Розвага

Розва́га — 1. Те, що розвеселяє, розважає людину, піднімає настрій.

Дивіться також

Бродвейський театр

Бродвейський театр (англ. Broadway theatre) — це особливий вид комерційного театрального мистецтва. Поблизу однойменної вулиці на острові Мангеттен в Нью-Йорку в так званому Театральному кварталі перебувають 39 великих театрів. Бродвей є основою американської театральної культури. Назва «Бродвей» стала прозивною. Спектакль (або шоу) називається «поставленим на Бродвеї», якщо він відбувся в одному з його театрів.

Оскільки в США, на відміну від інших розвинутих країн, відсутня державна програма підтримки театру, вважається що Бродвейські шоу роблять легковажними, щоб залучити більше глядачів. Відвідування вистави на Бродвеї — популярна розвага туристів, які відвідують Нью-Йорк.

Водні лижі

Водні лижі, воднолижний спорт - популярний вид спорту і розвага - пересування по поверхні води на спеціальної форми лижі на тросі (його називають «фал»), з'єднаному з катером або іншим плавальним засобом, що забезпечує поступальний рух.

Водні лижі бувають одиночні і парні. До парних відносяться: фігурні і стрибкові.

На початках воднолижного спорту лижі робили зі спеціально обробленого дерева. Зараз більшість водних лиж роблять зі спіненого пластику - пінополіуретану, оскільки він має значно меншу вагу і забезпечує краще ковзання.

Сьогодні цей вид спорту став настільки видовищним і популярним, що в 1998 році Національний олімпійський комітет Греції рекомендував ввести водні лижі в програму Олімпіади-2004 в Афінах.

Відпочинок

Відпочи́нок, дозвілля — проведення часу, метою якого є відновлення нормального стану організму.

Зазвичай відпочинок має такі стадії: стомленість, розслаблення, відновлення сил, розвага.

Забава

Забава — заняття з метою розважитися, повеселитися; розвага, гра. Також зібрання, на якому розважаються, веселяться.

Каліфорнія

Каліфо́рнія (англ. California) — штат, що охоплює південну половину західного узбережжя Сполучених Штатів. З населенням 39 мільйонів і площею 410 тис. квадратних кілометрів, Каліфорнія — найбільший американський штат за населенням і третій за площею.

Територія нинішнього штату Каліфорнія була населена індіанцями, коли у XVI-му сторіччі її вперше досягли європейські дослідники. Починаючи з 1769 Іспанія колонізувала берегові області цієї території, яка стала частиною Мексики після виголошення Мексикою незалежності у 1821. Мексика по суті нехтувала Каліфорнією протягом наступних 25 років — і в результаті Американо-мексиканської війни (1846–1848), територію було захоплено лише 500 американськими солдатами і моряками. Після війни, територію закуплено Сполученими Штатами згідно з Договором Гваделупе Ідальго. Відтак за часи каліфорнійської золотої лихоманки 1848-49 років до цього району додатково емігрували близько 90 000 осіб, — і в 1850 Каліфорнія стала 31-м штатом Сполучених Штатів.

Сонячний клімат штату надав йому репутацію курортного, порівняно зі Східним узбережжям Сполучених Штатів. Каліфорнія має шосту економіку у світі, 2.2 трильйона доларів США (на 2013), їй припадає 13.2 % валового внутрішнього продукту (ВВП) Сполучених Штатів (у 16.7 трильйонів доларів). Головні галузі економіки включають сільське господарство, розважальну індустрію, легку промисловість і туризм. У Каліфорнії також розташовані кілька важливих економічних областей як-от Голлівуд (розвага), каліфорнійська Центральна долина (сільське господарство), Кремнієва долина (комп'ютери і високі технології) і Винна країна (вино).

Караоке

Карао́ке (яп. カラオケ караоке) — розвага, що полягає в непрофесійному співі з використанням пристрою, що дозволяє співати під заздалегідь записану музику (фонограму); також сам пристрій.

