зокрема Закарпатська область та південь сучасної Одещини — історичний Буджак.

Плюзюне

Плюзюне́ (фр. Pluzunet) — муніципалітет у Франції, у регіоні Бретань, департамент Кот-д'Армор. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 420 км на захід від Парижа, 140 км на північний захід від Ренна, 50 км на захід від Сен-Бріє.

Понріє

Понріє́ (фр. Pontrieux) — муніципалітет у Франції, у регіоні Бретань, департамент Кот-д'Армор. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 410 км на захід від Парижа, 130 км на північний захід від Ренна, 36 км на північний захід від Сен-Бріє.

Спіноне-аль-Лаго

Спіноне-аль-Лаго, Спіноне-аль-Лаґо (італ. Spinone al Lago) — муніципалітет в Італії, у регіоні Ломбардія, провінція Бергамо.

Спіноне-аль-Лаго розташоване на відстані близько 480 км на північний захід від Рима, 65 км на північний схід від Мілана, 21 км на схід від Бергамо.

Населення — 1018 осіб (2014).

Щорічний фестиваль відбувається 4 листопада. Покровитель — San Carlo.

Фробервіль

Фроберві́ль (фр. Froberville) — муніципалітет у Франції, у регіоні Верхня Нормандія, департамент Приморська Сена. Населення — 1018 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 175 км на північний захід від Парижа, 65 км на північний захід від Руана.

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.