Орден Британської імперії

Орден Британської Імперії (англ. The Most Excellent Order of the British Empire — Найвизначніший Орден Британської Імперії) — британський лицарський орден, заснований 4 червня 1917 року королем Георгом V.

Орден Британської імперії
The Most Excellent Order of the British Empire
Order BritEmp (civil) rib
MBE medal
Девіз За Бога і Імперію (англ. For God and the Empire)
Країна Велика Британія Велика Британія
Тип Лицарський орден
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 4 червня 1917 року
Список нагороджених
Категорія:Члени ордена Британської імперії (294)
Черговість
Старша нагорода Королівський Вікторіанський орден
Молодша нагорода варіюється в залежності від класу

Ранги

Має п'ять рангів (класів), в порядку спадання:

  • Лицар Великого Хреста (GBE) (англ. Knight Grand Cross) або Дама Великого Хреста (GBE) (англ. Dame Grand Cross);
  • Лицар-Командор (KBE) (англ. Knight Commander) або Дама-Командор (DBE) (англ. Dame Commander);
  • Командор (CBE) (англ. Commander);
  • Офіцер (OBE) (англ. Officer);
  • Кавалер (MBE) (англ. Member).

Особи, відзначені орденом, мають право вживати після прізвища абревіатуру відповідного класу ордена (GBE, KBE, DBE, CBE, OBE або MBE). Члени тільки двох найвищих рангів отримують право на титул сер або дама і відтак мають право на лицарство. Також існує Медаль Британської Імперії, одержувачі якої не є членами Ордена, але є приліченими до Ордена. У Великої Британії Медаллю вже не нагороджують, але в деяких колоніальних володіннях і державах Співдружності нагородження продовжуються.

Девіз Ордена — «For God and the Empire» («За Бога і Імперію»). Це наймолодший орден в британській нагородній системі; у ньому перебуває найбільше число членів.

Історія

Ster Orde van het Britse Rijk
Зірка Ордена Британської імперії
Lint Orde van het Britse Rijk
Стрічки Ордена Британської імперії (зверху цивільна, знизу військова)

Орден був заснований 4 червня 1917 року Георгом V для заповнення прогалини у британській системі нагород: орден Лазні давався тільки старшим військовим офіцерам і цивільним службовцям, орден святого Михайла і святого Георгія — дипломатам, а Королівський Вікторіанський орден — тим, хто особисто служив королівській сім'ї. Зокрема, Георг V вважав за потрібне нагородити декілька тисяч тих, що служили в небойових частинах під час Першої світової.

Спочатку Орден включав тільки один підрозділ; незабаром після його заснування, у 1918 він був розділений на військовий і цивільний підрозділи.

Орден Британської імперії має демократичніший характер, ніж орден Лазні і орден святих Михайла і Георгія, і напочатку цінувався не надто високо. З роками проте ситуація змінилася.

Склад

Британський Суверен є Сувереном Ордена і призначає всіх інших членів Ордена (за угодою, керуючись радою Уряду). Наступним за старшинством є Великий Магістр (в даний час — принц Філип, герцог Единбурзький).

Статут Ордену передбачає обмеження 100 лицарями і дамами Великого Хреста, 845 лицарів і дам командорів і 8960 командорів. Обмежень на повне число членів четвертого і п'ятого класів немає, але в рік не може бути нагороджені більше 858 офіцерів і 1464 членів. За звичаєм, після свого призначення жінки-судді Вищого суду Англії і Уельсу стають дамами-командорами, а чоловіки-судді — лицарями-бакалаврами.

Більшість лицарів-командорів Ордена — почесні члени або британські піддані, що живуть за кордоном, і лише мала частина з них — жителі Об'єднаного Королівства. З іншого боку, ступінь дами-командора — найпоширеніша нагорода в британській нагородній системі і присвоюється у випадках, коли чоловіки отримують звання лицаря-бакалавра.

Більшість членів Ордена — громадяни Великої Британії або інших держав Співдружності. Громадяни інших країн можуть бути прийняті в Орден як «почесні члени». Вони не можуть володіти званнями GBE, KBE або DBE (але можуть стати повноправними членами, якщо приймуть британське підданство).

При заснуванні Ордена була введена «медаль Ордена Британської імперії» (у 1922 перейменована в «медаль Британської імперії»). Володарі медалі не є членами Ордена і також діляться на цивільний і військовий підрозділи. Тільки молодші урядові і військові посадовці нагороджуються медаллю; старші посадовці відразу приймаються в Орден. Уряд Великої Британії не рекомендував нагороджувати медаллю з 1992, проте деякі держави Співдружності продовжують нагородження медаллю.