Кастель

Див. також Castellers de Vilafranca.

Касте́ль (у множині касте́льс, кат. castells, «за́мки») або людська вежа — традиційна каталонська розвага, що полягає у вибудуванні з людей, які стають на плечі один одному, щонайвищої споруди.

Даній розвазі каталонців вже більше двохсот років (перші письмові згадки відносяться до XVIII століття), а зародилася вона в Таррагоні і в Пенедес. Починаючи з 80-х років XX століття «кастельс» поступово поширюються на території Каталонії, Північної Каталонії та на Балеарських островах. На даний час «кастельс» стали потужним символом каталонської національної ідентичності.

Станом на 2015 рік існує декілька десятків команд, кожна з яких об'єднує більше сотні людей з метою будівництва «кастельс» різної складності. Взагалі каталанською слово «castell» означає за́мок. В кастельє прийнята своя «професійна» термінологія — вежа лише з двох чоловіків на кожному з рівнів матиме назву «torre» (са́ме вежа, башта), а коли на кожному з рівнів по одному чоловіку — «pilar» (стовп, колона). Са́ме за таким принципом і розрізняються фігури кастелів. Наприклад, 4 de 8 (чотири з вісьмох) мовою кастельеро значить, що кастель складається з 8 рівнів по чотири чоловіка на кожному з них: відповідно крім «pinya» (бази), 5 рівнів у «tronc» (у стовбурі) і ще три творять «pom de dalt» (три найвищих щабля кастеля), на вершечок яких видирається часто аншанета (кат. anxaneta) — зазвичай дитина, щоб згори привітати людське юрмище, що зібралось подивитися на будування «людської вежі». Що стосується висоти, дуже невелике число груп досягло десятиповерхових веж (якщо підрахунок кількості рівнів ведеться згідно з оригінальним «Валенсіанським балом» — коли два члени команди, що завершують «кастель». зроблять усе абсолютно правильно). В кінці XIX століття настав «золотий вік» у будівництві «кастельс», саме тоді було утворено найскладніші конструкції, які використовуються на даний час.

Важливим елементом еволюції для «кастельс» стало залучення жінок до популярного і святкового заходу будівництва людських веж, це додало окрім фізичної та технічної підтримки ще й величезну соціальну підтримку феномену кастельєрів, який до недавнього часу був прерогативою виключно для чоловіків.

16 листопада 2010 року «кастельс» внесено до списку шедеврів усної і нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Полювання

Полюва́ння, лови — промисел або розвага, що складається з пошуку, переслідування та здобичі (захоплення або забій) деяких видів диких тварин (переважно птахів і ссавців). В багатьох культурах світу полювання вважається частиною фізичної та військової підготовки.

Райок (розвага)

Райо́к — народна розвага (народний театр), що складався з невеликого ящика з двома збільшувальними стеклами в передній стінці. Всередині його переставлялися картинки чи перемотувалася з одного котка на інший паперова стрічка з кустарно виконаними зображеннями різних міст, видатних людей і подій. Демонстратор-райошник пересував картинки і розповідав примовки та приповідки до кожного нового сюжету: наприклад, показуючи турецького султана, демонстратор пояснював, що він «має свій власний диван, але на нього не садиться, бо його сам боїться». Ці картинки часто виконувалися в лубковому стилі, і первісно мали релігійний зміст (зародження жанру пов'язують з «Райським дійством», відомим у Росіїї ще на початку XVIII ст.) — звідси й назва «райок», але потім набули й іншої, в тому числі політичної, тематики. Плата за перегляд коливалася від 1 до 5 копійок.

Супровідний жартівливий текст до картинок читався демонстратором у специфічній формі — римованій прозі, так званим «райошником» (цим словом називали й самого демонстратора райка).

