Бетансос

Бетансос (гал. Betanzos, ісп. Betanzos) — місто і муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 13 680 осіб (2009).

Місто розташоване на відстані[1] близько 492 км на північний захід від Мадрида, 16 км на південний схід від Ла-Коруньї.

Муніципалітет складається з таких паррокій: Бетансос, Брабіо, П'ядела, Понтельяс, Рекіан, Сан-Педро-дас-Віньяс, Тіобре.

Бетансос
Герб {{{official_name}}}

Герб
Координати: 43°16′45″ пн. ш. 8°12′38″ зх. д. / 43.2791691000277723° пн. ш. 8.21063290002777890° зх. д.
Бетансос. Карта розташування: Іспанія
Бетансос
Бетансос (Іспанія)
Країна Іспанія Іспанія
Спільнота Галісія
Провінція Ла-Корунья
Комарка Бетансос
Площа 24,19 км²
Населення 13680 ос. (2009)
Висота 36 м
Часовий пояс EET (UTC+2)
 • Літній час EEST (UTC+3)
Поштовий індекс 15300
Офіційний сайт

Демографія

Динаміка населення (INE[2][3] ):

Галерея зображень

Location of Betanzos

Розташування муніципалітету

Betanzos-Castro

Панорама

Примітки

  1. Фізичні відстані розраховані за координатами муніципалітетів
  2. Poblaciones de hecho desde 1900 hasta 1991. Cifras oficiales de los Censos respectivos. (іспанською). Національний інститут статистики Іспанії (INE). Процитовано 2010-10-24.
  3. Series de población desde 1996. Cifras oficiales de la Revisión anual del Padrón municipal a 1 de enero de cada año. (іспанською). Національний інститут статистики Іспанії (INE). Процитовано 2010-10-24.
Ірішоа

Ірішоа (гал. Irixoa, ісп. Irijoa) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 1526 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 483 км на північний захід від Мадрида, 27 км на схід від Ла-Коруньї.

Муніципалітет складається з таких паррокій: Амброа, Чуріо, Корушоу, Ірішоа, Мантарас, Веріс, А-Вінья.

Аранга

Аранга (гал. Aranga, ісп. Aranga) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 2142 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 476 км на північний захід від Мадрида, 33 км на південний схід від Ла-Коруньї.

Муніципалітет складається з таких паррокій: Аранга, Камбас, Феас, Муніферраль, Сан-Вісенте-де-Фервенсас, Віларрасо.

Бокейшон

Бокейшон (гал. Boqueixón, ісп. Boqueijón) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 4462 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 475 км на північний захід від Мадрида, 61 км на південь від Ла-Коруньї.

Вежа Геркулеса

Вежа Геркулеса (ісп. Torre de Hércules) — діючий маяк в північній частині міста Ла-Корунья (Галісія, Іспанія). Побудований в часи Римської імперії, вважається найдавнішим маяком у світі, що зберігся до наших часів і єдиним діючим давньоримським маяком. Будівля має висоту 55 м і стоїть на півострові, скелястий берег якого підноситься на 57 м над водами затоки Бетансос Атлантичного океану. За однією з версій від башти (columna), що стала символом Ла-Коруньї, походить і назва цього міста (ісп. La Coruña). За іншою — вона пов'язана з кельтським словом clunia (ірл. cluain), яке означає «лука».

Вежа Геркулеса є пам'ятником національного значення; у 2009 році була включена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. До складу об'єкта також входять невелика давньоримська будівля, що стоїть безпосередньо поряд з баштою, скульптурний парк, наскельні малюнки залізної доби в Монте-дос-Бікос і мусульманське кладовище.

Камбре (Ла-Корунья)

Камбре (гал. Cambre, ісп. Cambre) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 23 231 осіб (2009).

Карраль

Карраль (гал. Carral, ісп. Carral) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 5770 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 497 км на північний захід від Мадрида, 15 км на південь від Ла-Коруньї.

Муніципалітет складається з таких паррокій: Вейра, Каньяс, Палео, Кембре, Сергуде, Суміо, Табеайо, Віго.

