Pontebedras province

Pontebedras province (spāņu: Provincia de Pontevedra) ir viena no 50 Spānijas provincēm valsts ziemeļrietumos, Galisijas autonomajā apgabalā. Tā robežojas ar Akoruņas provinci dienvidos, ar Lugo provinci dienvidrietumos, ar Ourenses provinci austrumos un ar Portugāli dienvidos. Provinci rietumos apskalo Atlantijas okeāns. Tās lielākā pilsēta un administratīvais centrs ir Pontebedra. Provinces kopējā platība ir 4495 km2, 2009. gada beigās tajā dzīvoja 963 511 iedzīvotāji. Tā ir sīkāk sadalīta 62 municipalitātēs.

Pontebedras province
Provincia de Pontevedra
—  Spānijas province  —
Flag of Pontebedras province
Karogs
Coat of arms of Pontebedras province
Ģerbonis
Pontevedra in Spain
Administratīvais centrs Pontebedra
Valsts Karogs: Spānija Spānija
Autonomais novads Flag of Galicia.svg Galisija
Platība 
 - Kopējā 4 495 km²
Iedzīvotāji (2009)
 - Kopā 963 511
 - Blīvums 214,4/km²
Laika josla CET (UTC+1)
 - Vasaras laiks (DST) CEST (UTC+2)
Mājaslapa: www.visit-pontevedra.com
Bigo

Bigo (spāņu: Vigo, izrunā: [ˈbiɣo]) ir pilsēta Spānijas ziemeļrietumos Pontebedras provincē, Atlantijas okeāna krastā. 2013. gadā pilsētā dzīvoja 296 tūkstoši iedzīvotāju, un pēc šī rādītāja tā ir lielākā pilsēta Galisijas autonomajā komūnā un 14. lielākā pilsēta Spānijā.

Bigo ir viena no lielākajām zvejas ostām Eiropā. Pilsētā ir attīstīta saldēto un konservēto produktu rūpniecība.

1702. gadā angļu un nīderlandiešu kuģi Bigo līcī nogremdēja spāņu un franču kuģus, kas bija piekrauti ar Amerikas zeltu un dārgakmeņiem. Tiek uzskatīts, ka līcī joprojām dzelmē atrodas kuģi pilni ar dārglietām.Bigo bāzējas Spānijas augstākās līgas futbola klubs Bigo "Celta".

Galisija

Galisija (spāņu: Galicia, galisiešu: Galicia) ir autonoms apgabals un vēsturisks novads Spānijas ziemeļrietumos. Tas ir viens no septiņpadsmit autonomajiem apgabaliem, kā arī viens no astoņiem, kuriem piešķirts nācijas nosaukums. Robežojas ar Portugāli dienvidos, ar Kastīliju un Leonu un Astūriju austrumos. To rietumos un ziemeļos apskalo Atlantijas okeāns. Krasta līnijas kopējais garums ir 1660 km, iekļaujot piecas Galisijai piederošās salas Atlantijas okeānā.

Apgabala kopējā platība ir 29 574 km², pēc 2015. gada datiem apgabalā dzīvo 2 734 915 iedzīvotāji. Pēc šī rādītāja tā ir septītais lielākais Spānijas autonomais apgabals. Kopējā platība ir 29 574,4 km², tā ir septītā lielākā Spānijas province pēc platības (5,8% no kopējās Spānijas teritorijas).

Galisija administratīvi sīkāk dalās četrās provincēs: Akoruņas province, Lugo province, Ourenses province un Pontebedras province. Administratīvais centrs ir Santjago de Kompostela, bet lielākā pilsēta ir Vigo, nākamās lielākās pilsētas ir Akoruņa, Ourense un Lugo.

Pontebedra

Pontebedra (spāņu: Pontevedra) ir pilsēta Spānijā pilsēta, kas atrodas Pireneju pussalas ziemeļrietumu daļā, pie Tomezas un Lerezas upes. Pilsēta atrodas Galisijas autonomajā novadā un Pontebedras provincē, 614 km attālumā no Spānijas galvaspilsētas Madrides un 30 km attālumā no Galisijas autonomā novada lielākās pilsētas Vigo.

Tā ir Pontebedras provinces administratīvais centrs un lielākā pilsēta, tā ir arī sestā lielākā Galisijas autonomā novada pilsēta pēc iedzīvotāju skaita. Pilsētas kopējā platība ir 118,3 km2, pēc 2014. gada datiem pilsētā dzīvo 82 946 iedzīvotāji.

Pontebedra ir atzīta par vienu no pasaulē pieejamākajām pilsētām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Spānijas administratīvais iedalījums

Spānijas administratīvo iedalījumu veido 17 autonomie apgabali (spāņu: comunidades autónomas), 2 autonomās pilsētas (spāņu: ciudades autónomas) un 3 suverēnās teritorijas (spāņu: plazas menores de soberanía). Spānijas autonomie apgabali (spāņu: Comunidad Autónoma) ir Spānijas Karalistes pirmā līmeņa politiskais iedalījums, kas izveidots saskaņā ar Spānijas konstitūciju. Konstitūcijas otrais pants atzīst visu "reģionu un tautību" tiesības uz pašpārvaldi un pasludina "Spānijas nācijas nesaraujamo vienotību". Autonomie apgabali sīkāk iedalās 50 provincēs (spāņu: provincias).

Spānijas pilsētu uzskaitījums

Šajā uzskaitījumā apkopotas Spānijas pilsētas, kurās iedzīvotāju skaits 2014.g. bija vairāk kā 20 000 iedzīvotāji. Kopā tādas bija 398 pilsētas. Saskaņā ar oficiālajiem datiem 2014.g. bija 62 pilsētas ar iedzīvotāju skaitu virs 100 000. Galvaspilsētā Madridē un Barselonā ir vairāk nekā 1 000 000 iedzīvotāju.

Spānijā kā sīkākā administratīvā iedalījuma vienība ir municipalitāte, kas bieži vien sakrīt arī ar attiecīgo apdzīvoto vietu. 2014.g. Spānijā bija 8122 municipalitātes.

Spānijas provinces

Spānijas provinces (spāņu: Provincia de España) ir Spānijas otrā līmeņa politiskais iedalījums, kas ir izveidots saskaņā ar Spānijas konstitūciju. Spānija kopš 1833. gada ir sadalīta 50 provincēs, kas ir apvienotas 17 autonomajos apgabalos.

Citās valodās

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.