שחר

שחר הוא הזמן שלפני זריחת השמש.

Czech sunset, a few seconds later - panoramio
זריחה בצ'כיה

בהנדסה

לשחר מספר הגדרות שונות:

  • שחר אזרחי - מתחיל כאשר השמש נמצאת 6 מעלות מתחת לאופק בשעות הבוקרישראל - בממוצע כ-24 דקות לפני הזריחה). שחר אזרחי מוגדר כזמן שבו יש מספיק אור כדי שניתן יהיה להבחין בעצמים וניתן להתחיל לעסוק בפעילויות מחוץ לבית.
  • שחר ימי - מתחיל כאשר השמש נמצאת 12 מעלות מתחת לאופק בשעות הבוקר (בארץ בממוצע כ-48 דקות לפני הזריחה). שחר ימי הוא הזמן המוקדם ביותר שבו ניתן להתחיל להבחין בעצמים.
  • שחר אסטרונומי - מתחיל כאשר השמש נמצאת 18 מעלות מתחת לאופק בשעות הבוקר (בארץ בממוצע כ-1:12 שעות לפני הזריחה). שחר אסטרונומי מתחיל ברגע שבו השמש מתחילה להאיר את השמים. לפני זמן זה השמים חשוכים לחלוטין.

משך השחר אינו קבוע. ככל שמתקרבים לקטבים (קו רוחב גבוה יותר) משך השחר ארוך יותר. בתקופת הקיץ משך השחר הוא הארוך ביותר. בעונות המעבר הוא הקצר ביותר, ובעונת החורף מעט ארוך מהן. לדוגמה, ביום הארוך בשנה (21 ביוני) משך השחר האזרחי בתל אביב הוא 28 דקות, ולעומת זאת בסטוקהולם הוא נמשך שעה ו-33 דקות.

אין לבלבל בין שחר לזריחה, אשר מוגדרת כזמן שבו השמש מתחילה להופיע מעל האופק.

בפולקלור

ממונח זה, ששורשו פרוטו-שמי, נבע שמו של שחר – אל הזריחה במיתולוגיה הכנענית, ואחיו התאום של שלם – אל השקיעה.

המסורת בפולקלור המערבי היא כי רוחות רפאים, שדים, ערפדים, טרולים ושאר ישויות רוע (ובהן אפילו השטן) מחויבות להיעלם בטרם תחילת השחר. בהיותם יצורי חושך הם שונאים אור ובמיוחד את זה של השמש (ראו פוטופוביה). קלטים קדם-נוצרים חלקו אמונה זו.

ביהדות

בהלכה, עלות השחר הוא זמן תחילת היום. זמן זה נקבע לפי זמן הופעת אור השמש על פני השמים, על אף שהשמש עצמה איננה נראית, ועודנה מתחת לאופק.

במסכת ברכות יש דיון על תחילת הזמן בו ניתן לקרוא קריאת שמע של שחרית ובין התשובות: ברגע בו יש מספיק אור כדי שניתן יהיה להבחין בין תכלת ללבן או בין זאב לכלב.

בשירו הידוע של חיים נחמן ביאליק "המתמיד" מופיעות השורות "בַּשַּׁחַר, בַּשַּׁחַר בְּטֶרֶם יַכִּירוּ / "בֵּין תְּכֵלֶת לְלָבָן, בֵּין זְאֵב וּבֵין כֶּלֶב"" - כלומר המשורר מנסה להעביר תיאור של המתמיד כמי שמשתדל לקום מוקדם באמת ללימודו.

אוהד שחר

אוהד שחר (נולד ב-30 באוקטובר 1957) הוא שחקן תיאטרון, קולנוע, טלוויזיה, קריין ומדבב ישראלי.

אטימולוגיה

אֵטִימוֹלוֹגְיָה (בעברית: גִּזָּרוֹן, גיזרון) היא ענף בבלשנות החוקר את מקורותיהן של מילים, את תולדותיהן ואת התפתחותן. חוקרי הגיזָרון (אטימולוגים) – בעזרת טקסטים עתיקים וראיות מצויות, אם ישנם, בהשוואות בין-שפתיות ובכליהם המדעיים – מתחקים אחר שורשיהן של המילים, היחס שביניהן למילים דומות בשפות אחרות והשינויים שחלו במשמעויותיהן במרוצת השנים.

