eBay

eBay Inc. ir ASV daudznacionāla interneta izsoļu, interneta veikalu, maksājumu portālu īpašnieks. Kompānija ir vietnes eBay.com un tās versiju dažādās valstīs īpašnieks. Tai pieder tiešsaistes maksājumu sistēma PayPal.

eBay Inc.
eBay logotips
Veids publiska kapitālsabiedrība
Dibināts 1995. gada 3. septembris
Galvenais birojs Sanhosē, Kalifornija, ASV
Vadība Pjērs Omidjars, Džons Donahjū
Darbinieki 34 600 (2014.g.)
Apgrozījums $11.651 miljardi (2011)
Nozare Izsoles
Produkti Interneta izsoles, e-komercija, PayPal, Gumtree, Kijiji, BillMeLater
Mājaslapa https://www.ebay.com

Vēsture

Ebayheadquarters
eBay galvenā mītne Sanhosē

Interneta izsoļu vietne dibināta kā AuctionWeb Sanhosē, Kalifornijā, 1995. gada 3. septembrī. Tās dibinātājs ir Francijā dzimušais irāņu izcelsmes programmētājs Pjērs Omidjars. Tā bija daļa no lielākas personīgās vietnes, kurā Omidjars pajokoja par Ebolas vīrusu.[1]

Viens no pirmajiem priekšmetiem, ko par $14,83 pārdeva eBay izsolē, bija sabojāts lāzera rādāmkociņš. Pārsteidzoši, bet kad Omidjars sazinājās ar uzvarētāju, jautādams, vai viņš saprot, ka nopircis sabojātu lāzera rādāmkociņu? "Es esmu sabojātu lāzera rādāmkociņu kolekcionārs", paskaidroja pircējs."[2] Tāpat visai plaši zināms stāsts par to, ka uzņēmums tika izveidots, lai Omidjara līgavai būtu iespējams mainīt PEZ konfekšu turētājus ar citiem kolekcionāriem, ko pati kompānija vēlāk apstiprināja.

Savu pašreizējo nosaukumu eBay ieguva 1997. gada septembrī. Sākumā Omidjars vietni vēlējies nosaukt par Echo Bay Technology Group. Tomēr vietnes nosaukums EchoBay.com jau piederēja zelta ieguves uzņēmumam Echo Bay Mines, un nosaukums tika saīsināts uz eBay.com.

Turpmākos gados eBay attīstījās no tirgus platformas "klients klientam" (C2C) līdz "bizness klientam" (B2C), ko izmantoja kā fiziskas, tā juridiskas personas.

Vietnes darbība

eBay darbības pamatprincips ir piedāvāt tirgotājiem interneta platformu savu preču pārdošanai. Uzņēmums ir tikai starpnieks pirkšanas – pārdošanas līguma slēgšanas brīdī. Pirkuma apmaksa un piegāde pircējam notiek bez eBay dalības. Lai pārdevējs varētu izlikt savu preci pārdošanai, tam ir jāmaksā fiksēta ievietošanas komisijas maksa (Insertation Fee), kā arī komisija par preces pārdošanu (Final Value Fee –FVF), kas ir 9% no pārdošanas cenas, bet ne vairāk par $ 50. Komisijas maksas atšķiras atkarībā no pārdošanas veida un preču kategorijas. Pircējiem eBay izmantošana ir bez maksas. Tā kā eBay peļņa ir atkarīga no vietnē pārdoto preču apjoma, tad pārdošanas nosacījumi ir visai liberāli. Tirdzniecībā ir atļautas tās preces, kas nav aizliegtas tajās valstīs, kur reģistrēta eBay filiāles vietne, un attiecīgās preces nav iekļautas Aizliegto preču sarakstā.

