Плем'я Єфрема

Пле́м'я Єфре́ма (івр. שֵׁבֶט אֶפְרַיִם‎‬, Shevet Efrayim; лат. tribus Ephraim) — одне з племен (колін) Ізраїлевих. Згідно Біблії походило від Єфрема молодшого сина Йосипа, який народився в Єгипті. Також — Ефраїмове плем'я, Потомство Ефраїма[1].

При розділ Палестини воно отримало центральну, багату і родючу смугу землі від річки Йордан до Середземного моря на північ від Єрусалиму. Просякнуте духом самобутності і відчуваючи свою силу, воно вступило в суперництво з коліном Іудиним і постійно виявляло свій сепаратизм і гегемонізм, мотивуючи тим, що з нього походив наступник Мойсея і начальник ізраїльського народу Ісус Навин, і в їх володіннях знаходиться його Батьківщина і місце поховання. Нащадки Єфрема, за біблійним переказом, зіграли велику ролю в історії ізраїльського народу, беручи участь у вирішенні його історичної долі. Саме з їхнього середовища вийшов Самуїл, відомий пророк і суддя ізраїльський[2]. Коли після смерті царя Соломона його держава розпалася на два царства, найбільшу політичну вагу в новоствореному Ізраїльському царстві мало покоління Єфрема. Воно обрало бути царем представника свого племені Єровоама, а його резиденцією зробило своє місто Самарію, яке була столицею Ізраїльського царства до кінця його історичного існування.

Плем'я Єфрема
Thesouro de Nobreza. Ephraim
12 племен Ізраїля

Примітки

  1. Єр. 7:15. Архів оригіналу за 5 червень 2014. Процитовано 20 серпень 2014.
  2. 1 Сам 1.1. Архів оригіналу за 30 серпень 2012. Процитовано 27 січень 2014.

Джерела

  • Святе Письмо Старого та Нового Завіту. Видавництво отців Василіан «Місіонер», 2005.
  • Driscoll, James F. Jewish Tribe // The Catholic Encyclopedia. Vol. 15. New York: Robert Appleton Company, 1912.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Плем'я Єфрема

Берія (Біблія)

Берія — ім'я декількох персонажів Старого заповіту, які згадуються у Книзі Хронік. Це ім'я дослівно означало «син горя»

Один Берія був онуком знаменитого Йосифа та молодшим сином Єфрема, родоначальника двох «напівколін» Ізраїлєвих (потомство Йосифа ділилось на плем'я Маннасії та плем'я Єфрема, за іменами двох його синів). Берія народився після того, як старші сини Єфрема загинули у міжусобних сутичках, та був названий в пам'ять про цю трагедію.

І повбивали їх люди Ґату, народжені в Краю, бо вони зійшли були забрати їхні череди, і був у жалобі їх батько Єфрем численні дні, а брати його приходили розважати його, і ввійшов він до жінки своєї, і зачала вона, і породила сина, а він назвав ім'я йому Берія, бо нещастя було в домі його (1Хрон 21-23)

Ім'я «Берія» носили також син Ашера (1 Хр. 7:30), один із старших представників коліна Веніаміна(1Хрон. 8:13), а також представник левітів за часів царя Давида(1 Хр. 23:10-11)

Коліна Ізраїлеві
Пов'язані теми

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.