Книга Самуїла

Книга Самуїла (івр. סֵפֶר שְׁמוּאֵל‎, Сефер Шмуель), восьма книга єврейської канонічної Біблії (Танаху) і третя в її розділі так званих ранніх пророків. Спочатку єдина книга, в Септуагінті і в Вульгаті вона була розділена на дві книги, що отримали назву I і II (з чотирьох) книг Царств — Перша книга Самуїла (або Перша книга царів) та Друга книга Самуїла (або Друга книга царів). У єврейських рукописах Біблії текст розглядався як єдина книга, і лише з появою друкованої Біблії в XV ст. стався поділ на I і II книгу Самуїла, що пізніше і увійшло в єврейську традицію. Назва книги в єврейському каноні не передбачає авторство Самуїла, а очевидно дано тому, що Самуїл — перша значна особистість, що з'являється в оповіданні.

Книга Самуїла — історичний документ першорядної важливості для розуміння подій, що призвели до становлення монархії.

Критика

  • Глава «Воспоминания о Золотом Веке?» з книги І.Фінкельштейна та Н. А. Зільбермана «Раскопанная Библия. Новая точка зрения археологии на древний Израиль и происхождение его священных текстов»
Друга книга Самуїла

Дру́га кни́га Самуї́ла — восьма книга єврейської канонічної Біблії (Танаху) і третя в її розділі так званих ранніх пророків. Спочатку єдина книга, в Септуагінті і в Вульгаті вона була розділена на дві книги, що отримали назву I і II (з чотирьох) книг Царств — Перша книга Самуїла (або Перша книга царів — у східних церквах) та Друга книга Самуїлова (або Друга книга царів — у східних церквах). У єврейських рукописах Біблії текст розглядався як єдина книга, і лише з появою друкованої Біблії в XV ст. стався поділ на I і II книгу Самуїла, що пізніше і увійшло в єврейську традицію. Назва книги в єврейському каноні не передбачає авторство Самуїла, а очевидно дано тому, що Самуїл — перша значна особистість, що з'являється в оповіданні.

Книга Самуїла — історичний документ першорядної важливості для розуміння подій, що призвели до становлення монархії.

Порок Самуїл з'являється лише у Першій книзі Самуїла, однак Друга книга Самуїла зберігає цю назву, оскільки колись вона була невіддільна з Першою і лише з практичних причин текст розділили на дві частини. Основною фігурою цієї книги виступає Давид та основні історичні події проходять паралельно до описаних у Першій книзі хроніки. Проте на відміну від Першої книги хроніки Друга книга Самуїла є критичнішою до політичних подій та менш інформаційною щодо питань віри. Поряд з розповідями у книзі також наведено псалми (2 Сам. 1:19-27, 2 Сам. 22:1-51).

Друга книга хроніки

Дру́га кни́га хро́ніки(ІІ Хроніка, 2. Хр.) — книга Старого Завіту Біблії та Танаху, безпосереднє продовження Першої книги хроніки.

Друга книга царів

Дру́га кни́га Царі́в (2. Цар.; ІІ Царів) — книга Старого Завіту Біблії та Танаху. У Септуагінті і в православному каноні відповідає Четвертій книзі Царств.

Книга Вихід

Кни́га Ви́хід (від дав.-гр. Ἔξοδος та лат. Exodus; івр. שמות‎, Шмот — імена) — друга частина П'ятикнижжя Мойсея. Книга описує період часу від початку поневолення євреїв у Єгипті фараоном до першого місяця другого року по виходу їх з Єгипту (Вих. 40:17), усього близько 210 років.

Книга Йова

Кни́га Йо́ва (Книга Іова, Йов) — книга Старого Завіту Біблії та Танаху. Книга названа за іменем головного персонажу — «Йова» (івр. אִיּוֹב‎, Ijov).

Книга Псалмів

Книга Псалмів, також Псалти́р — одна з книг Старого Заповіту Біблії. У юдейській, католицькій і протестантській традиціях сучасна Книга Псалмів містить 150 псалмів, а у православній — 151 псалом.

Книга Товита

Книга Товита — книга Біблії, що належить до числа вторинно-канонічних книг Старого Завіту, в якій розповідається про Товита (Ягве - милостивий), що осліпнув і його сина Товію, чиїм провідником був архангел Рафаїл. Книга очевидно була написана у юдейські діаспорі в Месопотамії, оскільки основні події розгортаються у Ніневії та її околицях, куди у 722 році до н. е. попало все його плем'я в полон. На прикладі розповіді показано, як треба поводитися благочестивому єврею у чужому світі. З використанням певних висловів мудрості книга має виховний характер, а з іншої сторони у книзі виражено, що Бог не залишає свій народ напризволяще.

