Головний корабельний старшина

Головни́й корабе́льний старшина́ — старше військове звання старшинського складу у військово-морських силах, по рангу вище за головного старшину і нижче за мічмана.

Звання головний корабельний старшина введено у ВМФ СРСР 18 листопада 1971 року. До цього аналогічний статус з аналогічними знаками розрізнення мало звання мічман.

В категорії військовослужбовців Сухопутних військ званню головний корабельний старшина відповідає звання старшина.

UAN shoulder mark 06
Погон головного корабельного старшини військово-морських сил Збройних сил України

Див. також

Посилання

Військове звання

Військо́ве звання́ — ранги різних ступенів, що надаються у Збройних силах військовослужбовцям, відповідно до їхньої посади, кваліфікації фахової підготовки та терміну служби.

Військово-Морські Сили Збройних Сил України

Військо́во-морські́ си́ли Збро́йних си́л Украї́ни — вид збройних сил України, призначений для захисту суверенітету і державних інтересів України на морі, розгрому угруповань ВМС противника у визначених військово-морських зонах самостійно та у взаємодії з іншими видами Збройних сил України, сприяння Сухопутним військам Збройних сил України на приморському напрямку.

У складі ВМС ЗС України до російського вторгнення проходило службу 15470 осіб, на озброєнні перебувало 5 корветів, 1 фрегат, 3 тральщики, 2 десантні кораблі, 1 підводний човен, 49 допоміжних кораблів і 35 літаків.

Військово-морські сили Ірану

Військово-морські сили Ісламської республіки Іран (перс. نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران‎), скорочено NEDAJA (перс. نداجا‎) — один з видів збройних сил Ірану призначений для ведення воєнних дій на морі. Іранський флот, який існує разом з ВМС КВІР як військово-морська компонента іранських Збройних сил, виконує завдання формування і утримання першого рубежу оборони країни з боку навколишніх вод й проведення операцій у відкритому морі. Втім, сили та засоби цього виду ЗС Ірану в переважній більшості виконують завдання флоту ближнього моря, тобто оперують у регіональних водах, у Перській та Оманській затоках, й зрідка діють у водах Червоного та Середземного морів, у північно-західній акваторії Індійського океану. На відміну від морських сил корпусу вартових Ісламської революції, що має на озброєнні переважно швидкохідні катери і судна, іранський флот озброєний великими кораблями, зокрема підводними човнами, фрегатами й корветами.

Військово-морські сили Греції

Військо́во-морські́ си́ли Греції (грец. Πολεμικό Ναυτικό) — військово-морські сили Збройних сил Грецької Республіки, призначені для охорони і оборони морського простору держави, а також для ведення морської війни і вогневої підтримки бойових дій сухопутних військ. У військовий час у розпорядження ВМС Греції може надходити Грецька берегова охорона.

Військово-морські сили Фінляндії

Воєнно-морські сили Фінляндії (фін. Suomen merivoimat, швед. Finländska marinen) — один із видів збройних сил Фінляндії.

Станом на 2007 рік, численність ВМC Фінляндії складала 7900 людей (в тому числі 4300 воєнослужбовців призовників).

Військово-морські сили Швеції

Військово-морські сили Швеції (швед. Svenska marinen) — один з трьох видів збройних сил Швеції.

Станом на 2006 рік, чисельність ВМС Швеції становила 7900 чоловік.

Військові звання Естонії

У наступній таблиці наведено військові звання Естонії.

Військові звання УНР

Військові звання УНР — система рангів Української Народної Республіки, що була утворена у грудні 1917 року наказом Військового секретаріату, та після цього неодноразово змінювалася.

Військові звання України

Військові звання України — система рангів, що була утворена у березні 1992 року після прийняття Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». Рангова структура відповідає оригінальній структурі військових рангів Радянського Союзу. Збройні сили України мають два типи рангів — армійські, які використовуються сухопутними військами і повітряними силами, та морські — для ВМС.

