שירונט

"שִירוֹנֶט" הוא אתר אינטרנט ישראלי המכיל מילים לשירים לועזיים ועבריים. בנוסף יש בו גם טריוויה, רינגטונים, תאריכי ימי הולדת של כוכבים ומידע כללי על אודותם, וידאוקליפים, תמונות אמנים, תמונות עטיפות אלבומים ומודעות על הופעות קרבות.

האתר הוקם בסוף 2002 על ידי עידן טל אשר גם ניהל אותו במשך שנים רבות[1]. תחילה פעל האתר ללא רישיון להצגת השירים[1]. החל משנת 2003 האתר פועל תחת בעלות חברת "די.אי.סי טכנולוגיות רשת" בע"מ[2]. לחברה רישיון מאקו"ם, והיא מעבירה תמלוגים לאקו"ם וליוצרים בגין השימוש ביצירותיהם באתר.

ב-2012 החל האתר לפעול כחלק מהאתר "mako" של "שידורי קשת".

שירונט
לוגו שירונט
סוג אתר אינטרנט
תאריך ההקמה סוף 2002
בעלות שידורי קשת
shironet.mako.co.il
Shironet Logo
סמליל קודם של האתר

חיפוש בתוך האתר

החיפוש בשירונט נגיש ובולט בעמוד הפתיחה, ואפשר לחפש בו שיר לפי שם השיר, שם האמן או הלהקה המבצעת, לפי המחבר, המלחין ולפי מילים מתוך השיר. כמו כן, יש אפשרות לחפש לפי נושא השיר או לפי האינדקס (שמשייך את השיר לשירי להקות צבאיות, שירים לגיל הרך, שירי פסטיגלים ופסטיבלים וכדומה) לא בתוך פעילות החיפוש המוגדרת של שירונט.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ 1.0 1.1 עידו קינן, חפשו אותה, באתר של "רשת 13", 14 בנובמבר 2003 (במקור, מאתר "nana10")
  2. ^ שירונט - דף תקנון
אופליה

אופליה היא דמות ממחזהו של ויליאם שייקספיר, "המלט". בתו של פולוניוס, היועץ למלך קלאודיוס.

אלכסנדר זייד

אלכסנדר זייד (1886 – 11 ביולי 1938), חלוץ, שומר ועובד אדמה. הטיף לכיבוש העבודה וכיבוש השמירה והגשים - היה ממקימי כוח המגן העברי בארץ ישראל "בר גיורא", "השומר", "הקיבוץ" ו"אגודת השומרים", מהאישים הבולטים בעלייה השנייה ומסמליה של התנועה הציונית ותנועת העבודה.

בריאת העולם (יהדות)

סיפור בריאת העולם הוא סיפור מקראי שמופיע בתחילת ספר בראשית ומתאר כיצד נברא העולם על ידי האלוהים. סיפור זה מקובל על היהדות ועל הנצרות, ואף בסיפור בריאת העולם במסורת האסלאם יש דמיון רב לתיאור זה.

במסורת היהודית נמנות השנים בלוח השנה העברי מהשנה שלפני יום בריאת האדם, (שהוא היום הששי מתחילת בריאת היקום) ולפיה השנה הנוכחית היא שנת ה'תש"ף (5780) לבריאת העולם.

המבול

הַמַּבּוּל הוא מאורע מקראי אודות שיטפון כלל עולמי אדיר שהפך למיתוס וסופר גם בשומר, אכד, בבל, יוון, אירלנד, הודו, סין, אינדונזיה, פולינזיה, ואצל המאיה, האינקה, ההופי והאצטקים. יש ארכאולוגים והיסטוריונים המשערים כי הסיפורים הרבים, מתרבויות שונות, על אודות המבול, הם הדיו של אסון טבע כביר שהתרחש בעבר, לאו דווקא כפי שהוא מוצג בסיפורים.

בתנ"ך מופיע סיפור המבול במסגרת כרונולוגית מדויקת בספר בראשית, לפיו אלוהים הביא מבול כעונש לבני האדם על פשעיהם, במטרה למחות אותם מעל פני האדמה. על פי המסופר בפרשת נח, אלוהים הורה לנח, הצדיק שבדור, לבנות תיבה - היא תיבת נח, במטרה למלט בה את משפחתו ומבחר מהחיות שעל פני הארץ.

מקור השם מבול שניתן לשיטפון המים הזה, יכול להיות גזור מהמילים בליה, בלבול, או הובלה (של מים ממקום גבוה לנמוך).

זה רק ספורט

זה רק ספורט הוא השיר עמו ייצגה הזמרת והשחקנית דפנה דקל את ישראל באירוויזיון 1992. השיר נכתב על ידי אהוד מנור והולחן על ידי קובי אשרת.לפי סדר הצגות השירים בתחרות האירוויזיון 1992, השיר היה השלישי במספר, וזכה במקום השישי. דקל שרה על ההיבט המהנה של שירה וריקודים, המאפיינים את תחרות האירוויזיון.

