Тразо, Ла Коруња

Тразо е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 101.82 km², и население од 3,652 жители (2004).

Тразо
Амблем на Тразо

Амблем
Прекар(и): Тразо
Локација на Тразо во Галиција

Локација на Тразо во Галиција
Површина
 • Вкупна1 E+8_m²
Население (2004)
 • Вкупно3.652 (INE)
 • Густина35,87/км2 (9,290/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CET (UTC+2)
Ла Коруња

На други јазици

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.