Bizportal

Bizportal (ביזפורטל) הוא פורטל אינטרנט ישראלי העוסק בתחום שוק ההון. האתר מספק מידע עסקי ובורסאי שוטף והיסטורי, חדשות כלכליות ודוחות כספיים של חברות ציבוריות.

ביזפורטל
סוג אתר אינטרנט
סיסמה יותר כלכלי בשבילך
מייסדים קו מנחה
תאריך הקמה 1999
בעלות ביזפורטל תקשורת בע"מ
מוצרים עיקריים אתר חדשות כלכלה ועסקים
רווח 780 אלף שקל לשנת 2015
www.BizPortal.co.il

היסטוריה

BusinessPortal
הלוגו הראשון
Logo bizportal n
סמליל ביזפורטל הקודם

האתר נוסד באפריל 1999 בשם "ביזנס פורטל"[1] על ידי חברת "קו מנחה", שעסקה קודם לכן בפיתוח ושיווק תוכנות המספקות מידע עסקי ובורסאי בזמן אמת לפעילים בשוק ההון הישראלי. כחודשיים לאחר השקת האתר, נרכשה קו מנחה על ידי "יפעת הון דיסק" מקבוצת יפעת אשר בבעלות איש העסקים אבי בגס. לאחר הרכישה, שם האתר שונה לשמו הנוכחי, bizportal, וביזפורטל החלו להרחיב את שירותיהם והיקף המידע שסיפקו ללקוחותיהם.

בשנת 2000 הקימה "קו מנחה", בשיתוף עם אייל גורביץ' וגיורא אלון, את חברת "בורסה גרף", שעוסקת בתחום הניתוח הטכני ומפתחת את תוכנת "בורסה גרף", מערכת ניתוח טכני לניהול תיקי השקעות, ביצוע השוואות ועוד.

באוגוסט 2006 ביזפורטל בשיתוף חברת יפעת בקרת פרסום, השיקו אתר העוסק בתחום הפרסום והשיווק.[2] בנובמבר 2009 קו מנחה רכשה את האתר המתחרה, "אייס", מסיגלר תקשורת, ומיזגה אליו את אתר הפרסום של ביזפורטל.[3]

בפברואר 2008 חברת "קו מנחה" רכשה את השליטה בחברת "יתב שוקי הון גלובליים", והשתיים השיקו מדור המספק מידע כלכלי על בורסות ארצות הברית בשפה העברית באתר ביזפורטל.

בשנת 2010 הוסכם על שיתוף פעולה בין ערוץ הספורט לבין אתר Bizportal, הבא לידי ביטוי בתחזוקו של אזור באתרי ערוץ הספורט ו-Bizportal, בשם "bizsport". האזור עוסק בכלכלה ובספורט, ונכתב בידי כתבי שני האתרים.[4]

בשנת 2012 ביזפורטל רכשו את אתר הפורומים "דיבורסה".[5] בסוף שנת 2013 מוזגו פורומים אלה באתר תפוז אנשים.

הגישה לרוב המידע באתר Bizportal היא חינמית, אם כי חלק מהמידע שבו ניתן לצפייה רק בתשלום כספי, כמו הגישה למידע ממאגר רשם החברות (בחלקו).

חזי שטרנליכט, כיום כתב ישראל היום, שימש בעבר עורך Bizportal.[6]

אלי שמעוני, סגן עורך כלכליסט לשעבר, היה העורך הראשי של ביזפורטל בין ינואר 2018 למאי 2019.[7]

ביוני 2019 מכרה חברת קו מנחה, המחזיקה בבעלות באתר, 49.8 אחוז למומחה שוק ההון והעיתונאי אבישי עובדיה, לפי שווי של 9 מיליון שקל[8].