המחקר האטימולוגי מתבסס על שיטות עבודה של הבלשנות ההיסטורית, ובו מושוות מילים בין שפות קרובות. לאור הנחת סדירותם של מעתקי ההגאים, החוקרים מנסים לתאר במדויק את צורתן המשוערת הקדומה של המילים או הצורנים (מילת היסוד המוקדמת ביותר מכונה "אטימון") ואת גלגוליהן במהלך ההיסטוריה. באופן זה נמצאו שורשים של מילים, ובזכותם אפשר לעקוב אחר גלגוליהן מאז שחר ימי משפחת השפות שלהן. אטימולוגים מנסים גם לשחזר מידע על אודות שפות עתיקות (כגון כתובים).

המילה "אטימולוגיה" עצמה מגיעה מהמילים היווניות ήτυμος (אטימוס, "אמיתי") ו-λόγος (לוגוס, "חקר של"). "גיזרון של מילה" פירושו מוצאה.

אלפרד פניוורת'

אלפרד פניוורת' (באנגלית: Alfred Pennyworth) הוא דמות משנה בדיונית המופיעה בחוברות הקומיקס באטמן ביקום DC של DC קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Batman #16 מאפריל-מאי 1943 ונוצרה בידי הכותבים בוב קיין וביל פינגר והמאייר ג'רי רובינזון.

אלפרד הוא משרתו האישי והנאמן של משפחת העטלף, ובעיקר של ברוס ויין, המולטי-מיליונר שנלחם ברשע בסתר כבאטמן. הוא משמש כעוזרו האישי, איש סוד, חבר ודמות אב. בעיבודים המודרניים לסיפורי הקומיקס, אלפרד משמש כאפוטרופוס חוקי של ברוס לאחר מות הוריו. דמותו משמשת גם כאתנחתא קומית, והיא מתאפיינת באמצעות הומור בריטי סרקסטי וגישה צינית - דבר שמוסיף הומור לדיאלוג בינו לבין באטמן. תיאורה הראשוני של הדמות הייתה כשל אדם עב כרס אשר מקפיד על טיפוחו, אולם בסרטוני הטלוויזיה הקצרים שנעשו על באטמן משנת 1943, השחקן ויליאם אוסטין היה רזה במראהו ובעל שפם - תיאור אותו רצו לשוות עורכי DC קומיקס לדמותו בקומיקס.

לפני המשבר בעולמות האינסופיים של שנת 1985, אלפרד פניוורת' תואר כסוכן ריגול ושחקן לשעבר, אשר ממלא את רצונו של אביו המנוח להמשיך ולשרת את בני משפחת ויין. הוא הציג את עצמו בפני ברוס ויין ודיק גרייסון והתעקש על כך שיהפוך למשרתם. בהמשכיות לאחר המשבר, אלפרד נכח בחייו של ברוס ויין מאז שחר ילדותו, ואף עוזר לו בחייו כלוחם בפשע. בעברו היה חובש בצבא הבריטי והוא מרבה לטפל בפציעותיו של באטמן (מחבישות פשוטות ולעיתים אף לניתוחי שדה מורכבים, כגון שליפת קליעים) ולדאוג לשלומו.

אלפרד פניוורת' הוא דמות חיונית במיתוס של באטמן, וככזה הוא מופיע ברוב העיבודים הקולנועיים של הדמות. את דמותו גילמו במרוצת השנים שחקנים כויליאם אוסטין, אלן נפייר ("באטמן, סדרת הטלוויזיה"), מייקל גוף ("באטמן", "באטמן חוזר", "באטמן לנצח", ו"באטמן ורובין" - בו מגלים אודות אחייניתו בגילומה של אלישה סילברסטון), אפרם זימבליסט הבן ("באטמן - הסדרה המצוירת"), מייקל קיין ("באטמן מתחיל", "האביר האפל" ו"עלייתו של האביר האפל"), ולאחרונה גם שון פרטווי (סדרת הטלוויזיה "גותהאם") וג'רמי איירונס ("באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק", "ליגת הצדק"). גרסה צעירה של אלפרד לפני שהפך למשרתם של משפחת וויין גולמה על ידי ג'ק בנון בסדרת הטלוויזיה "פניוורת'".

בית קפה

בית קפה (או קפה בסלנג) הוא מקום הסעדה שבו מגישים בעיקר קפה, תה, וגם מאכלים קלים, ומכאן שמו. ישנם בתי קפה המתמקדים רק במשקאות ובאוכל קל, וישנם בתי קפה הדומים למסעדות, ומציעים מגוון מאכלים חמים, ולפעמים גם אלכוהול.

