רנדום האוס

רנדום האוסאנגלית: Random House) הוא בית ההוצאה לאור הגדול בעולם בשפה האנגלית. בשנת 2013 מוזג עם הוצאת פינגווין הבריטית ופועל תחת השם "פינגווין רנדום האוס".

רנדום האוס
לוגו רנדום האוס-ברטלסמן
Random-house2
נתונים כלליים
www.randomhouse.com

היסטוריה

החברה נוסדה בניו יורק ב-1927 על בסיס בית ההוצאה לאור "Modern Library" שנרכש שנתיים לפני כן על ידי בנט סרף (Bennett Cerf), כריסטופר קומבס (Christopher Coombes) ודונלד קלופפר (Donald Klopfer).

משנת 1947 מפיקה ההוצאה מילונים וספרי עיון, בהם המילון החשוב "Random House Dictionary of the English Language" (מילון רנדום האוס לשפה האנגלית). בשנת 1960 רכשה רנדום האוס את הוצאת קְנוֹפּף (Knopf) ושנה לאחר מכן את הוצאת פנתאון (Pantheon), הדבר הקנה לה זכויות הפצה על ספרות קלאסית אותה הוציאה בין השאר בסדרת "Everyman's Library", ששיווקה ספרות קלאסית בכריכה רכה ובמחיר שווה לכל נפש.

בשנת 1965 נרכשה ההוצאה על ידי תאגיד האלקטרוניקה "RCA". ב-1980 נמכרה החברה לרשת המדיה ניוהאוס וב-1998 רכשה אותה ענקית חברת ההוצאה לאור הגרמנית ברטלסמן.

בשנת 2000, הייתה אחת מהוצאות הספרים הראשונות שהודיעו על ייסוד סדרה שהספרים הרואים בה אור יהיו דיגיטליים בלבד, תחת המותג שהקימה "AtRandom"[1], ועד 2008 כבר היו לה כבר יותר מ-8,000 ספרים הזמינים בפורמט אלקטרוני[2].

בשנת 2003, הוציאה לאור את הספר "צופן דה וינצ'י", אחד מרבי המכר הגדולים בעל הזמנים, שמכר למעלה מ-80 מיליון עותקים. נגד "רנדום האוס" והסופר דן בראון הוגשו מספר תביעות על הפרת זכויות יוצרים. הסופר לואיס פרדו טען שהעתיק משני ספרים קודמים שכתב, "בתו של האלוהים" ו"מורשת דה וינצ'י". פרדו ביקש מבית המשפט המחוזי בניו יורק לקבוע, שהספר מפר את זכויות היוצרים שלו, ולפסוק לטובתו פיצויים בהיקף של 150 מיליון דולר. התביעה נדחתה באוגוסט 2005 ובפסק הדין נכתב כי "אין כל דמיון מהותי בין 'צופן דה וינצ'י' לספריו של פרדו", "שני הספרים כתובים בסגנון של ספר מתח שהתפאורה שלו היא העולם הדתי, אבל רעיונות ונושאים ספרותיים כלליים אינם מוגנים על ידי חוק זכויות היוצרים"[3]. תביעה נוספת הוגשה על ידי ההיסטוריונים מייקל בייג'נט וריצ'רד לי, בבית משפט בלונדון, במסגרתה נטען כי בראון השתמש במוטיב מרכזי, המורכב מ-15 מרכיבים המצוינים בספרם "דם קדוש, גביע קדוש", שהוציא לאור כבר ב-1982, ספר היסטוריה, פסאודו-מדעי ולא מותחן[4]. באפריל 2007 נדחתה גם תביעה זו[5].

בשנת 2006 הודיעה כי בכוונתה להגדיל את כמות הנייר הממוחזר בהדפסת ספריה ל-30% עד 2010. החברה, הרוכשת 110 אלף טונות של נייר כדי להדפיס ספרים כל שנה, העריכה כי מאמץ זה ישתווה להצלת 550 אלף עצים בשנה והורדה של 8,000 מכוניות מהכבישים בארצות הברית, עקב הקטנת כמות גזי החממה[6].

