Едом

  • Едом — Ідумея
  • Едом — друге ім'я Ісава
  • Едом (дивізія) — територіальна дивізія в складі Південного військового округу Армії оборони Ізраїлю
Altair 8800

Altair 8800 — мікрокомп'ютер, розроблений 1975-го року американським інженером Едом Робертсом і його компанією MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems), що розташовувалася у місті Альбукерке (Нью-Мексико, США), на основі мікропроцесора Intel 8080. Цей комп'ютер став першим комерційно успішним персональним комп'ютером. Вважається, що саме ця система через кілька років породила революцію персональних комп'ютерів: шина, спроектована для цього комп'ютера стала де-факто стандартом шини даних S-100.

Білл Гейтс і Пол Аллен приєдналися до MITS для розробки програмного забезпечення, і Altair BASIC став першим продуктом Microsoft.

Born in Mississippi, Raised Up in Tennessee

Born in Mississippi, Raised Up in Tennessee — студійний альбом американського блюзового музиканта Джона Лі Гукера, випущений у 1973 році лейблом ABC.

Citrix Systems

Citrix Systems — американська мультинаціональна корпорація, заснована Едом Якобуччі у 1989 році у місті Річардсон (Техас).

Down South Summit Meetin'

Down South Summit Meetin' (також перевидавався як First Meetin' та Lightnin' Hopkins & The Blues Summit) — студійний альбом американських блюзових музикантів Брауні Макгі, Лайтніна Гопкінса, Біг Джо Вільямса і Сонні Террі, випущений у 1960 році лейблом World Pacific.

End Game

«End Game» — третій сингл шостого студійного альбому американської поп-співачки Тейлор Свіфт — «Reputation». В США сингл вийшов 14 листопада 2017. Пісня написана Тейлор Свіфт, Максом Мартіном, Shellback, Едом Шираном та репером Future; спродюсована Максом Мартіном та Shellback.

Everything Has Changed

«Everything Has Changed» — шостий сингл четвертого студійного альбому американської поп-співачки Тейлор Свіфт — «Red». В США сингл вийшов 24 червня 2013. Пісня написана Тейлор Свіфт та Едом Шіраном; спродюсована Бутчем Вокером.

Live at Soledad Prison

Live at Soledad Prison — концертний альбом американського блюзового музиканта Джона Лі Гукера, випущений у 1972 році лейблом ABC. Альбом в 1973 році був номінований на премію «Греммі».

Never Get Out of These Blues Alive

Never Get Out of These Blues Alive — студійний альбом американського блюзового музиканта Джона Лі Гукера, випущений у 1972 році лейблом ABC.

Transmeta

Transmeta Corporation — в минулому американська корпорація-творець передових мікропроцесорів і утримувач патентного портфоліо з мікропроцесорних технологій.

Компанія була заснована в 1995 році спільно Бобом Чмелик, Дейвом Дітцель, Коліном Хантером, Едом Келлі, Дугом Лейердом, Малкольмом Вінг і Грегом Зайнером, з метою створення процесорів, заснованих на технологіях VLIW і морфінгу програмного коду.

Всього було створено два таких процесора: Crusoe і Efficeon. Низьке споживання енергії та мале виділення тепла дозволяє використовувати ці процесори в ультра-портативних ноутбуках, блейд-серверах, планшетних комп'ютерах, а також безшумних настільних ПК.

Ідумея

Ідуме́я (грец. Ἰδουμαία, івр. אֱדוֹם‎,Едом) — назва об'єднання племен, що заселяли історичну область на півдні Палестини. На півночі Ідумея межує з Юдеєю, з півдня виходить до Мертвого моря і країни Моав, на сході з пустелею південного Зайордання, на півдні із затокою (Акаба), на заході з Синайським півостровом. країни.

Згідно з Біблією засновником Ідумеї вважається син біблійного патріарха Ісаака Ісав (Едом), брат Якова. Він не переселився слідом за ним до Єгипту. Столицею Ідумеї було місто Петра, розташоване у високих неприступних горах. Вже з перших днів свого існування Ідумея показала себе дуже войовничою і агресивною державою.

Ісав

Ісав (Едом) (івр. עֵשָׂו‎ (Esav, ʿ Ēśāw), «волохатий»; грец. Ἡσαῦ; Бут. 25:25) — син Ісаака та Ревеки, старший брат свого брата- близнюка Якова. Ісав — праотець ідумеян (Бут. 36:8-9) та амалекітян.

Книга Буття описує Ісава, улюбленого сина Ісаака, як вправного звіролова, «чоловіка полів», на противагу улюбленцю Ревеки, лагідному Якову, який «сидить в наметах» Бут. 25:27. Він продав своє первородство за червоні харчі (сочевичну юшку) братові Якову, тому і отримав ім'я Едом, тобто червоний (Бут. 25:30). У віці 40 років він взяв за дружин хеттиток Юдиту — дочку Беері та Басмату — дочку Елона Бут. 26:34, заклавши тим гіркоту на серцях Ревеки та Ісаака. Пізніше одружився на Малахаті — дочці Ізмаїла (Бут. 28:8-10). Завдяки хитрості Ревеки він втратив благословення сліпого батька (Бут. 27). Для нього залишаються малою втіхою слова другого благословення Ісаака:

Після цього він зі злістю переслідував свого брата доти, доки вони не зустрілися близько Пенуїлу і не примирилися (Бут. 33).

За родоводом Ісава приведеним у розділі 36 Книги Буття, Ісав одружується також ще на трьох жінках з Ханаану — Аді — дочці Елона, Оголівану — дочці Ани та Басмат — дочці Ізмаїла. Перебирається у місцевість Сеїр.

