תחנת הרכבת חדרה – מערב

תחנת הרכבת חדרה מערב היא תחנה של רכבת ישראל על מסילת החוף, שנמצאת בחלקה המערבי של העיר חדרה – בסמוך לאזור התעשייה. התחנה משמשת הן כתחנת משאות והן כתחנת נוסעים (בתוספת לתחנת חדרה מזרח, המשמשת למשאות בלבד). התחנה מרוחקת ממרכז העיר, ולכן תנועת הנוסעים בשנים הראשונות להפעלתה הייתה דלה למדי. בשנים האחרונות חלה עלייה רצינית בכמות המשתמשים בתחנה זו. בחודש אוגוסט 2008 למשל היו בה, על־פי נתוני רכבת ישראל, 135,000 נוסעים, ובממוצע ליום – כ־5,000 נוסעים.

IsraelTrainLogoSymbolOnly.svg תחנות רכבת ישראל רכבת ישראל
חדרה מערב
שלט התחנה
Hadera ovest5700
רציפי התחנה
Handicapped Accessible sign.svg נגישה לבעלי מגבלויות
מידע על הבנייה
חנוכת התחנה 27 בנובמבר 1957
מיקום
מיקום במערב העיר החדרה, בסמוך לאזור התעשייה
קואורדינטות 32°26′18″N 34°53′57″E / 32.4382477°N 34.8991773°E
אתרים סמוכים יער חדרה
מידע על התחנה
שירות רכבות לבנימינה, נתניה, הרצליה, ת"א, אשקלון (ולעיתים חיפה).
(למפת הכרמל רגילה)
Carmel
 
תחנת הרכבת חדרה – מערב
תחנת הרכבת חדרה – מערב
למידע מקיף על רכבת ישראל עיינו גם בפורטל רכבת ישראל
לחצו כדי להקטין חזרה
אופקיםאחיהודאשדוד עד הלוםאשקלוןבאר יעקבבאר שבע מרכזבאר שבע – צפון / אוניברסיטהבית יהושעבית שאןבית שמשבני ברק – רמת החיילבנימינהבת ים – קוממיותבת ים – יוספטלדימונההוד השרון – סוקולובהרצליהחדרה מערבחולון – וולפסוןחוצות המפרץחיפה – בת גליםחיפה – חוף הכרמלחיפה מרכז – השמונהיבנה – מזרחיבנה – מערביקנעם – כפר יהושעירושלים – גן החיות התנ"כיירושלים – יצחק נבוןירושלים – מלחהכפר חב"דכפר סבא – נורדאוכרמיאללהבים – רהטלודלוד – גני אביבמגדל העמק – כפר ברוךמודיעין – מרכזמזכרת בתיהמרכזית המפרץנהריהנמל התעופה בן-גוריוןנתיבותנתניהנתניה – ספירעכועפולהעתליתפאתי מודיעיןפתח תקווה – סגולהפתח תקווה – קריית אריהצומת חולוןקיסריה – פרדס חנהקריית גתקריית חייםקריית מוצקיןקריית מלאכי – יואבראש העין – צפוןראשון לציון – הראשוניםראשון לציון – משה דייןרחובותרמלהרעננה דרוםרעננה מערבשדרותתל אביב – אוניברסיטהתל אביב – ההגנהתל אביב – השלוםתל אביב – סבידור מרכזמפת רכבת ישראל.png

תרשים תחנות רכבת ישראל
WikiAir IL-13-02 097
התחנה מהאוויר

היסטוריה

בעקבות סלילת מסילת החוף בשנות ה־50, הייתה תחנת חדרה מזרח – התחנה היחידה בעיר חדרה שהוקמה בתקופת המנדט הבריטי – מחוץ לקו, שכן היא ממוקמת בקו המזרחי. כדי להכליל את חדרה במניין התחנות על מסילת החוף, נבנתה תחנת חדרה מערב. התחנה נפתחה במאי 1953 עם פתיחת הקו החדש. לאחר שנים ספורות הופסק השימוש בקו המזרחי, ותחנת חדרה מזרח נסגרה לתנועת נוסעים, ומשום כך הפכה תחנת חדרה מערב לתחנה היחידה בעיר. בתחילת שנות ה־90 שופצה התחנה ושוב עברה שיפוץ מקיף ב-2016, וכיום משמשת כתחנה בקו הפרוורי בנימינהתל אביברחובותאשקלון ובקו באר שבע מרכזכרמיאל.

