שנות ה-60 של המאה ה-19

שנות ה-60 של המאה ה-19 היו העשור השביעי של המאה ה-19, החלו ב-1 בינואר 1860 והסתיימו ב-31 בדצמבר 1869.

שנות ה-60 של המאה ה-19 היו שנים סוערות, עם מהפכות רבות באירופה ובאמריקה, מבחינה חברתית ופוליטית. מהפכות רווחו בגרמניה ובאימפריה העות'מאנית. ביטול העבדות באמריקה הוביל להתמוטטות סחר העבדים האטלנטי, שסבל מביטול העבדות ברוב אירופה בשנות ה-20 וה-30 ברוב אירופה ואמריקה. מלחמת האזרחים בארצות הברית הובילה לחורבן ערים שונות בארצות הברית כמו ריצ'מונד ואטלנטה. זו הייתה הפעם הראשונה בה חוותה אמריקה מלחמה כוללת, יחד עם התקדמות בתחום הטכנולוגיה הצבאית (לדוגמה ספינות המלחמה מברזל ומפלדה). לאחר המלחמה החל שיקום ארצות הברית, ועלו ארגונים גזעניים כמו הקו קלוקס קלאן וסוגיית מתן האזרחות לאפרו-אמריקאים משוחררים.

מאות:
המאה ה-18המאה ה-19המאה ה-20
עשורים:
1840–1849 - 1850–1859 - 1860–1869 - 1870–1879 - 1880–1889
שנים:
<<< - 1860 - 1861 - 1862 - 1863 - 1864 - 1865 - 1866 - 1867 - 1868 - 1869 - >>>

אירועים בולטים בעולם

מלחמות בינלאומיות

סכסוכים פנימיים

EwellsDeadSpotsylvania1864crop01
גופות של חיילי הקונפדרציה (צבא הדרום). 30% מכלל אוכלוסיית הגברים הלבנה של דרום ארצות הברית בגילאים 18 עד 40 מתה במלחמת האזרחים האמריקנית

אירועים פוליטיים בולטים

כלכלה

התנקשויות, חיסולים, וניסיונות התנקשות

Lincoln assassination slide c1900 (cropped)
אברהם לינקולן, נשיא ארצות הברית נרצח בידי ג'ון וילקס בות', 14 באפריל 1865 עקב זעם הרוצח על הפסד הדרום במלחמת האזרחים

ההתנקשויות, החיסולים, וניסיונות ההתנקשות הבולטים ביותר במהלך העשור (לא בהכרח רק רציחות פוליטיות):

 • אברהם לינקולן, נשיא ארצות הברית נרצח בידי ג'ון וילקס בות', 14 באפריל 1865 עקב זעם הרוצח על הפסד הדרום במלחמת האזרחים.
 • מלך מדגסקר רדמה השני נתפס בידי חיילים ונחנק.
 • מנואל איסידורוס בלזו, נשיא בוליביה נרצח.
 • אבי הקונפדרציה הקנדית, תומאס ד'קארי מקג'י נרצח בידי פטריק ג. וילן.
 • סקמוטו ריואה, דמות בולטת בעידן הבקומטסו ביפן, חלק מתנועה להפלת השוגון טוקוגאווה, נרצח יחד עם נקאוקה שינטרו בפונדק בקיוטו בשנת 1867.

אסונות

אסונות טבע

אסונות מעשי ידי אדם

טבע ואיכות הסביבה

מדע וטכנולוגיה

טכנולוגיה

Caisse dynamite nobel paulilles expo
אלפרד נובל, ממציא הדינמיט, רושם אותו כפטנט בשנת 1867
SuezCanalKantara
איור של הספינות הראשונות שמפליגות בתעלת סואץ
 • 1860 - קרל וילהלם בורכרט מגלה ומוכיח את נוסחת קיילי בתורת הגרפים.
 • 1862 - פיתוחו של המוקש המודרני, במהלך מלחמת האזרחים של ארצות הברית.
 • 1863 - הצוללת המכנית הראשונה שוטף הכלים מושקת, לאחר שנבנתה במשך שלוש שנים.
 • 20 בינואר 1865 – למרקוס אדנה תומפסון רושם פטנט על רכבת ההרים
 • 1866 - כבל הטלגרף הטרנסאטלנטי הראשון מונח בהצלחה, ומאפשר לראשונה תקשורת כמעט מיידית בין אמריקה לאירופה.
 • 1867 - אלפרד נובל ממציא את הדינמיט.
 • 1869 - הומצאה המרגרינה בצרפת.
 • 28 בדצמבר 1869 – ויליאם סמפל רושם פטנט על המסטיק.
 • 1869 - נפתחת תעלת סואץ במצרים.
 • 1869 - מסילת הברזל היבשתית הראשונה בארצות הברית מושלמת.
 • לאורך העשור מפותח מכשיר הפנטלגרף, גרסה מוקדמת של מכשיר הפקס, שמאפשר לראשונה שליחה של תמונות באופן מסחרי, גם אם עדיין בקנה מידה קטן[8].

