News1 מחלקה ראשונה

News1 מחלקה ראשונה, (בעבר חדשות מחלקה ראשונה) (באנגלית: News First Class, NFC, News1), הוא אתר חדשות ישראלי בבעלות חברת עגל הזהב עיתונות בע"מ (בשליטת המו"ל יואב יצחק).

האתר עלה לרשת בדצמבר 2000, בסמוך לפרישתו של יואב יצחק מהעיתון "מעריב". האתר מספק חדשות יומיות, מבזקים, פרשנויות וכדומה. בין הכותבים הראשיים באתר: יואב יצחק, עידן יוסף, איתמר לוין, איציק וולף ויהונתן דחוח הלוי. עם צוות האתר נמנים 20 עובדים.[1]

חדשות מחלקה ראשונה
News1
חדשות מחלקה ראשונה
סוג אתר אינטרנט
תאריך ההקמה דצמבר 2000
מייסדים יואב יצחק
שירותים עיקריים אתר חדשות
www.news1.co.il

צביונו של האתר

לאתר זה מספר מאפיינים המבדלים אותו מאתרי חדשות ישראליים אחרים.

 • התמקדות בפרשיות שחיתות לכאורה - האתר מפרסם פרסומים רבים בנושאים שלדעת כותבי האתר מעורבים בהם מעשי שחיתות לכאורה. לדוגמה, אחת הקטגוריות המרכזיות באתר היא "סדום ועמורה".[2] המוקדשת כולה לנושאי שחיתויות. כך למשל חשף האתר פרטים לכאורה בפרשת הבית ברחוב כרמיה.[3]
 • האתר מאפשר לציבור הגולשים לכתוב ולפרסם את מאמריו ב"במה חופשית", בהתאם לשיקולי העריכה. האתר מארח בלוגים של גולשים ומדי פעם אף מפרסם פוסטים מבלוגים אלה בעמוד הראשי.
 • האתר מפרסם מידע עומק על גורמי מפתח בחדשות, כגון קורות חיים של אישים בציבוריות הישראלית, מידע על חברות חשובות וכדומה.
 • בפברואר 2008 נקט האתר ביוזמה חלוצית לפרסם את כתובת ה-IP של טוקבקיסטים.
 • האתר מרבה לפרסם פרסומים המבקרים את התנהלות התקשורת הישראלית. פרסומים אלו, זיכו את בעלי האתר בפרס הישראלי לביקורת התקשורת ע"ש אברמוביץ' של האגודה לזכות הציבור לדעת.[4]

תביעת דיבה

בפברואר 2017 חויבו יואב יצחק ואתר "News1" בתשלום פיצוי בסך 30,000 ש"ח בתוספת הוצאות משפט בסך 15,000 ש"ח למנהל רדיו "קול ישראל" לשעבר, אריה שקד, לאחר שכינו אותו "עבריין" בכותרת כתבה שפרסמו.[5]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

 1. ^ על האתר, חדשות מחלקה ראשונה
 2. ^ סדום ועמורה, חדשות מחלקה ראשונה
 3. ^ יואב יצחק חושף באתר NFC עוד פרטים מחקירת הבית בכרמיה: 100 אלף דולר אינם מתועדים , the marker,04.5.2008
 4. ^ זוכי פרס ביקורת התקשורת: אחימאיר ואבנרי, חדשות מחלקה ראשונה
 5. ^ לילך דניאל, ‏האתר NEWS1 ויואב יצחק יפצו את מנהל קול ישראל לאחר שכינו אותו "עבריין", באתר "תקדין", 12 בפברואר 2017
  ת"א (י-ם) 23838-03-13 אריה שקד נגד עיתונות זהב בע"מ ואחרים, ניתן ב-6 בפברואר 2017
אם תרצו

"אם תרצו" היא תנועה ישראלית, מאוגדת כעמותה בשם אם תרצו - ציונות להיות או לחדול, שנוסדה זמן קצר לאחר מלחמת לבנון השנייה, ומטרתה, לפי פרסומיה, לפעול "לחיזוק ערכי הציונות בישראל".