בהרבה בתי קפה בארצות ערב, מציעים לסועדים נרגילות, כדי לעשן טבק. במקומות שבהם סמים חוקיים, בעיקר בהולנד, בקנדה, ובסיירה לאון, ניתן גם לעשן חשיש בבית הקפה.

חלק חשוב בבית הקפה הוא האפשרויות החברתיות הטמונות בו. בית הקפה מהווה מקום שבו אנשים יכולים להיפגש, לדבר, לכתוב, ולקרוא; לבדם או עם עוד אנשים.

ד' בכסלו

ד' בכסלו הוא היום הרביעי בחודש השלישי

בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום הרביעי בחודש התשיעי

למניין החודשים מניסן.

היקום הקולנועי של DC

היקום הקולנועי של DC (באנגלית: DC Extended Universe ובראשי תיבות: DCEU; תרגום מילולי: היקום המורחב של DC) הוא זיכיון קולנועי אמריקאי ליקום בדיוני שמאגד סדרת סרטי גיבורי-על המבוססים על חוברות הקומיקס של DC קומיקס. היקום הבדיוני המשותף של הסרטים, בדיוק כמו יקום DC בקומיקס, מתבסס על הצלבות של דמויות, סיפורי רקע וקווי עלילה המתחברים זה לזה.

מאז תחילתו ביוני 2013, גרף היקום הקולנועי מעל לחמישה מילארד דולרים לאחר שבעה סרטים, נתון המציב אותו במקום העשירי ברשימת הזיכיונות הרווחיים ביותר בקולנוע ההוליוודי.הסרט הראשון שיצא במסגרת היקום הקולנועי המשותף הוא סרט האתחול לסופרמן, "איש הפלדה" (2013) שבעקבותיו יצאו לאקרנים "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" (2016), "יחידת המתאבדים" (2016), "וונדר וומן" (2017), "ליגת הצדק" (2017) שהיווה מעין סיכום ביניים של היקום הקולנועי, "אקוומן" (2018) ו"שהאזאם" (2019).לרשימת סרטים אלו מתוכננים להתווסף סרטים נוספים המצויים בשלבי הפקה ופיתוח של האחים וורנר ו-DC Films, ביניהם: חיל הפקחים הירוקים (2020), סייבורג (2020), הפלאש (2021), ליגת הצדק האפל (2021), הבאטמן (2021) וסרט המשך לאיש הפלדה (2021).

לאחר הצלחתו המסחרית של "יחידת המתאבדים" הוכרז הסרט ציפורי הטרף בכיכובה של מרגו רובי שיתמקד בדמויותיהן של הארלי קווין, קאטוומן ופויזן אייבי, וכן על סרט אתחול ליחידת המתאבדים. אולפני האחים וורנר אף הביעו עניין בהפקת סרטי קולנוע על דמויותיהם של אדם השחור, נייטווינג (בבימוי ריס מק'קיי) ובאטגירל (בבימויו של ג'וס וידון) אולם לא פורסם מידע נוסף על פרויקטים אלו.

הסרטים נכתבים ומבוימים בידי אישים אינדיבידואליים ומשותפים כמכלול אחד, כשבניהם ניתן למצוא שחקנים כמו בן אפלק, הנרי קאביל, עזרא מילר, גל גדות, ג'ייסון מומואה וריי פישר שנקבעו להופיע במספר סרטים ביקום הקולנועי. לאחר יציאת "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק", המפיצה האחים וורנר הצמידה ליקום הקולנועי את ג'ון ברג (מפיק באולפני DC), ג'ף ג'ונס – כותב בכיר במשרדי DC קומיקס – ובן אפלק כמפיקים הראשיים; יחדיו הרכיבו מפת-דרך ראשונית ליקום הקולנועי שתימשך לפחות עד 2025 דרך מגוון סרטים וקטעי ספין-אוף שונים מבית DC קומיקס.

לחם

לֶחֶם הוא מוצר מזון בסיסי, הנפוץ כמעט בכל העולם מאז שחר הציוויליזציה האנושית. לחם הוא מאפה רך המתקבל מאפייה, מבישול או מטיגון של בצק, לרוב בצק שהותפח על ידי שמרים. הוא אחד מסממני הציוויליזציה האנושית, זאת בשל תהליך הכנתו המורכב.