מדע

מפעלים

תרבות פופולרית

דת

ספרות ואמנות

ספורט

אישים בולטים

מנהיגי עולם בולטים

פושעים בולטים

אישים בולטים נוספים

הערות שוליים

 1. ^ Maronite church, בריטניקה
 2. ^ "American Civil War | United States history". אנציקלופדיה בריטניקה (באנגלית). בדיקה אחרונה ב-3 במרץ 2017.
 3. ^ History Of Land Reform, Britannica
 4. ^ 4.0 4.1 רשימת הסופות הקטלניות ביותר בארצות הברית, המעבדה האטלנטית לאוקיינוגרפיה ומטאורולוגיה
 5. ^ Earth tremor causes panic in parts of Accra
 6. ^ CHOLERA, Austin Community College
 7. ^ A. G. Tansley, The Early History of Modern Plant Ecology in Britain
 8. ^ The History of Fax (from 1843 to Present Day), faxauthority
 9. ^ Indium: the essentials, webelements
 10. ^ Homo neanderthalensis, מוזיאון הטבע של ההיסטוריה של הטבע, מכון סמית'סוניאן
 11. ^ The History of Organic Chemistry, study.com
 12. ^ Medical Advances Timeline, www.infoplease.com
 13. ^ History of Football - The Origins, FIFA
 14. ^ Some Boxing History, College of Journalism and Communications, University of Florida
אופניים

אופַניים הם כלי תחבורה יבשתי בעל שני גלגלים (אופנִים), המונע בכוחו שריריו של אדם, ובדגמים מסוימים בכוחו של מְנוע עזר. האופניים נרשמו כפטנט בשנת 1819, ומאז התפתחו דגמים שונים, בעלי עיצוב, תנוחת ישיבה וצורת הנעה שונים. אופני טנדם הם אופניים המונעים על ידי יותר מרוכב אחד (לרוב שניים).

נסיעה או רכיבה על אופניים הן אחת מצורות התנועה המרכזיות בחלקים מסוימים של העולם. במדינות מתפתחות זהו כלי תחבורה נפוץ מטעמי עלות, ואילו במטרופולינים רבים באירופה וצפון אמריקה האופניים הם כלי תחבורה מהיר ונוח בתנועה הסואנת.

אופניים משמשים גם כלי עבודה, להסעת משא או אנשים (למשל ריקשות), או למופעים אקרובטיים מול קהל. רכיבה על אופניים היא גם צורת בילוי וספורט נפוצה. מדי שנה נערכים מרוצי אופניים מקצועניים, שהמפורסמים שבהם הם הטור דה פראנס והג'ירו ד'איטליה לאופני כביש, ותחרויות אחרות לאופני הרים או אופני BMX. דגמי אופניים מיוחדים מתאימים גם לתחרויות במסגרת ספורט נכים, כמו אופני יד.

איידהו

איידהו (באנגלית: Idaho להאזנה (מידע • עזרה)) היא מדינה בארצות הברית. המדינה הצטרפה לאיחוד ב-3 ביולי 1890.

אינגילואים

אינגילואים או הרתים (בגאורגית: ინგილოები/‏ჰერები) הם קבוצה אתנית של הגאורגים המתגוררים בסאינגילו - צפון מערב אזרבייג'ן והם דוברי דיאלקט אינגילואי של הגאורגית.

