Printful

Printful Inc. ir ASV reģistrēts apdrukāšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas saistīts ar Latvijas uzņēmumu grupu Draugiem Group. Dibināts 2010. gadā. Uzņēmuma centrālais birojs atrodas Rīgā, Ojāra Vācieša ielā.

Printful pēc pasūtījumiem apdrukā produktus, kā arī nodrošina to piegādi. Uzņēmums piedāvā integrāciju ar e-komercijas platformām, automatizējot produktu izveidi, pasūtījumu saņemšanu un izpildi, turklāt klientiem ir iespēja piegādes izmaksas noteikt tiešsaistē. Printful nodrošina integrāciju ar dažādām e-komercijas platformām un servisiem, piemēram, eBay, Amazon, WooCommerce, Shopify, Etsy, Weebly. Integrācija tiek veikta ar API pieprasījumu ķēdi

Printful apkalpo Ziemeļameriku ar struktūrvienībām ASV (Losandželosā Kalifornijā un Šarlotā Ziemeļkarolīnā) un Meksikā (Tihuanā). Eiropas pasūtījumus nodrošina meitas uzņēmums Latvijā AS Printful Latvia. Latvijas birojs arī nodrošina programmatūras izstrādi, mārketinga, klientu atbalsta, tirgus izpētes, finanšu pakalpojumus.

Printful Inc.
Tips kapitālsabiedrība
Dibināts 2010. gads
Galvenais birojs Rīga, Karogs: Latvija Latvija
Vietu skaits Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV, Karogs: Meksika Meksika, Karogs: Spānija Spānija
Galvenās personas Dāvis Siksnāns (izpilddirektors)
Mājaslapa printful.com

Vēsture

2010. gadā ASV Kalifornijas štatā tika dibināts uzņēmums Idea Bits LLC.

2016. gada novembrī ASV pilsētā Šarlotā darbu uzsāka Printful otrā ražotne. 2017. gada janvārī uzņēmums tika pārreģistrēts Delavēras štatā un nosaukums mainīts uz Printful Inc. par 100 000 USD tika iegādāts domēns printful.com (līdz tam uzņēmums strādāja ar domēnu theprintful.com).[1] 2017. gada 13. februārī dibināts uzņēmums Latvijā AS Printful Latvia. Rīgā tika izveidota Printful trešā ražotne, kas paredzēta Eiropas klientu apkalpošanai.

2018. gada 5. novembrī Meksikā Tihuanā tika atklāta Printful ceturtā ražotne, kas specializējās individuāli šūtajos produktos un bija 1000 kvadrātmetru plaša.[2] 2019. gada 3. maijā tika palaista Printful vietne spāņu valodā, un 6. jūnijā Barselonā tika atvērts Printful piektais birojs. 2019. gada pavasarī uz jaunu biroja ēku Krasta ielā pārcēlās lielākā daļa Draugiem Group uzņēmumu, Ojāra Vācieša ielas birojā paliekot tikai Printful. 17. jūlijā tika paziņots, ka AS Printful Latvia iegādājās zemi 6 758 m² blakus birojam Ojāra Vācieša ielā, lai būvētu plašākas telpas centrālajam birojam.[3]

Atsauces

  1. Draugiem Group uzņēmums Printful maina kompānijas reģistrācijas adresi un domēnu Draugiem Group, 2017. gada janvāris
  2. Printful ceturtā ražotne atvērta Meksikā Draugiem Group, 2018. gada oktobris
  3. Printful par pusmiljonu nopērk zemi centrālā biroja paplašināšanai Dienas Bizness, Lelde Petrāne, 2019-07-17

Ārējās saites

Draugiem Group

AS Draugiem Group ir 2017. gadā dibināta Latvijas pārvaldītājsabiedrība, kas apvieno sociālo mediju un tehnoloģiju uzņēmumus. Tās galvenais birojs atrodas Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6B..

Latvijas saimniecība

Latvijas tautsaimniecība ir Eiropas Savienības ekonomiskajā telpā integrēta atvērta saimniecība, tai ir nozīmīgi sakari arī ar Krievijas Federāciju un citām NVS reģiona valstīm. Lai gan 2008.—2010. gada finanšu krīze radīja būtisku negatīvu ietekmi uz Latviju, atklājot tās ārējo neaizsargātību, valstij ir izdevies īstenot vienu no pēdējā laika veiksmīgākajām makroekonomikas korekcijas programmām, parādot ātru un saskaņotu saimniecības atveseļošanos ar apbrīnojamu apņēmību attiecībā uz fiskālo politiku. Pēc būtiskā samazinājuma IKP vidējais pieaugums 2011.—2018. gadā bija vairāk nekā 4 procenti gadā, ievērojami pārsniedzot ES vidējo rādītāju. Latvijas iestāšanās eirozonā 2014. gadā un tās atgūtā pieeja valsts finansējuma tirgiem ir apliecinājums, ka makroekonomikas korekciju uzdevums tiek risināts veiksmīgi.Pasaules Bankas Doing Business 2016. gada pētījumā 189 valstu konkurencē Latvija ierindojās 22. vietā jeb 10. vietā ES dalībvalstu vidū. Pasaules Banka atzina Latviju par vienu no 30 vadošajām valstīm, kas veikušas nozīmīgas reformas uzņēmējdarbības uzlabošanā.Latvija kopš 1999. gada ir Pasaules Tirdzniecības organizācijas, kopš 2004. gada Eiropas Savienības (ES), kopš 2014. gada Eirozonas dalībvalsts un kopš 2016. gada ESAO dalībvalsts.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.