עם פעולותיה הבולטות של התנועה נמנים פרסום דו"ח על הטיה אנטי-ציונית, לטענתה, באוניברסיטאות בישראל; קמפיין נגד "הקרן החדשה לישראל", כולל ייחוס חלק ניכר מהדיווחים הביקורתיים בדו"ח גולדסטון כלפי ישראל לגופים הנתמכים על ידי הקרן, וקמפיין "השתולים" נגד פעילות ארגונים ישראליים הממומנים בידי מדינות זרות ומכפישים לדברי התנועה את מדינת ישראל ואת צה"ל.

אמנון דנקנר

אמנון דנקנר (5 בפברואר 1946 - 5 באפריל 2013) היה עיתונאי, פובליציסט, סופר ושחקן ישראלי. היה כתב, בעל טור ופרשן בעיתונים "הארץ", "דבר", "חדשות", "מעריב" ו"סופהשבוע", ועורך "מעריב" בשנים 2002–2007.

אמציה חן

אמציה '"פצי" חן (נולד ב-12 בספטמבר 1940) הוא קצין צה"ל בדרגת תת-אלוף ומפקד אוגדת מילואים לשעבר.

אריה אבנרי

אריה אבנרי (5 בפברואר 1937 – 19 באפריל 2016) היה עיתונאי ואיש ציבור, בתפקידו האחרון יושב ראש תנועת אומ"ץ.

ג'נין ג'נין

ג'נין ג'נין (בערבית: جنين، جنين) הוא סרט דוקומנטרי שנוי במחלוקת של הבמאי הערבי-ישראלי מוחמד בכרי, משנת 2002. הסרט הוכן בעקבות הקרב שניהל צה"ל במחנה הפליטים ג'נין במסגרת מבצע "חומת מגן". הסרט מומן על ידי יאסר עבד רבו ואנשי הרשות הפלסטינית. הסרט, שמתיימר להיות דוקומנטרי, מביא עדויות לכאורה על פשעי מלחמה שביצע צה"ל בג'נין, שרובן התבררו כשקריות. בית המשפט המחוזי במחוז המרכז קבע כי יש בו משום לשון הרע על חיילי צה"ל וכי בהצגתו כדוקומנטרי נהג בכרי בחוסר תום לב, אך דחה את תביעת דיבה שהוגשה נגדו.

גבת

גְּבַת הוא קיבוץ בעמק יזרעאל, השוכן כ-3 קילומטרים דרומית-מערבית למגדל העמק, בתחום השיפוט של המועצה האזורית עמק יזרעאל. הוא משתייך לתנועה הקיבוצית.

דניאל בלוך

דניאל בלוך (18 ביולי 1941 - 4 בספטמבר 2009) היה עיתונאי ועורך ישראלי.

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל היא עמותה הפועלת להצלה ולשימור של בתים ואתרים היסטוריים בארץ ישראל. המועצה פעלה במסגרת החברה להגנת הטבע אך ב-2008 נפרדה ממנה ונרשמה כגוף עצמאי.

הרצל חקק

הרצל אלדד חקק (נולד ב־1948), סופר ומשורר ישראלי. שימש יו"ר אגודת הסופרים העבריים בשנים 2003–2005 ו-2011–2015.

חמה (עיר)

חמה או חמת (בערבית: حماة, תעתיק מדויק: חַמָאה; ידועה גם כ"חמה") היא עיר גדולה על גדות נהר העאסי ובירת מחוז חמה בסוריה של ימינו. חמה היא העיר החמישית בגודלה בסוריה אחרי חלב, דמשק, חומס ולטקיה.[דרושה הבהרה] אוכלוסיית העיר מונה כ-698,928 איש. חמה היא מרכז חקלאי ותעשייתי חשוב במדינה.

