Cerceda


Cerceda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ordes (region), të provincës A Coruña, në Galicia. Cerceda ka 5597 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 111.27 km2.

Cerceda
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Cerceda is located in Spanjë
Cerceda
Cerceda

Koordinatat: 43°11′19″V 8°28′13″P / 43.18861°V 8.47028°P

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Ordes (region)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 111.27 km2
Popullsia 5597 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cercedense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15185
Prefiksi 981
Koordinatat 43° 11′ 19″ Veri

8° 28′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cerceda.es

Lidhje të jashtme

Në gjuhë të tjera

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.