Реслінг

Ре́слінг (англ. Wrestling) — театралізована спортивна боротьба, поєднує елементи атлетизму, бойових мистецтв та театральної вистави. Унікальний вид спорту принципово заснований на класичній боротьбі з сучасними додаваннями вражаючих атак, міцність тримається в основному на кидках і акробатичних маневрах, велика частина цих прийомів взяті під впливом різних міжнародних бойових мистецтв. Додатковий аспект боротьби з імпровізованою зброєю іноді входить в різні ступені. Професійний реслінг широко поширився як вид видовища, особливо в Північній Америці, Мексиці і Японії, причому в кожній з цих країн, він представлений в унікальному та самобутньому вигляді. Організації, які проводять реслінг — шоу, називаються «промоушен» (англ. Promotion). Найбільший і найбільш відомий промоушен — американський World Wrestling Entertainment (WWE).

У першу чергу, реслінг — це розвага. Головні моменти поєдинку (споти) заплановані заздалегідь,але звичайні прийоми є імпровізацією. Таким чином, зводяться до мінімуму небезпечні травми. Раніше театральна основа реслінгу приховувалася, але, на даний час, ні для кого вже не секрет, що реслінг — постановочний вид спорту. Але при цьому, всі сценарії зберігаються у секреті і розкриваються публічно лише в ході шоу. Збереження таємниці здійснюється з метою підтримання інтересу і відчуття правдоподібності дійства.

Традиції реслінгу склалися ще в XIX столітті у Франції. Там в моді була так звана французька боротьба. Звідти вона поширилася в Європу і Сполучені Штати Америки. У Росії цей вид театралізованої боротьби став дуже популярний в кінці XIX століття, так само як і в США. Сучасного вигляду реслінг набув у 70-і роки XX століття.

Рибалка Сергій Вікторович

Сергій Вікторович Рибалка (нар. 22 липня 1978, Дніпропетровськ) — народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності (2014—2017), член фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

Колишній заступник міністра екології, колишній заступник голови Національного агентства з питань підготовки та проведення Євро-2012 в Україні. До обрання нардепом — радник гендиректора з юридичних питань ТОВ «Снек-Експорт».

Розвага (тижневик)

«Розвага» — тижневик полонених українців російської армії у таборі в Фрайштадті у 1915 — 1918 pp.; вийшло 134 номери.

Розвага для старичків

«Розвага для старичків» (рос. «Развлечение для старичков») — радянська кінокомедія 1976 року режисера Андрія Разумовського.

Спорт

Спорт (англ. sport, походить від давньофранцузького фр. disport — «дозвілля», «розвага») — організована за певними правилами діяльність людей, що полягає в зіставленні їхніх фізичних та інтелектуальних здібностей. Спорт — це змагання за певними правилами, зазвичай це специфічний вид фізичної або інтелектуальної активності, яку здійснюють з метою змагання, а також поліпшення здоров'я, отримання морального і матеріального задоволення, прагнення до удосконалення і слави, покращення навичок.

Спорт, на відміну від фізичної культури чи фізичної активності, передбачає участь у офіційних змаганнях за яких спортсмен може отримати матеріальну винагороду, титули, звання, нагороди. Крім власне змагань, спорт включає в себе підготовку до цих змагань — тренування. У цьому плані спорт є підвидом ширшого поняття фізичної культури. Часто спорт служить розвагою для глядачів.

Спорт ділиться на аматорський і професіональний. Професіональний спорт є важливою частиною індустрії розваг. За великими спортивними змаганнями спостерігають тисячі глядачів на трибунах стадіонів та спортивних залів і мільйони телеглядачів.

Тюбінг (розвага)

Тю́бінг (англ. tubing, від tube — «камера шини») — катання на надувній камері («бублик») по рівній або похилій водній, сніговій чи зволоженій поверхні, яке є популярним розважальним та у певній мірі спортивним заняттям, яке може бути доречним як під час дитячих та молодіжних розваг, так і під час сімейного відпочинку. Тюбінгом можна займатися в будь-яку пору року, у відкритому просторі та у закритих приміщеннях.

