AllMusic

AllMusic (בעבר נקרא All Music Guide או AMG) הוא אתר אינטרנט המתמחה במוזיקה. האתר מכיל בסיס נתונים מקוון של מידע על יוצרים, זמרים, אלבומים, סגנונות מוזיקליים ועוד. מאגר המידע של AllMusic נוסד ב-1991, שנים לפני ה-World Wide Web, והיה זמין לראשונה בפרוטוקול Gopher. האתר עלה לרשת האינטרנט בשנת 1995.

האתר מכיל מידע על:

  • מידע בסיסי: שמות, ז'אנרים מוזיקליים, יוצרים, זכויות יוצרים, מספר המוצר וכו'
  • מידע מפורט: סגנון, אווירה וכו'
  • מידע מקושר: אלבומים וזמרים דומים, השפעות וכו'
  • מידע עריכתי: ביוגרפיה, סקירה, דירוג וכו'

מאגר המידע של AllMusic נוצר ונערך על ידי צוות עורכים מיומנים בלבד. רשת העורכים כוללת מעל תשע מאות מבקרי מוזיקה אשר סוקרים אלבומים ושירים, וכותבים ביוגרפיות לזמרים וללהקות.

האתר מעיד על עצמו כי ברשותו מאגר השירים הדיגיטליים הגדול בעולם, הכולל שנים עשר מיליון שירים בקירוב, ובנוסף מאגר עטיפות הדיסקים הגדול בעולם, הכולל מעל לתשע מאות אלף סריקות של עטיפות.

AllMusic
Allmusic logo
סוג בסיס נתונים
תאריך ההקמה 1991
מייסדים מייקל ארלווין
בעלות All Media Guide
הרשמה לא
www.allmusic.com

ראו גם

קישורים חיצוניים

AllMovie

AllMovie‏ (לשעבר All Movie Guide) הוא אתר אינטרנט המתמחה בסרטי קולנוע. האתר מכיל בסיס נתונים מקוון של מידע אודות סרטי קולנוע, תוכניות טלוויזיה, שחקני קולנוע ועוד. אתר האינטרנט "AllMovie.com" והמותג לצרכן "AllMovie" הם כיום בבעלות All Media Network.‏האתר עלה לראשונה לרשת האינטרנט בשנת 1998.

Animal City

Animal City (בעברית: עיר של חיות) הוא שיר שהוקלט על ידי הזמרת הקולומביאנית שאקירה, מתוך אלבומה השביעי, Oral Fixation, Vol. 2. השיר יצא לאור בסמוך לצאתו של האלבום, והיה זמין בשירות הספוטיפיי כבר בשנת 2006.עם יציאתו נכנס השיר היישר אל המקום ה-43 במצעד השירים הלטיניים שבארצות הברית.

Colección de Oro

Colección de Oro (באנגלית Gold Collection, ובעברית: אוסף זהב) הוא אלבום הלהיטים הראשון של הזמרת הקולומביאנית שאקירה. האלבום יצא בסמוך להוצאת אלבומה הראשון בשפה האנגלית, Laundry Service.

האלבום הוא למעשה השקה מחדש של אלבומה השלישי Pies Descalzos.

Devoción

Devoción (באנגלית: Devotion, ובעברית: מסירות) הוא שיר שהוקלט על ידי הזמרת הקולומביאנית שאקירה, מתוך אלבומה התשיעי, Sale el Sol. השיר יצא לאור ב-19 באוקטובר 2010, ביחד עם האלבום.עם יציאתו נכנס השיר אל המקום ה-40 במצעד השירים הלטיניים הדיגיטליים של בילבורד.

Dónde Estás Corazón

‎¿Dónde Estás Corazón?‎ (באנגלית: Where Are You Love?‎, ובעברית: איפה את אהבה?) הוא סינגל שהוקלט על ידי הזמרת הקולומביאנית שאקירה, מתוך אלבומה השלישי, Pies Descalzos. השיר יצא לאור ב-2 בפברואר 1996, כסינגל השני מתוך האלבום.