מכבי חיפה (כדורגל)

מכבי חיפה הוא מועדון כדורגל ישראלי מהעיר חיפה, המשחק בליגת העל הישראלית. המועדון הוקם בשנת 1913, ומאז 1992 הוא מנוהל על ידי איש העסקים יעקב שחר, שמכהן כנשיא המועדון. המועדון כולל גם קבוצות נוער, נערים וילדים, ובתי ספר לכדורגל. המועדון חבר נוסף בארגון המועדונים האירופיים.

צבע התלבושת הביתית הקבועה של המועדון הוא ירוק, ולאורך השנים שולב בה גם הצבע הלבן. עד שנת 1955 ערכה הקבוצה את מרבית משחקי הבית שלה באצטדיון קריית חיים, ומשנת 1955 עד שנת 2014 שיחקה הקבוצה את משחקי הבית באצטדיון קריית אליעזר. החל מעונת 2014/2015 משחקת הקבוצה באצטדיון סמי עופר.

ברוב התארים זכה המועדון החל משנות השמונים של המאה ה-20, שהפכו אותו לאחד מהמובילים בכדורגל הישראלי. המועדון זכה לאורך שנותיו ב-12 אליפויות ישראל, בשישה גביעי מדינה, בארבעה גביעי טוטו ובשלושה גביעי אלוף האלופים. כמו כן, הוא הגיע להישגים רבים במפעלים האירופיים: הוא המועדון הישראלי הראשון בתולדות הכדורגל הישראלי שהעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות (בעונת 2002/2003) והראשון שהעפיל בפעם השנייה לשלב זה של המפעל (בעונת 2009/2010). בנוסף, הוא המועדון היחיד שהעפיל לרבע גמר גביע אירופה למחזיקות גביע (בעונת 1998/1999).

מסע

מסע הוא מעבר של נוסע בין מקומות שונים. לעיתים מסתיים המסע בחזרה לתחנת המוצא, ולעיתים תכליתו היא מעבר למקום אחר. טיול הוא מסע שנועד להנאה, לימוד ובילוי, ובסופו חוזר המטייל בדרך כלל אל תחנת המוצא. משך המסע משתנה, החל ממסע קצר שמשכו נמדד בשעות, וכלה במסע ארוך הנמשך חודשים ואף שנים. בשונה מטיול, מסע עשוי להיערך כחלק מאילוץ.

מסעות נערכו מאז שחר האנושות. האדם גילה את סביבתו המרחבית, העשיר את קניינו החומרי והרוחני ויצא למלחמות וכיבושים באמצעות תנועה, כאינדיבידואל או בקבוצה, ממקום מושבו הקבוע אל עבר מקום אחר. בתוך כך בנה האדם ערים, מצא אוצרות ושינה את תוואיי-הטבע המוכרים.

מטרות אפשריות למסע:

מסחר: לקטגוריה זו משויכים מסעותיהם של מגלי-הארצות שביקשו להעביר סחורות בין יבשות שונות ואגב כך מצאו טריטוריות חדשות.

הגירה: מעבר לארץ חדשה.

תיירות: חוויה בלתי-אמצעית, שמהותה מפגש עם מקומות בעלי משמעות סמלית, דתית (עליה לרגל), תרבותית, היסטורית או סנטימנטלית. פעולת הטיול היא גם נסיעה או הליכה לצורכי נופש, כשהמטרה היא לגלות מקומות או להינפש משגרה או מהרגל מסוים.

מסע בזמן הוא מסע בדיוני, שבו התנועה איננה במרחב הגאוגרפי התלת-ממדי, אלא בזמן, כלומר מעבר מתקופה אחת בהיסטוריה לתקופה אחרת.

משמר הגבול

משמר הגבול או בראשי תיבות: מג"ב, הוא הזרוע המבצעית של משטרת ישראל, שמטרתהּ לתת מענה לבעיות בנושאי ביטחון פנים, לוחמה בטרור, לחימה בפשיעה קשה, אבטחת מתקנים רגישים כולל מעברי גבול, אבטחת האזורים הכפריים ומניעת גניבות חקלאיות, דיכוי הפרות סדר ובמידה ופורצת מלחמה בתוך גבולות המדינה אז הוא לוקח חלק בלחימה ובמעצרים בקרב. מג"ב הוא כוח רב־תכליתי המסייע למשטרת ישראל ולצה"ל בטיפול בבעיות שבתחומי התמחותו, ומשמש גם כעתודה מרכזית להתערבות מיידית באירועים. מטה משמר הגבול נמצא בעיר לוד.

