Оза дос Риос

Оза дос Риос е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 71.9 km², и население од 3,163 жители (2005) и густина на население од 43.99 km².

Оза дос Риос
Амблем на Оза дос Риос

Амблем
Положбата на Оза дос Риос во Галиција

Положбата на Оза дос Риос во Галиција
Координати: 43°13′0″N 8°10′59″E / 43.21667° СГШ; 8.18306° ИГД
Површина
 • Вкупна71,9 км2 (278 ми2)
Население (2005)
 • Вкупно3.163
 • Густина43,99/км2 (11,390/ми2)
Мреж. местоhttp://www.ozadosrios.net
Ла Коруња

На други јазици

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.