בסמוך לתחנה מתוכנן מרכז תחבורה בשטח של 100 דונם, שיכלול תחנת אוטובוסים אשר תחליף את התחנה המרכזית שבמרכז העיר, וכן חניונים וגשרים. במסגרת מרכז התחבורה החדש תורחב תחנת הרכבת, כך שיתווסף אליה רציף נוסף, והגישה אליה תתאפשר גם מצדה המערבי[1].

מבנה התחנה

בתחנה קיימים שלושה רציפים: רציף צד, אשר ממוקם בכניסה לתחנה במבנה הראשי, ורציף אי בין המסילות, אשר מחובר במעבר תת-קרקעי. רציפים 1 ו־2 משמשים לרכבות הפרווריות, ורציף 3 משמש למקרה שהרכבת הבין־עירונית עוקפת את הרכבת הפרוורית כבר בחדרה (בדרך כלל הדבר קורה בתחנת בנימינה) כדי לצמצם איחורים. כמו כן יש מסילות נוספות המשמשות את שלוחת המטענים בתחנה.

Hadera West Railway

קווי אוטובוס העוברים בתחנה

מספר קווי אוטובוס עוברים בצמוד לתחנה, חלקם ייעודיים לרכבת עבור תושבי השכונות בחדרה.

קו מפעילה מסלול הערות נוספות
1 אגד תחנה מרכזית - מרכז העיר - רכבת חדרה - מתחם אנרג'י - נווה חיים - חפציבה [2]
15/15א אגד רכבת חדרה - מרכז העיר - חטיבת הנחל(קו 15) - משמר הגבול(קו 15א) - בית אליעזר [3]
17 אגד רכבת חדרה - מרכז העיר - תחנה מרכזית [4]
18 אגד רכבת חדרה - ויצמן - גבעת אולגה [3]
22 אגד רכבת חדרה - תחנה מרכזית - ברנדיס - תחנה מרכזית [5]
46 קווים רכבת חדרה - בי"ח הלל יפה - כביש 4 - תחנה מרכזית - צומת גן שמואל - צומת כרכור - צומת כפר קרע - צומת מי עמי - אום אל פאחם
51 קווים רכבת חדרה - תחנה מרכזית - פארק תעשייה עמק חפר - חרב לאת - חוגלה - גבעת חיים - המעפיל חלופה בלבד.
54 קווים רכבת חדרה - תחנה מרכזית - ברנדיס - בית עלמין - אליכין [6]
55 קווים רכבת חדרה - תחנה מרכזית - פארק תעשייה עמק חפר - גבעת חיים - עין החורש - אחיטוב - המעפיל - אומץ - גן יאשיה חלופה בלבד.
60 קווים רכבת חדרה - תחנה מרכזית - צומת גן שמואל - צומת כרכור - ברקאי - חריש
163 קווים רכבת חדרה - תחנה מרכזית - צומת גן שמואל - צומת כרכור - אום אל קוטוף - חריש - מצפה אילן

שירות רכבות בתחנה

  • ברוב שעות היום עוצרות בתחנה שתי רכבות בשעה לכיוון צפון ודרום בקו בנימינהאשקלון.
  • בשעות מסוימות עוצרות בתחנה גם רכבות מהירות.
  • בתחנה עוצרות רכבות לילה מנתב"ג/לנתב"ג.
קו הרכבת באר שבע – מרכזכרמיאל
באר שבע – מרכזבאר שבע – צפון / אוניברסיטהקריית גתלודתל אביב – ההגנהתל אביב – השלוםתל אביב – סבידור מרכזתל אביב – אוניברסיטה • חדרה – מערב • חיפה – חוף הכרמלחיפה – בת גליםחיפה מרכז – השמונהמרכזית המפרץקריית מוצקיןאחיהודכרמיאל
קו הרכבת אשקלוןבנימינה
אשקלוןאשדוד – עד הלוםיבנה – מזרחרחובותבאר יעקבלודלוד – גני אביבכפר חב״דתל אביב – ההגנהתל אביב – השלוםתל אביב – סבידור מרכזתל אביב – אוניברסיטההרצליהבית יהושענתניה – ספירנתניה • חדרה – מערב • קיסריה – פרדס חנהבנימינה
קו הרכבת הלילי נמל התעופה בן-גוריוןנהריה
נמל התעופה בן-גוריוןתל אביב – ההגנהתל אביב – סבידור מרכזהרצליהנתניה • חדרה – מערב • בנימינהחיפה – חוף הכרמלחיפה מרכז – השמונהקריית מוצקיןעכונהריה