ביולי 2013 השלימו ברטלסמן והמוציאה לאור הבריטית פירסון את מיזוגם של הוצאת פינגווין ורנדום האוס, שניים מבתי ההוצאה לאור הגדולים בעולם. לאחר המיזוג 53% מהשליטה בבית ההוצאה לאור החדש נתונים בידי החברה הגרמנית ואילו 47% יהיו בשליטתה של החברה הבריטית. השלמת המיזוג יצרה בית הוצאה לאור בינלאומי שפועל בבריטניה, ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, הודו, ספרד ומדינות אמריקה הלטינית. השולט בכ-30% משוק הספרים העולמי[7].

ספרי ההוצאה

החברה מוציאה לאור ספרים מכל הסוגות, ספרי-שמע, וכותרי וידאו ו-DVD לקהל הרחב.

רנדום האוס מוציאה לאור את ספרי הארי פוטר בארצות הברית, את ספרי דוקטור סוס[8], את מדריכי הטיולים פודור ועוד. היא מפיצה גם את ספרי נשיונל ג'יאוגרפיק, את מגזין הספרות הנחשב "The New York Review of Books" ועוד.

בשנת 2005 שילמה למיליארדר וורן באפט מקדמה של 7 מיליון דולר עבור הזכויות לביוגרפיה שלו[9].

בשנת 2006 רכשה את זכויות התרגום לאנגלית של הביוגרפיה של אריאל שרון[10].

בשנת 2007 שילמה לטוני בלייר, ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מקדמה של 9 מיליון דולר עבור האוטוביוגרפיה שלו[11].

בשנת 2017 חתמה על חוזה עם ברק ומישל אובמה להוצאת ספריהם, על פי הערכות בעולם המו"לות, ההוצאה שילמה לבני הזוג 60 מיליון דולר תמורת פרסום ספריהם[12]. עד מרץ 2019, נמכרה האוטוביוגרפיה של מישל אובמה ביותר מ–10 מיליון עותקים[13]. הספר הוגדר כספר הזיכרונות המצליח בכל הזמנים לאחר שנמכר ב–720 אלף עותקים ביום אחד[14].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

 1. ^ רנדום האוס נסוגה חלקית מהספר המקוון, באתר הארץ, 14 בנובמבר 2001
 2. ^ ניו יורק טיימסרנדום האוס גדלה באינטרנט, באתר הארץ, 27 בנובמבר 2008
 3. ^ רונן לב, ‏נדחתה תביעת זכויות יוצרים נגד מחבר "צופן דה וינצ'י", באתר גלובס, 7 באוגוסט 2005
 4. ^ יואב מזא"הצופן דה וינצ'י:כיצד מכר דן בראון את מה שהעתיק?, באתר הארץ, 31 במאי 2006
 5. ^ ארנון בן-יאיר, בית המשפט הכריע: דן בראון ניצח בקרב על "צופן דה וינצ'י", באתר TheMarker‏, 10 באפריל 2007
 6. ^ סוכנויות הידיעותהוצאת הספרים רנדום האוס תגדיל השימוש בנייר ממוחזר כדי להגן על עצים, באתר הארץ, 21 במאי 2006
 7. ^ סוכנויות הידיעותעסקת ענק בענף הוצאות הספרים: מגעים למיזוג רנדום האוס ופינגווין, באתר TheMarker‏, 25 באוקטובר 2012
 8. ^ דפנה ארד, הסיפורים האבודים של דוקטור סוס ייצאו לאור מחדש, באתר הארץ, 31 ביולי 2014
 9. ^ כתבי גלובס, ‏הספר היקר של וורן באפט, באתר גלובס, 2 באוקטובר 2005
 10. ^ שירי לב-ארי"הרועה", הביוגרפיה של אריאל שרון, תתורגם לאנגלית וגרמנית, באתר הארץ, 25 בינואר 2006
 11. ^ ניו יורק טיימסטוני בלייר, ראש ממשלת בריטניה לשעבר, יקבל מקדמה של 9 מיליון דולר עבור האוטוביוגרפיה שלו, באתר TheMarker‏, 26 באוקטובר 2007
 12. ^ איתמר זהר, ברק ומישל אובמה חתמו על חוזה עם פנגווין־רנדום האוס להוצאת ספריהם, באתר הארץ, 1 במרץ 2017
 13. ^ איתמר זהר, האוטוביוגרפיה של מישל אובמה נמכרה כבר ביותר מ–10 מיליון עותקים, באתר הארץ, 26 במרץ 2019
 14. ^ גילי איזיקוביץספר הזיכרונות של מישל אובמה נמכר ב–720 אלף עותקים ביום אחד, באתר הארץ, 18 בנובמבר 2018
12 כללים לחיים

