1908 בארצות הברית

1908 בארצות הברית הייתה השנה בה חגגה ארצות הברית 132 שנה מיום היווסדה.

הנהגה

אירועים בולטים

1908 Ford Model T

12 באוגוסט: מפעל המכוניות פורד מייצר את המכונית הראשונה מדגם פורד מודל T בייצור המוני.

נולדו

נפטרו

קישורים חיצוניים

גביע דייוויס 1908

אתגר הטניס הבינלאומי 1908 (באנגלית: 1908 International Lawn Tennis Challenge) הייתה התחרות השמינית במניין של מה שנודע היום כ"גביע דייוויס".

מחזיקי הגביע היו נציגי אוסטרליה-ניו זילנד (אוסטרלאסיה) וסוכם שמשחק הגמר ייערך באוסטרליה. לראשונה משחקי המוקדמות לא נערכו בצמוד למשחק על הגביע. לתחרות נרשמו ארצות הברית ובריטניה. המשחק בין הקבוצות נערך בבוסטון, ארצות הברית ב-17-19 בספטמבר. האמריקאים ניצחו עם התוצאה 1:4.

משחק על התואר נערך ב-27-30 בנובמבר במלבורן. הרכב נבחרת המארחת היה זהה לזה שהביא את הניצחון בשנה הקודמת. גם השנה הם ניצחו אך בקרב צמוד שהסתיים בתוצאה 2:3.

הבחירות לנשיאות ארצות הברית 1908

הבחירות לנשיאות ארצות הברית בשנת 1908 נערכו ביום שלישי, ה-3 בנובמבר 1908, והיו מערכת הבחירות הנשיאותית ה-31 בתולדות ארצות הברית. הנשיא היוצא הפופולרי, תיאודור רוזוולט, שכיבד את הבטחתו לא לרוץ לכהונה שלישית, לחץ על המפלגה הרפובליקנית לבחור בויליאם הווארד טאפט, חברו הקרוב ומזכיר המלחמה שלו, בתור יורשו. מפני שבבחירות הקודמות, המפלגה הדמוקרטית הפסידה הפסד גדול כאשר העמידה מועמד שמרן, פנו הדמוקרטים אל ויליאם ג'נינגס ברייאן, שכבר היה מועמד לנשיאות מטעמם פעמיים ונוצח ב-1896 וב-1900 על ידי ויליאם מקינלי הרפובליקני. למרות שתי תבוסותיו הקודמות, ברייאן היה עדיין פופולרי במיוחד בקרב האגפים הליברליים והפופוליסטים של המפלגה הדמוקרטית. למרות שרץ עם קמפיין נמרץ נגד האליטה העסקית של המדינה, ברייאן הפסיד את ההפסד הגדול ביותר שלו בבחירות, וטאפט ניצח בהפרש גדול במיוחד.

חוק אולדריץ'-ורילנד

חוק אולדריץ'-ורילנד (באנגלית Aldrich–Vreeland Act) הוא חוק שחוקק הקונגרס של ארצות הברית ב-1908 בעקבות המשבר הכלכלי של 1907.

החוק ייסד את "הוועדה המוניטרית הלאומית", שנועדה לבדוק כיצד מתנהלים בנקים מרכזיים בעולם, ולנסות ליישם זאת בארצות הברית, אשר בה באותה תקופה לא היה בנק מרכזי. היוזם המרכזי של החוק, הסנאטור נלסון אולדריץ', עמד בעצמו בראש הוועדה, שבעקבות המלצותיה הוקם ב-1913 הבנק הפדרלי.

בנוסף, החוק איפשר ל"בנקים לאומיים" להנפיק שטרות חוב המגובים לא רק באגרות חוב ממשלתיות, אלא גם באגרות חוב של חברות כמו חברות רכבת ותשתיות.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.