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ מרכז תחבורה משולב – חדרה, חברת אמי-מתום מהנדסים ויועצים בע"מ
  2. ^ לקו זה 7 נסיעות ביום לכל כיוון ואינו מתוזמן עם זמני הגעת הרכבת
  3. ^ 3.0 3.1 הקו פועל בשעות העומס בלבד ומתוזמן עם זמני הגעת הרכבת
  4. ^ הקו מתוזמן עם זמני הגעת הרכבת. הקו פועל בשעות השפל בלבד לא כולל שעות הערב
  5. ^ הקו מתוזמן עם זמני הגעת הרכבת. הקו פועל בשעות העומס אך לכיוון ברנדיס הקו פועל גם מעבר לשעות העומס עד השעה 22:20
  6. ^ חלק מנסיעות הקו יוצאות מהתחנה המרכזית
חדרה

חֲדֵרָה היא עיר במחוז חיפה בישראל שבשרון הצפוני, אשר שוכנת לחוף הים התיכון. היא הוקמה כמושבה על ידי אנשי העלייה הראשונה ב-1891, והוכרזה כעיר בשנת 1952. מקור השם חדרה בערבית, الخضيرة (תעתיק מדויק: אל-חְ'דֵירַה, "הירקרקה"), על שם צבען של האצות בביצות. אבשלום קור הציע כי השם הערבי הוא גלגול של השם העברי "גדרה", שהיה שמו של יישוב קדום ליד קיסריה. העיר חברה בארגון פורום ה-15.

יער חדרה

יער חדרה הוא יער בשטחה של העיר חדרה, הגובל במסילת החוף ממערב ומצפון, בפארק השרון מדרום, ובשטחים החקלאיים שלאורך כביש 4 ממזרח. אורכו מצפון-מזרח לדרום-מערב הוא 2.75 ק"מ, רוחבו המרבי הוא כ-900 מטרים ושטחו 1,500 דונם. יער חדרה הוא יער האקליפטוס הגדול בארץ.

עיקרו של יער הם עצי אקליפטוס נטועים אך קיימים גם מעט עצי אלון תבור וחרוב השייכים לצמחייה הטבעית באזור (יער השרון).

עצי האקליפטוס שביער נטעו החל מ-1896 בניסיון לייבש את ביצת "טאס" ששכנה באתר, גידולו המהיר של העץ הביא לחשיבה, שלצורך גידולו הוא צורך מים רבים והוא שואב מן הקרקע את הרטיבות וגורם ליבוש הקרקע.

עבודות הניקוז ונטיעת העצים מומנו על ידי הברון רוטשילד אך הן לא השיגו את מטרתן, והביצה יובשה רק בשנות ה-30 של המאה ה-20 באמצעות חפירת תעלות ניקוז שפינו את המים אל נחל אלכסנדר.

למרות שהעצים לא ייבשו את הביצה הם אכן גדלו מהר וכבר ב 1912 ניתן היה לכרות אותם באופן סלקטיבי ולהשתמש בהם לייצור ארגזי תפוזים ליצוא.

במלחמת העולם הראשונה עמד היער בפני כליה, הטורקים היו זקוקים באופן נואש לעץ על מנת להסיק את קטרי הקיטור ששימשו למאמץ המלחמתי והחליטו לכרות את היער, שמעון רוקח מנהל הפרדס בעלת הזיכיון לניצול היער שכנע את הטורקים לכרות את העצים בצורה שהבטיחה את התחדשות העצים ובכך הצילה את היער, במלאכת הכריתה הועסקו תושבי חדרה ובכך ניצלו הם מהגיוס לצבא הטורקי.

