Sinacheribas

Sinacheribas (Akadų kalba Sîn-ahhī-erība) − Asirijos karalius (705680 m. pr. m. e.). Sargono II sūnus.

Sinacheribas kariavo su Babilonija ir jos sąjungininkais. 689 m. pr. m. e. jis įsakė sugriauti Babiloną.

Sinacheribas plėtė ir puošė Asirijos karalių rezidenciją Nineviją. Jis ne tik naujai atstatė Asirijos sostinę Nineviją, bet ir įkūrė šalia savo rūmų prašmatnius tiems laikams sodus, su dirbtiniais vandens telkiniais, pavėsinėmis, paviljonais ir daugybe dekoratyvinių bei vaisinių medžių ir krūmų bei gėlių. Sodų tvenkiniuose plaukiojo įvairios retos žuvys, o sode narvuose buvo laikomi reti žvėrys ir paukščiai. Ninevijos karališkuosius sodus kai kurie autoriai linkę laikyti botanikos sodų prototipu. Juose buvo auginamos palmės, vaisiniai, prieskoniniai augalai, vynuogės, kiparisai.

Sinacheribas buvo nužudytas vieno iš savo sūnų per rūmų perversmą.

Senacherib
Sinacheribas

Nuorodos

Vikiteka

689 m. pr. m. e.

689 m. pr. m. e. buvo nekeliamieji metai, prasidedantys trečiadienį pagal Grigaliaus kalendorių.

705 m. pr. m. e.

705 m. pr. m. e. buvo nekeliamieji metai, prasidedantys penktadienį pagal Grigaliaus kalendorių.

Kasitai

Kasitai (akadų kalba: kaššū) – senovės Artimųjų Rytų tauta, labiausiai žinoma dėl to, kad po Babilono karalystės žlugimo apie 1531–1155 m. pr. m. e. valdė Babiloniją, kaip Kasitų dinastija. Jų vartota kasitų kalba yra neidentifikuotos kilmės dėl labai mažai išlikusių rašto paminklų.

Samara (Irakas)

Samara (arab. سامَرّاء‎ = Sāmarrā) − miestas vidurio Irake, Saladino muchafazoje, Tigro dešiniajame krante, 125 km į šiaurę nuo Bagdado. Greta miesto įrengta užtvanka, sudarytas dirbtinis Tartaro ežeras, aplink yra drėkinamųjų kanalų sistema. Pats miestas nusidriekęs 41,5 km išilgai Tigro upės. Manoma, kad jo pavadinimas kilo iš arabiško posakio, reiškiančio „džiaugsmas reginčiajam“.

Šebitku

Šebitku (Šabataka, Setas, valdė apie 698–690 m. pr. m. e.) – senovės Nubijos ir Egipto valdovas, dvidešimt penktosios (kušitų) dinastijos atstovas.

Šebitku (Herodoto vadintas vardu Setas (Sethos)) buvo ankstesnio kušitų karaliaus Šabakos pusbrolis. Skirtingai nuo pirmtako, palaikiusio taikaus susitarimo su Asirija politiką, Šebitku pasirinko kovos kelią. Steloje, rastoje Kavoje, užfiksuotas jo prašymas broliams, įskaitant Taharką, atvykti iš Nubijos į Egiptą. Kitoje steloje rašoma, kad kai Sinacheribas apgulė Jeruzalę, į pagalbą buvo atsiųsta Etiopijos karaliaus kariuomenė, vadovaujama Taharkos. Šebitku mirė apie 690 m. pr. m. e. ir buvo palaidotas El Kuru kapinyne Nubijoje.

Kitomis kalbomis

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.