על פי ההגדרה במילון האנציקלופדי ברוקהאוס ואפרון המילה אינגילואים היא שם נרדף לגאורגים מוסלמים. האינגילואים מחולקים מבחינה דתית לנוצרים ומוסלמים סונים. רוב האינגילואים המוסלמים מתגוררים בכפרים האזריים עליאבד ומוסול שבמחוז זגטאלה וכפר איטיטלה שבמחוז בלקן. האינגילואים הנוצרים מתגוררים במחוז קאח האזרי בכפרים: קאח אינגילוי, בויוק אלאטמיר, קאחבאש, עליביילי, משאבאש, זאגאם, חאלאפטאלה, קאראמשה וקימיר. בתחילת המאה ה-20 היו חמש קהילות נוצריות וארבעה בתי ספר.

כתוצאה מפעילות מיסיונרית של האגודה לשיקום הנצרות האורתודוקסית בקווקז (Общество восстановления православного христианства на Кавказе), שנוסדה ביולי 1860, מונו 12 עמאים ואינגילואים רבים התנצרו באותה שנה. בשנת 1863 9 מאותם עמאים התאסלמו בחזרה. פעילות האגודה נתקלה בהתנגדות המולות. טאראסי איוואנסקי, המפקח על מחוז זקלטה מטעם האימפריה הרוסית, דיווח כי המולות אסרו על האינגילואים (במחוזות זקלטה וקאח) לדבר גאורגית אפילו לשימוש היומיומי. עובדה זו פורסמה בשנת 1915 גם בעיתון קווקזקוי סלובו (Кавказское Слово). העיתון ציין כי אחרי שנות ה-60 של המאה ה-19, לאחר שהאימאם שאמיל נכנע לאימפריה הרוסית, החלו האינגילואים לאבד את שפת האם שלהם. העיתון מייחס זאת למאמצים העיקשים לשחזור הנצרות האורתודוקסית בקירבם, שהובילה להגברת האמונה המוסלמית שלהם ולהתרחקות מכל דבר גאורגי או נוצרי.

העיתון הגאורגי סכרתוולו (საქართველო, הופיע בגאורגיה בשנים 1915-1921) דיווח כי רבים מהכפריים החליטו שאימהות לא ידברו גאורגית עם ילדיהם כדי לזרז את היעלמות השפה הגאורגית. כמו כן, החלו האינגילואים לשאת נשים ממחוזות נוחי וקאזאח, שהיו מאוכלסים באזרים או דאגסטנים מוסלמים. ילדים שההורים שלהם לא דוברי טטרית נשלחו לכפרים טטרים ללימוד השפה ובכדי להשכיח מהם את שפת האם הגאורגית. האינגילואים הפסיקו לבקר את המקומות הקדושים (כנסיות) שלהם סגדו על לאותם ימים. על פי העיתון, האינגילואים, קיבלו את מנהגי האזרים המוסלמים והלכו בעיניים פקוחות ובאופן וולנטרי לאיבוד הלאומיות הגאורגית.

האינטליגנציה הגאורגית באותם ימים הקדישה תשומת לב רבה לשחזור הלאומיות הגאורגית בקרב הגאורגים המוסלמים לאחר הפלישה העות'מאנית לאג'ריה. העיתונות הגאורגית ציינה את הצורך המיידי בנחיצות העבודה הרבה הדרושה במחוז זגטאלה לשחזור התרבות המקורית של האינגילואים.

אלפבית לטיני

האלפבית הלטיני (Latin), המכונה גם אלפבית רומאני (Roman), הוא אחד האלפביתים הנפוצים ביותר, ומשמש מערכת כתב עבור שפות רבות ברחבי העולם, ובשפות יוצאות-אירופה בפרט.

אמני השירה מנירנברג

אמני השירה מנירנברג (בגרמנית: Die Meistersinger von Nürnberg) היא אופרה בשלוש מערכות מאת ריכרד וגנר. האופרה הוצגה לראשונה ב-21 ביוני 1868 בתיאטרון הלאומי במינכן, וזכתה באופן מיידי להצלחה גדולה. מיד לאחר מכן החל סיבוב הופעות להצגתה בכל רחבי גרמניה.

אקקי צרתלי

אקקי צרתלי (בגאורגית: აკაკი წერეთელი‏; 1840–1915) היה משורר גאורגי בולט, ופעיל בתנועת השחרור הלאומית הגאורגית.

צרתלי נולד בכפר סחוויטורי בנפת סצ'חרה במחוז אימרתי שבגאורגיה (קרוב מאוד לכפר סצ'חרה), ב-9 ביוני 1840, בן למשפחת אריסטוקרטים בולטת. שמו של אביו היה הנסיך "רוסטום צרתלי". את ילדותו בילה בכפר "סוונה" בבית משפחת איכרים, על ידי אומנת כפרייה אף היא, כך שכל ילדותו ספג את אווירת חיי האיכרים הגאורגים.

