Ескадрений міноносець з керованим ракетним озброєнням

Ескадрений міноносець з керованим ракетним озброєнням (скорочено «Есмінець КРО») — ескадрений міноносець, основною зброєю якого є керовані ракети. За стандартом НАТО кораблі цього класу позначаються абревіатурою DDG.

Всі сучасні есмінці є есмінцями КРО, на відмін від більш ранніх есмінців, основною зброєю яких були торпеди. Перші кораблі цього класу з'явилися у 1960-х. Водотоннажність та розміри сучасних есмінців з ракетним озброєнням не відрізняються, а інколи ( як у випадку з типом "Зумвольт") навіть перевищують деякі ракетні крейсери, усуваючи причину для виділення останніх у окремий клас військових кораблів.

З іншого боку, окремі сучасні фрегати керованої ракетної зброї також наближаю за розмірами до есмінця. Приміром хоча ВМС Франції не мають есмінців у своєму складі, п'ять типів більших фрегатів класифікуються НАТО як есмінці. Головним завданням ракетних есмінців зазвичай є забезпечення ППО ескадри, у той час як фрегатів - протичовнова оборона.[1] Водночас фрегати також оснащуються системами ППО, а есмінці - сенсорами для виявлення підводних човнів та протичовновими ракетами.

SM3 from JDS Kongo
Японський есмінець КРО JDS Kongō (DDG-173) запускає зенітну керовану ракету RIM-161 Standard Missile 3

Посилання:

  1. Современные боевые корабли (російська). Смоленск: Русич. 2002. с. 49. ISBN 5-8138-0397-1.
HMS Defender (D36)

HMS «Дефендер» (D36) (англ. HMS Duncan (D36)) — ракетний есмінець типу 45 Королівського військово-морського флоту Великої Британії, призначений для охорони авіаносців на переході морем, забезпечення протиповітряної (ППО) та протичовнової (ПЧО) оборони, боротьба з надводними кораблями противника, завдання ударів по берегових цілях. Восьмий кораблем британського флоту, що носять ім'я «Дефендер» та п'ятий ракетний есмінець типу 45.

HMS Duncan (D37)

HMS «Дункан» (D37) (англ. HMS Duncan (D37)) — ракетний есмінець типу 45 Королівського військово-морського флоту Великої Британії, призначений для охорони авіаносців на переході морем, забезпечення протиповітряної (ППО) та протичовнової (ПЧО) оборони, боротьба з надводними кораблями противника, завдання ударів по берегових цілях.

USS Ross (DDG-71)

USS Ross (DDG-71) — ескадрений міноносець з керованим ракетним озброєнням ВМС США типу «Арлі Берк». Судно назване на честь капітана Дональда Кірбі Росса — героя Другої світової війни, який нагороджений Медалю Пошани.

Ескадрені міноносці КРЗ типу «Конго»

Ескадрені міноносці КРЗ типу «Конго» (яп. 金剛型護衛艦) — тип ескадрених міноносців з керованим ракетним озброєнням четвертого покоління, що був створений в Японії на основі американського «Арлі Берк». На есмінцях встановлено бойову систему керування вогнем «Іджіс». Всього до складу Морських Сил Самооборони Японії введено 4 есмінці даного проекту. Його назва походить від однойменного гірського хребта в Японії.

Авіаносці
Лінійні кораблі
Крейсери
Супровід
Десант
Патрульні засоби
Швидкісний ударний катер
Мінна боротьба
Управління та підтримка
Підводні човни
Різне

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.