Україна позбавилась від дескриптора «авіації» у рангах повітряних сил. Ранг службовця гвардійських підрозділів, формувань чи кораблів може мати доповнення словом «гвардії». Ранги службовців правових, медичних або ветеринарних професій повинні мати приставку «юстиції», «медичної служби», чи «ветеринарної служби» відповідно до своїх основних рангів. Ранги громадян, які перебувають у резерві або у відставці мають дескриптори «резерву» чи «у відставці» відповідно.

Також Україна доповнила шкалу рангами Генерала армії України та адмірала ВМС.

Гаупт-фельдфебель

Гаупт-фельдфебель (нім. Hauptfeldwebel, HptFw або HF) — військове звання унтер-офіцерського складу з портупеєю в Збройних силах Німеччини (Сухопутні війська та Повітряні сили вермахту, Бундесвера).

Звання гаупт-фельдфебеля розташовується за старшинством між військовими званнями штабс-фельдфебель та обер-фельдфебель.

Громовий Дмитро Геннадійович

Дмитро́ Генна́дійович Громовий — головний корабельний старшина Збройних сил України.

Збройні сили Республіки Корея

Збройні сили Республіки Корея (кор. 대한민국 국군; Hanja: 大韓民國國軍; Нова латинізація: Daehanminguk Gukgun) — також відомі як Збройні сили РК, є збройними силами Республіки Корея. Створені у 1948 році, після поділу Кореї, Збройні сили Республіки Корея є одними з найбільших регулярних збройних сил у світі з кількістю особового складу 3,600,000 станом на 2014 рік (630,000 активних службовців та 2,970,000 резервістів). ЗС РК відповідають за підтримку суверенітету та територіальної цілісності республіки, але їх часто використовують у гуманітарних операціях та під час ліквідації надзвичайних ситуацій на території країни. Нещодавно ЗС РК почали брати більш активну участь у міжнародних відносинах, підтверджуючи роль та відповідальність п'ятнадцятої економіки світу за обсягами ВВП. Збройні сили РК беруть участь у різних миротворчих місіях та контртерористичних заходах.

В армії і морській піхоті служать 1 рік і 9 місяців, у військово-морському флоті - 1 рік і 11 місяців, у військово-повітряних силах - 2 роки.

Майстер чиф-петті офіцер флоту

Ма́йстер чиф-пе́тті о́фіцер флоту (англ. Fleet Master Chief Petty Officer) (FLTCM) — одне з найвищих військових звань серед матросів та петті-офіцерів зі складу військово-морських сил США Збройних сил країни.

У Військово-морських силах США це звання відноситься до дев'ятого ступеня військової ієрархії (E-9) поруч з військовими званнями майстер чиф-петті офіцера, майстер чиф-петті офіцера сил та головного чиф-петті офіцера. Нижче за військове звання майстер чиф-петті офіцер ВМС США.

Сержантський склад

Сержа́нтський склад, сержантський корпус; Сержа́нтський та старши́нський склад (англ. Non-commissioned officers, NCO, NCO Corps) — узагальнена назва військовослужбовців командного складу в збройних силах, на флоті і в інших силових структурах багатьох країн, які мають військові звання капралів, сержантів, старшин, ворент-офіцерів, фельфебелів, унтер-офіцерів тощо.

Сержантський склад грає ключову роль у боєздатності армії та флоту. Сержант — це лідер для солдат чи матросів, зразок для підлеглих, помічник офіцерів.

Старшина (військове звання)

Старшина́ — військове звання молодшого командного (унтер-офіцерського) складу в армії багатьох країн. В Україні використовується з 1991 року. У збройних силах СРСР введене постановою ЦВК і РНК СРСР від 22 вересня 1935.

У Військово-морських силах званню старшини відповідає звання головний корабельний старшина.

5.07.2016 року президентом України був затверджений «Проект однострою та знаки розрізнення Збройних Сил України». В Проекті серед іншого розглянуті військові звання і знаки розрізнення. Згідно проекту звання старшина та прапорщик зникають, а перелік сержантських звань значно розширено .