במצעדים העיקריים הגיע השיר למקום החמישי במצעד השירים הלטיניים, והשלישי במצעד שירי הפופ הלטיניים.

Oral Fixation Tour (אלבום)

Oral Fixation Tour (בעברית: טור קיבעון אוראלי) הוא אלבום ההופעה החיה השלישי של הזמרת הקולומביאנית שאקירה. אלבום ההופעה נתמך על גבי סיבוב ההופעות "Oral Fixation Tour", אשר היה לסיבוב ההופעות הגדול ביותר של הזמרת עד היום.

האלבום במהרה זכה להצלחה רבה כאשר הגיע למקום ה-1 בשבעה מצעדי אלבומים שונים סביב רחבי העולם. בגרמניה האלבום מכר 160,000 עותקים, במקסיקו מכר 100,000 עותקים, בקולומביה 200,000 עותקים, בארצות הברית 100,000 עותקים, ובנוסף מכר עותקים רבים אחרים סביב רחבי העולם.

בארצות הברית האלבום הגיע למקום ה-6 במצעד הבילבורד 200 והפך לאחד מהאלבומים המצליחים ביותר של הזמרת, למרות היותו אלבום הופעה.

ב-Allmusic, המבקרים נתנו לאלבום דירוג של 3.5 כוכבי זהב, והוא בין אלבומי ההופעה המוערכים ביותר של הזמרת.

Pienso en Ti

Pienso en Ti (באנגלית: I Think of You, ובעברית: אני חושבת עליך) הוא שיר שהוקלט על ידי הזמרת הקולומביאנית שאקירה, מתוך אלבום האולפן השישי שלה, Pies Descalzos. השיר יצא לאור ב-6 באוקטובר 1995, בסמוך לצאתו של האלבום.בנוסף לכך, השיר נכלל גם במיני-האלבום שהוציאה שאקירה בשנת 2008, Love in the Time of Cholera.

Pies Descalzos

Pies Descalzos (באנגלית: Bare Feet, ובעברית: כפות רגליים יחפות) הוא אלבום האולפן השלישי של הזמרת הקולומביאנית שאקירה, אשר יצא לאור ב-6 באוקטובר 1995 על ידי חברות התקליטים סוני מיוזיק, וקולומביה רקורדס. האלבום משלב בתוכו את סגנון הפופ הלטיני, ואף מכיל בתוכו אלמנטים של פופ רוק. לאחר שאלבום הבכורה שלה Magia, ואלבומה השני Peligro, כשלו נתנו לה חברות התקליטים שלה הזדמנות אחרונה להוצאת אלבום אולפן נוסף, שאיתו קיוו כי תפרוץ לתודעה. האלבום זיכה את שאקירה להצלחה עולמית בין רגע, ומכירותיו מסתכמות בכ-5 מיליון עותקים.מהאלבום יצאו שישה סינגלים. הראשון מביניהם "Estoy Aquí", היווה כסינגל הפריצה שלה, והצליח להגיע למקום ה-2 במצעד השירים הלטיניים, וה-1 במצעד שירי הפופ הלטיניים. "¿Dónde Estás Corazón?", שיצא כסינגל השני, שיחזר את אותה הצלחה כאשר הגיע למקום ה-5 במצעד השירים הלטיניים, וה-3 במצעד שירי הפופ הלטיניים. הסינגל השלישי "Pies Descalzos, Sueños Blancos", הגיע בשיאו אל המקום ה-5 במצעד המקסיקני, ואילו הרביעי "Un Poco de Amor", הצליח לכבוש את פסגת המצעד שבוונצואלה. הסינגל החמישי "Antología", הצליח להגיע אל המקום ה-3 במצעד השירים הלטיניים, ולהפוך לאחד מהשירים המזוהים ביותר עם הזמרת, והסינגל השישי והאחרון "Se Quiere, Se Mata", הצליח לכבוש את פסגת מצעד שירי הפופ הלטיניים. שאקירה יצאה לסיבוב ההופעות הראשון שלה "Tour Pies Descalzos", ב-1996, כדי לקדם את האלבום, ואת שני קודמיו.מבחינה מסחרית, האלבום הפך לפורץ הדרך של שאקירה, ובזכותו הפכה לבעלת חשיבות באמריקה הלטינית. לאלבום הוענק פרס "פריזמת היהלום" בקולומביה, על מכירות של למעלה ממיליון עותקים. האלבום הצליח להיכנס אל החמישייה הפותחת בשני מצעדי האלבומים הלטיניים הגדולים ביותר בארצות הברית, ובסמוך לכך, הוכרז כמעמד פלטינה על סמך איגוד תעשיית ההקלטות האמריקאי. על פי ג'ון לאנרט מהבילבורד, האלבום היווה כאבן דרך חשובה בארץ מולדתה. כמו כן, הפך האלבום לאחד מן האלבומים הלטיניים הנמכרים ביותר בארצות הברית.מאוחר יותר בשנת 2002, השיקה שאקירה מחדש את האלבום בשם Colección de Oro, בפורמט של אלבום להיטים.