Ievietojot preci izsolē, tirgotājam ir iespēja izvēlēties sev vēlamo pārdošanas modeli:

 • Izsole (Online Auction)

Šajā modelī pārdevējs norāda preces (preču) sākuma cenu, pārdošanas sākuma laiku un ilgumu. Visi interesenti var likt savu likmi jebkurā brīdī, bet jāievēro, ka izsole darbojas 24 stundas diennaktī, un var būt pārsolīta jebkurā laikā. Izsoles dalībnieku likmes ir iespējams aplūkot pārdodamās preces lapā. Izsoles dalībnieku identitāte paliek neatklāta. Augstāko likmi solījušais dalībnieks saņem tiesības preci iegādāties. Jāņem vērā, ka Katrs dalībnieks var sākotnēji uzlikt savu augstāko cenu, ko viņš būtu gatavs maksāt par preci, bet tas nenozīmē, ka pircēja solītā augstākā cena tiks sasniegta. Piemēram, pircējs ir gatavs par preci maksāt $ 10 to ierakstot attiecīgā lauciņā; preces [pārdevēja uzliktā] sākuma cena ir $1, trim dalībniekiem liekot likmes, tiek sasniegti $5, ja šī likme netiek pārspēta izsoles beigu brīdi, tad pārdošanas cena ir $5. Datorprogrammētāji ir izstrādājuši programmu „Sniper”, kas paaugstina likmes izsoles pēdējās sekundēs, dodot iespēju kādam pircējam ar mazāko soli pārspēt savu sāncensi.

 • Fiksētas cenas pārdošana (Fixed Price)

Pārdevējs jau sākumā ir noteicis cenu, par kādu viņš vēlās pārdot savu preci. Pircējam piekrītot cenai, ir iespēja to „Nopirkt tūlīt”(Buy It Now). Pērkot vairākas preces no viena pārdevēja, ir iespējams [uz pārdevēja nosacījumiem] apvienot pasta izdevumu maksu vai saņemt atlaides.

 • Sludinājums (Cassified Ad)

Pārdevējs izveido beztermiņa sludinājumu, to ievietojot eBay vietnē. Pirkšana-pārdošana notiek abām pusēm vienojoties savā starpā. Šim izsoles modelim nav pircēja/pārdevēja eBay aizsardzības, tas darbojas tikai atsevišķām preču kategorijām.

Lai abām pusēm būtu vieglāk noslēgt pirkšanas-pārdošanas līgumu, eBay papildus piedāvā VoIP, Skype pakalpojumus, kā arī tiešsaistes maksājumu sistēmu PayPal.

Vietnes darbības efektivitātes iemesli

 1. Nepastāv ģeogrāfiskas robežas – pircēji un pārdevēji var piedalīties no jebkuras pasaules vietas, kur ir pieejams internets.
 2. Nepastāv valodas barjeras – dalībai izsolēs var lietot jebkuru abām pusēm vēlamo valodu. Daudzās valstīs (piem. Argentīna, Austrālija, Brazīlija, Kanāda un vēl apmēram 16 valstis) ir izveidotas eBay filiāles
 3. Nepastāv laika ierobežojumi – likmes var likt 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Aktīvās izsoles var tikt izliktas līdz pat 10 dienām, kas ir pietiekams laiks lai preci atrastu, iepazītos un nopirktu to.
 4. Liels pircēju daudzums – izsoļu apmeklētājus piesaista lielais piedāvājuma klāsts par salīdzinoši zemām cenām. Bez tam šeit ir iespējams iegādāties retas lietas kolekcionāriem, ko praktiski nav iespējams nopirkt bezsaistē.
 5. Liels pārdevēju daudzums – zemas preču izvietošanas izmaksas, milzīgs pircēju skaits, piedāvāto pakalpojumu pieejamība un vienkāršība to lietošanā.
 6. Pavairošanās efekts – pircēju skaita pieaugums rada pārdevēju skaita pieaugumu, pārdevēju skaita pieaugums rada pircēju skaita pieaugumu.

Pirkumi

Savas darbības laikā eBay ir veicis iespaidīgus pirkumus:

 • 1999. gada maijā eBay nopērk tiešsaistes maksājumu sistēmu Billpoint, ko pēc Paypal iegādes slēdza.
 • 1999. eBay iegādājas izsoles Butterfield & Butterfield, ko 2002. gada pārdeva kompānijai Bonhams.
 • 1999. eBay par $43 miljoniem iegādājas izsoles Alando, kas vēlāk pārtapa par eBay Germany.
 • 2000. gada jūnijā eBay nopērk Half.com, ko vēlāk integrēja eBay Marketplace.
 • 2001. gada augustā eBay iegādājas Mercado Libre, Lokau un iBazar — lielākās Latīņamerikas interneta izsoļu vietnes.
 • 2002. gada jūlijā eBay par $1,5 miljardiem iegādājas PayPal maksājumu sistēmu.
 • 2003. jūlijā eBay Inc. iegadājas EachNet, vadošo Ķīnas e-komercijas uzņēmumu, par to samaksājot $150 miljonus.
 • 2004. jūnijā eBay par $50 miljoniem nopērk Baazee.com, Indijas vadošo interneta izsoļu vietni.
 • 2004. gada augustā eBay iegādājas 25 % craigslist.org.
 • 2004. gada septembrī eBay būtiski palielina savu klatbūtni Dienvidkorejas tirgū, nopērkot Korean online trading company akcijas par summu $3 miljoni.
 • 2004. gada novembrī eBay pārņem Marktplaats.nl nopērkot to par €225 miljoniem. Tā bija vācu kompānija, kurai piederēja 80 % Nīderlandes izsoļu tirgus, un lielāko peļņas daļu sastādīja reklāmas pārdošana.
 • 2004. gada decembrī par $30 miljoniem naudā un $385 miljoniem eBay akcijās nopērk rent.com.
 • 2005. gada maijā eBay pārņem Gumtree, reklāmas vieņu tīklu Lielbritānijā.
 • 2005. gada jūnija eBay pārņem Shopping.com, vietni, kas piedāvā preču un to cenu salīdzinajumu, samaksājot $635 miljonus.
 • 2005. gada augustā par $2,6 miljardiem naudā un akcijās eBay noperk kompāniju Skype.
 • 2008. gada 7.novembrī par 1,2 miljardiem dolāru iegādājas e-komercijas maksājumu vietni BillMeLater
 • 2011.gada martā iegādājas mārketinga pakalpojumu uzņēmumu GSI Commerce, samaksājot $ 2,4 miljardus.

Atsauces

 1. Adam Cohen. The Perfect Store. Boston : Back Bay Books, 2003. ISBN 0-316-16493-3.
 2. How did eBay start?, About.com. Publicēts 2007-01-26.
1995. gads

1995. (MCMXCV) bija parastais gads, kas pēc Gregora kalendāra sākās svētdienā.

Baireitas festivāls

Baireitas festivāls (vācu: Bayreuther Festspiele) ir mūzikas festivāls, kas katru gadu norisinās Vācijas pilsētā Baireitā. Šajā festivālā atskaņo vienīgi 19. gadsimta vācu komponista Riharda Vāgnera skaņdarbus. Festivālu aizsāka pats Vāgners ar mērķi popularizēt savus skaņdarbus, it īpaši operas „Nībelunga gredzens” (Der Ring des Nibelungen) un „Parsifāls” (Parsifal).

Operas uzved Baireitas opernamā (Bayreuth Festspielhaus) un kuras celtniecību Vāgners uzraudzīja personiski. Ēkas dizainā ir izmantoti vairāki arhitektūras jaunievedumi, kas bija gan īpaši pielāgoti lielajiem orķestriem, kuri izpildīja Vāgnera darbus, gan atbilda komponista redzējumam par darbu iestudējumu. Opernamā ir unikāla akustika, orķestris skatītājiem nav redzams un būtībā ir paslēpts zem skatuves. Laika gaitā festivāls ir kļuvis par nozīmīgu galamērķi Vāgnera mūzikas cienītājiem, kuriem bieži vien nākas gaidīt pat vairākus gadus, lai iegādātos biļetes.

Henks Grīns

Viljams Henrijs "Henks" Grīns II (dzimis 1980. gada 5. maijā Birmingemā) ir amerikāņu uzņēmējs, mūziķis un vlogeris, kas pazīstams ar savu YouTube kanālu VlogBrothers, kurā viņš sadarbojas ar savu brāli Džonu Maiklu Grīnu. Viņš ir arī interneta vides tehnoloģijas bloga EcoGeek, kā arī Subbable veidotājs. Henks kopā ar savu brāli izveidoja pasaulē lielāko interneta video konferenci, VidCon. Viņš piedalās arī citu YouTube kanālu satura izveidē, ieskaitot Crash Course, SciShow, The Lizzie Bennet Diaries, The Brain Scoop, Animal Wonders, SciShow Space, hankschannel, GamesWithHank un Sexplanations.