זין (סלנג)

זין היא מילת סלנג לתיאור הפין – אבר המין הזכרי. המילה נחשבת למילה גסה, אך השימוש בה ובביטויים הנגזרים ממנה רחב למדי, בעיקר בשפה המדוברת. השימוש במילה "פין" הוא בעיקר בטקסטים פורמליים, אך בשפה המדוברת השימוש במילה "זין" נפוץ יותר.

חיכיתי לו

חיכיתי לו הוא סינגל שהוקלט על ידי הזמרת הישראלית שרית חדד, מתוך אלבומה ה-22, שרית חדד. השיר יצא לאור ב-18 בינואר 2015, כסינגל הראשון מתוך האלבום, על ידי חברת התקליטים אבי גואטה הפקות בע"מ.עם יציאתו נכנס השיר אל המקום ה-1 במרבית המצעדים שבישראל, ובין היתר אל המקום ה-1 במדיה פורסט, ה-1 ברשת ג', וה-1 במצעד ה-TV של מדיה פורסט.

יום הולדת (שיר אירוויזיון)

יום הולדת הוא שירה של להקת עדן הישראלית, שנכלל באלבומה בעל אותו השם, אשר יצא לאור בשנת 1999.

מילות השיר ולחנו נכתבו על ידי ג'קי עובד, גבריאל בטלר, יעקב למאי ומשה דץ. המלים משלבות עברית ואנגלית, ואת השורות באנגלית שרו שני הזמרים דוברי האנגלית בלהקה, האחים אדי וגבריאל בטלר.

להקת עדן והשיר נבחרו לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון ה-44, שהתקיימה בבנייני האומה בירושלים ב-1999. בתחרות זכה השיר ב-93 נקודות והגיע למקום החמישי מבין 23 שירים משתתפים. גם בישראל זכה השיר להצלחה, כאשר דורג במקום השישי במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג' לשנת תשנ"ט. השיר המשיך לשמור על פופולריות בישראל גם שנים לאחר התחרות כשיר המושמע בחגיגות ימי הולדת.

מה שלומך יקירי

מה שלומך יקירי (מוכר כ-מה שלומך, יקירי?) הוא סינגל שהוקלט על ידי הזמרת הישראלית שרית חדד. השיר יצא לאור ב-26 ביוני 2011, כסינגל השביעי מתוך אלבומה ה-20 שקרוי על שם מספרו, 20, על ידי חברת התקליטים אבי גואטה הפקות בע"מ.עם יציאתו נכנס השיר אל המקום ה-16 במצעד של רשת ג'. בדומה ל-"Mi Amor", השיר נכנס למדיה פורסט אל המקום ה-9.

מילים (שיר)

מילים הוא השיר עמו ייצג הזמר הראל סקעת את ישראל באירוויזיון 2010. את השיר כתב נועם חורב, הלחין תומר הדדי ועיבדו עמוס בן דוד והדדי.

לפי סדר הצגות השירים בתחרות האירוויזיון 2010, השיר היה העשרים וארבעה במספר, וזכה במקום הארבעה עשר. סגנונו של השיר הוא בלדה איטית.

מימי

מימי הוא סינגל שהוקלט על ידי הזמרת הישראלית שרית חדד, מתוך אלבומה ה-22, שרית חדד. השיר יצא לאור ב-25 בפברואר 2015, כסינגל השני מתוך האלבום, על ידי חברת התקליטים אבי גואטה הפקות בע"מ.עם יציאתו נכנס השיר אל המקום ה-7 במצעד של רשת ג', ה-3 ברדיו אמצע הדרך, וה-9 במדיה פורסט.

מיקמק

מיקמק (באנגלית: Mikmak) הוא משחק רשת מרובה משתתפים, עולם וירטואלי, באתר אינטרנט ישראלי. המותג מיקמק החל כעולם וירטואלי ופלטפורמה חברתית בו ילדות וילדים יכולים להתכתב, לשחק וליהנות יחדיו ממאות משחקים בעולם אינטרנטי קסום ועשיר. עולמות התוכן באתר מעודכנים ברמה יום-יומית. סביבת העולם הווירטואלי בטוחה לילדים (מחזיק בחותמת "kidSAFE") ומנוטרת באמצעות מערכת סינון אוטומטית שפותחה ע"י D.I.C ומעודכנת באופן תמידי ע"י צוות החברה.

המשחק החל את פעילותו ב-10 בדצמבר 2009 בצורה עצמית על ידי יזם ישראלי, יניב חממי, , שהינו הבעלים ומנכ"ל חברת D.I.C (בעבר הבעלים של "שירונט" והפורטל "מומו הפרה").

ב-2015 50% מהפעילות נרכשה ע" "ynet". הכניסה למשחק, וההרשמה לשירותיו, היא חינם, אך גישה מלאה לכל התכנים זמינה רק לבעלי מינוי.

הצלחתו וצמיחתו המהירה הובילו להשקתם של מוצרי תוכן וירטואלי הנקראים "שדרוגים" הקשורים בתוכן המשחק וכן מוצרי מרצ'נדייזינג, בניהם ביניהם ציוד בי"ס, בובות, משחק חברתי, ספר וחולצות.