Sale el Sol

Sale el Sol (באנגלית: The Sun Comes Out, ובעברית: השמש זורחת) הוא אלבום האולפן התשיעי של הזמרת הקולומביאנית שאקירה, אשר יצא לאור ב-19 באוקטובר 2010, על ידי חברות התקליטים אפיק רקורדס וסוני מיוזיק לטין. לאחר הוצאת אלבום זה, הזמרת עזבה את החברות הללו לטובת חברת התקליטים RCA. לאלבום התווסף שיר המונדיאל הידוע "Waka Waka (This Time for Africa)", אותו שאקירה שרה, כתבה וביצעה בשנת 2010. במהרה הפך השיר לשיר המונדיאל הנמכר ביותר בכל הזמנים, עם מכירות של למעלה מ-10 מיליון עותקים ברחבי העולם. הווידאו קליפ לשיר צבר למעלה מ-2.1 מיליארד צפיות ביוטיוב, והוא הווידאו קליפ ה-24 הנצפה ביותר בכל הזמנים, כאשר הווידאו קליפ ה-17 שייך גם כן לה עם שירה "Chantaje". לאחר ההצלחה שזכתה שאקירה עם שיר המונדיאל שביצעה בשנת 2010, נבחרה שאקירה לבצע שוב את שיר המונדיאל בשנת 2014. השיר נקרא "Dare (La La La)", והוא זכה להצלחה עולמית גם כן, כאשר הווידאו קליפ הנלווה שיצא איתו צבר למעלה ממיליארד צפיות.מהאלבום יצאו חמישה סינגלים. הראשון מביניהם היה "Loca", אשר הצליח בשיאו להגיע לפסגות המצעדים באיטליה, ספרד, ושווייץ. "Sale el Sol", שיצא כסינגל השני, ונשא את שמו של האלבום. "Rabiosa", שיצא כסינגל השלישי מן האלבום, ובשיאו הצליח להגיע לעשירייה הפותחת באוסטריה, בלגיה, איטליה וספרד. "Antes de las Seis" שיצא כסינגל הרביעי, ו-"Addicted to You" שיצא כסינגל החמישי והאחרון מן האלבום, זכו להצלחה מתונה ברחבי העולם גם כן. בארצות הברית, "Loca" הצליח להגיע לצמרות המצעדים של מצעד השירים הלטיניים החמים, מצעד השירים הלטיניים העכשווים, ומצעד השירים הטרופיים. שאקירה יצאה לסיבוב הופעות החמישי שלה, "The Sun Comes Out World Tour" בסוף שנת 2010 כדי לקדם את האלבום.