Madonna (mūziķe)

Madonna Luīze Čikone (Madonna Louise Ciccone, dzimusi 1958. gada 16. augustā), plašākai publikai zināma kā Madonna, ir amerikāņu dziedātāja, dziesmu tekstu autore, dziesmu un mākslas filmu producente, aktrise, kinorežisore, modes pasaules ikona. Pazīstama ar saviem ambiciozajiem un pārdrošajiem mūzikas videoklipiem, kuros bieži tiek skartas seksuālas un reliģiozas tēmas, kā arī protests pret politisko situāciju pasaulē. Madonna aktīvi iestājas pret nabadzību, globālo sasilšanu un atbalsta cilvēku reliģiozo, humanitāro un etnisko vienlīdzību.

Mūziķe ir dzimusi Mičiganas štata pilsētā Beisitijā, uzaugusi Ročesterhilā, bet uz dzīvi Ņujorkā pārvācās 1977. gadā, lai uzsāktu dejotājas karjeru. Pēc neilgas koncertēšanas kopā ar popmūzikas grupām "Breakfast Club" un "Emmy", 1983. gadā Madonna ierakstu kompānijas Sire Records paspārnē izdeva savu pirmo solo albumu Madonna. Pasaules slavu dziedātāja ieguva pēc vairāku komerciāli veiksmīgu albumu, tādu kā Like A Virgin (1984) un True Blue (1986), izdošanas, kas Madonnu padarīja par tā brīža popmūzikas un modes ikonu. Popularitāti veicināja arī mūziķes piedalīšanās filmā "Izmisīgi meklējot Sūzenu" (1985). Pateicoties 1989. gada singla "Like A Prayer" skandalozajam videoklipam, kurš saturēja daudzus katoļu ticības simbolus — tādus kā stigmas uz rokām un degošus krustus, Madonna vēl pamatīgāk nostiprināja savu skandalozo slavu, kas savukārt noveda pie domstarpībām ar Vatikānu. 1992. gadā Madonna nodibināja izklaides kompāniju Maverick, kas sastāvēja no ierakstu kompānijas (Maverick Records), filmu studijas (Maverick Films), kā arī mūzikas izdevniecības, televīzijas, tirdzniecības un grāmatu izdevniecības nodaļām. Tajā pašā gadā nāca klajā Madonnas pirmā publikācija "Sekss" — grāmata, kurā mūziķe aprakstīja savus brīvos seksuālos uzskatus un tajā bija ieraugāmi seksuāli provokatīvi mūziķes foto, kuru autors bija fotogrāfs Stīvens Meisels. Lai arī šī publikācija izraisīja pretrunīgu plašsaziņas mediju reakciju, ASV grāmata tika pārdota 500 000 eksemplāros.1996. gadā Madonna, vienlaikus kā aktrise un dziedātāja, piedalījās savā visveiksmīgākajā, bet tajā pašā laikā arī viskritizētākajā mākslas filmā "Evita", kurā attēloja slaveno Argentīnas prezidenta Huana Perona sievu Evu Peronu. Filmas oriģinālmūzikas albumā tika iekļauti trīs Madonnas izpildītie singli, no kuriem You Must Love Me ieguva Amerikas Kinoakadēmijas balvu un Zelta Globusa balvu kā labākā filmas oriģināldziesma (mūzikas autors Endrū Loids Vebers, teksta autors Tims Raiss). Par Evitas lomu šajā filmā Madonna ieguva Zelta Globusa balvu kā labākā aktrise. Madonnas 1998. gada albums Ray Of Light kļuva par mūziķes vienu no veiksmīgākajiem un izpelnījās kritiķu viennozīmīgu pozitīvu vērtējumu.

2005. gada albums Confessions On A Dance Floor ieguva Grammy balvu kā gada labākais elektroniskās deju mūzikas albums. Pirmais singls "Hung Up" kļuva par mūziķes visu laiku visveiksmīgāko singlu un sasniedza 1. vietu 45 pasaules valstīs, uzstādot Ginesa rekordu kā dziesma, kas guvusi visvairāk pirmo vietu pasaules topos. 2007. gada oktobrī mūziķe paziņoja par savu aiziešanu no ierakstu kompānijas Warner Bros. Records un jauna 120 miljonus ASV dolāru 10 gadu kontrakta parakstīšanu ar kompāniju Live Nation.

