Голосний середнього підняття

Голосні середнього піднесення (англ. Mid vowel; фр. Voyelle moyenne; яп. 中元音) — різновид голосних звуків, що вимовляються з середнім підняттям відповідної частини язика в ротовій порожнині. Язик займає проміжне становище між високим та низьким піднесенням.

За Міжнародним фонетичним алфавітом до голосних високого піднесення належить один звук:

голосний середнього ряду середнього піднесення

[ə]

Посилання

Голосний звук

Голосни́й звук, голосі́вка — звуки мови, що утворюються при вільному проходженні видихуваного повітря через ротову порожнину, тобто мають вільну артикуляцію . У гортані внаслідок ритмічного коливання напружених зв’язок утворюється голос певного тону.

Шелта

Шелта, ґаммон, кант — змішана мова мова ірландських мандрівників (пейві) поширена насамперед в Ірландії та Великій Британії. Знана також як Де Ґаммон (самоназва). Використовується пейві як криптолект (секретна мова), щоб запобігти розумінню їх розмови сторонніми людьми. На сьогодні досить важко встановити точну кількість мовців шелта, але за даними Ethnologue 6 тис. осіб говорять мовою в Ірландії, 30 тис. у Великій Британії та 50 тис. в США.

Лінгвістично шелта на сьогодні класифікується як змішана мова яка походить від мови ірландських мандрівників, які початково говорили ірландською. Пізнішe серед общини поширився білінгвізм, результатом якого стала мова, яка базувалась на гіберно-англійській зі значним ірландським впливом. Різні говори шелти мають різні ступені англізації і через те досить важко дослідити рівень ірландського субстрату.

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.