12 כללים לחיים: נוגדן לכאוס הוא ספר שיצא בשנת 2018 על ידי ג'ורדן פיטרסון, פסיכולוג קליני ומרצה לפסיכולוגיה קנדי. הספר מספק עצות מעשיות לחיים על בסיס עקרונות אתיים מופשטים המוצגים בתחומים שונים כמו פסיכולוגיה, מיתולוגיות ודתות וספרות.

הספר טיפס לראש רשימות רבי המכר בקנדה, ארצות הברית ובריטניה, ונמכר בסביבות שני מיליון עותקים. פיטרסון יצא למסע הופעות עולמי כדי לקדם את הספר, עם ריאיון בתוכנית חדשות בריטית שקיבל תשומת לב רבה, ריאיון שאף תורגם לעברית. המבקרים שיבחו את עצות הספר לאנשים ואת סגנונו הלא טיפוסי. מבטו של פיטרסון על אלוהים קיבל תגובות מעורבות, ועל סגנון הכתיבה שלו נמתחה ביקורת על ידי כמה מבקרים.

Everyman's Library

Everyman's Library (מאנגלית: "הספרייה של כולם") היא סדרת ספרים מן קאנון הספרותי המערבי שהודפסה על ידי ההוצאה לאור האנגלית J.M.Dent

(מיסודו של ג'וזף מלבי דנט) (מאוחר יותר מחלקה של ההוצאה לאור ויידנפלד וניקולסון) וממשיכה להתפרסם בכריכה קשה על ידי הוצאת רנדום האוס. הוצאת ויידנפלד וניקולסון ממשיכה לפרסם את Everyman Classics בכריכה רכה.

חברת J. M. Dent and Company התחילה לפרסם סדרה זו ב-15 בפברואר 1906. יזם אותה ב-1905 המו"ל הלונדוני ג'וזף מלבי דנט שתכנן להוציא אלף ספרים מן הספרות העולמית במחיר שווה לכל כיס, עבור כל שכבות האוכלוסייה - מתלמידים ופועלים ועד האליטה התרבותית. דנט הלך בעקבות העקרונות ובמידה מסוימת הסגנון שקבע ויליאם מוריס ב"קלמסקוט פרס" שלו. ב-1935 הועבר לסגנון העיצוב של אריק רוויליוס.

הספרים בסדרה "Everyman's Library" כללה ספרי כיס בכריכה קשה שנמכרו תחילה במחיר, אז זול מאוד, של שילינג אחד.

הזכויות להפצה בארצות הברית הוענקו לחברה הניו יורקית א.פ.דאטון.

אקירה

אקירה (ביפנית: アキラ) היא סדרת מאנגה יפנית מדע בדיונית מסוגת הסייברפאנק, שנכתבה ואוירה על ידי קצוהירו אוטומו ופורסמה במגזין Young Magazine בין השנים 1982-1990. היצירה מתרחשת בנאו-טוקיו בעידן פוסט-אפוקליפטי, ועלילתה מערבת נושאים כהתבודדות חברתית, שחיתות שלטונית וכוח. היצירה נאספה לשישה אוגדנים ועובדה לראשונה לשפה האנגלית בידי Epic Comics. עיבוד אנימה ליצירה נעשה בשנת 1988.

