Draugiem Group

AS Draugiem Group ir 2017. gadā dibināta Latvijas pārvaldītājsabiedrība, kas apvieno sociālo mediju un tehnoloģiju uzņēmumus. Tās galvenais birojs atrodas Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6B..[1]

AS Draugiem Group
Tips Akciju sabiedrība
Dibināts 2017. gads
Galvenais birojs Rīga, Karogs: Latvija Latvija
Mājaslapa draugiemgroup.com

Grupas uzņēmumi

Draugiem Group uzņēmumi un projekti:

 • SIA Draugiem:
  • draugiem.lv, sociālais medijs;
  • perkamkopa.lv, kolektīvās iepirkšanās portāls;
  • zip.lv, bezmaksas sludinājumu serviss;
 • Printful, apdrukāšanas ārpakalpojumi; ražotnes ASV, Meksikā un Latvijā;
 • SIA Mapon, autoparka kontroles sistēma;
 • SIA Vendon, tirdzniecības automātu uzraudzības un maksājumu risinājumi;
 • SIA Istabai, viedās mājas risinājumi;
 • SIA Text2reach, SMS risinājumi biznesam;
 • DeskTime, automātiska darba laika uzskaites sistēma;
 • Startup Vitamins, motivējoši plakāti;
 • Tachogram, tahogrāfa datu lejupielādes un analīzes risinājums.
 • Fast Brands Latvia

Atsauces

 1. Draugiem Group, AS Lursoft

Ārējās saites

DeskTime

DeskTime ir Latvijā radīta automātiskās laika uzskaites programmatūra, kas analizē strādājošo darba ražīgumu. Uzņēmums tika dibināts 2011. gadā un ir daļa no Draugiem Group uzņēmumu grupas. Tā galvenais birojs atrodas Rīgā. Kopš 2012. gadā DeskTime izpilddirektors ir Artis Rozentāls.Programmatūra ļauj iedalīt darba laikā izmantotās lietotnes un tīmekļa vietnes trīs kategorijās: produktīva, neproduktīva un neitrāla.

Draugiem.lv

Draugiem.lv ir tiešsaistes sociālā tīkla tīmekļa vietne, kuru 2004. gada 24. martā radīja Lauris Liberts, Agris Tamanis un Mārtiņš Pikšens. 2007. gada pavasarī draugiem.lv lietotāju skaits sasniedza 1 000 000, no kuriem vairāk nekā puse bija interneta lietotāji no Latvijas. Sociālais portāls ir pieejams 3 valodās — latviešu, krievu, angļu. Līdz 2014. gadam Draugiem.lv bija vienīgais vietējais sociālais medijs ES, kura apmeklētība savā valstī ir lielāka nekā sociālajam tīklam Facebook.Līdz 2014. gada februārim sešus gadus Draugiem.lv direktore bija Agnese Zērne, kad viņu nomainīja Kaspars Driķis, kurš pirms tam vadīja starptautiska interneta izpētes uzņēmuma Gemius Latvijas filiāli.

Istabai

SIA Istabai ir Latvijas uzņēmums, kas izstrādā viedās mājas risinājumus.

Tas ietilpst uzņēmumu grupā Draugiem Group. Uzņēmums dibināts 2012. gada 4. jūnijā.

Uzņēmums piedāvā viedās mājas risinājumus mājokļu apkurei, dažādu ierīču vadībai, elektrības patēriņa kontrolei u. c.

Istabai produkcijas izplatīšanu veic arī uzņēmumi Latvenergo (Elektrum) un Lattelecom (tet).Istabai ierīces darbojas īpaši izstrādātā bezvadu protokolā ar frekvenci 868 MHz līdz 30 m rādiusā no bāzes stacijas.

Istabai produkti:

Bāzes stacija — nodrošina sakarus starp ierīcēm un serveri. Ļaut kontrolēt ierīces tiešsaistē ar mobilo lietotni vai interneta pārlūkprogrammu.

Slēdzis — ļauj ieslēgt vai izslēgt elektrisku ierīci, kas darbojas ar maiņstrāvu līdz 250 V, 6 A.

Multislēdzis; pie tā iespējams pievienot 6 ierīces: divas maiņstrāvas līdz 250 V, 10 A un četras līdzstrāvas 12 / 24 V, 1 A. Multislēdzis ir montējams uz DIN standarta sliedes un barojams ar 12 / 24 V līdzstrāvu.