У Ордені шість посад: прелат, диякон, секретар, реєстратор, герольд і сторож. Єпископ Лондона, старший єпископ в англіканській церкві є прелатом Ордена. Диякон святого Павла — за посадою (ex officio) диякон Ордена. Орденський герольд не входить в геральдичну колегію, як інші геральдичні офіцери. Сторож Ордена називається «Джентльмен-сторож пурпурного жезла»; він не бере участь в роботі Палати лордів.

Старшинство і привілеї

GBE mantle
Мантія ордена
Mbe medal front and reverse
Аверс та реверс знака членів ордена

Всі члени Ордена мають своє місце в порядку старшинства. Старшинство встановлене також для дружин членів Ордена всіх класів, синів, дочок і невісток лицарів Великого Хреста і Лицарів-Командорів. Для родичів дружин членів ордена порядок старшинства не передбачений.

Лицарі Великого Хреста і Лицарі-Командори носять титул «сер» (Sir), а дами Великого Хреста і Дами-Командори — «дама» (Dame) перед особистими іменами. Дружини лицарів можуть додавати «леді» (Lady) до свого прізвища, для чоловіків титулованих дам подібного правила не існує. Ці титулування не використовуються членами ордена, якщо вони також є перами або принцами, окрім написання своїх імен в найповнішій формі. Почесні члени і клірики не проходять присвячення в лицарі. Лицарі і дами Великого Хреста і лицарі і Дами-Командори, що не є підданими Королеви, не можуть носити приставку «сер» або «дама», але можуть ставити абревіатури після імен.

Наприклад, нагороджений званням лицар-командор Британської імперії Білл Гейтс не отримав права титулуватися «сер Вільям» або «сер Вільям Гейтс III», але може писатися «William Henry Gates III, KBE».

Лицарі і дами Великого Хреста отримують право на включення геральдичних утримувачів. Також вони мають право оточувати свої герби зображенням кружка з девізом і на комір. Лицарі і дами-командори, а також командори, мають право тільки на кружок.

Каплиця

Каплиця Ордену знаходиться в дальньому східному кінці склепу Собору святого Павла, але великі служби проводяться в основному відділенні собору (Собор також поселив каплицю Ордену святого Михайла і святого Георгія). Релігійні служби для всього Ордена проводяться раз на чотири роки; на цій службі оголошуються нові лицарі і дами Великого Хреста. Каплиця була виділена в 1960.

Одіяння і вбрання

На важливих заходах (таких, як коронації і орденська служба) члени Ордена носять костюми, залежні від звання (зовнішній вигляд зазнав значні зміни в 1937).

По деяких «комірних днях», вказаним Сувереном, члени відвідуючі формальних заходів можуть носити комір Ордена на військовій уніформі або вечірньому одязі. Коли надягають коміри, значок Ордена носять на комірі. Після смерті власника коміри повертають, а інші відзнаки залишаються.

Посилання

DBE

Орден Британської імперії

Diccionario Biográfico Español

Melody Maker

Melody Maker — найстаріший у Великій Британії музичний тижневик, заснований 1926 року та адресований спочатку професійним музикантам. 2000 року Melody Maker припинив своє існування, бувши об'єднаний з New Musical Express, давнім конкурентом, також виходив під дахом IPC.

Баронет

Бароне́т (традиційне скорочення Bart, сучасне Bt) — власник успадковуваного титулу, що видається британською Короною, званого баронетство. Практика нагородження баронетством була введена Яковом I Англійським в 1611 для збору грошей. Не існує європейського еквівалента баронетства, хоча спадкових лицарів, на зразок австрійського «ріттера» (ritter), або голландського erfridder, можна вважати приблизно рівними.

Вірджинія Вейд

Вірджинія Вейд (англ. Virginia Wade; нар. 10 липня 1945) — британська тенісистка, чемпіонка трьох турнірів Великого шолома в одиночному розряді й чотирьох у парному розряді, колишня неофіційна перша ракетка світу в парній грі, офіцер Ордену Британської імперії.

Вейд народилася в Англії, але дитинство провела в Південній Африці, де її батько був архідияконом Дурбана. Повернувшись до Англії, вона вивчала математику й фізику в Університеті Сассексу, який закінчила в 1966-му.