אופיה המתמשך של היצירה השפיעה על מבנה הסיפור, שכלל מספר עלילות משנה, דמויות רבות, וכן תיאור מורחב של הסצנה המרכזית. המשכיות זו גם איפשרה לאוטומו לשים דגש על איורי החורבן וליצור תפאורה מדע בדיונית מוחשית ביותר, שדרך האיורים עוררה תחושת רגש חזקה הן בדמויות והן בקהל הקוראים. ליצירה אין כל דמות מרכזית עקבית, אם כי שתי הדמויות הראשיות הן שוֹטַארוֹ קַנֵדַה וטֵטְסוּאוֹ שִימַה.

המאנגה של אוטומו נחשבת להישג ייחודי, הן מבחינת סיפורת והן מבחינה אמנותית, וסימנה את מעברו של אוטומו ממדיום המאנגה לכיוון בימוי והפקת אנימה יפנית.

ארוחת בוקר בטיפאני (נובלה)

ארוחת בוקר בטיפני (באנגלית: Breakfast at Tiffany's) היא נובלה מאת טרומן קפוטה שיצאה לאור בשנת 1958. הנובלה עובדה בשנת 1961 לסרט קולנוע, תוך עריכת שינויים רבים, כולל שינוי הסוף. הנובלה, המגוללת את סיפורה של נערה קלילה החיה על חשבונם של גברים בניו יורק של שנות הארבעים, נכתבה לאחר צאת ספרו של קפוטה "קולות אחרים, חדרים אחרים", שהפך אותו לסופר ידוע ומוערך. פרסום הנובלה, שנחשבה בזמנה לפרובוקטיבית, הפך אותו לידוען מבוקש.

ג'יימס מיצ'נר

ג'יימס אלברט מיצ'נר (באנגלית: James Albert Michener;‏ 3 בפברואר 1907 – 16 באוקטובר 1997) היה סופר אמריקאי, זוכה פרס פוליצר.

ידוע בזכות הרומנים, ספרי המסע והמסות שכתב. בחייו סימל מיצ'נר את התגשמות החלום האמריקאי: ילד שננטש על ידי הוריו גדל בעוני והגיע לתהילה ועושר כסופר וכאיש ציבור.

מיצ'נר פרסם יותר מ-40 כותרים. רובם רומנים רחבי יריעה המתארים תהליכים היסטוריים של מדינות, תרבויות ואירועים. ספרו הראשון היה "ספורי דרום פסיפיק" (שעבורו זכה בפרס פוליצר לספרות בשנת 1948). מבין ספריו המפורסמים ביותר: "הוואי" (הופיע בשנת 1961 בהוצאת לאשה) "יובל המאה", "המקור" (היסטוריה של העם היהודי, לא תורגם לעברית), "טקסס" (הופיע בשנת 1988 בהוצאת מודן), ספרים נוספים שהופיעו בעברית: "סיונרה", "הברית" שעוסק בהיסטוריה של הקמת דרום אפריקה, ו"חלל". בין ספרי העיון שלו "איבריה", ספר זיכרונותיו "העולם הוא ביתי" ו"ספורט באמריקה". בין הרומנים ההיסטוריים מפרי עטו - "אלסקה" (הופיע בשנת 1988 בהוצאת רנדום האוס). מיצ'נר היה ידוע כסופר שכתב את כל ספריו לאחר מחקר מעמיק, ולעיתים לאחר שהייה ארוכה באזור אותו תיאר.

האוס

האם התכוונתם ל...

המגדל הפורח באוויר

המגדל הפורח באוויר (באנגלית: The Phantom Tollbooth) שיצא לאור גם בשם מיילו בממלכת החוכמה, הוא ספר פנטזיה והרפתקאות לילדים, מאת נורטון ג'סטר, עם איורים מאת ג'ולז פייפר, אשר פורסם בשנת 1961 על ידי רנדום האוס. הספר מספר את סיפורו של ילד משועמם בשם מיילו, אשר יום אחד, באופן בלתי צפוי, מקבל ערכת מכונית וביתן אגרה. מתוך שעמום הוא מתחיל לנסוע במכונית הצעצוע, ומוצא את עצמו בארץ השיממון, שפעם הייתה ממלכה משגשגת. הוא פוגש בחברים למסע, ולוקח על עצמו משימה להציל את הנסיכות, שירה, ובינה מהמגדל הפורח באוויר. בכל שלב במסעו, מיילו לומד שיעורים חשובים לחיים, כולל אהבת למידה, שכן הסיפור מבוסס כולו על משחקי מילים ואתגרים לוגיים.

