Кам'яний ящик

Кам'яний ящик — стародавня похоронна споруда прямокутної форми, стіни і покрівля якої складено з кам'яних плит. Створювалися в широкому ареалі в епоху бронзи для поховання однієї людини або групи, і були відомі у різних археологічних культурах. Над ящиком міг влаштовуватися курган, або він зводився як самостійна споруда. На території СНД подібні пам'ятники відомі в усіх районах Кавказу (а на Північному Кавказі аж до XIX століття) і в Криму, де відносяться до культури таврів другої половини I тисячоліття до н. е.[1].

Drizzlecombe kist 4
Кам'яний ящик

Див. також

Ресурси Інтернету

Примітки

  1. З БСЭ|http://slovari.yandex.ru/~книги/БСЭ/Каменные[недоступне посилання з липень 2019] ящики
Дольмени Західного Кавказу

Дольмени Західного Кавказу — мегалітичні гробниці першої половини ІІІ — другої половини ІІ тис. до н. е., що відносяться до дольменної культури середньої бронзової доби. Поширені від Таманського півострову (миси Тузла і Фанталовський) і далі в гірських районах Краснодарського краю і Адигеї. У південній частині доходять до міста Очамчира в Абхазії, а на півночі — до долини річки Лаби. Раніше були і в районі міста Желєзноводськ в Ставропольському краї і, можливо, в інших місцях. Окремим замкнутим регіоном поширення своєрідних дольменів або «дольменоподібних склепів» пізнішого спорудження є Верхнє Прикубання (басейн річки Кяфар в Карачаєво-Черкесії). Продовжували використовуватися в пізню бронзову добу і пізніше. Всього відомо близько 3000 дольменів, включаючи зруйновані. З них вивчено не більше 6 %.

Мегаліти

Мегаліти (від грец. μέγας (мегас) + λίϑος (літос) — великий + камінь) — доісторичні споруди з величезних кам'яних блоків. Мегалітична архітектура — поширене явище пізнього неоліту і бронзової епохи.

Первісна культура

Первісна культу́ра — культура первісної доби, найбільшого періоду в історії людства — від виникнення людини (близько мільйона років тому) і до появи державності.

У різних народів цей період тривав неоднаково, деякі навіть тепер живуть за умов первісності. Тому сучасна наука розрізняє власне первісну культуру, що існувала до виникнення перших цивілізацій на Землі (кінець IV — початок III тисячоліття до н. е.), і традиційну первісну культуру.

Ящик

Я́щик (давньорус. аскъ, ɪаскъ, від дав.-сканд. askr — «дерев'яна посудина») — виріб з дощок, фанери і т. ін. (переважно чотирикутний), який використовують для пакування, зберігання або перенесення чого-небудь. Аналогічний виріб з картону називають коробкою.

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.