Ім'я Ісава іноді вживається замість назва країни та народу Едома, наприклад: Єр. 49:10, (Овд. 6) де зустрічаємо також «гори Ісава», «будинок Ісава» (Овд. 8:18).

Дарвін (Marvel Comics)

Дарвін — (англ. Darwin, справжнє ім'я - Армандо Муньез) — персонаж всесвіту Marvel Comics, один з Відсутніх Людей Ікс. Створено письменником Едом Брубакер і художником Пітом Вудсом.

Джон Тобіас

Джон Тобіас (англ. John Tobias, народився 24 серпня 1969 а в Чикаго, Іллінойс, США ) — американський художник коміксів, графічний дизайнер і геймдизайнер. Разом з Едом Буном, він також є одним з творців новаторської серії файтингів Mortal Kombat.

Джон Тобіас закінчив Американську академію мистецтв у Чикаго і був художником серії коміксів The Real Ghostbusters до приходу в Midway Games. Він також працював над оригінальною аркадной версією гри Smash TV, перш ніж домігся успіху з Mortal Kombat в 1992.

Йому приписують розвиток основної сюжетної лінії серії Mortal Kombat і створення класичних персонажів, у числі яких — Барака, Горо, Джакс, Джейд, Джонні Кейдж, Кано, Китана, Кун Лао, Лю Кан, Мілін, Нічний Вовк, Нуб Сайбот, Райден, Рептилія, Саб-Зіро, Сайракс, Сектор, Сіндел, Скорпіон, Смоук, Соня Блейд, та інші.

У 1999 році Джон Тобіас, Дейв Мічічіч і Джошуа Тсуі звільнилися з Midway Games, щоб заснувати в 2000 році, Studio Gigante студія випустила гру Tao Feng: Fist of the Lotus, видана Microsoft Game Studios, стала першою грою, яку розробили в Studio Gigante. Потім після виходу WWE WrestleMania 21, Studio Gigante припинила свою діяльність у 2005 році, а пізніше Джон Тобіас працював консультантом в ігровій індустрії.

У 2008 році Джон Тобіас ілюстрував комікси для спеціального видання Mortal Kombat vs. DC Universe.

Станом на вересень 2012 року, Джон Тобіас працює в студії соціальних ігор Zynga.

З трьох світів (антологія)

З трьох світів (антологія) (англ. From Three Worlds. New Writing from Ukraine) — антологія сучасної української літератури в перекладі англійською мовою (названа за однойменним оповіданням Євгенії Кононенко), упорядкована Едом Гоґаном (видана в Бостоні 1996).

Зайордання

Зайордання — історичний регіон Близького сходу між Йорданською западиною на заході і Сирійською пустелею на сході. На півночі межує з підніжжям гори Хермон, на півдні з Акабською затокою. Ширина від 110 до 30 кілометрів, довжина понад 400 кілометрів, площа близько 28 тисяч квадратних кілометрів. Зараз Зайордання належить кільком країнам — Сирії (Башан) близько 10 тисяч квадратних кілометрів, Йорданії — 17 тисяч квадратних кілометрів, складаючи власне оброблювану та заселену частину країни, 1,2 тисячі кілометрів (Голанські висоти) контролює Ізраїль.

Лю Кан

Лю Кан (англ. Liu Kang, вар. Лю Канг, Лю Кенг, кит. 刘康) — вигаданий персонаж серії відеоігор Mortal Kombat, створений геймдизайнером Джоном Тобіасом і програмістом Едом Будном. Лю Кан з'явився в першій грі серії Mortal Kombat. Він є шаолінським монахом і бере участь в "Смертельній битві", щоб врятувати земний світ від знищення. Лю виступає одним з захисників Землі разом із Джонні Кейджом, Сонею Блейд і богом грому Рейденом. В останніх іграх серії Лю Кана вбивають злі чаклуни Шен Цунг і Куан Чі, але його дух продовжує захищати Землю, використовуючи тіло, відновлене Рейденом. В більшості ігор Лю Кен є ігровим персонажем, також він з'являється в ряді фільмів і коміксів по всесвіту Mortal Kombat.

З самого початку Лю Кан створювався як позитивний персонаж, тому всі його бойові прийоми в грі є набагато менш жорстокі, ніж в інших персонажів і не складні у виконанні. Багато ігрових критиків хвалили Лю Кана за те, що за нього грати "легко і весело", в той час як інші критикували його за стиль бою і крики. За основу образу Лю Кана був взятий стиль і образ легендарного Брюса Лі. Можна вважати, що Лю Кан є головним персонажем всесвіту Mortal Kombat.

Мідвей (фільм, 2019)

«Мідвей» (англ. Midway) — американський епічний воєнний фільм режисера Роланда Еммеріха, знятий за сценарієм Веса Тука, з Едом Скрейном, Патріком Вілсоном, Люком Евансом, Аароном Екгартом, Ніком Джонасом, Менді Мур, Деннісом Квайдом, Дарреном Кріссом і Вуді Гаррелсоном у головних ролях.

Реліз фільму запланований на 8 листопада 2019 року у США (Lionsgate), в Україні — 28 листопада 2019 року.

Чесність (Доктор Хаус)

«Чесність» (англ. Fidelity) — сьома серія першого сезону американського телесеріалу «Доктор Хаус». Прем'єра епізоду проходила на каналі FOX 28 грудня 2004. Доктор Хаус і його команда мають врятувати жінку, тим самим зруйнувати її сімейне життя.

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.