סדר הכוחות של משמר הגבול, נכון לשנת 2013, הוא למעלה מ-7,000 איש (כרבע מסדר הכוחות הכולל של משטרת ישראל). כוח האדם במג"ב מורכב בעיקר מלוחמים, המשמשים בתפקיד ביניים בין שוטר לחייל. להלכה סמכויותיו של שוטר מג"ב שוות לסמכויותיו של כל שוטר רגיל, אך לא כך הכשרתו, הוא מתמחה בלחימה כמו חייל קרבי (לוחמי משמר הגבול מוכשרים כרובאי 05) וחמוש ברובה סער כנשק אישי (לוחמים בשירות קבע חמושים גם באקדח שירות). כמחצית מהשוטרים משרתים במשמר הגבול במסגרת שירות החובה שלהם והמחצית השנייה הם אנשי קבע מקצועיים. למג"ב כמה יחידות מיוחדות - כגון: הימ"מ, הימ"ס, סמ"ג ויחידות החבלה - המתמחות בסוגים שונים של לחימה;.

משמר הגבול הוקם במסגרת צה"ל כחיל הספר שהיה קיים חודשים מספר לאחר קום המדינה ועסק בשמירת גבולות, והוקם רשמית כחיל משטרתי בשנת 1953. מאז הקמתו עסק מג"ב בתפקידים רבים ומגוונים והוא כוח ורסטילי המבצע משימות מסוגים רבים. יחידות מג"ב פרושות בכל רחבי ישראל, מאילת ועד גבול לבנון, ובכל מקום הם כפופים למפקד האזור בו הם משרתים, כאשר ברוב חלקי הארץ הם כפופים למפקד המחוז המשטרתי וביהודה ושומרון — למפקד אוגדת איו"ש (לפיקוד צה"ל).

משמר הגבול הוא חיל חלוץ המשלב בני מיעוטים רבים המשרתים כלוחמים וכמפקדים בחיל. החיל מוביל גם בשילוב נשים בכל תפקידי הלוחמה, כולל ביחידות המיוחדות.

מג"ב ובעיקר קציניו, משמשים גם כמאגר כוח אדם ממנו שואבת משטרת ישראל מועמדים מתאימים למילוי תפקידים במשטרה הרגילה. קציני מג"ב לא מעטים הצטרפו לשדרות הפיקוד של המשטרה הכחולה.

נוגה

נוגה (בלועזית: Venus, ונוס) הוא כוכב הלכת השני במרחקו מהשמש. מסלולו של נוגה הוא הקרוב ביותר למסלול כדור הארץ, וגודלו הוא הקרוב ביותר לגודל כדור הארץ. נוגה הוא כוכב לכת ארצי שהרכבו דומה להרכב כדור הארץ.

קורבן התמיד

קורבן תָּמִיד הוא קורבן עולה הבא כקורבן ציבור שהוקרב בבית המקדש פעמיים בכל יום: אחד בבוקר ואחד בין הערבים.

קורבנות התמיד מהווים פתיחה וסיום של המלאכה בבית המקדש: אין מקריבין קורבנות לפני תמיד של שחר ולא לאחר תמיד של בין הערביים.

רובוטים של שחר

רובוטים של שחר (באנגלית: The Robots of Dawn) הוא רומן מדע בדיוני פרי עטו של הסופר היהודי אמריקאי ממוצא רוסי, אייזק אסימוב. הספר מהווה את הספר השלישי בסדרת הרובוטים, והוא הספר האחרון בו הבלש ביילי משתתף.

שחר (מושב)

שַׁחַר הוא מושב חקלאי במישור החוף הדרומי (3 ק"מ ממערב לקריית גת) השייך למועצה אזורית לכיש. המושב הוקם ב-26 במאי 1955 בידי עולים מצפון אפריקה, אליהם הצטרפו מספר משפחות מקוצ'ין שבהודו. הוא נבנה על חלק מאדמות אל-פאלוג'ה במסגרת יישוב חבל לכיש. שמו של היישוב ניתן לו כאות לשחר ההתיישבות היהודית-ציונית בחבל לכיש.