Вейд розпочала кар'єру тенісистки ще в любительську еру, але відразу ж перейшла в професіонали, коли почалася відкрита ера. Вона виграла перший Відкритий чемпіонат США. У 1972 році вона виграла Відкритий чемпіонат Австралії, а наступного року була зарахована в Орден Британської імперії. Найславніша перемога Вейд — виграш Вімблдону 1977 року, коли турнір відзначав своє століття. Відтоді жодна британська тенісистка не вигравала Вімблдонський турнір, а до 2012 року, цього не міг добитися й британський тенісист.

Граючи з Маргарет Сміт Корт, Вейд чотири рази вигравала турніри Великого шолома в парному розряді.

1986 році Вейд отримала звання офіцера Ордену Британської імперії. 1989 року Вейд було введено в Міжнародну залу тенісної слави.

Генрі Ройс

Фредерік Ге́нрі Ройс (англ. Frederick Henry Royce) (27 березня 1863—22 квітня 1933) — британський промисловець, конструктор моторів та автомобілів, що заснував разом з Чарльзом Роллсом компанію «Rolls-Royce».

Генрі Ройс народився п'ятою дитиною в родині Джеймса Ройса — мельника, який працював на орендованому млині. Справа йшла погано, сім'я переїхала в Лондон, а в 1872 батько помер. Ройс, відучившись всього один рік в школі, заробляв гроші рознесенням газет і телеграм. У 1878 за допомогою тітки хлопчик влаштувався підмайстром в залізничні майстерні в Пітерборо. Три роки по тому він повернувся в Лондон, працював на електричну компанію, з 1882 працював електриком у Ліверпулі. У 1884, накопичивши 20 фунтів стерлінгів, Ройс спільно з Ернестом Клермонтом заснував майстерню з виробництва електроприладів. У 1894 році була заснована компанія з виробництва підйомних кранів FH Royce & Company, що у 1899 розмістила акції на біржі і побудувала фабрику в Олд Траффорді. Крани, спроектовані Ройсом, випускалися і після його смерті — аж до 1964 року.

Свій перший автомобіль, De Dion, Ройс придбав у 1901 році, після цього — автомобіль Décauville; незадоволений французькою якістю, в 1904 він побудував автомобіль за власним проектом. З трьох автомобілів, зібраних Ройсом, один дістався його партнерові, Генрі Едмундсу, який звів Ройса з спортсменом та бізнесменом Чарльзом Роллсом. У грудні 1904 Ройс виробив перший автомобіль під маркою «Rolls-Royce 10 hp» який продавався через компанію Роллса. В квітні 1906 року бала створена компанія Rolls-Royce Limited та в листопаді того ж року було офіційно розпочато виробництво автомобіля «Silver Ghost», який вироблявся з поліпшеннями протягом 19 років.

У 1911 здоров'я Ройса різко погіршилося, в 1912 він переніс операцію, яка вважалася безнадійною, але вижив і повернувся до активного життя, проте вже не міг відвідувати заводські цехи. До самого кінця він особисто інспектував всі креслення, створювані конструкторами Rolls-Royce.

З початком Першої світової війни Ройс зосередився на авіаційних двигунах. Він створив першим двигун «Eagle», за ним — «Hawk», далі «Falcon» та «Condor». Більше половини літаків союзників використовували двигуни, розроблені Ройсом. Після війни був створений двигун «Kestrel», а також двигун «R» для перегонів на приз Шнейдера 1929 та 1931 років. На основі двигуна «R» був сконструйований двигун «Rolls-Royce Merlin», який широко використовувався у військових літаках Другої світової війни — британських Харрієрах та Спітфайрах. Цей двигун вважався дуже важливим для ведення війни тому для нього було знайдено альтернативного виробника — компанію Packard в США. Вироблені в США двигуни «Packard V-1650» використовувались у винищувачах P-51 Мустанг.

За мотори Rolls-Royce — основу британської авіації в роки Першої світової війни Ройс отримав Орден Британської імперії. 26 червня 1930 року Ройс отримав звання баронета за послуги британській авіації.

Він помер у своєму будинку у Вест-Віттерінгу 22 квітня 1933 року.