את חוק לימודיו הוא סיים בגימנסיום בכותאיסי, בשנת 1852. בשנת 1863 סיים את לימודיו בפקולטה לשפות מזרחיות באוניברסיטת סנקט פטרבורג.

הנסיך צרתלי היה חבר קרוב של הנסיך איליה צ'בצ'בדזה, אינטלקטואל גאורגי מודרני, מנהיג הצעירים. דור שנות ה-60 של המאה ה-19 שהונהג על ידי צ'בצ'בדזה וצרתלי מחה נגד המשטר הצארי, והטיף להתעוררות תרבותית ולהגדרה העצמית של הגאורגים.

צרתלי חיבר מאות פואמות פטריוטיות, היסטוריות, ליריות וסטיריות, וכן גם סיפורים הומוריסטיים ונובלה אוטוביוגרפית. הוא היה מעורב באופן פעיל בפעילויות חינוכיות עיתונאיות ותיאטרליות.

השיר הפולקלוריסטי המפורסם, סוליקו, מבוסס על שיר לירי של צרתלי.

הוא נפטר ב-26 בינואר 1915, ונקבר בפנתאון המכובדים הגאורגיים בפנתאון מתאצמינדה שבטביליסי.

בית טליתא קומי

בית טליתא קומי שכן, מאז שנות ה-60 של המאה ה-19, ברחוב המלך ג'ורג' במרכז העיר ירושלים, ופעל כבית יתומות לנערות נוצריות.

גוטליב דיימלר

גוטליב וילהלם דיימלר (בגרמנית: Gottlieb Wilhelm Daimler; ‏17 במרץ 1834 - 6 במרץ 1900), מפתח מנועים וממציא האופנוע. מייסד חברת דיימלר-מוטורס, שבהמשך התפתחה לתאגיד דיימלר AG.

המלך ואני (מחזמר)

המלך ואני (באנגלית: The King and I) הוא המחזמר החמישי של צמד כותבי שירים ריצ'רד רוג'רס ואוסקר המרשטיין. המחזמר מבוסס על ספרה משנת 1944 של מרגרט לנדון, "אנה ומלך סיאם" ("Anna and the King of Siam"), שמקורו בזיכרונותיה של אנה לאונוונס, האומנת לילדיו של המלך מונגקוט מסיאם בראשית שנות ה-60 של המאה ה-19. העלילה מתארת את חוויותיה של אנה, מורה בריטית שנשכרה כחלק מכוונתו של המלך לבצע מודרניזציה בארצו, ועל מערכת היחסים המורכבת בין השניים, המתאהבים זה בזו, אך מתקשים להודות בכך. המחזמר הוצג לראשונה ב-29 במרץ 1951, בתיאטרון St. James בברודוויי. ההפקה רצה 1,246 פעמים בברודוויי, במשך קרוב לשלוש שנים. מאז המחזמר הועלה מספר רב של פעמים, בהפקות מחודשות ובסיבובי הופעות בארצות הברית, וכן ברחבי העולם, לרבות בישראל.

חלב מרוכז

חלב מרוכז או חלב משומר הוא חלב פרה שהוצאו ממנו המים והוסף לו סוכר. הוא סמיך ומתוק מאוד, וכל עוד אין פותחים אותו הוא בעל חיי מדף של שנים רבות ללא צורך בקירור. בעבר היו גם מוצרים דומים ללא סוכר, ואולם כיום הם אינם נפוצים.

חלב מרוכז נארז בקופסאות שימורים ובשפופרות. הוא משמש במתכוני קינוחים בתרבויות רבות.

את החלב המרוכז המציא גייל בורדן ג'וניור בארצות הברית בשנת 1856 בגלל הקושי לאחסן חלב טרי. קודם לפיתוח זה נשמר חלב טרי שעות אחדות בלבד, ולכן הוא היה זמין רק באזורים שהיו בהם רפתות לחלב.

