תמיר להב-רדלמסר

תמיר להב-רַדֶלְמֶסֶר (7 במאי 1953 - 11 באוקטובר 2018) היה מעצב גרפי, צלם-אמן ומשורר ישראלי.

ביוגרפיה

יליד ירושלים, בוגר בצלאל, התגורר ועבד בתל אביב.

תמיר להב-רדלמסר הציג ארבע תערוכות יחיד והשתתף בלמעלה משלושים תערוכות קבוצתיות בגלריות ובמוזיאונים בארץ ובאירופה. עבודותיו נמצאות באוסף מוזיאון תל אביב באוספים רבים נוספים.

להב-רדלמסר היה בוגר כיתת השירה של הליקון לשנת 1997 וזכה בפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים ע"ש לוי אשכול בשנת תשס"ה. ספרו "תמונת מחזור" (2003) מתאר את חוויותיו ממלחמת יום הכיפורים כחייל צעיר על גדות תעלת סואץ. כתב מילים ל-6 מנגינות מעזבונו של סשה ארגוב. השירים הושמעו לראשונה ב"פסטיבל לילות קיץ" של הזירה הבין-תחומית, תיאטרון החאן, ירושלים, 2007. שיריו תורגמו לאנגלית, גרמנית, ערבית, רוסית, פולנית וארמנית.

להב-רדלמסר היה מעצב סדרת "כבר" לשירה בעריכת ליאת קפלן.

ספריו

 • נמרוד גם וגם (עם איציק יושע) עם עובד, 1993 (לילדים)
 • רמוז / איך אתה / רוצה / להתחזר, שופרא, 1999 (שירה)
 • י"ד שירים, כרמל, 1999 (שירה)
 • זה זה, (עם ליאת קפלן), כרמל, 2000 (תצלומים)
 • הפחדנים מרחוב אחד העם, עם עובד, 2001 (לילדים)
 • תמונת מחזור, עם עובד, 2003 (שירה)
 • יא מוסטפא יא מוסטפא, כרמל, 2004 (שירה)
 • גילוי נאות, כרמל 2008 (שירה)
 • גוף שני רבים, תצלומים, חרגול, 2009 (עם מסות מאת אריאל הירשפלד)
 • חדר לשניים, חרגול - עם עובד, 2010 (שירה)
 • ויהיו הימים טרף, חרגול - עם עובד, 2010 (צילום ופרוזה)

קישורים חיצוניים

אורות (כתב עת)

אורות הוא כתב עת ספרותי ישראלי, היוצא לאור מאז שנת 2007 בהוצאת "אורות הכרך". מטרת כתב העת היא להעשיר את התרבות הישראלית ביצירות מקוריות המושפעות מגדולי התרבות העולמית. באורות מתפרסמים סיפורים קצרים, שירים, סיפורים מאוירים, תצלומים, מסות ותרגומים.

עורך אורות הוא הסופר והמתרגם יונתן דורי. מייסדי כתב העת הם יונתן דורי ודינה שטנר. בין השנים 2008–2013 ערכה את כתב העת המשוררת והמתרגמת טל ניצן.

שמו של כתב העת הוצע על ידי המשורר מאיר ויזלטיר.

אתר האינטרנט של אורות פועל במקביל לכתב העת המודפס, ומקדם יצירה מתחומי המוזיקה והאמנות הפלסטית, וידאו ארט ועוד. כך למשל, לצדו של גיליון שייקספיר פורסמו גם יצירות מוזיקליות שעסקו בתימות שייקספיריות, וגיליון קפקא כלל סרטון אנימציה והפקת אופנה.

איציק יושע

איציק יושע (נולד ב-9 באוגוסט 1956) הוא איש תקשורת, עיתונאי, עורך טלוויזיה ורדיו ישראלי. מנהל הפרויקטים של תחנות הרדיו כאן 88 וכאן גימל בתאגיד השידור הישראלי. יושע כיהן כיו"ר ועד העיתונאים בקול ישראל וחבר הנהלת אגודת העיתונאים בתל אביב. כיהן גם כיו"ר אגודת הלהט"ב (1997).