Madonna iekļauta Ginesa rekordu grāmatā kā visu laiku visveiksmīgākā solo dziedātāja. Ar aptuveni 175 miljoniem pārdotu albumu un 75 miljoniem pārdotu singlu Madonna ir visu laiku visienesīgākā sieviešu kārtas mūziķe. Žurnāls "Forbes Magazine" ir aprēķinājis, ka Madonnai piederošais kapitāls ir aptuveni 490 miljoni ASV dolāru, turklāt Madonnas koncerttūrei Sticky & Sweet Tour pieder visienesīgākās koncerttūres rekords. Mūzikas pasaulē Madonna oficiāli tiek dēvēta par "Popmūzikas karalieni", kuras ieguldījums mūzikas attīstībā stāv līdzās 2009. gadā mirušā "Popmūzikas karaļa" Maikla Džeksona daiļradei.

PayPal

PayPal ir ASV dibināts starptautisks e-komercijas uzņēmums, kas dod iespēju caur internetu veikt maksājumus un naudas pārskaitījumus. Kopš 2002. gada 3. oktobra PayPal pieder interneta izsoļu korporācijai eBay Inc.. Uzņēmuma galvenā mītne ir Sanhosē pilsētā Kalifornijas štatā.

Printful

Printful Inc. ir ASV reģistrēts apdrukāšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas saistīts ar Latvijas uzņēmumu grupu Draugiem Group. Dibināts 2010. gadā. Uzņēmuma centrālais birojs atrodas Rīgā, Ojāra Vācieša ielā.

Printful pēc pasūtījumiem apdrukā produktus, kā arī nodrošina to piegādi. Uzņēmums piedāvā integrāciju ar e-komercijas platformām, automatizējot produktu izveidi, pasūtījumu saņemšanu un izpildi, turklāt klientiem ir iespēja piegādes izmaksas noteikt tiešsaistē. Printful nodrošina integrāciju ar dažādām e-komercijas platformām un servisiem, piemēram, eBay, Amazon, WooCommerce, Shopify, Etsy, Weebly. Integrācija tiek veikta ar API pieprasījumu ķēdi

Printful apkalpo Ziemeļameriku ar struktūrvienībām ASV (Losandželosā Kalifornijā un Šarlotā Ziemeļkarolīnā) un Meksikā (Tihuanā). Eiropas pasūtījumus nodrošina meitas uzņēmums Latvijā AS Printful Latvia. Latvijas birojs arī nodrošina programmatūras izstrādi, mārketinga, klientu atbalsta, tirgus izpētes, finanšu pakalpojumus.

Pseidonimitāte

Pseidonimitāte ir atvasināta no vārda pseidonīms, kas nozīmē 'izdomāts vārds', slēptas identitātes stāvoklis. Pseidonīms identificē tā turētāju, kas var būt viena vai vairākas personas, un piemīt, bet neatklāj savus īstos vārdus (t.i., juridiskās identitātes). Lielākā daļa pseidonīmu lietotāju lieto pseidonīmus, lai paliktu anonīmi, bet anonimitāti ir grūti sasniegt, un bieži vien ir saistīta ar juridiskas dabas jautājumiem. Reālai anonimitātei nepieciešama atgiezeniskās saites neesamība (angļu val. — unlinkability), piemēram, kad uzbrucēja veiktā pārbaude par pseidonīma turētāju nesniedz nekādu jaunu informāciju par pseidonīma turētāja patieso vārdu.

Pura Vida Conspiracy

Pura Vida Conspiracy ir sestais čigānu panka grupas Gogol Bordello studijas albums. To 2013. gada jūlijā izlaida izdevējkompānija ATO Records.

Albuma koncerttūrē grupa pirmo reizi uzstājās Latvijā, 2014. gada 27. maijā sniedzot koncertu Palladium koncertzālē.

Sanhosē (Kalifornija)

Sanhosē (San Jose) ir pilsēta ASV rietumos, Kalifornijas štata centrālajā daļā Sanfrancisko līča dienvidu galā. Trešā lielākā (aiz Losandželosas un Sandjego) Kalifornijas pilsēta. Tiek devēta par Silīcija ielejas galvaspilsētu, jo atrodas šajā reģionā un attīstījusies kā tā "guļamrajons".

Dibināta 1777. gadā kā El Pueblo de Sanhosē de Gvedelupe (El Pueblo de San José de Guadalupe) - pirmā Spānijas kolonijas Augškalifornijas (Alta California) pilsēta. Nodibinoties Kalifornijas štatam 1850. gadā, Sanhosē kalpoja kā štata pirmā galvaspilsēta. XX gadsimta otrajā pusē, attīstoties Silīcija ielejas uzņēmumiem, pillsēta strauji auga un astoņdesmito gadu beigās pēc iedzīvotāju skaita pārspēja Sanfrancisko.