Фріфлай

Фріфлай (англ. FreeFly, FF) — один з напрямків парашутизму, коли вільне падіння здійснюється на більш високих швидкостях в позах, відмінних від класичної. Відноситься до артистичних командних видів парашутного спорту, де беруть участь два і або більше спортсменів-перформерів і оператор. Від решти видів парашутного спорту фріфлай відрізняє вертикальне положення тіла в потоці повітря у більшості вправ, а також висока швидкість вільного падіння, що досягає 250–270 км/год.

Хореограф

Хореограф — спеціаліст в галузі хореографії, постановник танців (у тому числі і танцювальних композицій фігуристів та майстрів художньої гімнастики) та балетних спектаклів; балетмейстер.

Шкільний туризм

Шкільний туризм (педагогічний туризм) — це туристсько-краєзнавча робота в школі, спрямована на задоволення рекреаційних потреб школярів.

В середовищі шкільного туризму розрізняють два підвиди: мінімальний за обсягом та обов'язковий для всіх класів у школі — класний туризм та гуртковий туризм — для любителів подорожувати і захоплених краєзнавством. Шкільний туризм дуже різноманітний за формами: походи, що представлені різними видами туризму (піші, лижні і т. д.), різної тривалості, різних ступенів і категорій складності, місцеві і далекі, піші і транспортні екскурсії, заняття в гуртках, секціях, клубах, туристські збори, скаутинг (пластунство), різні види туристських змагань, семінари, конкурси, конференції, виставки, свята (вечори), туртабори, музеї…

У шкільному туризмі (на противагу сімейному) діють дві сторони — та, що бере участь (школярі) і та, що організовує, сприяє (адміністрація, вчителі школи). За цією ознакою шкільний туризм займає проміжне становище між плановим та самодіяльним туризмом. У чистому вигляді самодіяльний туризм в школі — це так звані «самовільні» походи і поїздки дітей без участі школи, таємно від вчителів і батьків. При цьому керівником (лідером) стає рядовий учасник, визнаний таким усіма іншими учасниками. Для школи такий туризм — явище негативне (тому що туристський захід проходить без контролю і впливу педагогів). Але, наприклад, у студентському середовищі такий туризм є основним і не є негативним.

У школярів і у вчителів ставлення до туризму різне, але не суперечить одне одному. Для дітей туризм — спосіб (форма) активного відпочинку, захоплююче заняття, наповнене романтикою незвичайного способу життя. А для учителів він — засіб, спосіб краще, глибше пізнати своїх вихованців і активніше вплинути на їх розвиток. І ті й інші розуміють, що туризм не просто розвага, що в ньому не можна провести чітку роздільну межу між «справою і втіхою». Однак, з огляду на різницю ставлення до туризму, треба знати, що своїх цілей у туристській роботі вчитель досягне швидше і легше тільки за умови задоволення інтересів дітей, які він повинен зрозуміти і прийняти, попри те, що вони на перших етапах, як правило, дуже примітивні (не вписуються у педагогічні вимоги та моральні установки).

Базовим наповненням шкільного туризму є:

- унікальні можливості для найглибшого вивчення особистості кожного вихованця. У поході, як на рентгені, дитину видно наскрізь, все її життя там — побут, праця, подолання труднощів і поневірянь, інтелектуальний процес, комунікабельність, ментальність, емоційність. У звичайному шкільному житті таких можливостей мало;

- відмінна форма реалізації краєзнавчого принципу у вивченні основ наук. Ніяка інша навчальна або позанавчальна діяльність не дають такою мірою можливість перетворити безліч абстрактних, «книжкових» знань у конкретні, прив'язані до місця і часу;

- можливість побудувати педагогічний процес на найефективнішій методиці — колективна творча діяльність.

Ринок шкільного туризму найбільш представлений у таких країнах як Чехія, Угорщина, Німеччина, Франція, Скандинавія, Велика Британія.

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.