Campo Lameiro


Campo Lameiro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pontevedra, të provincës Pontevedra, në Galicia. Campo Lameiro ka 2084 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63.82 km2.

Campo Lameiro
Komunë
Vendndodhja
Campo Lameiro is located in Spanjë
Campo Lameiro
Campo Lameiro

Koordinatat: 42°32′32″V 8°32′34″P / 42.54222°V 8.54278°P

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku Pontevedra
Kryetari i Bashkisë Julio G Sayáns Bugallo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.82 km2
Popullsia 2084 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 32′ 32″ Veri

8° 32′ 34″ Perëndim

Lidhje të jashtme

Në gjuhë të tjera

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.