שדרות רוקח

שדרות רוקח הן שדרה וכביש ראשי בצפון תל אביב, המוביל מאזור שפך הירקון במערב לכיוון מזרח ולעבר שכונות עבר הירקון. שדרות רוקח מנציחות את זכרו של ישראל רוקח, שכיהן כראש העירייה החמישי של תל אביב בין השנים 19361952, ומאוחר יותר כיהן כשר הפנים.

שלט רחוב.svg
שד' רוקח
ROKACHBlvd.
RokaxBd
שד' רוקח מגשר האיילון (מבט לכיוון צפון-מזרח)
מדינה ישראל
עיר תל אביב-יפו
רובע 1
שכונה שכונות עבר הירקון
קרוי על שם ישראל רוקח, שימש כשר הפנים וראש עיריית תל אביב
קואורדינטות 32°06′02″N 34°47′49″E / 32.10058333°N 34.79697222°E
(למפת תל אביב רגילה)
Tel Aviv map-plain
 
שדרות רוקח
שדרות רוקח
RockIbnG
שדרות רוקח פינת רחוב אבן גבירול, מבט לכיוון מזרח ושכונת כוכב הצפון

מסלול השדרה

שדרות רוקח מתחילות בצומת המפגש בינן לבין רחוב אוסישקין בצדו הדרומי של הירקון. בצמוד לצומת הן חוצות את גשר בר יהודה שעל הירקון, ולאחר מכן את רחוב אבן גבירול ואת דרך נמיר בגשר עילי ובצומת. השדרה מצטלבת עם נתיבי איילון במחלף רוקח, ומסתיימת במפגש הרחובות רפידים ובכור שלום שטרית, החוצים אותה, ואילו המשכה קרוי בשם רחוב בני אפרים ומוביל לכיוון צומת הפיל. בנוסף חוצים את השדרה שני גשרים הנושאים מסילות רכבת שעליהם עוברות מסילת החוף ומסילת הירקון של רכבת ישראל. השדרה היא כביש דו מסלולי לכל אורכה, ובה שלושה נתיבים לפחות בכל כיוון. אורך השדרה הוא 3.8 ק"מ.

אתרים לאורך השדרה

שדרות רוקח מקבילות לנחל הירקון ולפארק הירקון המשתרע מדרום להן לכל אורכן. בשל כך, אופיה של השדרה פרוורי ופתוח, והיא אסתטית וירוקה. יחד עם פארק הירקון ומתקני הספורט הרבים שבו, הפכה השדרה לאזור לפעילות נופש וספורט, וגם מצפון לה שוכנים מגרשי טניס. מדרום לשדרה נמצאים, בין היתר, אתרי העניין הבאים:

לאורך צדה הצפוני של השדרה שוכנים:

View from Rabin Center
שדרות רוקח ופארק הירקון ממרכז יצחק רבין לחקר ישראל. ברקע גורדי השחקים של תל אביב ורמת גן, ומשמאל מחלף רוקח ונתיבי איילון

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.