Захід

За́хід (сторона заходу Сонця) — одна з чотирьох головних точок горизонту, що розташована ліворуч від спостерігача, що стоїть обличчям на північ.

Захід є однією з чотирьох сторін світу.

Позначується захід W (англ. West).

Захід — географічна (Північна Америка, Західна та Центральна Європа), ідеологічна (ліберальна демократія) та економічна (тісні ринкові стосунки) єдність розвинутих держав світу. Найчастіше під цим розуміють військово-політичні союзи, у становленні чи розвитку яких провідну роль відіграли США — ЄС, НАТО, ОЕСР.

Compass Rose English West

Походження терміну

Частина світу, де заходить сонце.

Посилання

UTC−5

UTC-5 — дев'ятнадцятий часовий пояс. Має центральним меридіаном 75° зх.д. Час тут на п'ять годин відстає від всесвітнього та на сім — від київського.

Географічні межі поясу:

східна — 67°30' зх. д.

західна — 82°30' зх. д.Між цими меридіанами розташовані такі території: східна смуга Північної Америки (острів Баффінова Земля, півострів Унґава, півострів Лабрадор, схід Великих озер, Апалачі, півострів Флорида), острови Карибського басейну (Великі Антильські острови), захід Південної Америки (Анди, захід Сельвас).

У навігації позначається літерою R (часова зона Ромео).

UTC−7

UTC−7 — сімнадцятий часовий пояс. Має центральним меридіаном 105° зх.д. Час тут на сім годин відстає від всесвітнього та на дев'ять — від київського.

Географічні межі поясу:

східна — 97°30' зх. д.

західна — 112°30' зх. д.Між цими меридіанами розташовані такі території: середній захід Північної Америки (Захід Канадського Арктичного архіпелагу, Саскачеван, територія Великих рівнин, Сьєрра-Мадре), острів Пасхи

У навігації позначається літерою Т (часова зона Танґо)

Аннаш

Анна́ш (фр. Hannaches) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Уаза. Населення — 148 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 85 км на північний захід від Парижа, 60 км на південний захід від Ам'єна, 23 км на захід від Бове.

Аравен

Араве́н (фр. Haravesnes) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Па-де-Кале. Населення — 48 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 160 км на північ від Парижа, 80 км на південний захід від Лілля, 50 км на захід від Арраса.

Бюїкур

Бюїку́р (фр. Buicourt) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Уаза. Населення — 135 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 90 км на північний захід від Парижа, 55 км на південний захід від Ам'єна, 24 км на північний захід від Бове.

Деленкур

Деленку́р (фр. Delincourt) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Уаза. Населення — 510 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 60 км на північний захід від Парижа, 85 км на південний захід від Ам'єна, 29 км на південний захід від Бове.

Енанкур-Леаж

Енанку́р-Леа́ж (фр. Énencourt-Léage) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Уаза. Населення — 122 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 65 км на північний захід від Парижа, 75 км на південний захід від Ам'єна, 23 км на південний захід від Бове.

Жамерикур

Жамерику́р, Жамерікур (фр. Jaméricourt) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Уаза. Населення — 298 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 65 км на північний захід від Парижа, 75 км на південний захід від Ам'єна, 21 км на південний захід від Бове.

Корневіль-ла-Фукетьєр

Корневі́ль-ла-Фукетьє́р (фр. Corneville-la-Fouquetière) — муніципалітет у Франції, у регіоні Верхня Нормандія, департамент Ер. Населення — 108 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 125 км на захід від Парижа, 55 км на південний захід від Руана, 33 км на захід від Евре.

Лероль

Леро́ль (фр. Lhéraule) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Уаза. Населення — 199 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 80 км на північний захід від Парижа, 55 км на південний захід від Ам'єна, 14 км на північний захід від Бове.

Мелікур

Меліку́р (фр. Mélicourt) — муніципалітет у Франції, у регіоні Верхня Нормандія, департамент Ер. Населення — 100 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 135 км на захід від Парижа, 75 км на південний захід від Руана, 50 км на захід від Евре.

Меній-Руссе

Мені́й-Руссе́ (фр. Mesnil-Rousset) — муніципалітет у Франції, у регіоні Верхня Нормандія, департамент Ер. Населення — 111 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 135 км на захід від Парижа, 75 км на південний захід від Руана, 50 км на захід від Евре.

Монжаву

Монжаву́ (фр. Montjavoult) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Уаза. Населення — 475 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 60 км на північний захід від Парижа, 85 км на південний захід від Ам'єна, 33 км на південний захід від Бове.

Нотр-Дам-д'Епін

Нотр-Дам-д'Епі́н (фр. Notre-Dame-d'Épine) — муніципалітет у Франції, у регіоні Верхня Нормандія, департамент Ер. Населення — 76 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 135 км на захід від Парижа, 50 км на південний захід від Руана, 45 км на північний захід від Евре.

Парн

Парн (фр. Parnes) — муніципалітет у Франції, у регіоні О-де-Франс, департамент Уаза. Населення — 351 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 60 км на північний захід від Парижа, 90 км на південний захід від Ам'єна, 37 км на південний захід від Бове.

Сен-Дені-д'Ожерон

Сен-Дені́-д'Ожеро́н (фр. Saint-Denis-d'Augerons) — муніципалітет у Франції, у регіоні Верхня Нормандія, департамент Ер. Населення — 87 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 140 км на захід від Парижа, 75 км на південний захід від Руана, 55 км на захід від Евре.

Тібувіль

Тібуві́ль (фр. Thibouville) — муніципалітет у Франції, у регіоні Верхня Нормандія, департамент Ер. Населення — 283 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 120 км на захід від Парижа, 40 км на південний захід від Руана, 30 км на північний захід від Евре.

Часовий пояс

Часови́й по́яс — частина поверхні земної кулі, на якій ухвалено один стандартний час, який ще часто називають місцевим часом. Для зручності відліку поточного часу вся територія земної кулі поділена на 24 часові пояси шириною в середньому 15°. В межах кожного такого поясу встановлюється свій єдиний поясний час.

Формування часових поясів пов'язане з прагненням, з одного боку, враховувати обертання Землі навколо своєї осі, а з другого боку, визначити території (часові зони) з приблизно однаковим місцевим часом таким чином, щоб відмінності в часі між ними були кратні одній годині. У результаті досягнуто рішення, що повинно бути 24 часових пояси і кожен з них повинен охоплювати територію приблизно 15° у ширину (± 7,5° щодо відповідного середнього меридіана). Точкою відліку прийнятий гринвіцький меридіан, нульовий меридіан, середній меридіан нульового часового поясу.

Зараз час встановлюється за допомогою всесвітнього координованого часу (UTC), який введений замість часу за Гринвічем (GMT, див. Середній час за Гринвічем). Шкала UTC базується на рівномірній шкалі атомного часу (TAI) і є зручнішою для цивільного використання. Часові пояси навколо земної кулі описуються як додатне або від'ємне зміщення від UTC: негативні зміщення у часових поясів на захід від нульового меридіана, позитивні — на схід. Часові пояси можуть бути скориговані у стандартну сезонність. Для тих країн і регіонів, де переходять на літній час, зміщення відносно UTC також змінюється (зазвичай +1 година).

Шампіньоль (Ер)

Шампіньо́ль (фр. Champignolles) — муніципалітет у Франції, у регіоні Верхня Нормандія, департамент Ер. Населення — 41 осіб (2011).

Муніципалітет розташований на відстані близько 120 км на захід від Парижа, 60 км на південний захід від Руана, 29 км на захід від Евре.

Основні:
Проміжні:

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.