Гайот

Гайо́ти, гійоти (від імені першовідкривача, американського географа і геолога А. Гюйо) — ізольовані плосковершинні підводні гори, зазвичай вулканічного походження.

Припускають, що вирівнювання вершин обумовлено абразією або субаеральною денудацією з наступним зануренням стародавніх вулканічних островів у води океану.

Поширені головним чином в Тихому океані. Окремі гайоти є також в Атлантичному та Індійському океанах.

Вершини гайотів на глибині від 200 до 2 500 метрів (при глибині менше 200 м вживають термін банка).

Bear Seamount guyot
Гайот

Література

  • Географический энциклопедический словарь. Москва. «Советская энциклопедия». 1988. стор. 49(рос.)

Посилання

  • (рос.) Магелланові гори Тихого океану — програма досліджень внутрішньоплитового вулканізму крейдової епохи Інституту океанології Російської академії наук.
Bignan (автовиробник)

Bignan (Біньян) — з 1918 року французький виробник автомобілів. Штаб-квартира розташована в місті Курбевуа. У 1926 році компанію купує фірма Société La Cigogne, а у 1928 році - фірма Mécanique-Outillage-Pièces détachés. У 1931 році компанія припинила виробництво автомобілів.

Totally Spies!

«Totally Spies!» (укр. Абсолютні шпигунки) — франко-канадський мультиплікаційний серіал, створений французькою анімаційною студією «Marathon Media», в якому розповідається про трьох вірних подруг-шпигунок з Беверлі-Гіллз, Каліфорнія, США. Транслюється з 3 листопада 2001 року, а прем'єра у Франції відбулася 3 квітня 2002 року по каналу «TF1», а в Канаді, показ розпочався 2 вересня 2002 року по каналу «Teletoon». В Україні транслювався на каналах «UA:Перший» та «Інтер».

Гавайсько-Імператорський хребет

Гавайсько-Імператорський хребет — головним чином підводний гірський хребет у Тихому океані, що височіє над рівнем моря, на Гаваях. Складається з Гавайського хребта і Імператорського хребта: разом вони утворюють величезну підводну гірську область островів та підводних гір, атолів, мілин, банок й рифів що прямує з північного заходу на південний схід під північною частиною Тихого океану. Пасмо підводних гір, що містить понад 80 виявлених підводних вулканів, тягнеться більш ніж на 5800 кілометрів від Алеутської западини на крайньому північному заході Тихого океану до гори Лоїхі, наймолодшого вулкана в ланцюзі, що знаходиться приблизно за 35 км на південний схід від острову Гаваї.

Детройт (підводна гора)

Детройт — гайот, підмурівок якої має вік між 81 і 76 мільйонів років, сформована ~ 81 млн; здійнялась над рівнем океану близько 78 мільйонів років тому, припинення вулканізму близько 60 млн років тому, є однією з найстаріших підводних гір на Гавайсько-Імператорському хребті (Гайот Мейдзі, є найстарішим і має вік 82 млн років). Розташовано в північному кінці пасма і знаходиться на південь від Алеутських островів.

Детройт є однією з небагатьох підводних гір, що ламають схему іменування гір Імператорського хребта, котрі названі на честь імператорів або імператриць періоду Кофун японської історії. Гора названа на честь легкого крейсера USS Detroit

Лобачевський (кратер)

Кратер Лобачевський (рос. Лобаче́вский) — ударний кратер на зворотному боці Місяця. Із Землі не можна спостерігати кратера. Цей кратер розташований на південно-сходи від більшого кратера Флемінг. На північний схід лежить Гайот.

Кратер не суттєво ослаблий, так як «Лобачевський» був вперше сформований. Обод і внутрішня стінка майже вільна від значних впливів, що перекриваються для супутникового кратера «Лобачевський M», який додається до південного зовнішнього обводу. Внутрішні стіни відображають особливості терас, поряд з деякими різко обриваються вздовж верхнього краю. Поруч з серединю дна в кратері є пара центральних піків, один — на південний схід, а другий — на північний захід у середині. На схід від цих піків є відносно яскравий, з високим альбедо патч, який, швидше за все, став результатом нещодавнього невеликого впливу.

Марсилі

Марсилі (італ. Marsili) — потенційно активний підводний вулкан, розташований в Тирренському морі, приблизно в 150 км на південний захід від Неаполя. Є найбільшим підводним вулканом в Європі.

Список епізодів телесеріалу «Бібліотекарі»

Бібліоте́карі (англ. The Librarians) — американський телесеріал, прем'єрний показ якого відбувся на телеканалі TNT 7 грудня 2014 року. Серіал продовжує історію про бібліотекаря Флінна Карсена з відомої трилогії фільмів «Бібліотекар», але тут до нього долучаються ще три потенційні бібліотекарі, разом з якими він бореться із культами, шукає артефакти і рятує світ від неконтрольованих чарів.

Типи гір

Гори й пагорби можна охарактеризувати декількома способами.

Океанічний острів
Материковий острів
Штучний острів
Інші
Гірські
Континентальні
Флювіальні
Льодовикові
Океанічні та прибережні
Вулканічні
Еолові
Штучні

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.