בורדן הושפע ממותם של ילדים אחדים בשנת 1851, כנראה עקב צריכת חלב מקולקל. לאחר כשנה של ניסויים וסדרת כשלונות, קיבל בורדן השראה ממחבת אידוי בלחץ ששימשה את השייקרס לריכוז מיצי פירות. כך הצליח לבסוף לרכז חלב מבלי לחרכו או להקרישו. ואולם גם אז שני המפעלים הראשונים שהקים כשלו, ורק במפעל השלישי הוא הצליח ליצור חלב מרוכז שמיש ובעל חיי מדף ארוכים ללא צורך בקירור.

לא פחות חשובה מהמצאת התהליך עצמו, היו דרישותיו של בורדן מהאיכרים שרצו למכור לו חלב גולמי: הוא דרש לרחוץ את עטיני הפרות לפני החליבה, להקפיד על ניקיון הרפתות ולהרתיח ולייבש את המסננות בבוקר ובערב.

עד 1858 המוצר של בורדן זכה למוניטין בשל טוהרו, אורך חיי המדף שלו והכדאיות הכלכלית שלו. במהלך מלחמת האזרחים האמריקנית הממשלה הפדרלית של ארצות הברית הזמינה כמויות עצומות ממנו עבור מנות הקרב של החיילים. הייתה זו מנת קרב יוצאת דופן במאה ה-19: פחית במשקל 400 גרם הכילה 1,300 קלוריות, 30 גרם חלבון, 30 גרם שומן ויותר מ-200 גרם של פחמימה. החיילים שחזרו מהקרב והכירו את המוצר תרמו להגדלת תפוצתו. עד סוף שנות ה-60 של המאה ה-19, חלב מרוכז היה למוצר בולט.

חלב מרוכז משמש במתכוני פאי מרנג לימון, ממתקי קרמל, ריבת חלב וקינוחים נוספים. בחלקים מאסיה זהו החלב המועדף כתוספת לקפה. המשקה הוייטנאמי "קפה סואה דה" הוא קפה עם חלב מרוכז.

ישראל ב"ק

ישראל בַּ"ק (1797, ברדיצ'ב – כ"ט בחשוון תרל"ה, נובמבר 1874, ירושלים) (נקרא גם בשם-המשפחה היידי דרוּקֶר, שפירושו "מדפיס") היה מוציא לאור ואיש ציבור ביישוב הישן בארץ ישראל במאה התשע עשרה. חידש את הדפוס העברי בארץ ישראל לאחר הפסקה של יותר ממאתיים שנה.על פי מסורת משפחתית אחת, שם המשפחה ב"ק הוא ראשי התיבות "בעל קורא", תפקיד בו שימש אבי המשפחה, רבי אברהם ב"ק, בבית הכנסת של רבי לוי יצחק מברדיצ'ב. מסורת אחרת טוענת שמקור השם "בן קדושים" על שם אחד מאבות המשפחה שנהרג על קידוש השם.

כלכלת ארצות הברית

כלכלת ארצות הברית היא הכלכלה הגדולה בעולם במונחי תוצר מקומי גולמי שהוא המדד המקובל לבחינת עוצמה כלכלית של מדינות.

בשנת 2016 הסתכם התוצר המקומי הגולמי במדינה בכ-18.56 טריליון דולר, כ-57,300 דולר לנפש. ארצות הברית מייצרת ומייצאת מוצרים מסוגים שונים, אך חשיבותה הכלכלית מתבטאת בעיקר בייצוא טכנולוגיה ותרבות. על אף מערכת המס המסועפת והרגולציה בשווקים, ארצות הברית נתפשת בעולם כסמל הקפיטליזם.

עוצמתה הכלכלית של ארצות הברית באה לידי ביטוי בעיקר בשימוש שנעשה במטבע שלה ובאיגרות החוב המונפקות על ידה כרזרבות פיננסיות עיקריות עבור שאר המדינות ותאגידי הענק הגלובליים, מתוך ביטחון מוחלט כי תעמוד בהתחייבויותיה הפיננסיות בכל תנאי ובכל מצב עולם.

עמק הירדן

עמק הירדן הוא אזור שבתחום המועצה האזורית עמק הירדן שמדרום לכנרת וצפונית לבקעת בית שאן. היישובים הכלולים באזור הם, בעיקר, קיבוצים וקבוצות.

במובנו המורחב מציין השם עמק הירדן (אם כי הוא פחות רווח מהשם בקעת הירדן) גם את כל חלקו של השבר הסורי אפריקני מדרום הכנרת ועד לצפון ים המלח.

