Jefreitors

Jefreitors (no vācu: Gefreiter — "atbrīvotais") ir kareivju dienesta pakāpe (citās valstīs arī apakšvirsnieka pakāpe) daudzu valstu bruņotajos spēkos, kuru piešķīra ilgāk dienējušajiem un labākajiem karavīriem. Jefreitora pakāpe parasti atrodas starp kareivja un seržanta dienesta pakāpēm.

Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos nav jefreitora dienesta pakāpes. Par analogu šai pakāpei var uzskatīt dižkareivja dienesta pakāpi.

Bundeswehr-OR-2-G
Bundesvēra armijas jefreitora uzplecis

Skatīt arī

Andrejs Stūris

Andrejs Stūris (1895-1915) bija latviešu strēlnieks, viens no trīs pirmajiem kritušajiem strēlniekiem un pirmajiem, kas tika apglabāti Rīgas Brāļu kapos.

Jānis Gavenas

Jānis Gavenas (minēts arī kā Ivans Gavenas) (1895-1915) bija lietuviešu izcelsmes latviešu strēlnieks, viens no trīs pirmajiem kritušajiem strēlniekiem un pirmajiem, kas tika apglabāti Rīgas Brāļu kapos.

Jēkabs Voldemārs Timma

Jēkabs Voldemārs Timma (1896-1915) bija latviešu strēlnieks, viens no trīs pirmajiem kritušajiem strēlniekiem un pirmajiem, kas tika apglabāti Rīgas Brāļu kapos.

Krievijas Federācijas Bruņotie spēki

Krievijas Federācijas Bruņotie spēki (krievu: Вооружённые силы Российской Федерации) sastāv no 3 bruņoto spēku veidiem: Sauszemes spēkiem, Jūras spēkiem un Gaisa spēkiem, kā arī no 3 patstāvīgām bruņoto spēku vienībām: Kosmiskā karaspēka, Stratēģiskā Raķešu karaspēka un Gaisa desanta spēkiem. Bruņotajiem spēkiem ir karabāzes Sīrijā un vairākās NVS valstīs.

Augstākais Virspavēlnieks — Krievijas prezidents (kopš 2012. gada — Vladimirs Putins). Organizatoriski Bruņotos spēkus vada Aizsardzības ministrija (ministrs kopš 2012. gada — Sergejs Šoigu).

Krievijas impērijas armijas dienesta pakāpes

Krievijas impērijas armijas dienesta pakāpes bija Krievijas impērijas un Krievijas Republikas bruņotajos spēkos lietotas dienesta pakāpes līdz Oktobra revolūcijai. Sākotnēji tika lietotas arī Latvijas armijā līdz 1919. gada 28. februārim, kad ar apsardzības ministra pavēli Nr. 13 tās tika atceltas.

Citās valodās

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.