פעילות משיקה

 • מפעילה ערוץ וידאו כלכלי באתר פליקס, מקדמת תכנים כלכליים באתר אייס ולוקחת חסות בפורומים ובלוגים בנושא כלכלה ועסקים באתר תפוז המופעלים על ידי חברת קו מנחה שמפעילה גם את אתר ביזפורטל.
 • מאחסנת כתבות חדשותיות-כלכליות בארכיון אתר תקדין המופעל על ידי חברת האחות חשבים ה.פ.ס מידע עסקי.
 • מקדמת תכנים כלכליים מתוך אתר ביזפורטל בלשונית החדשות שבתוכנות super bizportal ו-terminal bizportal.
 • "בורסה גרף" בשיתוף Bizportal מפעילה ערוץ המספק ניתוחים טכניים של ניירות ערך, תחזיות, המלצות, הערכות כלכליות ומגמות השקעה בניירות ערך, גרפים של ניירות ערך, סקירות של ניירות ערך, ומערכת איתותי קנייה ומכירה של ניירות ערך. הערוץ מנוהל על ידי אייל גורביץ'.
 • לערוץ הנדל"ן של ביזפורטל שיתוף פעולה עם "טאבו ישיר" ו"טאבו משכתנאות" המופעלים גם הם על ידי קו מנחה.
 • בשנת 2001 כשחברת אי די בי חברה לפיתוח החזיקה בשליטת האתר, ביזפורטל סיפקה תכנים כלכליים לאתר נענע עסקים מקבוצת IDB.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

 1. ^ אפי לנדא, ‏קו מנחה חונכת פורטל עסקי, באתר גלובס, 26 באפריל 1999
 2. ^ Bizportal משיקה אתר פרסום ושיווק, באתר וואלה!, 28 באוגוסט 2006
 3. ^ ענת קם, כתוב על קרח - חברת קו מנחה הודיעה על רכישת אתר אייס מסיגלר תקשורת, באתר וואלה!, 1 בנובמבר 2009; עותק של הכתבה מתוך ארכיון האינטרנט
 4. ^ אמילי גרינצווייג‏, ערוץ הספורט ישתף פעולה עם אתר BIZPORTAL, באתר וואלה! NEWS‏, 2 במאי 2010
 5. ^ Bizportal רכש את אתר קהילות שוק ההון 'דיבורסה'
 6. ^ חזי שטרנליכט מצטרף לישיר בית השקעות, באתר News1,‏ 15 באפריל 2008
 7. ^ דוד ורטהיים‏, סגן עורך אתר כלכליסט לשעבר מונה לעורך ביזפורטל החדש, באתר וואלה! NEWS
 8. ^ לפי שווי של 9 מיליון שקל
אורמת טכנולוגיות

אורמת טכנולוגיות היא חברה בינלאומית בתחום האנרגיה והחשמל העוסקת, באמצעות חברות בנות, בהקמה ותפעול של תחנות כוח הפועלות על אנרגיה חלופית, בעיקר אנרגיה גאותרמית. כמו כן, מייצרת החברה ציוד לייצור חשמל וציוד עזר. אורמת סיפקה מעל לאלף טורבוגנרטורים מסביב לעולם: בצפון אמריקה, דרום אמריקה, אירופה, אוסטרליה ואסיה. בין מוצרי החברה גם טורבינות, גנרטורים ומחליפי חום.

מניית החברה היא מניה דואלית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בניו-יורק ובבורסה בתל אביב תחת הסימול ORA, והיא מהווה חלק ממדד תל אביב 35 וממדד תל אביב טק-עילית.

איירפורט סיטי (חברה)

איירפורט סיטי בע"מ היא חברה ציבורית ישראלית שהוקמה בשנת 1992 ועוסקת, ישירות ובאמצעות חברות בנות, בייזום, פיתוח, הקמה, השכרה וניהול של נדל"ן (בעיקר נדל"ן לעסקים, אך גם בנייה למגורים). נכס עיקרי שבבעלותה הוא מתחם איירפורט סיטי - פארק עסקים ותעשיית היי-טק בסמוך לנמל התעופה בן-גוריון. בנוסף היא בעלת השליטה בחברת נצבא החזקות 1995 בע"מ שלה עסקי נדל"ן בישראל ובצרפת. ניירות הערך של החברה נסחרים בבורסה לניירות ערך בתל אביב, והם נכללים במדד תל אביב 35.

אלקטרה (חברה)

אלקטרה הוא שמן של שלוש חברות ציבוריות ישראליות שבשליטת חברת אלקו:

אלקטרה בע"מ - חברה ציבורית הנסחרת במסגרת מדד ת"א 100 ומתמקדת בתחומי התשתיות לבנייה והנדל"ן, כאשר במסגרת זו היא מפעילה זרוע בנייה עצמאית. החברה מחולקת למספר חטיבות:

חטיבת האלקטרומכניקה העוסקת בתחומי מיזוג האוויר, החשמל והצנרת.