חקלאי המושב היו בין הראשונים במדינה שעברו לגידול פרחים בקנה מידה בין-לאומי, כמו גם לגידול צמחי בית. עד היום, במושב קיימות מספר משתלות המשווקות צמחי בית, סחלבים, ורדים, גפנים וירקות למקומות ברחבי הארץ ואף מחוץ לה. עם הקמת ההרחבה ביישוב בשנת 1999, הוקם פרויקט חממות מטעם משרד החקלאות לחברי המושב שחפצו לקחת בו חלק.

שחר הוא מושב חקלאי השייך לתנועת המושבים. במושב פועלת תנועת הנוער "התנועה החדשה" (כמו בשאר יישובי המועצה). התנועה מכשירה מדי שנה שין-שין מטעמה תחת גרעין עודד המגיע לשרת במושב.

במושב יש מועדון, צרכנייה, מזכירות, שני מגרשי ספורט ושני בתי כנסת. מועדון המושב משמש לפעולות של תנועת הנוער, לחגים ולאירועים שונים של הקהילה.

האוכלוסייה ביישוב מעורבת וכוללת חילונים לצד מסורתיים ודתיים. היישוב מונה כ-165 משפחות הבנויות ממייסדי המושב הגרים במשקים, ומדורות ההמשך והזוגות הצעירים המתגוררים בהרחבה.

בשנת 2017 יצא לאור ספר לכבוד חגיגות 60 שנים להקמת שחר ובו כתובים סיפורי החיים והעלייה של כל מייסדי המושב. חקלאי המושב זכו לשבחים רבים ממספר אישים וחברי ממשלה, שנהגו לסייר במושב בין היתר בשל ההצלחה הגדולה של גידול ושיווק הוורדים וצמחי הבית בתנאי מזג האוויר הקשים והתמודדות עם תכולת המשאבים הנמוכה בתקופת הקמתו. בין המבקרים: דוד בן-גוריון, עזר ויצמן, יצחק נבון, שולמית אלוני ואריה לובה אליאב שנמנה ממייסדי חבל לכיש.

שחר אילן

שחר אילן (נולד ב-23 ביוני 1962) הוא עיתונאי ופרשן לענייני חרדים, שימש בעבר סמנכ"ל למחקר והסברה של עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון.

שחר חסון

שחר חסון (נולד ב-11 בספטמבר 1976) הוא סטנדאפיסט, שחקן ותסריטאי ישראלי.

שחר פאר

שחר פאר-רם (נולדה ב-1 במאי 1987) היא טניסאית עבר ישראלית, המצליחה ביותר בתולדות הטניס הישראלי (נשים) בכל הזמנים.

דירוג השיא של פאר, 11 בעולם, מהווה דירוג שיא של כל הזמנים בקרב הטניסאיות והטניסאים הישראלים. היא הטניסאית הישראלית היחידה שהעפילה לשלב רבע הגמר ליחידות בטורניר גראנד סלאם, באליפות אוסטרליה הפתוחה (2007) ובאליפות ארצות הברית הפתוחה (2007) והישראלית היחידה שהעפילה לגמר הזוגות לנשים ביחד עם ויקטוריה אזרנקה מבלארוס בטורניר גראנד סלאם, באליפות אוסטרליה הפתוחה (2008).

פאר זכתה 8 פעמים באליפות ישראל לנשים בשנים: 2001, 2003, 2006–2010 ו-2012. במהלך הקריירה שלה היא הרוויחה למעלה מ-5 מיליון דולר מפרסים על משחקים בהם שיחקה.

פאר שיחקה בנבחרת גביע הפדרציה של ישראל משנת 2002 ועד שנת 2016, והייתה שותפה בכירה להישג השיא של הנבחרת בשנת 2007, העפלה לבית העליון של גביע הפדרציה, שבו משחקות שמונה נבחרות הנשים בעלות ההישגים הטובים ביותר בעולם.

באמצע שנת 2017 הצטרפה לערוץ הספורט ומשמשת פרשנית של משחקי טניס.

שחר צוברי

שחר צוברי (נולד ב-1 בספטמבר 1986) הוא גולש רוח ישראלי על גלשן מדגם "ניל פרייד". אלוף ישראל, זוכה מדליות הארד באליפות העולם 2008 ובאולימפיאדת בייג'ינג 2008, אלוף אירופה בשנים 2009 ו-2010, וזוכה מדליית זהב בגביע העולם בהולנד 2012.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.