Койрос

Койрос (гал. Coirós, ісп. Coirós) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 1713 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 487 км на північний захід від Мадрида, 21 км на південний схід від Ла-Коруньї.

Муніципалітет складається з таких паррокій: Армеа, Койрос, Колантрес, Санта-Марія-де-Ойс, Санта-Марінья-де-Леса, Сантьяго-де-Ойс.

Куртіс

Куртіс (гал. Curtis, ісп. Curtis) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 4246 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 471 км на північний захід від Мадрида, 37 км на південний схід від Ла-Коруньї.

Муніципалітет складається з таких паррокій: Сантайя, Фістеус, Фошадо, Куртіс-Естасьйон.

Мугардос

Мугардос (гал. Mugardos, ісп. Mugardos) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 5565 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 505 км на північний захід від Мадрида, 15 км на північний схід від Ла-Коруньї.

Муніципалітет складається з таких паррокій: Франса, Меа, Мугардос, Піньєйро.

Міньйо

Міньйо (гал. Miño, ісп. Miño) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 5488 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 496 км на північний захід від Мадрида, 14 км на схід від Ла-Коруньї.

Муніципалітет складається з таких паррокій: Санто-Томе-де-Бемантес, Сан-Хуан-де-Кальйобре, Сан-Хуліан-де-Карантонья, Санта-Марія-де-Кастро, Лейро, Санта-Марія-де-Міньйо, Сан-Педро-де-Пербес, Сан-Хуан-де-Вільянуева.

Оса-дос-Ріос

Оса-дос-Ріос (гал. Oza dos Ríos, ісп. Oza de los Ríos) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 3202 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 486 км на північний захід від Мадрида, 23 км на південний схід від Ла-Коруньї.

Муніципалітет складається з таких паррокій: Бандоша, Сіс, Куїнья, Мондой, Оса, Парада, Порсомільйос, Реборедо, А-Регейра, Родейро, Сальто, Вівенте.

Падерне

Падерне (гал. Paderne, ісп. Paderne) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 2672 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 490 км на північний захід від Мадрида, 19 км на південний схід від Ла-Коруньї.

Муніципалітет складається з таких паррокій: Адрагонте, Обре, Падерне, Кінтас, Соуто, Віго, Вільямоурель, Вільйосас, Віньяс.

Падрон

Падрон (гал. Padrón, ісп. Padrón) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 8968 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 487 км на північний захід від Мадрида, 73 км на південь від Ла-Коруньї.

Пуентедеуме

Понтедеуме (гал. Pontedeume, ісп. Puentedeume) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 8457 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 499 км на північний захід від Мадрида, 17 км на схід від Ла-Коруньї.

Південь

Пі́вдень також: південна точка — сторона світу та одна з головних точок горизонту, точка де перетинаються математичний горизонт з небесним меридіаном, найближча до Південного полюсу Землі (прот. північ).

В українській мові позначається як Пд, російською — Ю. S — міжнародне позначення (від нім. Süd, англ. South, фр. sud).

На карті Землі південь найчастіше розташований знизу (проте відомі й перевернуті карти).

Сесурас

Сесу́рас (гал. Cesuras, ісп. Cesuras) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 2219 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 483 км на північний захід від Мадрида, 26 км на південний схід від Ла-Коруньї.

Собрадо (Галісія)

Собрадо (гал. Sobrado, ісп. Sobrado) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 2168 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 464 км на північний захід від Мадрида, 46 км на південний схід від Ла-Коруньї.

Тордойя

Тордойя (гал. Tordoia, ісп. Tordoya) — муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 4339 осіб (2009).

Муніципалітет розташований на відстані близько 501 км на північний захід від Мадрида, 34 км на південний захід від Ла-Коруньї.

Ферроль

Ферроль (гал. Ferrol, ісп. Ferrol) — місто і муніципалітет в Іспанії, у складі автономної спільноти Галісія, у провінції Ла-Корунья. Населення — 74 273 осіб (2009).

Муніципалітети провінції А-Корунья

Іншими мовами

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.