חטיבת המעליות והדרגנועים. (אלקטרה מעליות). יבואנית בלעדית של מעליות "אוטיס" (OTIS) ומעליות "SJEC".

חטיבת הבנייה.

חטיבת ניהול ואחזקת מבנים (נכסי אריאל).

אלקטרה מוצרי צריכה בע"מ - חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל אביב. בין היתר, החברה מייצרת ומשווקת מוצרי חשמל ומיזוג אוויר, תחת המותג "אלקטרה" ומשווקת מוצרי חשמל של המותגים פיליפס, ליבהר, סאוטר, מילה, ווירלפול ודייקין. בנוסף רכשה החברה בשנת 2017 את חברת התקשורת הסלולרית גולן טלקום ומחזיקה בה מאז.

אלקטרה נדל"ן בע"מ – חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל אביב.

אפקון החזקות

אפקון החזקות בע"מ (לשעבר: "פויכטונגר") המוכרת בשם המקוצר "אפקון" היא חברה ציבורית ישראלית שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, ועוסקת בביצוע פרויקטים בתחום הבנייה והתשתיות.

גיורא איילנד

גיורא איילנד (נולד ב-22 באפריל 1952 במושב כפר הס) שירת בצה"ל בדרגת אלוף כראש אגף המבצעים וראש אגף התכנון. בשנים 2004–2006 עמד בראש המועצה לביטחון לאומי. כיהן כמנכ"ל גבעות עולם חיפושי נפט עד 2015.

גלובס

גלובס הוא עיתון יומי כלכלי ישראלי ואתר חדשות כלכלי. הוקם בידי יצחק דוידוב והיה בראשיתו שירות מידע למנויים. העיתון המודפס מופץ במהדורות ערב בימים ראשון עד חמישי. העורכת הראשית היא נעמה סיקולר. מערכת העיתון לרבות בית הדפוס שלו ממוקמים בראשון לציון.

גלובס הוא העיתון הכלכלי הבולט הראשון בישראל.

הפניקס אחזקות

הפניקס אחזקות בע"מ היא חברת החזקות ישראלית, שניירות הערך שלה נסחרים בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

י.ח. דמרי בניה ופיתוח

י.ח. דמרי בניה ופיתוח היא חברה העוסקת בתחום הנדל"ן היזמי למגורים ובנדל"ן מניב.

יהונתן ליס

יהונתן ליס (נולד ב-30 במרץ 1977) הוא עיתונאי ישראלי, המשמש ככתב הפוליטי והפרלמנטרי של עיתון "הארץ".

לי-אור אברבך

לי-אור אברבך (נולד ב-21 באוקטובר 1979) הוא עיתונאי ישראלי המשמש סמנכ"ל חטיבת הרדיו של תאגיד השידור "כאן". במסגרת זו הוא אחראי על תחנות הרדיו הלא חדשותיות של תאגיד השידור הישראלי. כמו כן, מגיש את ההסכת "מה קורה כאן" בו מארח את אנשי כאן על מאחורי הקלעים של עבודתם. שימש בעבר ככתב תקשורת ועורך בעיתון "גלובס".

מדד תל אביב 125

מדד תל אביב 125 (שעד אמצע פברואר 2017 נקרא "תל אביב 100") הוא מדד תשואה כוללת העוקב אחר 125 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר הנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, בכפוף לתנאי סף מסוימים. המדד מייצג הן את השינוי המצרפי במחירי המניות הללו והן את הדיבידנדים המתקבלים מהן, בהנחה שהדיבידנדים מושקעים מחדש במניות המדד. הרכב המדד מתעדכן כל שנה בפברואר ובאוגוסט.

המדד התפרסם לראשונה על ידי הבורסה לניירות ערך ב-3 בינואר 1999 בשווי של 100 נקודות. הוא החליף את "מדד המשתנים" שנכנס לשימוש לאחר מחשוב מערכות הסליקה של הבורסה בתל אביב בסוף שנות השמונים.

משקלן היחסי של המניות במדד תל אביב 125 מתעדכן מדי יום על פי שווי השוק שלהן בטרם פתיחת יום המסחר. ערך המדד מחושב ומפורסם על ידי הבורסה בזמן המסחר מדי 15 שניות.