Книга пророка Михея

Книга пророка Михея (Книга пророка Міхея) — книга, що входить до книг малих пророків Старого завіту та до Танаху. Збірка пророцтв пророка Міхея.

Книга пророка Наума

Кни́га проро́ка Нау́ма — сьома книга малих пророків Старого Завіту Біблії. Книга складається із трьох розділів. Книга пророка Наума являє собою поему, яка містить пророкування падіння Ніневії, столиці могутньої Ассирії. Ймовірно поема написана поетичною мовою призначалася для виконання в Храмі.

Книга пророка Овдія

Кни́га проро́ка О́вдія (лат. Prophetia Abdiae) — найкоротша книга Старого Завіту Біблії. Автор — пророк Овдій. Містить пророцтво про Божий суд над Едомом, який був засуджений до загибелі, і присудження його синам Ізраелю. Складається з однієї глави і 21 строфи. Також — Книга пророка Абдія.

Книга пророка Осії

Книга пророка Осії — перша з дванадцяти книг малих пророків, згідно з традиційним розташуванням книг Старого Завіту. Вона була написана в кінці VII ст. до Р. Хр. Осія пророкував для Північного Царства Ізраїлю в останні роки його існування. Осія був єдиним пророком, який жив і проповідував у цей час у Північному Царстві. Бог доручив Осії говорити про розповсюджене відступництво і розбещеність у Північному Царстві і закликати своїх співгромадян до покаяння і повернення до Бога. Осії був подарований унікальний привілей — своїм власним життям продемонструвати вірну любов завіту, яку Бог має до Ізраїлю.

Книга пророка Софонії

Книга пророка Софонії — дев'ята книга малих пророків Старого Завіту Біблії. Книга складається із чотирьох розділів.

Невіїм

Невіїм (дав-євр. נביאים — пророки) — друга частина книг Старого Заповіту Біблії.

Перша книга Макавеїв

Перша книга Макавеїв — второканонічна книга, що входить до канону книг Старого Заповіту. Історично належить до второканонічних книг, оскільки не визнається євреями та протестантами і ними вважається апокрифом.

Назва "Макавейські книги" походить від головного героя Юди, званого Макавеєм (івр. Єгуда гаМаккабі / ‏יהודה המכבי‎‎), який прославився у боротьбі юдеїв проти могутньої гелленістичної держави Селевкідів.

Перша книга Самуїла

Пе́рша кни́га Самуї́ла — книга Старого Завіту та книга єврейської канонічної Біблії (Танаху) і третя в її розділі так званих ранніх пророків. Спочатку єдина книга з Другою книгою Самуїла, в Септуагінті і в Вульгаті, вона була розділена з практичних причин на дві книги, що отримали назву I і II (з чотирьох) книг Царств — Перша книга Самуїла (або Перша книга царів — у східних церквах) та Друга книга Самуїла (або Друга книга царів — у східних церквах). У єврейських рукописах Біблії текст розглядався як єдина книга, і лише з появою друкованої Біблії у XV ст. стався поділ на I і II книгу Самуїла, який пізніше і увійшов у єврейську традицію. Назва книги в єврейському каноні не передбачає авторство Самуїла, а очевидно дана тому, що Самуїл — перша значна особистість, що з'являється в оповіданні.

Книга Самуїла — історичний документ першорядної важливості для розуміння подій, що призвели до становлення монархії. Також з середніх віків поділена на 31 главу.

Перша книга хроніки

Пе́рша кни́га хро́ніки (також І Хроніка, 1. Хр.) — книга Старого Заповіту Біблії та Танаху.

Перша книга царів

Перша книга Царів — книга Старого Завіту Біблії та Танаху. У Септуагінті і в православному каноні відповідає Третій книзі Царів.

Самсон

Самсо́н (івр. שִׁמְשׁוֹן‎ «сонячний»; похований в м. Цора або Зугар, Сура) — останній та найвідоміший з суддів (шофетів) давнього Ізраїлю. Згадується у Старому Заповіті Біблії (Книга Суддів, 13 — 14).

Танах

Танах (івр. תנ"ך‎) — загальноприйнятий набір святих книг, тобто Святе Письмо юдаїзму. «Танах» — це акронім, що вказує на книги, які входять до складу Святого Письма. Це Тора («Закон» або «П'ятикнижжя Мойсеєве» у слов'янському перекладі), Невіїм («Пророки» або «Книги Пророцькі» у слов'янському перекладі) та Ктувім («Писання» або «Книги Історичні» у слов'янському перекладі).

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.