Ponte Caldelas


Ponte Caldelas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pontevedra, të provincës Pontevedra, në Galicia. Ponte Caldelas ka 5,739 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 87 km2.

Ponte Caldelas
Komunë
Vendndodhja
Ponte Caldelas is located in Spanjë
Ponte Caldelas
Ponte Caldelas

Koordinatat: 42°23′V 8°30′P / 42.383°V 8.500°P

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku Pontevedra
Kryetari i Bashkisë Perfecto Rodríguez Muíños
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87 km2
Popullsia 5,739 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.pontecaldelas.net

Lidhje të jashtme

Në gjuhë të tjera

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.