המדד כולל בתוכו את מניות מדד תל אביב 35 (עד 2017: ת"א 25), העוקב אחר 35 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בבורסה ומתפרסם מ-1992, ומדד תל אביב 90 (עד 2017: ת"א 75), העוקב אחר 90 המניות הבאות בתור בגודלן ומתפרסם מ-1999.

המדד מייצג חלק ניכר מהפעילות העסקית בישראל, מכיוון שהוא מורכב ממניות של החברות הגדולות והסחירות ביותר במשק.

באוגוסט 2016 הודיעה הבורסה בתל אביב על "רפורמת המדדים", במסגרתה מדד ת"א 100 יוחלף על ידי מדד "תל אביב 125". שינוי זה נכנס לתוקף ב-12 בפברואר 2017.

מדד תל אביב 35

מדד תל אביב 35 (שנקרא בעבר מדד המעו"ף, כראשי התיבות של "מכשירים עתידיים ופיננסיים", ובהמשך, עד אמצע פברואר 2017, "מדד תל אביב 25") הוא מדד הדגל של הבורסה לניירות ערך בתל אביב, העוקב אחר 35 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר הנסחרות בה, בכפוף לתנאי סף מסוימים. חלק ממניות אלה הן מניות דואליות. מדובר במדד תשואה כוללת, כלומר מדד שמייצג הן את השינוי המצרפי במחירי המניות המרכיבות אותו והן את הדיבידנדים המתקבלים מהן, בהנחה שהדיבידנדים מושקעים מחדש במניות המדד. משקל כל מניה במדד נקבע לפי שווי החזקות הציבור בה. ערכו של המדד בנקודות הוא ביחס לערך בסיס שרירותי של 100 נקודות - ערכו ביום השקתו, 1 בינואר 1992. המדד מתעדכן לפרקים על ידי הבורסה לניירות ערך בתל אביב ומשנה את הרכבו; בתקופה של עדכון ייתכן מצב שנכללות בו יותר מ-35 מניות.

המדד מהווה כלי לסקירה מהירה של השינוי במצב שוק המניות. המוצרים והנגזרים העוקבים אחר מדד זה הם הסחירים ביותר בבורסה בתל אביב. בזכות התעניינות זו של המשקיעים במדד נהנות המניות החברות בו מיתרון בסחירות ביחס לשאר המניות בבורסה, נוסף על זה שמקנה להן גודלן.

מדד תל אביב 35 נחשב ל"מדד העם". רוב השקעות הציבור הלא מתוחכם, המבקש להשקיע בבורסה באופן ישיר, מתבצעות דרך מוצרי מדד ת"א 35 (לשעבר ת"א 25). זאת משום שמדד זה נחשב סולידי יחסית בעיני הציבור בעיקר בשל העובדה שהמדד מכיל חברות ענק כגון "טבע" ומניות בנקים. ב-19 באוקטובר 2010 היה שווי השוק הכולל של מניות ת"א 25 כ-520 מיליארד ש"ח, כשני שלישים משווי כלל המניות וההמירים בבורסה.

מניות מדד תל אביב 35 יחד עם מניות מדד תל אביב 90 מרכיבות את מדד תל אביב 125. אין לשווי נקודה במדד כל משמעות ישירה, שכן לא ניתן לקנות את המדד אלא רק מוצרי מדד (תעודות סל או נגזרים). רוב התעודות העוקבות אחר מדד ת"א 35 עושות זאת ביחס של 1:1 עם שער המדד. בתעודות אלו, שווי כל נקודה הוא אגורה.

באוגוסט 2016 הודיעה הבורסה בתל אביב על "רפורמת המדדים", במסגרתה מדד ת"א 25 הוחלף על ידי "מדד ת"א 35" החל מ-9 בפברואר 2017.

מלונות פתאל

פתאל החזקות (1998) בע"מ היא חברת החזקות ישראלית לניהול בתי מלון בשליטתו של המלונאי ואיש העסקים דוד פתאל. הנכס העיקרי של החברה הוא חברת בת בבעלות מלאה בשם מלונות פתאל בע"מ, המחזיקה חלק ממלונות הקבוצה, ולה חברת בת (50%) בשם פרותאל תיירות בע"מ המחזיקה חלק אחר ממלונות הקבוצה. הקבוצה עוסקת בניהול והפעלה של בתי מלון תחת המותגים "פתאל", "הרודס", "לאונרדו", "מלונות U" ו-NYX. מנכ"ל ויו"ר "פתאל החזקות" הוא דוד פתאל, ומנכ"לית "מלונות פתאל" היא אביה מזרחי-מגן.בתחילת דרכה הייתה התמחותה העיקרית של החברה בהפעלת מלונות נופש, המתאפיינים באינטראקציה רבה בין המלון לאורחיו ובאספקת כל צורכי האורח בתחומי המלון, בעיקר בעיר אילת.

