Nazaretas

Nazaretas (arab. الناصرة) – miestas Izraelyje, Šiaurės apskrities sostinė ir didžiausias miestas. Nazaretas taip pat yra laikomas Izraelio arabų sostine. Jie sudaro absoliučią daugumą miesto gyventojų. Nazareto metropolinėje zonoje gyvena 185 tūkst. gyventojų, iš kurių daugiau kaip 145 tūkst. yra arabai. Miestas išsidėstęs Nazareto kalvų grandinėje nuo 320 m iki 490 m virš jūros lygio, 25 km į vakarus nuo Galilėjos ežero.

Pasak Evangelijų, Nazarete yra gyvenęs Jėzus Kristus (kartais vadinamas Nazariečiu). Kai kurie istorikai su tuo nesutinka, tvirtindami, jog Nazareto kaip gyvenvietės nebuvo Jėzaus laikais ir jis istoriniuose šaltiniuose paminėtas tik IV mūsų eros amžiuje.

Nazaretas
נָצְרַת
Nazrat
Nazaretas (Izraelis)

Nazaretas
32°42′10″ š. pl. 35°18′10″ r. ilg. / 32.70278°š. pl. 35.30278°r. ilg.Koordinatės: 32°42′10″ š. pl. 35°18′10″ r. ilg. / 32.70278°š. pl. 35.30278°r. ilg.
Laiko juosta: (UTC+0)
Valstybė: Izraelio vėliava Izraelis
Apskritis: Šiaurės apskritis (Izraelis)
Gyventojų: 65 900
Kirčiavimas: Nazarètas

Sportas

Asunsjonas

Asunsjonas (isp. Asunción, gvar. Paraguay) – didžiausias Paragvajaus miestas ir šalies sostinė, kultūrinis ir ekonominis šalies centras. Įsikūręs šalies pietinėje dalyje, kairiajame Paragvajaus upės krante, prie Asunsjono įlankos, priešais Pilkomajo upės žiotis. Miestas turi autonominį statusą ir nepriklauso jokiam departamentui. 2006 m. gyventojų surašymo duomenimis, mieste gyvena 515,6 tūkst. gyventojų, o kartu su aplinkiniais miestais (San Lorensu, Lambare, Fernando de la Mora ir kt.) sudaro Didžiojo Asunsjono aglomeraciją, kurioje gyvena daugiau nei 1,9 mln. žmonių iš beveik 7 milijonų Paragvajaus gyventojų.

Aukštutinis Nazaretas

Aukštutinis Nazaretas – miestas šiaurės Izraelyje, į šiaurės rytus nuo Nazareto.

Galilėja

Galilėja (hebr. ‏הַגָּלִיל‏‎‎‎‏‎ = HaGalil, arab. الجليل‎ = al-Jalīl) – istorinė sritis dabartinės Izraelio valstybės šiaurėje, prie sienos su Libanu. Iš vakarų skalauja Viduržemio jūra, iš pietų supa Jezreelio slėnis, iš rytų – Jordano slėnis. Rytiniu pakraščiu teka Jordanas, telkšo Galilėjos ežeras. Paprastai dalinama į Aukštutinę ir Žemutinę Galilėją.

Hapoel Nazareth Illit FC

Aukštutinio Nazareto „Hapoel“ – Izraelio futbolo klubas iš Aukštutinio Nazareto.

Imperatorius Frydrichas II

Frydrichas II (vok. Friedrich II, 1194 m. gruodžio 26 d. Džezis, Markė, Italija – 1250 m. gruodžio 13 d. Kastel Fiorentino, Apulija) – 1197–1250 m. Sicilijos karalius, 1212–1220 m. Vokietijos karalius, 1212–1250 m. Šventosios Romos imperijos imperatorius ir 1228–1235 m. Švabijos kunigaikštis Frydrichas VI.

Le Trio Joubran

Le Trio Joubran – Palestinos udo muzikantų grupė. Ją sudaro trys broliai Džubranai iš Nazareto: Samiras, Visamas ir Adnanas. Jie kilę iš žymios menininkų šeimos (motina dainavo poemas muvačahatus, o tėvas buvo vienu žymiausių Arabų pasaulio styginių instrumentų gamintoju).

Pirmasis muzikinę karjerą 1996 m. pradėjo vyriausias brolis Samiras. Jis išleido du albumus (Taqaseem ir Sou’fahm). Ruošdamas trečiąjį albumą Samiras į pagalbą pasikvietė Visamą. Jie kartu išleido albumą Tamaas. 2004 m. prisijungė Adnanas, taip susikūrė Le Trio Joubran.

Maccabi Ahi Nazareth FC

Nazareto „Maccabi Ahi“ – Izraelio futbolo klubas iš Nazareto.

Sen Deni

Sen Deni (pranc. Saint-Denis) – miestas Prancūzijoje, Il de Franso regione, dešiniajame Senos krante; Paryžiaus šiaurės priemiestis.

Černivciai

Černivciai – miestas vakarų Ukrainoje; srities centras. Miestas išsidėstęs prie Pruto upės. Mieste yra pirmoji Ukrainoje ir Rytų Europoje biodegalų pildymo kolonelė . Černivciuose veikia 3 muziejai.

Šeštasis kryžiaus žygis

Šeštąjį kryžiaus žygį 1227 m. paskelbė Šventosios Romos imperijos imperatorius Fridrichas II-asis, kuris tuo metu popiežiaus buvo ekskomunikuotas, tačiau tik kitais metais jis pradėtas rengti. Žygis buvo atidedamas dėl popiežiaus Grigaliaus IX-ojo paskelbtos ekskomunikacijos bei taikos misijos iš Egipto sultono. 1228 m. žygis pradėtas, tačiau nors ir remiamas Teutonų ordino, patyrė sunkumų, nes dėl paskelbtos ekskomunikacijos į jį įtariai žiūrėjo vietinės kikščionių pajėgos. Naudodamasis nesutarimais tarp musulmonų Fridrichas II-asis diplomatinėmis priemonėmis 1229 m. pasiekė, kad krikščionims būtų grąžinta Jeruzalė, Belemas, Nazaretas ir Sidonas sudarantys Jeruzalei koridorių į jūrą ir susitarta dėl 10 metų paliaubų. Karūnuotas Jeruzalės karaliumi, Fridrichas grįžo į Europą ir 1231 m. pasiekė ekskomunikacijos atšaukimo. Nepaisant šių sėkmių 1244 m. krikščionims pralaimėjus Gazoje Jeruzalė vėl buvo prarasta.

Šiaurės apskritis (Izraelis)

Šiaurės apskritis (מחוז הצפון, اللواء الشمالي) yra Izraelio šiaurės rytuose. Apskritis kontroliuoja ir okupuotas Golano aukštumas. Sudaro 15 miestų, 63 vietinės savivaldybės, 14 regioninių savivaldybių. Be to, Golano aukštumose yra dar 6 vietinės ir 1 regioninė savivaldybės.

miestai

Afula

Akas

Bet Šeanas

Karmielis

Maalot Taršiha

Migdal Haemekas

Naharija

Nazaretas

Nazerat Ilitas

Sachninas

Šefa Amras

Tamra

Tiberija

Zefatas

Kirjat Šemona

Kitomis kalbomis

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.