Temperatūras sensors — mēra gaisa temperatūru un relatīvo mitrumu.

Probes sensors (zondes sensors) — mēra temperatūru citās vidēs, piemēram, apkures katlā, baseinā, saldētavā. Tiek izmantots platīna pretestības termometrs PT1000 metāla uzgalī 1,5 m garā vadā.

Kustības sensors — nosaka kustību.

Regulators — kontrolē šķidruma plūsmu radiatorā. Darbojas ar maiņstrāvu līdz 250 V.

Bezvadu regulators — atver vai aizver radiatora vārstu. Darbojas ar trīs AA izmēra barošanas elementiem. Atbalsta arī KNX protokolu.

Istabai rozete — ieslēdz vai izslēdz elektroierīci (līdz 16 A), kā arī mēra elektroenerģijas patēriņu.

Gaisa kvalitātes sensors — veic gaisa kvalitātes mērījumus: temperatūru, relatīvo mitrumu, CO2, trokšņu līmeni un gaisa spiedienu.

Lauris Liberts

Lauris Liberts (dzimis 1976. gada 28. decembrī) ir viens no zināmākajiem un sekmīgākajiem IT industrijas uzņēmējiem un draugiem.lv izveidotājs. Tiek dēvēts arī par draugiem.lv "tēti".Izglītību ieguvis Siguldas vidusskolā un Latvijas Universitātē (Ekonomikas vadības bakalaurs), kā arī mācījies maģistrantūrā e-biznesā un inovācijās Lankasteras universitātē Lielbritānijā.

Veidojis dažādas mājaslapas, piemēram krediti.lv, dzivoklis.lv, flirts.lv, smsinfo.lv, uzkrekla.lv, smsflirts.lv, bet lielākā daļa bija neveiksmīgi projekti. Pēc 2009. gada datiem Laurim Libertam pieder 42,5% draugiem.lv akciju. 2009. gadā Lauris Liberts tika ierindots 37. vietā pasaules jaunāko un bagātāko cilvēku vidū, kas vada tīmekļa resursus. Filmējies latviešu kinofilmā "Emīla nedarbi", atveidoja puisēnu ar ķekatām

Printful

Printful Inc. ir ASV reģistrēts apdrukāšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas saistīts ar Latvijas uzņēmumu grupu Draugiem Group. Dibināts 2010. gadā. Uzņēmuma centrālais birojs atrodas Rīgā, Ojāra Vācieša ielā.

Printful pēc pasūtījumiem apdrukā produktus, kā arī nodrošina to piegādi. Uzņēmums piedāvā integrāciju ar e-komercijas platformām, automatizējot produktu izveidi, pasūtījumu saņemšanu un izpildi, turklāt klientiem ir iespēja piegādes izmaksas noteikt tiešsaistē. Printful nodrošina integrāciju ar dažādām e-komercijas platformām un servisiem, piemēram, eBay, Amazon, WooCommerce, Shopify, Etsy, Weebly. Integrācija tiek veikta ar API pieprasījumu ķēdi

Printful apkalpo Ziemeļameriku ar struktūrvienībām ASV (Losandželosā Kalifornijā un Šarlotā Ziemeļkarolīnā) un Meksikā (Tihuanā). Eiropas pasūtījumus nodrošina meitas uzņēmums Latvijā AS Printful Latvia. Latvijas birojs arī nodrošina programmatūras izstrādi, mārketinga, klientu atbalsta, tirgus izpētes, finanšu pakalpojumus.

Progresīvie (partija)

"Progresīvie" ir sociāldemokrātiska, centriski kreisa un progresīva politiskā partija Latvijā. Partija pārstāv progresīvu nodokļu sistēmu un Ziemeļvalstu tipa labklājības valsts veidošanu. Tā ir veidojusies no biedrības "Progresīvie" un dibināta 2017. gada 25. februārī.Kopš 2019. gada 14. septembra partijai ir divi līdzpriekšsēdētāji — "Iespējamā misija" skolotāja un RSU lektore Antoņina Ņenaševa un vides speciālists Edmunds Cepurītis. Līdz 2019. gada 28. maijam partiju vadīja Roberts Putnis, kurš no priekšsēdētāja amata atkāpās, uzņemoties politisko atbildību par partijas neiekļūšanu Saeimā un Eiropas Parlamentā.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.