ב-1958, ג'סטר קיבל מענק מקרן פורד כדי לכתוב ספר ילדים על ערים. כשלא הצליח להתקדם במשימה, הוא פנה לכתיבה אחרת, ורשמים אלו הפכו לספר הביכורים שלו, "המגדל הפורח באוויר". פייפר, שותפו לבית וקריקטוריסט במקצועו, הביע עניין בפרויקט, והתוצאה הלהיבה את ג'ייסון אפשטיין, עורך בהוצאת רנדום האוס, שמיד קנה את הספר, והוציאו לאור. הספר זכה לביקורות נלהבות והוא נמכר ביותר משלושה מיליון עותקים, הרבה יותר מהצפוי בעת פרסומו. הספר, שהפך לקלאסיקת ספרות הילדים, עובדה לסרט, לאופרה, ולתיאטרון, ותורגמה לשפות רבות.

למרות שהספר הוא על פניו סיפור הרפתקאות, נושאו המרכזי הוא אהבת הלמידה. בסוף הסיפור, מיילו מיישם את מה שהוא למד בדרכו בארצות הדמיוניות בבית הספר ולמטרות התפתחות אישית, ולומד לאהוב ולהעריך את החיים ששעממו אותו זמן קצר קודם לכן. המבקרים השוו את הקסם של הספר ל"הרפתקאות אליס בארץ הפלאות" של לואיס קרול ול"הקוסם מארץ עוץ" של ליימן פרנק באום.

הנפילה (קאמי)

הנפילה (בצרפתית: La Chute) הוא רומן פילוסופי קצר של הסופר הצרפתי אלבר קאמי, אשר יצא לאור בשנת 1956. זהו הרומן הבדיוני האחרון שקאמי השלים בחייו.

הספר הוא מונולוג בעל כמה חלקים, אותו הגיבור, ז'אן בטיסט קלמנס, מספר לזר שפגש זה עתה בבר באמסטרדם. אותו זר הוא צרפתי שהגיע גם הוא לעיר וז'אן בטיסט פונה אליו כ"בן ארצו". הוא מגולל באוזניו את סיפור חייו כעורך דין פריזאי מצליח שהפך ל"שופט בעל תשובה", אדם עשיר ומכובד שחווה התמוטטות, נפילה, וכעת נותר לו להביט על טעויות העבר ולהרהר במשמעותן.

הספר חג סביב מונחים פילוסופיים כגון - חירות ובדידות, זרות, מצבו של האדם בעידן המודרני, משמעות ואמת. הפילוסוף והסופר ז'אן-פול סארטר כתב על הספר: "זהו הספר הכי טוב והכי פחות מובן של קאמי".

הספר תורגם פעמיים לעברית. בשנת 1959 על ידי המתרגם צבי ארד, ובשנת 2014 על ידי המתרגם עמנואל פינטו. שני התרגומים פורסמו בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

הספר עובד להצגת יחיד על ידי השחקן והבמאי ניקו ניתאי והיא הועלתה מעל 3,600 פעמים.

חתול תעלול

חתול תעלול (באנגלית: The Cat in the Hat, בתרגום חופשי: "החתול שבכובע") הוא ספר ילדים מאת דוקטור סוס. פרסומו של הספר והצלחתו הביאה את הפופולריות הרבה של ד"ר סוס בקרב מורים והורים. ספר זה היה הראשון בסדרת ספרים מצליחה ביותר:

חתול תעלול

חתול תעלול חוזר (באנגלית: The Cat in the Hat Comes Back)

ספר השירים של חתול תעלול (The Cat in the Hat Song Book)

חתול שאלול (The Cat's Quizzer)

לקרוא בעיניים עצומות (I Can Read with My Eyes Shut)

Daisy - Head Mayzie

מיליון רסיסים קטנים

מיליון רסיסים קטנים הוא ספר אוטוביוגרפי מאת הסופר ג'יימס פריי. הספר הפך לרב מכר בארצות הברית, ובהמשך נודע בשל סערה תקשורתית סביב גילויים של תחקירנים כי חלק מהפרטים בו בדויים.