Старшина (значення)

Старшинá:

Козацька старши́на — військовий та адміністративний керівний орган Запорізької Січі, реєстрового козацтва, Гетьманщини, Слобідської України, а також армії УНР, Українських січових стрільців, УПА та інших українських військових формувань.

Полкова старшина — назва представників військово-цивільної адміністрації, які здійснювали управління полком як військово-територіальною одиницею.

Сотенна старшина — назва представників військово-цивільної адміністрації, які здійснювали управління сотнею як військово-територіальною одиницею.

Старшина (клас військовиків) — особа командного і начальницького складу в збройних силах України на початку – в середині ХХ сторіччя.

Військовий старшина — чин і козацьке звання Російської імперії (1798—1917).

Старшина судновий — нижній чин на військовому судні Російської імперії, переважно з унтер-офіцерського звання, завідувач будь-якою частиною судна або призначений за старшого при виконанні, спільно з іншими, будь-яких обов'язків. Котрий був старшиною баковим, трюмним, марсовим, кермовим, шлюпковим і т. ін.

Старшина (військове звання) — військове звання в армії багатьох країн.

Старшина (посада) — посада в армії деяких країн.

Старшина I статті — корабельне звання у ВМФ ЗС СРСР та Росії.

Старшина II статті — корабельне звання у ВМФ ЗС СРСР та Росії.

Головний старшина — корабельне звання в ВМФ ВС СРСР і Росії.

Головний корабельний старшина — корабельне звання в ВМФ ВС СРСР і Росії.

Старшина міліції — спеціальне звання в міліції СРСР.

Старшина поліції — спеціальне звання в поліції.

Старшина внутрішньої служби — спеціальне звання у Внутрішній службі.

Старшина команди (групи) — на кораблях і суднах ВМФ і Берегової охорони РФ (раніше — морських частин й прикордонників) підпорядковується командирові групи (батареї, дивізіону, бойової частини, начальнику служби), є прямим начальником особового складу команди (групи) і відповідає: за виконання командою (групою) поставлених завдань; за навчання, виховання, військову дисципліну і морально-психологічний стан особового складу команди (групи); за експлуатацію та стан зброї й технічних засобів, що знаходяться у володінні командою (групою); за несення служби корабельних нарядів підлеглими та внутрішній порядок у команді (групі); за збереження і справний стан майна команди (групи). Назви посад старшин команд (груп) поділяються відповідно до їх військово-облікової спеціальності (ВОС): стройовий старшина, сигнальний старшина, машинний старшина, трюмний старшина, кермовий старшина і т. ін.

Волосний старшина — у Російській імперії голова найнижчої адміністративно-територіальної одиниці — волості, на які поділявся повіт. Посада існувала до 1917 року.

Старшина дипломатичного корпусу — старійшина дипломатів, дуайєн.

Хмеляров Олександр Анатолійович

Олекса́ндр Анато́лійович Хмеляров (20 січня 1989(19890120) — 4 березня 2016) — солдат Збройних сил України, учасник російсько-української війни.

Чиф-петті офіцер

Чиф-пе́тті о́фіцер (англ. Chief Petty Officer) (CPO) — військове звання петті-офіцерів зі складу військово-морських сил США Збройних сил країни та Королівських військово-морських флотах Великої Британії й Канади.

Штабс-фельдфебель

Штабс-фельдфебель (нім. Stabsfeldwebel, StFw або SF) — військове звання старшого унтер-офіцерського складу з портупеєю в Збройних силах Німеччини (Сухопутні війська та Повітряні сили вермахту, Бундесвера).

Звання штабс-фельдфебеля розташовується за старшинством між військовими званнями обер-штабс-фельдфебель та гаупт-фельдфебель.

Повітряні сили Emblem of the Ukrainian Air Force.svg
Сухопутні війська Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg
Військово-морські сили Emblem of the Ukrainian Navy.svg

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.