Джон Віттінгдейл

Джон Віттінгдейл (англ. John Whittingdale; нар. 16 жовтня 1959(19591016), Шерборн, Англія) — британський політик-консерватор, член парламенту з 1992 року. Він був членом Виконавчої ради Conservative Way Forward (2005–2010) і членом Ради Консервативної партії (2006–2010). Міністр у справах культури, ЗМІ і спорту в уряді Девіда Кемерона з 11 травня 2015.

Він вивчав економіку в Університетському коледжі Лондона, під час навчання був активним членом молодіжної організації консерваторів. У 1982 році він став штатним працівником партії, керував відділом політичних досліджень. У 1984–1987 роках він працював спеціальним радником трьох міністрів торгівлі і промисловості: Нормана Теббітта, Леон Бріттан і Пола Ченнона. Віттінгдейл працював у банку NM Rothschild, у 1989 році він був призначений політичним секретарем прем'єр-міністра Маргарет Тетчер. Він був їй близьким радником до 1992 року, залишаючись членом її особистої команди навіть після її відходу з посади глави уряду. У 1990 році, на знак визнання його досягнень у цей період, він отримав орден Британської Імперії.

У 1992 році він був вперше обраний до Палати громад, працював тіньовим міністром торгівлі та промисловості (2001–2002) і тіньовим міністром у справах культури, ЗМІ і спорту (2002–2003, 2004–2005). Голова Комітету парламенту у справах культури, ЗМІ і спорту (2005–2015).

Після виборів у 2015 році був призначений на посаду міністра культури, ЗМІ і спорту

12 травня 2016 року, Віттінгдейл представив фінальний план реформування ВВС, який буде обговорюватися в парламенті, але не буде винесен на голосування та стане основою королівської хартії на 11 років.

Едвард Джеймс Солсбері

|портрет=

Едвард Джеймс Солсбері член Лондонського королівського товариства (16 квітня 1886 — 10 листопада 1978) — англійський ботанік та еколог. Він народився у Гарпендені, Гартфордшир, вивчав ботаніку в Університетському коледжі Лондона, який закінчив у 1905 році. У 1913 році він отримав ступінь доктора наук, захистивши дисертацію по тематиці викопного насіння та був призначений старшим викладачем англ. Queen Mary University of London. Він повернувся в Університетський коледж Лондона як старший викладач, з 1924 як лектор (англ. reader) з екології рослин та з 1929 як професор (англ. Quain Professor) ботаніки.

Він був директором Королівських ботанічних садів в К'ю з 1943 до 1956 року. Він відповідав за відновлення садів після Другої світової війни.

15 березня 1933 року він був обраний членом Лондонського королівського товариства та отримав Королівську медаль в 1945 році за «значний вклад у екологію рослин і за вивчення британської флори в цілому». У 1936 році він був нагороджений медаллю англ. The Veitch Memorial Medal Королівського садівничого товариства на знак визнання своєї книги The Living Garden (1935), яка була надзвичайно популярною. У 1939 році, він отримав Орден Британської імперії та у 1946 році лицарський титул.

На початках його дослідження були зосереджені на екології лісу, особливо в його рідномуГартфордширі. Згодом він вперше дослідив розмір насіння і репродуктивний вихід рослин по відношенню до середовища проживання. Він також досліджував екологію садових бур'янів та рослинності дюн.

Йен Ренкін

Йен Джеймс Ренкін (народився 28 квітня 1960 року) - шотландський автор детективів, широко відомий як автор новел про Інспектора Ребуса. Має нагороду Орден Британської імперії, член Королівського літературного товариства, Заступник лейтенанта, Стипендіат Королівського товариства Единбурга.

Командор

Командо́р — термін, що має такі значення:

Усталена вимова звання Командер (англ. commander) — військово-морський ранг; також використовується як звання або титул деякими організаціями, що не входять до складу збройних сил, особливо в поліції та правоохоронних органах.

Капітан-командор — військове звання в російському флоті XVIII століття; відповідало британському комодор (англ. commodore).

Командор-сержант (англ. gunnery sergeant) — одне з військових звань сержантського складу Корпусу морської піхоти США. Також старший командор-сержант (англ. Master Gunnery Sergeant).

Командор, лицар-командор (англ. Knight Commander) або дама-командор (англ. Dame Commander) — звання в деяких лицарських орденах, переважно британських (Орден Британської імперії, Орден Лазні та інші).

Командор (італ. Commendatore) — ввічливе звернення до старшого за віком або положенням, яке використовується в Італії.