הספר מספר על קורותיו של ג'יימס פריי, שבגיל 23 נכנס למוסד גמילה אחרי שהתמכר לאלכוהול וסמים קשים. הספר יצא לאור בשנת 2003 במהדורה הראשונה ובשנת 2006 במהדורה שנייה בתוספת הערת המחבר בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן. מיליון רסיסים קטנים פורסם לראשונה בזכות תוכניתה של אופרה ווינפרי.

מלכודת נשר

מלכודת נשר (באנגלית: Eagle Trap) הוא ספר מאת הסופר והעיתונאי הבריטי ג'ופרי ארצ'ר.

סולאר

סולאר (באנגלית: Solar) הוא רומן מאת הסופר הבריטי איאן מקיואן. פורסם לראשונה ב-18 במרץ 2010 בהוצאת רנדום האוס. זהו רומן סאטירי על מייקל בירד, פיזיקאי זוכה פרס נובל, כשלונותיו בחייו האישיים, ונסיונותיו השאפתניים והציניים להתמודד מול בעיות שינוי האקלים ויצירת אנרגיה סולארית.

הספר תורגם לעברית על ידי מיכל אלפון ויצא לאור בספטמבר 2011 בסדרת "ספריה לעם" של הוצאת עם עובד.

ב-2010 זכה הספר בפרס "בולינגר אברימן וודהאוס" (Bollinger Everyman Wodehouse Prize), פרס ספרותי בריטי בתחום הספרות הקומית.

ספרי בלנטיין

ספרי בלנטיין (באנגלית: Ballantine Books) הוא בית הוצאה לאור הממוקם בארצות הברית.

בית ההוצאה לאור נוסד בשנת 1952 בידי בטי ויאן בלנטיין וזכתה להצלחה. בשנת 1973 נרכשה ההוצאה בידי רנדום האוס שבתורו נרכש ב-1998 בידי חברת ההוצאה לאור הגרמנית "ברטלסמן".

בין ספרי המדע הבדיוני שראו אור בספרי בלנטיין, מוכר הספר פרנהייט 451 של ריי ברדבורי, וסדרת מדע בדיוני בעריכת פרדריק פול.

בין הסופרים המפרסמים את ספריהם בקביעות באמצעות בית ההוצאה לאור וספריהם תורגמו לעברית: סטיב ברי, לינדה הווארד וג'ונתן קלרמן.

ספרי פינגווין

ספרי פינגווין (באנגלית: Penguin Books) היא הוצאת ספרים המתמקדת בהוצאת ספרים בכריכה רכה. ההוצאה פועלת בבריטניה, בארצות הברית, קנדה, אירלנד, דרום אפריקה, אוסטרליה, ניו זילנד, הודו וסין.

עגבניות ירוקות מטוגנות (ספר)

עגבניות ירוקות מטוגנות הוא רומן משנת 1987, של הסופרת פאני פלאג. הספר יוצר מארג של ההווה והעבר על רקע חברות הנרקמת בין אוולין קאוץ', עקרת בית בגיל המעבר, וניני ת'רדגוד, קשישה במוסד סיעודי. בעת ביקוריה של אוולין, ניני מספרת לה סיפורים על צעירותה בעיירה בשם ויסל סטופ, באלבמה, שם גיסתה אידג'י וחברתה רות ניהלו בית קפה. דרך סיפוריה של ניני, אוולין לומדת לשנות את נסיבותיה ומוצאת עניין חדש בחיים.

הספר עובד לסרט באותו שם בבימויו של ג'ון אבנט, ובכיכובן של קתי בייטס, מרי סטיוארט מסטרסון, מרי לואיז פרקר וג'סיקה טנדי.

הספר היה ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס במשך 36 שבועות, והיה מועמד לפרס פוליצר.

