Ezra

Ezra arba Ezdras (hebr.עֶזְרָא‏‎) – Senajame Testamente aprašytas vyras, žydų tremties metu buvęs kunigu ir Įstatymo mokytoju. Karalius Artakserksas buvo žadėjęs Ezrai, kad iš Babilonijos į Jeruzalę bus leista grįžti didelei žydų tremtinių grupei. Ezrai atvykus, Jeruzalės šventykla jau buvusi atstatyta, bet jis gailėjęsis, kad žmonės net po tremties nesilaiko Dievo įsakymų. Didelė dalis žydų, taip pat ir dvasininkų, buvo vedę moteris tautų, kurios neišpažino judėjų religijos. Ezra tokias mišrias vedybas uždraudė.[1]

Pasak judėjų tradicijos, Rašto žinovas Ezra surinko ir sutvarkė Senojo Testamento knygas.

Esdras-Ezra
Ezra

Šaltiniai

  1. Biblijos enciklopedija. Alna litera. Vilnius, 1993 m.
AS Omónoia Leykōsía

Nikosijos „Omónoia“ – Kipro futbolo klubas iš Nikosijos.

Tai daugiausia laimėjimų pasiekęs šalies futbolo klubas, federacijos paskelbtas XX amžiaus komanda.

Almere City FC

Almere City FC – Olandijos futbolo klubas iš Almerės miesto. Rungtyniauja Eerste Divisie lygoje.

Beitar Jerusalem FC

Jeruzalės „Beitar“ – Izraelio futbolo klubas iš Jeruzalės.

Ezros knyga

Ezros knyga arba Ezdro knyga – viena iš Senojo Testamento knygų.

Ezros knygoje pasakojama apie dvi žydų grupes, grįžusias iš Babilono tremties į tėvynę. Pirmasis būrys sugrįžta į Jeruzalę vadovaujamas Zerubabelio, antrajam vadovavo Ezra. Žydai, nepaisydami pasipriešinimo, atstatė Jeruzalės šventyklą ir, Ezros vadovaujami, pradėjo laikytis įstatymo nurodymų. Rašoma apie kovos su vietine opozicija metus ir Persijos valdovų paramą, šventyklos atšventinimą, Paschos šventimą, mišriųjų santuokų bylą.

Knyga parašyta papildant Metraščių knygas, greičiausiai apie 400 m. pr. m. e.

Pagrindiniai knygos veikėjai – Ezra (kunigas, Aarono palikuonis), Zerubabelis, Persijos karalius Kyras, pranašas Izaijas.

George Ezra

George Ezra Barnett (g. 1993 m. birželio 7 d.) yra Anglijos dainininkas ir dainų autorius. Išleidęs du nedidelės apimties albumus (EP), „Did You Hear The Rain?“ 2013 m. spalį ir „Cassy O'“ 2014 m. kovą, Ezra išgarsėjo išleidęs debiutinį singlą „Budapest“, kuris pateko į klausomiausių dainų top dešimtuką daugybėje pasaulio šalių bei pasiekė pirmąją vietą Austrijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Čekijoje.

Ezra debiutinis studijinis albumas „Wanted on Voyage“, kuris buvo išleistas 2014 m. birželio 30 d., pasiekė pirmąją vietą Jungtinėje Karalystėje ir pateko į top dešimtuką dar septyniose šalyse. Albumas taip pat tapo trečiu labiausiai parduodamu 2014 m. albumu Jungtinėje Karalystėje. Zane Lowe, vienas populiariausių BBC Radio 1 didžėjų, pavadino jį „vienu labiausiai įtikinančių ir galingų šio meto jaunų vokalistų.“

Imažizmas

Imažizmas (angl. image – vaizdas, įvaizdis) – XX a. 2 deš. anglų ir JAV moderniosios poezijos srovė.

Imažizmo idėjų pradininku laikomas Tomas Ernestas Hulmas ragino atmesti romantizmo ir karalienės Viktorijos laikų sentimentalios poezijos tradicijas. Savo poetinėje programoje, kurią suformulavo Ezra Paundas ir Ričardas Oldingtonas, imažistai neigė abstrakcijas, propagavo kenkretumą, detalių preciziškumą, poetinės kalbos taupumą, vaizdingumą, temų įvairovę. Nepritarė poezijos naudojimui didaktiniais tikslais, pavyzdžiu laikė Rytų poeziją. Rusijoje tuo metu gyvavo imažinizmo sąjūdis (taip pavadintas dėl imažistų įtakos), jo garsiausias atstovas – Sergejus Jeseninas.

In the Lonely Hour

In the Lonely Hour – debiutinis studijinis britų dainininko ir dainų autoriaus albumas, išleistas 2014 m. gegužės 26 d. Du albumo singlai, „Money on My Mind“ ir „Stay With Me“ tapo pasauliniais hitais, papuldami į daugiau nei dešimties skirtingų šalių top dešimtukus. Albumas susilaukė skirtingų kritikų įvertinimų, tačiau jis buvo labai perkamas visame pasaulyje. Jis pasiekė pirmąją vietą Jungtinėje Karalystėje, Naujojoje Zelandijoje ir Švedijoje. Taip pat albumas yra nominuotas Grammy apdovanojimuose, geriausio albumo ir geriausio pop albumo kategorijose.

Ironi Nesher FC

Nešero „Ironi“ – Izraelio futbolo klubas iš Nešero.