דירוגיו במצעדי האלבומים העולמיים היו חיוביים, כאשר בשיאו הגיע לראשי המצעדים שבבלגיה, קרואטיה, צרפת, מקסיקו, פורטוגל וספרד, ובמצעד הבילבורד הוט 200 הצליח האלבום להגיע בשיאו למקום ה-7. האלבום זכה לתארים רבים במספר אזורים ברחבי העולם, ביניהם תואר הפלטינה בספרד ושווייץ, וכן תואר היהלום בצרפת ובקולומביה. בנוסף, זכה האלבום להצלחה עולמית מבחינה מסחרית כאשר מכר בכל העולם למעלה מ-4 מיליון עותקים.בטקס פרסי הגראמי הלטיני ה-12, זכה האלבום בקטגוריית - "אלבום הפופ הוואקלי של השנה".

The Remixes

The Remixes (בעברית: הרמיקסים) הוא אלבום הרמיקסים הראשון של הזמרת הקולומביאנית שאקירה, אשר יצא לאור ב-21 באוקטובר 1997, על ידי חברות התקליטים סוני מיוזיק, וקולומביה רקורדס. האלבום מכיל בתוכו רמיקסים בסגנון הפופ לטיני והדאנס, שנעשו על שירים מתוך אלבומה השלישי, Pies Descalzos.מבחינה מסחרית, זכה אלבום הרמיקסים להצלחה בינלאומית, ומכירותיו העולמיות מסתכמות בכמיליון עותקים, דבר אשר הופך אותו לאלבום הרמיקסים החמישי הנמכר ביותר בכל הזמנים, ולאלבום הרמיקסים הלטיני הנמכר ביותר בכל הזמנים.עם יציאתו נכנס אלבום הרמיקסים אל המקום ה-9 במצעד אלבומי הפופ הלטיניים, וה-21 במצעד האלבומים הלטיניים.

Toneladas

Toneladas (באנגלית: Tons, ובעברית: טונים) הוא שיר שהוקלט על ידי הזמרת הקולומביאנית שאקירה, מתוך אלבום האולפן האחד עשר שלה, El Dorado. השיר הוא השיר ה-13, והוא הרצועה הסוגרת מתוך האלבום.

אטלנטיק רקורדס

אטלנטיק רקורדס (באנגלית: Atlantic Records) היא חברת תקליטים אמריקאית, הידועה בעיקר בזכות השפעתה על הסגנונות הפופולריים; החברה הפכה את הסגנונות רית'ם אנד בלוז, רוקנרול וג'אז לסגנונות פופולריים ומצליחים באמצע המאה העשרים. בעבר נחשבה החברה לאחת החברות העצמאיות החשובות באמריקה. כיום החברה נמצאת בבעלות וורנר מיוזיק גרופ.

אלטון ג'ון

סר אלטון הרקולס ג'ון (באנגלית: Elton Hercules John; נולד ב־25 במרץ 1947 בשם רג'ינלד קנת' דווייט) הוא זמר־יוצר, מלחין ופסנתרן בריטי, אחד הזמרים המצליחים ביותר במאה ה־20. אלבומיו נמכרו לאורך השנים ביותר מרבע מיליארד עותקים, מה שמעמיד אותו כאחד מחמשת המוזיקאים שיאני המכירות בכל הזמנים. הוא מחזיק בהישג הסינגל הנמכר ביותר בכל הזמנים, מאז החלו מצעדי דירוג הסינגלים "Candle in the Wind" (ההישג מצוין בספר השיאים של גינס). בנוסף, פסקול סרט האנימציה "מלך האריות" שהלחין הוא פסקול סרט האנימציה הנמכר ביותר בכל הזמנים. ג'ון זכה בשישה פרסי גראמי, באוסקר, בגלובוס הזהב ובפרס טוני. הוא גם מחזיק בתואר אבירות. על פי דירוג בילבורד לשנים 1958–2015, ג'ון הוא אמן הסולו (הגבר) המצליח ביותר בכל הזמנים.

