Київський магістрат

Київський магістрат — орган міського самоврядування, що утворився в результаті надання Києву наприкінці XV століття магдебурзького права. Складався з ради і лави, очолювався війтом.

Pechatka Kiyivs'kogo magistratu01.jpg&filetimestamp=20120313104144&
Печатка Київського магістрату XVI ст.

Див. також

Джерела

Історія Києва

Історія Києва

Будинок Київського магістрату

Будинок Київського магістрату або Київська ратуша — будівля, в якій з кінця XVII століття до 1811 року розташовувався орган самоврядування міста Києва — Київський магістрат; комплекс складався власне з самої ратуші та годинникової вежі. Містобудівна домінанта головної площі Подолу, Торговища, Ринку, Магістратської площі, нині відомої як Контрактова площа. Символ міського самоврядування Києва. Стояв на території скверу між Контрактовим будинком та Гостиним двором.

Герб Києва

Герб Ки́єва — геральдичний символ столиці України міста Києва.

Григорович-Барський Іван Григорович

Іва́н Григо́рович Григоро́вич-Ба́рський (1713 — 10 вересня 1791) — український архітектор, представник пізнього козацького бароко (рококо). Народився у Літковичах[а], походив із купецького роду Григоровичів-Барських, брат мандрівника Василя Григоровича-Барського. Навчався у Києво-Могилянській академії. Працював інстигатором та, ймовірно, виконував обов'язки міського архітектора. Також був депутатом Київського магістрату та батьком 15 дітей. Автор багатьох сакральних та цивільних споруд Києва (фонтан Самсон (1748—1749), Покровська церква (1766), церква Миколи Набережного (1772—1775), Козельця (Собор Різдва Богородиці, будинок полкової канцелярії) та інших міст та містечок України. В його пізній творчості помітний перехід до класицизму. Помер у Києві.

Магдебурзьке право

Маґдебу́рзьке пра́во (також німе́цьке або тевтонське міське́ пра́во; лат. theuthunico iure, id est iure magdeburgensi) — одна з найпоширеніших правових систем міського самоврядування в Центральній Європі у часи Середньовіччя.

Межигірський фаянс

Межигі́рський фая́нс — назва керамічних виробів, що виготовляла Межигірська мануфактура в місті Київ в 19 столітті.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.