Теман

Теман, Феман (івр. תימן‎ — південний, від «ямок» — права рука) — онук Ісава, син Еліфаза, провідник в Едомі, а також місцевість, де жили нащадки Темана[1].

Теманітяни прославилися мудрістю своїх жителів (Єр 49) і з Темана походив Еліфаз, друг Йова.

В сучасному івриті слово «Теман» означає державу Ємен, «теманім» — Єменські євреї.

Єменські євреї

Єменські євреї виділяються серед східних євреїв особливостями релігійних обрядів, вимовою староєврейської, одягом і багатьом іншим. До 1948 року в Ємені жило близько 63 тисяч євреїв, у 2001 залишалося близько 200, в основному на півночі країни в місті Саада, ремісники і дрібні торговці.

Примітки

  1. Encyklopedia archeologiczna Ziemi Świętej, oprac. A. Negev, s. 434.

Джерела

Гарсія I (граф Кастилії)

Гарсія I Білорукий (*García I Fernández el de las Manos Blancas, 938 —995) — граф Кастилії, Алави, Бургоса та Лари у 970—995 роках.

Ерзурум (еялет)

Еялет або пашалик Ерзурум (осман. ایالت ارضروم) — адміністративно-територіальна одиниця Османської імперії. Існував у 1533—1867 роках з площею 29,690 км². Утворився внаслідок османських завоювань на Кавказі. У 1867 році перетворено на вілайєт Ерзурум.

Зерка Теман Морено

Зерка Теман Морено (англ. Zerka Toeman Moreno; 13 червня 1917, Амстердам, Королівство Нідерландів — 19 вересня 2016, Роквіль (Меріленд), США) — американський психотерапевт і співзасновниця психодрами. Вона була найближчим колегою і дружиною Якоба Леві Морено.

Теофанія

Теофанія (грец. Θεοφανεια богоявлення) — безпосереднє явлення божества в різних релігіях.

Якоб Леві Морено

Якоб Леві Морено (англ. Jacob Levy Moreno) (народжений Якоб Леві; 18 травня 1889(18890518), Бухарест, Королівство Румунія — 14 травня 1974, Бікон, Нью-Йорк, США) — австрійсько-американський психіатр, соціальний психолог, психотерапевт, соціолог, філософ, засновник психодрами, соціометрії та групової психотерапії.

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.