הקריירה שלו משתרעת על פני חמישה עשורים, ועשרות מהשירים שכתב וביצע נכנסו לצמרות מצעדי המכירות ברחבי העולם. מלבד הצלחתו המסחרית, נחשב ג'ון לאחד היוצרים החשובים והמשפיעים במוזיקת הפופ והרוק. הוא נחשב כמי שהצליח לשמר, במידה רבה, את מקומו המרכזי של הפסנתר ברוק'נ'רול. כמרכיבי המפתח בהצלחתו המוזיקלית ניתן למנות: כשרונו המלודי, המילים לשיריו (אותן כתב על־פי־רוב שותפו לכתיבה, ברני טופין), שירתו מלאת התשוקה בקול הטנור העשיר שלו ונגינתו בפסנתר המושפעת ממוזיקת הגוספל. בעיבודיו המוזיקליים בולט השימוש בכלי המיתר. ג'ון מפורסם גם בשל סגנון הלבוש שלו והתנהגותו מחוץ לבמה.

דת' מטאל

דת' מטאל הוא תת-ז'נר קיצוני של מוזיקת הבי מטאל.

הדת' מטאל בדרך כלל משלב גיטרות עם דיסטורשן, וטכניקות הכוללות שירה מסוג גראול בטונים נמוכים, תיפוף אגרסיבי ועוצמתי הכולל את טכניקת הדאבל באס, ושינוי פתאומי בחתימות הזמן, בקצב, ובמפתח השיר. מוזיקת הדת' מטאל עשויה לכלול נושאים ות'מות כגון: אלימות, דת (לעיתים שטניזם), אימה, טבע, מיסטיקה, מיתולוגיה, פילוסופיה, מדע בדיוני ופוליטיקה. השירים לעיתים מתארים מעשים קיצוניים כגון הטלות מום, ביתור, עינויים וקניבליזם.

הדת' מטאל (שמבוסס על המבנה המוזיקלי של הת'ראש מטאל) נוצר באמצע שנות השמונים.

להקות כגון ונום, סלטיק פרוסט, סלייר וקריאטור, השפיעו רבות על התפתחותו ויצירתו של הז'נר.

דת', נקרופאג'יה, אוביטוארי, אוטופסי ומורביד אנג'ל, נחשבים בעיני רבים כחלוצי הז'נר. בשנות השמונים המאוחרות ושנות התשעים המוקדמות, הדת' מטאל התפרסם יותר ויותר כז'נר פופולרי.

מאז, נהיה הדת' מטאל ז'נר רחב ומגוון יותר, וממנו התפתחו הרבה תתי-ז'נרים אחרים.

מוזיקה פופולרית

מוזיקה פופולרית (הנקראת לעיתים ללא הצדקה מוזיקה קלה) היא מוזיקה המשתייכת לאחד ממגוון סגנונות מוזיקליים הנגישים לקהל הרחב ולרוב מופצים בצורה מסחרית. הגדרת המוזיקה הפופולרית מבחינה בין סגנונות אלו ובין מוזיקה קלאסית מחד ומוזיקה עממית מאידך. לעיתים משמש המונח מוזיקת פופ לתיאור מוזיקה פופולרית, כשלמעשה "פופ" מתאר סגנון מוזיקלי מסוים המשתייך למוזיקה הפופולרית, אך לא מכסה את כל גווניה. לפעמים מכונה המוזיקה גם בשם "מיינסטרים".

