David Ricardo

Davidas Rikardas (David Ricardo, 1772 m. balandžio 18 d. Londonas1823 m. rugsėjo 11 d. Glosteršyras) – britų politinis ekonomistas, kuriam priskiriamas ekonomikos susisteminimas, buvo vienas įtakingiausių klasikinės ekonomikos atstovų. Taip pat jis buvo sėkmingas verslininkas, finansininkas ir spekuliantas, stebinęs didele sėkme.

Veikla

1817 m. išleido „Politinės ekonomijos ir apmokestinimo principus”, joje D. Rikardas darbinės vertės teoriją vystė toliau ir pritaikė šiuolaikinei ekonomikai. Jis pripažino, kad darbas visada nulemia vertę. Tačiau, paskirstymą paskelbęs svarbiausiu tyrimo objektu, gamybos dėsnius skelbė esančius natūralius ir amžinus, o paskirstymo dėsnius – visuomeninius ir istorinius. Pagrindinė problema, kurią bandė išspręsti D. Rikardas – tai nekintančio vertės mato nustatymas.

Bullet purple.png
Davidas Rikardas
angl. David Ricardo
David ricardo
Gimė: 1772 m. balandžio 18 d.
Londonas
Mirė: 1823 m. rugsėjo 11 d. (51 metai)
Glosteršyras
Tautybė: anglas
Veikla: britų politinis ekonomistas, kuriam priskiriamas ekonomikos susisteminimas
Commons-logo.svg Vikiteka: David RicardoVikiteka
Internacionalizavimas

Ekonomikoje internacionalizavimas – tai didėjančio įmonių dalyvavimo tarptautinėse rinkose procesas. Vis dėlto, sutartinio internacionalizavimo apibrėžimo nėra. Esama kelių internacionalizacijos teorijų, kurios siekia paaiškinti, kodėl esti tarptautinė veikla.

Klasikinė politinė ekonomija

Klasikinė politinė ekonomija – pirmoji ekonomikos minties modernioji mokykla, kurios kūrėjais laikomi Adam Smith, Jean-Baptiste Say, David Ricardo, Thomas Malthus ir John Stuart Mill.

Kitomis kalbomis

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.