ב 2018 החל לשדר את תוכנית הרדיו ראשונה בשידור הציבורי שעוסקת בתרבות וסגנון להט"ב בתחנת כאן תרבות בשם "חלון גאווה".

זאב אנגלמאיר

זאב אֶנְגֶלְמַאיֶר (נולד ב-1962) הוא קומיקסאי והומוריסטן ישראלי.

עבודותיו, אשר נוטות לסצנת הקומיקס האלטרנטיבית, מתאפיינות בהומור פרוע ובסגנון איורי חזק וחריף, והוא עצמו הוכתר על ידי רבים כ" הילד הרע של האיור הישראלי".

טלי אמיתי-טביב

טלי (רויטל) אמיתי-טַבִּיב (נולדה ב-1953) היא צלמת אמנית ישראלית.

להב (פירושונים)

האם התכוונתם ל...

ליאת קפלן

ליאת קפלן (נולדה ב-1956) היא משוררת ועורכת ישראלית.

מוסד ביאליק

מוסד ביאליק הוא בית הוצאה לאור שהקימו ההנהלה הציונית העולמית והנהלת הסוכנות היהודית בשנת 1935, לזכרו של המשורר חיים נחמן ביאליק. מנהלו ומעצב דמותו, שכיהן בתפקידו מעת היווסדו ועד סוף שנות ה-60, היה משה גרדון (בנו של שמואל לייב גורדון), שקודם לכן היה מראשי רשת החינוך העברית בפולין "תרבות" וממנהיגי המפלגה הציונית-סוציאליסטית "התאחדות הפועל הצעיר–צעירי ציון" בפולין. מוסד ביאליק מאוגד כחברה לתועלת הציבור. בעשורים האחרונים מכהן בתפקיד המנהל הכללי עמוס יובל.

נעם מאירי

נעם מאירי (נולד ב-27 במרץ 1958) הוא יוצר תיאטרון, שחקן, במאי ומורה למשחק. ממייסדי ומנהל תיאטרון הגוף, בי"ס לתיאטרון פיזי על פי שיטת ז'אק לקוק. מאז 1999, פרופסור בתחום תיאטרון פיזי באוניברסיטת פולקוונג לאמנויות באסן גרמניה.

עיניים שלי

עיניים שלי הוא אלבום הסולו הראשון של יהודה פוליקר. האלבום יצא בשנת 1985 בהוצאת CBS. כל השירים באלבום נכתבו והולחנו על ידי אמנים יוונים ותורגמו לעברית על ידי פוליקר ויעקב גלעד, פרט לקטע אינסטרומנטלי אחד שהלחין פוליקר בשם "שקיעה ים תיכונית".

פרס היצירה לסופרים עבריים

פרס היצירה לסופרים עבריים על-שם ראש הממשלה לוי אשכול (ידוע גם כפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים או פרס היצירה לסופרים ומשוררים) מוענק מדי שנה (למעט שנת 1978) מאז 1969 לסופרים בשפה העברית.

שבע מידות רעות

שבע מידות רעות הוא רומן סאטירי מאת מאיה ערד, שיצא לאור בשנת 2006 בהוצאת חרגול ועם עובד. עלילתו מתרחשת באקדמיה בארצות הברית. הוא עשוי שבעה פרקים שכל אחד מהם מוקדש למידה רעה שונה, המתוארת דרך חייו של גיבור הפרק, שהוא חבר הסגל האקדמי או חותר למעמד זה. הרומן מתאר את החיים באקדמיה, התחרותיים להפליא, וגם את חייהם האישיים של הגיבורים – כמיהתם לזוגיות, לבית, לביטחון כלכלי ולחברה.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.