מטאליקה

מטאליקה (Metallica) היא להקת הבי מטאל אמריקאית שנוסדה בלוס אנג'לס, קליפורניה בשנת 1981. חברי הלהקה הנוכחיים הם הסולן והגיטריסט ג'יימס הטפילד והמתופף לארס אולריך אשר ייסדו את הלהקה, הגיטריסט המוביל הוותיק קירק האמט והבסיסט רוברט טרוחיו. חברי הלהקה בעבר הם הגיטריסט המוביל דייב מאסטיין והבסיסטים רון מק'גובני, קליף ברטון וג'ייסון ניוסטד. מטאליקה שיתפה פעולה במשך תקופה ארוכה עם המפיק בוב רוק, שהפיק את כל אלבומי הלהקה בשנים 1990–2003 ושימש כבסיסט זמני בין עזיבתו של ניוסטד והצטרפותו של טרוחיו.

השילוב בין המקצבים המהירים, הכלים והנגינה האגרסיבית מיצבו את הלהקה כאחת מ"ארבע הגדולות" - הלהקות המרכזיות בת'ראש מטאל, לצד אנתרקס, מגאדת', וסלייר. הלהקה זכתה לבסיס מעריצים הולך וגדל בקהילת המוזיקה המחתרתית וזכתה לשבחי הביקורות בארבעת האלבומים הראשונים שלה; אלבומה השלישי, Master of Puppets ‏(1986), תואר כאחד האלבומים המשפיעים ביותר במוזיקת הת'ראש מטאל. מטאליקה זכתה להצלחה מסחרית משמעותית עם אלבומה החמישי - הידוע כאלבום השחור - שהיה האלבום הראשון של הלהקה שהגיע למקום הראשון במצעד הבילבורד 200. באלבום זה הרחיבה הלהקה את הכיוון המוזיקלי שלה, מה שהביא ללהקה קהל רחב יותר. בשנת 2000 הייתה מטאליקה בין מספר האמנים שהגישו תביעה נגד נאפסטר על שיתוף החומר המוגן בזכויות היוצרים של הלהקה בחינם וללא הסכמה מאף חבר בלהקה. לבסוף הושג הסדר ונאפסטר הפך לשירות בתשלום. אף על פי שהגיע למקום הראשון במצעד הבילבורד 200, יציאתו של St. Anger ‏(2003) הביאה לתחושת ניכור בקרב מעריצים רבים שהתאכזבו מהעדרותם של סולואי הגיטרה ושל התוף "בעל צליל המתכת". סרט בשם Some Kind of Monster תעד את תהליך ההקלטה של ​​St. Anger והמתחים בין חברי הלהקה באותו זמן. בשנת 2009 נכנסה מטאליקה להיכל התהילה של הרוק אנד רול.

בשנת 2012 הקימה מטאליקה חברת תקליטים עצמאית בשם Blackened Recordings והייתה לבעלים המלאים על כל האלבומים והווידאו קליפים שלה.

הלהקה זכתה בתשעה פרסי גראמי וחמישה מאלבומיה הגיעו היישר למקום הראשון במצעד הבילבורד 200. האלבום החמישי של הלהקה מכר מעל 16 מיליון עותקים בארצות הברית, מה שהפך אותו לאלבום הנמכר ביותר בעידן SoundScan. מטאליקה היא אחת הלהקות המצליחות ביותר מסחרית בכל הזמנים, לאחר שמכרה מעל 110 מיליון תקליטים ברחבי העולם. מטאליקה הופיעה ברשימות "האמנים הגדולים בכל הזמנים" במגזינים רבים, כולל ב"רולינג סטון", שם דורגה במקום ה-61 ברשימת 100 האמנים הגדולים ביותר בכל הזמנים. נכון לדצמבר 2012 מטאליקה היא האמן השלישי הנמכר ביותר מאז החל המעקב של SoundScan בשנת 1991, עם מכירות של בסך הכל 54,260,000 אלבומים בארצות הברית.

רית'ם אנד בלוז

רית'ם אנד בלוז (בקיצור: אר אנד בי; מאנגלית: Rhythm and blues; בקיצור: R&B, משמעות: קצב ובלוז, נקרא לפעמים גם "קצב ועצב") הוא סוגה מוזיקלית אשר פותחה על ידי מוזיקאים אפרו אמריקנים ששילבו בין ג'אז לבלוז. את הרית'ם אנד בלוז מאפיין קצב החוזר על עצמו ומלודיות פשוטות.