Королівський Вікторіанський орден

Королівський Вікторіанський орден (The Royal Victorian Order) — лицарський орден, започаткований 21 квітня 1896 року королевою Вікторією. Орден складається з п'яти класів:

Лицар або Дама Великого Хреста (GCVO)

Лицар або Дама Командор (KCVO or DCVO)

Командор (CVO)

Лейтенант (LVO)

Член (MVO)Членство надається тим, хто зробив монарху особисті послуги.

День Ордену — 20 червня, дата вступу на трон королеви Вікторії. Девіз — Victoria. Займає передостаннє місце за старшинством у британській системі нагород (і за престижем, і за віком), молодше за нього лише Орден Британської імперії.

Королівський гвельфський орден

Королівський Гвельфський Орден (англ. The Royal Guelphic Order), іноді також має назву Ганноверський Гвельфський Орден, колишній лицарський орден, створений 28 квітня 1815 принцом-регентом Георгом і затверджений 12 серпня того ж року, який так і не ввійшов у перелік британських лицарських орденів і пішов у небуття із смертю Вільгельма IV у 1837, коли особиста унія Сполучченого Королівства і Ганновера закінчилася. Орден був названий на честь династії Вельфів, до якої належали королі Ганноверської династії. Його знаком була октагональна зірка з червоним щитом посередині і на ньому зображався білий кінь, символ Ганновера.

Орденом нагороджувалися як цивільні, так і воєнні британські і ганноверькі піддані. Орден мав три ступені:

Лицар-Великий Командор (GCH)

Лицар-Командор (KCH)

Лицар (KH)Даним орденом нагороджувалися особи за видатну службу на благо Сполученого Королівства і Ганновера. Орден продовжував своє існування на території Ганновера аж до 1918 року.

Орден «За видатні заслуги» (Велика Британія)

Орден «За видатні заслуги» (англ. Distinguished Service Order) — військова нагорода Великої Британії, а раніше і інших країн Співдружності, нагорода за добродійність або видатну службу офіцерів збройних сил під час війни, зазвичай в битві.

Орден Будяка

Найдавніший і найблагородніший орден Будяка (англ. The Most Ancient and Most Noble Order of the Thistle) — лицарський орден, пов'язаний з Шотландією. Хоча його початкова дата заснування точно не відома, Яків VII (король Шотландії) (також відомий як король Англії Яків II) заснував сучасний орден в 1687. Орден складається з Суверена і шістнадцяти Лицарів і Леді, а також певної кількості «додаткових» лицарів (членів британської королівської родини та іноземних монархів). Сам Суверен на свій розсуд дарує членство в ордені, йому або їй не радить уряд, як прийнято для більшості орденів.

Основна емблема ордена — будяк, національний символ Шотландії. Девіз ордена «Ніхто не торкне мене безкарно» (лат. Nemo me impune lacessit); цей же девіз стоїть на Королівському гербі і на деяких фунтових монетах. Покровитель ордена — святий Андрій.

Більшість кавалерських орденів Великої Британії покриває все королівство, але кожен з трьох найвищих присвячений лише одній з країн-засновників (Англії, Ірландії, Шотландії, Уельсу). Орден Будяка, присвячений Шотландії — другий за порядком старшинства. Його еквівалент в Англії, Орден підв'язки, найстаріший документований кавалерський орден в Об'єднаному королівстві, датується серединою XIV століття. У 1783 був заснований ірландський еквівалент, Орден Святого Патрика; після здобуття незалежності більшою частиною Ірландії орден залишився мертвим (останній лицар помер у 1974).

Орден Зірки Індії

Орден Зірки Індії (англ. Order of the Star of India) або Найвищий Орден Зірки Індії (англ. The Most Exalted Order of the Star of India) — лицарський орден, започаткований королевою Вікторією 25 червня 1861, що включав членів трьох ступенів:

Лицар Великий Командор Knight Grand Commander (GCSI)

Лицар Командор Knight Commander (KCSI)

Кавалер Companion (CSI)Орден припинив своє існування з 1947 року із проголошенням незалежності Індії. Орден було зображено на прапорі Віце-Королівства Індія.

Орден Підв'язки

Найблагородніший Орден Підв'язки (англ. The Most Noble Order of the Garter) — вищий лицарський орден Великої Британії. Найстаріший орден у світі. Усього за статутом лицарів ордену Підв'язки не може бути більше 25, включаючи монарха.