Pilsētā atrodas Sanhosē universitāte, bet pilsētas pievārtē, netālu no Paloalto - Stenfordas universitāte.

Pilsētas ekonomika balstās uz augstajām tehnoloģijām. Pazīstamākās kompānijas, kuru galvenās mītnes atrodas Sanhosē - Adobe Systems, BEA Systems, Cisco Systems, eBay.

Sportā pazīstama kā NHL hokeja līgas komandas Sanhosē "Sharks" mājvieta.

Skype

Skype (IPA: [skaɪp]) ir telesakaru lietojumprogramma, ko izveidojuši Niklass Zennstrēms (Niklas Zennström) un Januss Frīss (Janus Friis). Skype ļauj cilvēkiem zvanīt bez maksas no sava datora citiem Skype lietotājiem, vai arī uz tālruņiem par maksu. Papildu iespējas ir tūlītēja ziņapmaiņa, datņu sūtīšana, dzīvo sarunu meklēšana (SkypeFind) un meklēšanas dzinis vietu un iestāžu meklēšanai.

Uzņēmuma galvenais birojs atrodas Luksemburgā, biroji Londonā, Tallinā, Tartu, Prāgā un Sanhosē. Kopš palaišanas Skype ir piedzīvojis milzīgu popularitātes pieaugumu gan bezmaksas, gan maksas pakalpojumos.

2005. gada septembrī The Skype Group par 3,1 miljardu ASV dolāru iegādājās eBay, bet 2011. gada maijā par 8,5 miljardiem ASV dolāru to pārpirka Microsoft.

Vanilla Ninja

Vanilla Ninja bija igauņu meiteņu rokgrupa, kas pastāvēja laika posmā no 2002. līdz 2007. gadam. Grupa guvusi atzinību daudzās Eiropas valstīs, sevišķi populāra bija Vācijā un Austrijā. Grupas pamatsastāvā bija Lenna Kūrmā, Pireta Jervisa un Katrina Siska. Laika posmā no 2002. līdz 2004. gadam grupā vēl bija Mārja Kivi, vēlāk viņu nomainīja Trīnu Kivilāna, kas grupā spēlēja līdz 2005. gada vidum.

Grupa dibināta 2002. gadā kā četru meiteņu grupa. Jau nākamajā gadā tika izdots debijas albums Vanilla Ninja igauņu un angļu valodā. Kopš grupas debijas singla "Club Kung Fu" izdošanas 2003. gadā meitenes iekarojušas mūzikas topus ar dziesmām "Tough Enough", "When the Indians Cry", "Blue Tattoo" un "I Know". Visas četras dziesmas sekmīgi iekļuva Vācijas mūzikas topu pirmajā piecpadsmitniekā. Vanilla Ninja ir trīs reizes piedalījusies arī Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajās atlasēs un vienu reizi konkursa lielajā finālā. 2005. gada konkursā, pārstāvot Šveici ar dziesmu "Cool Vibes", tika ieņemta augstā 8. vieta. Apliecinot grupas zvaigznes statusu, tās vārdā nosaukta pat atsevišķa saldējuma marka un biezpiena sieriņš Igaunijā.

Līdz šim grupa ir izdevusi četrus albumus dažādās Eiropas, Amerikas un Āzijas valstīs: Vanilla Ninja tika izdots 2003. gadā, Traces of Sadness — 2004. gadā, Blue Tattoo — 2005. gadā un Love Is War — 2006. gadā. Vēl grupa ir izdevusi divas dziesmu izlases un 15 singlus.

Kaut arī sākumā grupa darbojās četru meiteņu sastāvā, pēdējos gadus viņas darbojās trīs, jo 2004. gadā grupu pameta tās dalībniece Mārja Kivi, bet viņas vietā nāca Trīnu Kivilāna. Kad arī Trīnu pameta grupu, grupa izlēma turpināt darbību trijatā.

Vanilla Ninja tās pastāvēšanas laikā bija ievērojams fanu pulks dažādās Eiropas valstīs, kā arī Japānā, ASV, Lielbritānijā, Austrālijā un daudzās citās valstīs.

Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Nasdaq-100 indeksa uzņēmumi

Citās valodās

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.