פורט קולינס

פורט קולינס (באנגלית: Fort Collins) היא בירת מחוז לרימר במדינת קולורדו שבארצות הברית. בעיר מתגוררים כ-150,000 תושבים והיא העיר הרביעית בגודל אוכלוסייתה בקולורדו. העיר שוכנת על גדות נהר קש לה פודר, במרחק של כ-105 קילומטרים מדנוור, בירת קולורדו.

קהילות אנרכיסטיות

מאז ומתמיד הייתה התנועה האנרכיסטית מעורבת במגוון רב של מאבקי עובדים, מאבקים חברתיים ומאבקים לשחרור עצמי. בעוד שישנו רק מספר מועט של דוגמאות לחברות אנרכיסטיות גדולות, שנוצרו כתוצאה ממהפכות אנרכיסטיות - ישנו מספר רב של דוגמאות לחברות שנוצרו על פי ערכים אנרכיסטים, ללא תנועות אנרכיסטיות גדולות. למעשה, בשנים האחרונות, ההתפשטות של ערכים אנטי-סמכותניים הובילה ליצירת תנועות חברתיות רבות שחותרות לאידיאל האנרכיסטי. ככל שיותר אנשים במגוון קהילות מחליטים לארגן את קהילותיהם תחת העקרונות של ניהול עצמי, עזרה הדדית, שיתוף פעולה ודמוקרטיה ישירה - יותר מערכות אנרכיסטיות ואנטי-סמכותניות צצות אל פני השטח.

קורסק

קוּרְסְק (ברוסית: Курск) היא עיר בחלקה המערבי של מרכז רוסיה, והיא מהווה את המרכז האדמיניסטרטיבי של מחוז קורסק. נכון ל-2019 מתגוררים בה- 449,556 אלף תושבים.

קיבארט

קיבארט (בליטאית: Kybartai (מידע • עזרה), קיבארטאי; בפולנית: Kibarty, קיבארטי; ביידיש: קיבאַרט) היא עיר קטנה בדרום מערב ליטא, שנמצאת במחוז מריאמפולה. היא סמוכה לעיר וירבאליס ושוכנת על הנהר לייפונה , שמשמש כגבול של ליטא עם מחוז קלינינגרד השייך לרוסיה. נכון ל-2017 העיירה מונה 4,835 אנשים מתוכם 50-100 יהודים. בתקופת השואה נערך בקיבארט טבח על ידי הנאצים, בטבח נרצחו כמה מאות יהודים.

קרוליינה הצפונית

קרוליינה הצפונית או צפון קרוליינה (באנגלית: North Carolina להאזנה (מידע • עזרה)) היא מדינה במזרח ארצות הברית. קרוליינה הצפונית היא אחת משלוש עשרה המושבות המקוריות שמרדו בשלטון הבריטי במהלך המהפכה האמריקנית והקימו את ארצות הברית.

קרוליינה הצפונית גובלת בדרומה בקרוליינה הדרומית ובג'ורג'יה, במערבה בטנסי, ובצפונה במדינת וירג'יניה. המדינה שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי.

רביעיית הלמסברגר

רביעיית הלמסברגר (Hellmesberger-Quartett) הייתה רביעיית מיתרים שהוקמה בווינה ב-1849. מייסד הרביעייה היה הכנר יוזף הלמסברגר.

הכנר ליאופולד יאנזה יזם רביעיית מיתרים ב-1845. הלמסברגר תפס את מקומו ב-1849 והמשיך עם יתר החברים. חברי ההרכב הראשוני היו:

יוזף הלמסברגר, כינור ראשון

קרל הייסלר, כינור שני

מתילדה דורסט, ויולה

קרל שלזינגר, צ'לוהרכב הרביעייה נשאר "יציב למדי עד אמצע שנות ה-60' של המאה ה-19".בתקופה מסוימת היה ההרכב:

יוזף הלמסברגר (כינור ראשון)

אדולף ברודסקי, כינור שני, עזב את וינה ב-1870

זיגיסמונד בכריך ויולה

דויד פופר (צ'לו), מ-1868 עד 1870.בנו של הלמסברגר, יוזף הלמסברגר הבן הצטרף לרביעייה ב-1870 ככינור שני והתייצב בראשה ב-1887.

פרדיננד הלמסברגר, בנו של יוזף הלמסברגר האב ואחיו של יוזף הלמסברגר הבן, הצטרף ב-1883 כצ'לן.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.