Військово-морські сили Третього Рейху

Шаблон:Картка військового підрозділу г.

Військово-морські сили Третього Рейху або Кріґсмаріне (Крігсмаріне) (нім. Kriegsmarine — військово-морський флот) — військово-морські сили Німеччини в епоху Третього рейху. 1 червня 1935 були утворені на основі Рейхсмаріне (нім. Reichsmarine — флот рейху). Після Другої світової війни військово-морські сили західної Німеччини були переформатовані у Бундесмаріне (нім. Bundesmarine — федеральний флот), а східної у Фольксмаріне (нім. Volksmarine — народний флот).

Першим командувачем ВМС Третього Рейху з 1935 по 1943 рік був Еріх Редер. При Редері відбулося формування ВМС Третього Рейху. З 1943 по 1945 командувачем флоту був призначений Карл Деніц. В травні 1945 року на пост командувача було призначено Ганса-Георга фон Фрідебурга. Останнім командувачем ВМС Третього Рейху став Вальтер Варцеха, який очолював флот у травні-липні 1945 року.

Посилання

U-106 (1940)

U-106 (нім. U 106 (Kriegsmarine) — німецький великий океанський підводний човен класу підводних човнів типу IX-B військово-морських сил Третього Рейху.

U-81 (1941)

U-81 — німецький підводний човен типу VIIC, що входив до складу крігсмаріне за часів Другої світової війни. Закладений 11 травня 1940 року на верфі Bremer Vulkan у Бремені. Спущений на воду 22 лютого 1941 року, 26 квітня 1941 року корабель увійшов до складу ВМС нацистської Німеччини.

З моменту введення субмарини до строю підводний човен брав активну участь у бойових діях на морі, здійснив 17 бойових походів. За час служби U-81 потопив 24 судна противника сумарною водотоннажністю 41 784 брутто-регістрових тонн, допоміжний військовий корабель (1150 брт) та британський авіаносець «Арк Роял» (водотоннажність 22 600 тонн), а також пошкодив ще одне судно (6671 тонна) і одному судну (7472 брт) завдав шкоди, після якої воно не відновлювалось.

9 січня 1944 року затоплений під час бомбардування американської авіації 15-ї повітряної армії італійського порту Пула.

Військово-морські сили Німеччини

Військово-морські сили (нім. Deutsche Marine або просто нім. Marine— слухати) це військово-морські сили Німеччини, а також частина об'єднаних Збройних сил Німеччини Bundeswehr («Федеральна оборона»). ВМС Німеччини були відомі під назвою Bundesmarine («Федеральні ВМС») з 1956 до 1995 коли Deutsche Marine («ВМС Німеччини») стало офіційною назвою після об'єднання у 1990 ВМС Східної Німеччини Volksmarine («Народні ВМС»). Вони сильно пов'язані з силами НАТО. Основним завданням є захист територіальних вод Німеччини і морської інфраструктури такої як морські лінії зв'язку. Окрім цього, німецькі ВМС беруть участь у миротворчих операціях та надають гуманітарну допомогу і допомагають у ліквідації наслідків стихійних лих. Вони також беруть участь у антипіратських операціях.

ОКЛ

ОКЛ (нім. Oberkommando der Luftwaffe, нім. OKL) — Верховне командування Люфтваффе Третього Рейху з 1937 по 1945. Формально ОКЛ підпорядковувалося Верховному командуванню Вермахту (ОКВ) (нім. Oberkommando der Wehrmacht (OKW)).

Північнонімецький федеральний флот

Північнонімецький федеральний флот (нім. Norddeutsche Bundesmarine або нім. Marine des Norddeutschen Bundes) — був військово-морськими силами Північнонімецької конфедерації. Був сформований на основі Прусського флоту у 1867 році. Його наступником стали Імперські військово-морські сили Німеччини створені у 1871.

У франко-прусській війні, 1870—1871, флот кілька разів вступав в бій з ворогом. Це включає кілька незначних сутичок у Північному та Балтійському морях між німецькими береговими силами та французьким блокадним флотом, а також битва біля Гавани між канонеркою Метеор та французьким авізо Bouvet. Загалом, через малі розміри та часті збої у роботі механізмів більшості панцерників, флот не сильно вплинув. З іншого боку французький флот не зміг в повному обсязі використати свої сили для висадки десантів на узбережжя Пруссії, через поразки які німці завдавали на сущі.

War Ensign of Germany (1938–1945).svg Крігсмаріне Reichsadler Deutsches Reich (1935–1945).svg
Командувачі
Великі надводні кораблі
Есмінці
Міноносці
Торпедні катери
Підводні човни (список)

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.