Ас Сомозас

Ас Сомозас е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 70,91 km², и население од 1.382 жители (2004).

Ас Сомозас
Амблем на Ас Сомозас

Амблем
Прекар(и): Ас Сомозас
Локација на Ас Сомозас во Галиција

Локација на Ас Сомозас во Галиција
Население (2005)
 • Вкупно(INE)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CET (UTC+2)
Мреж. местоhttp://www.concellodeassomozas.com/
Ла Коруња

На други јазици

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.