הריתם אנד בלוז העמיד במרכז את הגיטרה החשמלית, הסקסופון והפסנתר לצד הרכב ג'אז מצומצם מסורתי.

רשימת סיבובי ההופעות של שאקירה

במהלך כל הקריירה של הזמרת הקולומביאנית שאקירה, התקיימו כ-5 סיבובי הופעות, כשהבולט ביותר מביניהם היה "The Sun Comes Out World Tour", שגרף כ-175.7 מיליון דולר, והפך לסיבוב ההופעות הרווחי ביותר של שאקירה, ולאחד מסיבובי ההופעות הרווחיים ביותר בכל הזמנים.

שאקירה

שאקירה איזבל מבאראק ריפול (בספרדית: Shakira Isabel Mebarak Ripoll, נולדה ב-2 בפברואר 1977) המוכרת בשם שאקירה, היא זמרת, פזמונאית, רקדנית ומפיקה מוזיקלית קולומביאנית.

אלבומה החמישי Laundry Service זכה להצלחה עולמית ונמכר בכ-20 מיליון עותקים, מה שהופך אותו לאחד מן האלבומים הנמכרים ביותר בכל הזמנים. בנוסף, האלבום הועמד בכמה קטגוריות בטקס פרסי ה-Lo Nuestro Awards, ואף זיכה אותה בשני פרסים באותו הערב. אלבומה השביעי Oral Fixation, Vol. 2, נמכר בכלמעלה מ-8 מיליון עותקים בעולם, והביא עמו את השיר הנמכר ביותר של המאה ה-21, "Hips Don't Lie".בשנת 2010 יצא לאור שיר המונדיאל הידוע "(Waka Waka (This Time for Africa", אותו שאקירה שרה, כתבה וביצעה. במהרה הפך השיר לשיר המונדיאל הנמכר ביותר בכל הזמנים, עם מכירות של למעלה מ-10 מיליון עותקים ברחבי העולם. הווידאו קליפ לשיר צבר למעלה מ 2.3 מיליארד צפיות ביוטיוב, והוא הווידאו קליפ ה-27 הנצפה ביותר בכל הזמנים, כאשר הווידאו קליפ ה-18 שייך גם כן לה, עם שירה "Chantaje". לאחר ההצלחה שלה זכתה שאקירה עם שיר המונדיאל שביצעה בשנת 2010, נבחרה לבצע שוב את שיר המונדיאל בשנת 2014. השיר נקרא "(La La La (Brazil 2014", והוא זכה להצלחה עולמית גם כן, כאשר מונה הצפיות של הקליפ עומד על קרוב למיליארד צפיות.שאקירה הפכה לאחת מהזמרות המוכרות ביותר כאשר זכתה במספר פרסים שונים, כשהעיקריים מביניהם הם: חמישה פרסי המוזיקה האמריקאית, שבעה פרסי המוזיקה של בילבורד, שלושה פרסי גראמי, שלושים וארבעה פרסי המוזיקה הלטינית של בילבורד, עשרה פרסי גראמי לטיני, ארבעה פרסי הווידאו קליפים של MTV, ושני פרסי המוזיקה של MTV אירופה.בשנת 2014, היא דורגה במקום ה-58 ברשימת הנשים המשפיעות ביותר בעולם על ידי "פורבס". על סמך קריירה של למעלה מ-27 שנים, כל אלבומיה ושיריה של שאקירה נמכרו בסדר גודל של למעלה מ-170 מיליון עותקים בכל רחבי העולם, מה שהופך אותה לאחד מהאמנים הנמכרים ביותר בכל הזמנים, ולאמן הלטיני הנמכר ביותר בארצות הברית, ובעולם.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.