כמה מן המלונות משווקים בשיטת "הכל כלול" (all inclusive) – מחיר החדר כולל מזון ומשקאות, בידור, פעילויות ספורט ואתגר, ועוד. לאורך השנים התפתחה פעילות החברה גם לכיוון הפעלת מלונות עירוניים הפונים לקהל העסקי, בערי ישראל ואירופה.

בתחילת שנת 2019, הקימה פתאל בשותפות עם חברת ספרינג ונצ'רס בבעלות יזם ההיי-טק אביב רפואה את קרן ההשקעות Journey Ventures הממוקדת בהשקעות בחברות טכנולוגיה בתחום ה Travel-Tech.

משרד עורכי דין

משרד עורכי דין הוא משרד המספק שירותי עריכת דין ללקוחותיו.

סלקום

סלקום (באנגלית, קיצור של "תקשורת סלולרית": Cellcom - Cellular communication) היא קבוצת תקשורת ישראלית, החברה נוסדה בשנת 1994 ונכון לשנת 2015 היא חברת התקשורת הסלולרית הגדולה בישראל. בעלת השליטה בחברה היא דיסקונט השקעות הנמצאת בשליטת אי די בי פיתוח. ב-2011 נקנתה חברת 013 נטוויז'ן על ידי סלקום ומוזגה לתוכה בדצמבר 2014 נכנסה החברה לשוק הטלוויזיה תחת המותג סלקום tv והשיקה ממיר IPTV משולב, המציע את ערוצי עידן פלוס לצד שירות VOD מבוסס אינטרנט בהמשך עיבתה סלקום את השירות והוסיפה לו בהדרגה ערוצים שונים שמועברים בשידור חי על גבי האינטרנט. במאי 2018 החברה הכריזה לראשונה בישראל על חבילת תקשורת מרובעת שכוללת טלוויזיה, אינטרנט, טלפון ביתי ו-3 קווי סלולר בחשבונית אחת

קו מנחה

קו מנחה שרותי מידע ותקשורת בע"מ, המוכרת בשם המקוצר "קו מנחה", היא חברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, ועוסקת באספקת מידע ממוחשב בנושאי שוק ההון והפיננסים, כלכלה ומשפטים, כספים ומיסוי באמצעות מספר חברות בת.

החברה נוסדה בשנת 1981. משרדיה ממוקמים במגדל קרסו שבתל אביב והיא נמצאת בשליטתה של "קבוצת יפעת", העוסקת בתחום המידע העסקי.

רויטל חובל

רויטל חובל (נולדה ב-29 ביולי 1986) היא עורכת דין ישראלית, ובעבר גם עיתונאית ותחקירנית.

רציו חיפושי נפט (1992)

רציו חיפושי נפט (1992) - שותפות מוגבלת, המוכרת בשמה המקוצר רציו, היא שותפות מוגבלת לפעילות חיפושי נפט וגז טבעי והפקתם בישראל.

רציו חיפושי נפט הוקמה על פי הסכם שותפות מוגבלת בין השותף הכללי רציו חיפושי נפט בע"מ לבין השותף המוגבל - רציו נאמנויות בע"מ. השותפות המוגבלת נרשמה ביום 20 בינואר 1993. יחידות ההשתתפות של השותפות רשומות למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. יחידות ההשתתפות של השותפות כלולות במדד תל אביב 125 החל מיום 1 ביולי 2010.

תפוז אנשים

תפוז אנשים הוא אתר אינטרנט ישראלי, הכולל פורטל, בלוגים, פורומים, קומונות ואתר שיתוף סרטוני וידאו - Flix. במרץ 2017 קו מנחה מכרה את זכויותיה באתר תפוז אך נכון לאפריל 2019 קו מנחה היא עדיין זו שממשיכה להפעיל את האתר.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.