Italai

Italai (it. italiani; IPA: [itaˈljaːni]) – indoeuropiečių šeimos, romanų grupės tauta, kalbanti italų kalba ir gyvenanti daugiausia Italijoje. Taip pat didelės italų diasporos gyvena JAV, Pietų Amerikoje, Vakarų Europoje. Dauguma italų – Romos katalikai. Šiuo metu pasaulyje gyvena apie 120 mln. šios tautos atstovų. Tautos pagrindas – 2000 m. pr. m. e. Apeninų pusiasalyje susiformavusios italikų gentys. Italų tautos pagrindas buvo romėnai, taip pat didelę įtaką padarė graikai. XIX a. prasidėjo didelio masto italų emigracija daugiausia į JAV ir Lotynų Ameriką.

Izraelio futbolo varžybos 2016–2017 m.

Izraelio futbolo varžybos 2016–2017 m.

Izraelio futbolo čempionatas prasidėjo 2016 m. rudenį, baigėsi 2017 m. pavasarį;

Izraelio futbolo taurės turnyras prasidėjo 2016 m. rudenį, finalas įvyko 2017 m. pavasarį.

Jean-Pierre Jeunet

Jean-Pierre Jeunet (g. 1953 m. rugsėjo 3 d.) – prancūzų režisierius, išgarsėjęs tokiais filmais kaip „Amelija is Monmartro“ (Le Fabuleux destin d’Amélie Poulain, 2001) bei „Ilgos sužadėtuvės“ (Un long dimanche de fianailles, 2004).

Lemonade

Lemonade – šeštasis studijinis amerikiečių atlikėjos Beyoncé albumas, išleistas 2016 m. balandžio 23 d. Anot atlikėjos, tai – antrasis jos „vizualinis albumas“, tęsiantis 2013 m. išleistą albumą „Beyoncé“. Kitaip nei pastarasis albumas, kurio visos dainos turėjo atskirą vaizdo klipą, „Lemonade“ išleidimo proga buvo išleistas valandos ilgio filmas. Albume persipina daugybė muzikos stilių – pop, R&B, hiphopas, bliuzas, soul, kantri ir fank. Dainas kartu atlieka James Blake, Kendrick Lamar, the Weeknd ir Jack White.

„Lemonade“ buvo išleistas balandžio 23 d. internete, „Tidal“ muzikos transliavimo platformoje. Kitą dieną albumas buvo išleistas ir muzikinėse parduotuvėse „iTunes“, o gegužės 6 d. albumas buvo išleistas ir CD/DVD pavidalu. Prieš albumo išleidimą, vasario 6 d. buvo išleistas singlas „Formation“, o balandžio 27 d. atlikėja pradėjo pasaulinį „The Formation World Tour“ turą.

Albumas sulaukė didelio kritikų pripažinimo ir pasiekė pirmąją vietą JAV, Jungtinėje Karalystėje, Australijoje, Kanadoje, Airijoje bei pateko į daugelio šalių dešimtukus.

Meranas

Meranas (it. Merano) yra Italijos miestas Trentino-Alto Adidžės regione, Bolcano provincijoje (Pietų Tirolis). Miestas žinomas kaip spa kurortas, apsuptas virš 3 km aukščio kalnų, kelyje į Paserio, Vinšgau ir Ulteno slėnius. Praeityje Meranas irgi buvo populiari gyvenamoji vieta, kur apsistojo Franz Kafka, Ezra Pound, Paul Lazarsfeld ir kitos įžymybės, kurioms patiko švelnus klimatas.

Povandeninis laivas

Povandeninis laivas – laivas, skirtas plaukti po vandeniu. Povandeniniai laivai dažniausiai naudojami kariniais tikslais.

Sent Vinsento ir Grenadinų vyrų futbolo rinktinė

Sent Vinsento ir Grenadinų vyrų futbolo rinktinė – Sent Vinsentą ir Grenadinus atstovaujanti nacionalinė futbolo komanda, kurią kontroliuoja Sent Vinsento ir Grenadinų futbolo federacija. Tai viena iš stipresnių rinktinių tarp mažesnių Karibų salų. 1995 m. Sent Vinsentas ir Grenadinai užėmė 2 vietą Karibų taurėje. Rinktinė nė karto nedalyvavo pasaulio čempionate, bet dalyvavo 1 žemyno čempionate.

Tanachas

Tanachas (hebr. ‏Tanach תנ״ך‏‎) – judėjų Biblija, maždaug atitinkanti krikščionių Senąjį Testamentą. Nuo pastarojo skiriasi tuo, kad į Tanachą neįtrauktos deuterokanoninės knygos, protestantų laikomos apokrifinėmis, skiriasi knygų išdėstymo tvarka ir suskirstymas.

The Decemberists

The Decemberists – amerikiečių folkroko grupė iš Portlando, susiformavusi 2000 m. Debiutinis grupės EP „5 Songs“ buvo išleistas 2001 m., o jau kitais metais – debiutinis albumas „Castaways and Cutouts“. Šiuo metu grupė yra išleidusis septynis studijinius albumus. 2011 m. sausį išleistas albumas „The King Is Dead“ pasiekė pirmąją vietą JAV „Billboard 200“ reitinge.

Vampire Weekend

Vampire Weekend – amerikiečių roko grupė iš Niujorko, susikūrusi 2006 m. Pirmasis grupės albumas, „Vampire Weekend“, buvo išleistas 2008 m. ir iškart susilaukė populiarumo. Šiuo metu grupė yra išleidusi tris albumus, iš kurių naujausiasis, „Modern Vampires of the City“, buvo išleistas 2013 m. gegužę ir pasiekė pirmąją vietą „Billboard 200“ tope. 2014 m. vykusiuose 56-uosiuose Grammy apdovanojimuose šis albumas laimėjo metų alternatyviosios muzikos albumo apdovanojimą.

Wanted on Voyage

Wanted on Voyage – debiutinis solinis britų muzikanto George Ezra albumas, išleistas 2014 m. birželio 30 d. Albumas pasiekė pirmąją vietą britų muzikos tope.

Kitomis kalbomis

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.