ביער כוורות דבורים בשל התאמת פריחת האקליפטוס לאיסוף צוף. בשטח הוכשרו פינות בילוי ונופש, ושביל ישראל חוצה את היער לאורכו מצפון לדרום. בצידו הצפוני של היער שוכנת תחנת הרכבת חדרה מערב, ולידה כלביית "חדרה אוהבת חיות" לכלבים נטושים.

מסילת החוף

מסילת החוף היא מסילת רכבת של רכבת ישראל, המתחילה בתחנת הרכבת נהריה ומסתיימת בתחנת הרכבת תל אביב – סבידור מרכז. שמה של המסילה נגזר מקרבתה היחסית אל חוף הים התיכון לכל אורכה. המסילה משמשת כחלק מן הקו הראשי של רכבת ישראל.

המסילה מהווה את הדרך הראשית לרכבות נוסעים, בקו העמוס בין נהריה וחיפה ובין חיפה ותל אביב.

רכבות בישראל

תחבורת הרכבות בישראל כוללת הן רכבות כבדות (רכבת בינעירונית), רכבות פרווריות, ורכבת משא) והן רכבות קלות. למעט הרכבת הקלה, רשת קווי הרכבת בישראל נכון ל-2019 היא באורך כולל של 1,384 קילומטרים (860 מיל), והיא עוברת הרחבה מתמדת. כל הקווים הם מסוג Standard-gauge . חברת רכבת ישראל, אשר נמצאת בבעלות ממשלתית, מנהלת את כל רשת הרכבות הכבדות. רוב רשת הרכבות הכבדות ותחנות הרכבת בישראל פרוסה באזור מישור החוף, אשר בעל צפיפות אוכלוסייה גבוהה יותר. קו הרכבת הקלה היחיד בישראל הוא קו הרכבת הקלה בירושלים, אם כי קו רכבת קלה נוסף בתל אביב נמצא בשלבי בנייה נכון ל-2019. מסילות רכבת רבות עברו באזור בו נמצאת כיום מדינת ישראל עוד לפני קום המדינה. תשתית הרכבות נחשבה פחות חשובה מתשתית הכבישים בשנים הראשונות של המדינה, ולכן מלבד בניית מסילת החוף בתחילת שנות ה-50, רשת הרכבות לא הורחבה עד סוף שנות ה-80. ב-1993 נפתח קו רכבת שחיבר בין רכבת החוף בצפון לרכבות בדרום (הרכבת לירושלים והרכבת לבאר שבע) אשר עברו דרך תל אביב. בניית מסילות הרכבת שעברו בלב תל אביב היו הגורם המרכזי להרחבה של רשת הרכבות בישראל במהלך שנות ה-90 והעשור הראשון של המאה ה-21 וכתוצאה מההשקעה העצומה בתשתית רכבות הנוסעים כמות האנשים שמשתמשים בתחבורת הרכבות עלתה באופן משמעותי מ-2.5 מיליון נוסעים בשנה בשנת 1990 לכ-53 מיליון נוסעים בשנה בשנת 2015.

ישראל חברה באיגוד הרכבות הבינלאומי . נכון ל-2019 אין קווי רכבת בינלואמיים שעוברים בישראל, אף על פי שישנם תוכניות להקים קו רכבת שימשיך לירדן. שלא בדומה לכלי הרכב בישראל, תנועת הרכבות בישראל מתנהלת בצד שמאל של הדרך.

תחנת הרכבת חדרה מזרח

תחנת הרכבת חדרה מזרח הייתה תחנת נוסעים על המסילה המזרחית בקו חיפה - ראש העין, הממוקמת בשטחה המוניציפלי של חדרה.

תחנת הרכבת נתניה

תחנת הרכבת נתניה היא תחנת נוסעים של רכבת ישראל על מסילת החוף, אשר נמצאת בצדו המזרחי של כביש 2 בסמוך למחלף נתניה.

תחנת הרכבת קיסריה – פרדס חנה

תחנת הרכבת קיסריה – פרדס חנה היא תחנה של רכבת ישראל על קו חיפה – תל אביב, הנמצאת על הגבול בין פארק תעשייה קיסריה לבין המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור. התחנה ממוקמת בקילומטר ה-44.450 של הקו הראשי.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.