חמה ידועה גם בשל 16 גלגלי הכפות הממוקמים על נהר העאסי, אשר יועדו בעבר להשקיית הגנים בעיר, שלפי הסברות נבנו עוד במאה ה-12 לפנה"ס, וכיום מהווים בעיקר אטרקציה אסתטית ותיירותית.

ב-2 בפברואר 1982 ביצע צבא סוריה את טבח חמה בהוראת נשיא סוריה חאפז אל אסד ובפיקוד אחיו הצעיר רפעת אל-אסד, במהלכו נטבחו בין 10,000 ל-40,000 אזרחים סוריים סוניים בניסיון למניעת הפיכה נגד שלטונו הדיקטטורי של אסד.

יוזמת ז'נבה

יוזמת ז'נבה (הסכם) היא הצעה להסכם קבע ישראלי-פלסטיני שאותו ניסחו צוותים לא רשמיים בראשות יאסר עבד-רבו ויוסי ביילין בפיקוח ובתמיכה של ממשלת שווייץ. המסמך נחתם בשנת 2003 והוא מתבסס לדברי יוזמיו על מתווה קלינטון מדצמבר 2000. היזמה לא אושרה בידי גורמים רשמיים.

יחסי אלבניה–ישראל

בין מדינת ישראל והרפובליקה של אלבניה מתקיימים יחסים דיפלומטיים מלאים החל משנת 1991. לישראל יש שגרירות רשמית בטירנה, אשר נפתחה בשנת 2012, בעוד שלאלבניה יש שגרירות רשמית בתל אביב.

כפיר אזולאי

כפיר אזולאי הוא במאי תיאטרון ישראלי.

מעבר ארז

מעבר ארז (בעבר "מחסום ארז") הוא מעבר גבול להולכי רגל הנמצא בצפון רצועת עזה, בסמוך לגדר המערכת של ציר הוברס. המעבר הוא מעבר הגבול היחיד בין רצועת עזה לישראל המשמש למעבר בני אדם. הוא קרוי על שם קיבוץ ארז, הנמצא בסמוך לו.

בהתאם למדיניות הסגר על רצועת עזה, המעבר סגור כיום, פרט למקרים הומניטריים ולמעבר סחורה.

ניוזוויק

ניוזוויק (באנגלית: Newsweek) הוא שבועון חדשות אמריקני. השני בתפוצתו אחרי ה"טיים מגזין". נחשב לליברלי בדעותיו.

רדיו א-שמס

רדיו א-שמס (בערבית الشمس; מילולית "רדיו השמש") היא תחנת רדיו אזורי המשדרת לצפון ישראל מכפר החורש שליד נצרת.

שלום רוזנפלד

שלום רוזנפלד (13 בדצמבר 1914 – 14 באפריל 2008) היה מבכירי העיתונאים בישראל, עורך "מעריב" בשנים 1974–1980, מייסד התוכנית ללימודי עיתונאות באוניברסיטת תל אביב, חתן פרס סוקולוב לעיתונאות (1975) ופרס ישראל לעיתונות (1986).

שלמה ברום

שלמה ברום (נולד בשנת 1949) היה תת-אלוף בצה"ל וראש החטיבה לתכנון אסטרטגי באג"ת. כיום הוא חוקר בכיר במכון למחקרי ביטחון לאומי.

שמות רחובות בישראל

.

שמות הרחובות ביישובי ישראל נקבעים על ידי ועדת השמות העירונית. לאופן קביעת שמות הרחובות מאפיינים דומים בערים שונות בישראל. אך למרות זאת, קיימים שמות רחובות ייחודיים ויוצאי דופן רבים, שכרוכים לרוב בסיפור מעניין.

מתן שמות לרחובות נעשה בהתאם לסעיפים 235 ו-235א לפקודת העיריות, סעיפים 24א1 ו-24ב לפקודת המועצות המקומיות וצו המועצות המקומיות (מתן מספרים ושמות לרחובות וסימון בתים במספרים), תשל"א-1971.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.