За статутом суверен особисто вибирає 24 членів ордену, яких називають компаньйонами, без жодних консультацій з міністрами. Інші члени королівської сім'ї та іноземні монархи, як правило, стають молодшими членами ордену.

У міру відходу з життя старих орденоносців, королева нагороджує нових. Зазвичай, її рішення стає надбанням громадськості в день Святого Георгія.

У червні новообрані лицарі і дами беруть участь у процесії в Віндзорському замку, де їм вручається церемоніальна підв'язка і зірка — символ ордену.

Серед лицарів ордену — колишні прем'єр-міністри Великої Британії Едвард Гіт, баронеса Маргарет Тетчер і сер Джон Мейджор, а також баронеса Соамс — дочка сера Вінстона Черчилля.

Орден Святого Михайла і Святого Георгія

Найвидатніший орден Святого Михайла і Святого Георгія (англ. The Most Distinguished Order of St. Michael and St. George) — британський кавалерський орден, заснований 28 квітня 1818 Георгом, принцом Уельським (пізніше Георг IV) під час свого перебування принцом-регентом його батька, Георга III. Орден включає три класи (за убуванням старшинства):

Лицар або Дама Великого Хреста (RCMG);

Лицар або Дама Командор (KCMG або DCMG);

Кавалери (CMG).Орден використовується для нагородження осіб, що здійснили значні важливі послуги, пов'язані зі Співдружністю або іноземними націями.

Девіз ордену — Auspicium melioris ævi (з лат. «Ознака кращої епохи»). Святі-покровителі Ордену — Архангел Михаїл і Святий Георгій. Один з найголовніших символів — св. Михаїл уражає Сатану.

Орден займає шосту позицію за старшинством у британській системі нагород, після орденів Підв'язки, Чортополоху, св. Патрика, Лазні та Зірки Індії.

Іноді жартують, що абревіатури означають: «Call Me God» (CMG — «називайте мене Бог»), «Kindly Call Me God»(KCMG — «Прошу називати мене Богом») та «God Calls Me God» (GCMG — «Бог називає мене Богом»). Жартівлива розшифровка стала широко відомою завдяки серіалу «Так, пане міністр», але використовувалась у дипломатичних колах задовго до того.

Орден кавалерів пошани

Орден кавалерів честі або Орден кавалерів пошани (англ. Order of the Companions of Honour) — орден Великої Британії. Нагорода за видатні досягнення у мистецтві, літературі, музиці, науці, політиці, промисловості та релігії.

Орден святого Джона

Орден святого Джона (Іоанна) Єрусалимського — королівський лицарський орден, започаткований у Великій Британії, є чинним у Співдружності Націй і США. Члени ордена, в основному, протестанти, члени інших християнських течій також можуть бути прийняті в орден. Почесне членство також надається деяким видатним прибічникам інших релігій. Членство в ордені можливе тільки на запрошення, й окремі особи не можуть прохати про прийом.

Тіна Стовелл

Тіна Венді Стовелл, баронеса Стовелл з Бістона (англ. Tina Stowell, Baroness Stowell of Beeston; нар. 2 липня 1967(19670702), Ноттінгем, Англія) — британський політик-консерватор, довічний пер з 2011 і спікер Палати лордів (Лорд-хранитель Малої печатки) з 15 липня 2014.

Вона закінчила Центральний коледж Ноттінгем, після чого працювала на державній службі. З 1986 по 1988 вона працювала у Міністерстві оборони, після чого вирушила на посаду за кордоном, у британському посольстві у Вашингтоні (США). У 1991 році вона повернулася до Лондона і приєдналась до команди тодішнього прем'єр-міністра Джона Мейджора. Стовелл пізніше працювала у BBC, де очолювала відділ корпоративних зв'язків. У той час, коли лідером Консервативної партії був Вільям Хейг, вона була штатним працівником партії і заступником начальника штабу її штаб-квартири у Лондоні.

10 січня 2011, королева Єлизавета II, діючи на прохання прем'єр-міністра Девіда Кемерона, зробила її баронесою Стовелл з Бістона. Пізніше вона стала парламентським заступником Міністра у Міністерстві громад і місцевого самоврядування.

У 1996 році вона отримала Орден Британської Імперії, який був формою шанування її заслуг у період роботи на прем'єр-міністра Мейджора.

Сучасні ордени
Старі ордени
Інші нагороди та призначення
Монархічні
ордени
Військово-чернечі
ордени
Чернечі ордени
та конґрегації

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.