חברת D.I.C מימנה והפיקה שתי עונות של סדרת טלוויזיה, "מיקמק - הסדרה", שנרכשו ע"י YES ושודרו בהצלחה רבה בערוץ ניקולודיאון.

החברה הפיקה סרט קולנוע באורך מלא (סרט אנימציה ממוחשבת הראשון בישראל באורך מלא), "המסע לכוכב המינימיקים", אשר הוקרן ב-2013 וב-2015 בבתי הקולנוע.

ב-2012, החלה פעילות של המשחק בשפה האנגלית, לקהל יעד באזורים שונים בצפון אמריקה. בהתאם להחלטת החברה ב-2013, פעילות זו הושהתה עד אשר החברה תשיק את מוצריה בחו"ל.

מרוץ החיים

מרוץ החיים (מוכר כ-מרוץ החיים) הוא אלבומה ה-18 של הזמרת הישראלית שרית חדד. האלבום יצא לאור ב-2 באפריל 2009, תחת חסותה של חברת התקליטים הד ארצי ואבי גואטה הפקות בע"מ. אלבום זה הוא הראשון של חדד שיצא בחסותם של הד ארצי.

האלבום כולל בלדות כמו השיר "דג זהב" ושירים קצביים - "הגורל הטוב", "מקודשת", "מרוץ החיים" וכולי. הסינגל הראשון מתוך האלבום הוא "מקודשת" שכתב צ'ולי זכאי והלחין שי ראובני. צמד דו-סול שהפיקו מוזיקלית את האלבום, כתבו והלחינו שישה שירים.

תוך שבועיים וחצי, הגיע האלבום למעמד של אלבום פלטינה.

סעודת ליל שבת

סעודת ליל שבת או סעודה ראשונה היא סעודה חגיגית הנאכלת בליל שבת, לאחר תפילת ערבית. לפי ההלכה מצווה לאכול שלוש סעודות בשבת, וזו הראשונה שבהן.

המנהג הנפוץ הוא להתחיל את הסעודה בשירת הפיוט "שלום עליכם", ורבים מוסיפים לשיר אף את "אשת חיל", את "אזמר בשבחין" ופיוטים נוספים. לאחר מכן אומר בעל הבית קידוש על היין ונותן לבני הבית לשתות מהיין. במקצת הקהילות נהוג שכל הבנים הגדולים במשפחה אומרים את הקידוש. בקהילות יהודי גאורגיה המנהג הוא לברך על חתיכת דג מיד לאחר הקידוש, וטועמים מעט מהדג, ורק לאחר מכן נוטלים ידיים. יהודי גרמניה נוהגים כדעת הרמ"א ליטול ידיים, לקדש, ורק לאחר מכן לברך על הלחם.

לאחר מכן נוטלים ידיים, ובעל הבית מברך על שתי חלות (לחם משנה), בוצע את התחתונה (לדעת הרשב"א ופסיקת הגר"א בוצע את שתיהן), טובל במעט מלח ומחלק לבני הבית.

בסעודה עצמה נוהגים בקהילות ישראל לאכול מאכלים מיוחדים. לדוגמה: גפילטע פיש ומרק עוף בקהילות האשכנזים. בסעודה זו נוהגים לשיר זמירות ופיוטים לשבת כמו "מה ידידות מנוחתך", "יה ריבון עלם", "צור משלו", "יום זה לישראל" ועוד.

פלורנטין

פלורנטין היא שכונה בדרום תל אביב, הסמוכה לגבול עם יפו, אשר נקראת על שמו של שלמה פלורנטין. השכונה ממוקמת בין הרחובות העלייה במזרח, אליפלט במערב, דרך יפו מצפון ודרך שלמה (סלמה) מדרום.

ציניות

ציניות היא עמדה המאופיינת באי-אמון כללי ביחס למניעיהם של אחרים, מתוך אמונה שבני אדם הם אנוכיים מטבעם, הנשלטים על ידי הרגש ומושפעים במידה מכרעת מאותם אינסטינקטים פרימיטיביים שסייעו לאדם לשרוד בטבע הפראי בטרם התפתחו הציוויליזציות האנושיות.

המקור הלשוני של המונח בשמה של תנועה ביוון העתיקה מיסודו של אנטיסתנס, שנקראה "ציניקנים" אף כי אמונותיה היו אחרות.

שירה

שִׁירָה היא צורה של אמנות - כתיבת יצירה ספרותית, בה נעשה שימוש בתכונותיה האסתטיות של השפה בנוסף למשמעות המילולית או במקומה. שימוש זה עשוי לכלול כתיבה בשורות קצוצות (בניגוד לפרוזה); עיסוק במצלול, במשקל וחריזה; כתיבה בשפה ציורית (פיגורטיבית); וטכניקות ספרותיות נוספות, שאינן נפוצות בפרוזה ובסוגים אחרים של ספרות.

שלום, חבר

שָׁלוֹם, חָבֵר הוא צמד המילים העבריות שבהן בחר ביל קלינטון, נשיא ארצות הברית ה-42, להיפרד מיצחק רבין בליל הירצחו, ב-4 בנובמבר 1995. את הביטוי חיבר כותב הנאומים שלו, טוני בלינקן.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.