רלף אליסון

רלף אליסון (אנגלית: Ralph Ellison;‏ 1 במרץ 1914 - 16 באפריל 1994) הוא סופר אפרו-אמריקאי הידוע בעיקר בשל הרומן האדם הבלתי נראה אשר זכה בפרס הספר הלאומי של 1953 בארצות הברית ונחשב מגדולי הספרות האפרו-אמריקאית.

רשומות רומח הדרקון

"רשומות רומח הדרקון" היא טרילוגיית ספרי פנטזיה אפית המבוססים על עולם המערכה רומח הדרקון, שנכתבה בידי מרגרט וייס וטרייסי היקמן ופורסמה בשנים 1984–1985.

ספרי הטרילוגיה הם:

דרקונים של דמדומי הסתיו

דרקונים של ליל החורף

דרקונים של שחר האביבהספר הראשון בטרילוגיה, "דרקונים של דמדומי הסתיו", מהווה את בסיס שאר הספרים בסדרה בכך שמציג את התכנסותם של גיבורי הרומח לראשונה ואת הימים הראשונים למלחמת הרומח, כמו גם דמויות רבות שיהוו בסיס לספרים הבאים בסדרה. הספר דומה לעולם המערכה עליו הוא מתבסס, אולם סופו שונה. לפי טרייסי היקמן, השבת האמת והאמונה היא הנושא המרכזי של הספר. הספר השני, "דרקונים של ליל חורף", מביא את ימיה האפלים של מלחמת הרומח. השלישי, "דרקונים של שחר האביב", ממשיך את עלילת הספר הקודם ומהווה מבוא לסדרת ספרי אגדות רומח הדרקון. בספר זה הדמויות מבוססות יותר בעולם קרין – רייסטלין כעת חזק יותר ואינו זקוק יותר לתמיכתו של אחיו; גדילן קוץ-רגל לומד מהו פחד לאחר שחווה צער, מה שהופך אותו לשונה משאר הקנדרים; תניס חצי-אלף מגלה כי אהבתו ללאורנה מהווה את הבסיס לישותו; ולאורנה משנה לגמרי את תפיסת עולמה.

מרגרט וייס מתייחסת בכתביה למקור השראתה הגדול ביותר, צ'ארלס דיקנס, כאשר במרבית סיפוריה מופיעים התייחסויות למזמור לחג המולד של הסופר. עלילת הספר הראשון עובדה לסרט אנימציה, שהופץ לווידאו ול-DVD בינואר 2008 על ידי אולפני פרמאונט.

שלושת הבלשים

שלושת הבלשים (The Three Investigators) היא סדרת ספרי בלשות אמריקניים שפורסמה במקור כ"אלפרד היצ'קוק ושלושת הבלשים". היא נוצרה בידי הסופר רוברט ארתור והופצה על ידי רנדום האוס.

בישראל הסדרה הופצה על ידי הוצאת מ. מזרחי, בתרגומו של שרגא גפני תחת שם העט אבנר כרמלי.

שלושת הבלשים הם יופיטר ג'ונס, פיט קרנשאו ובוב אנדריוס. רוב התעלומות שעמדו בפניהם עירבו חקירות של אירועים בלתי מוסברים כדוגמת מומיה מצרית לוחשת, רוח רפאים ירוקה, ערפל המעורר אימה, הרוח הכחולה, וגולגולת אדם מדברת.

תגידו לזאבים שחזרתי הביתה

תגידו לזאבים שחזרתי הביתה (אנגלית: Tell The Wolves I'm Home) הוא רומן הביכורים של הסופרת האמריקאית קרול רבקה בראנט. הספר, שעלילתו מתרחשת בסוף שנות השמונים בניו-יורק, מתאר את סיפורה של נערה המתאבלת על מות דודה האהוב ואיש סודה ממחלת האיידס, ומוצאת נחמה בידידות סודית שנרקמת בינה לבין בן זוגו של דודה. הספר זכה לביקורות חיוביות, ומחברת הספר שובחה על סגנון הכתיבה היצירתי שלה.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.