רותי יובל

רותי יובל (נולדה ב-1955) היא עיתונאית ישראלית, לשעבר עורכת "מעריב".

רותי יובל
מדינה ישראל  ישראל
מעסיק כל העיר, ידיעות אחרונות, חברת החדשות, מעריב

ביוגרפיה

יובל נולדה וגדלה בחיפה, בילדותה הייתה מדריכה בצופים. את דרכה העיתונאית החלה בסוף שנות ה-70, אז הפכה להיות כתבת השכונות של מקומון ירושלמי, "ירושלתון" (שהפך ל"כל העיר", עם רכישת עמוס שוקן את העיתון). עם השנים התקדמה יובל והחלה לערוך מדורים שונים בעיתון, כיהנה כסגנית העורך והפכה בסופו של דבר לעורכת הראשית של העיתון.

בשנת 1996 עזבה את "כל העיר" ואת רשת שוקן והצטרפה למגזין "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" כסגניתו של דורון גלעזר, שעזב איתה את המקומון. 4 שנים לאחר מכן, עם עזיבתו את המגזין מונתה לעורכת. במסגרת תפקידה כעורכת המגזין הובילה יובל קו עיתונאי תקיף נגד הון ושלטון שהתבטא בתחקירים רבים בנושא ואף מוסף מיוחד שהוציאה, "הזמן השחור" בו פורסמו שורה של כתבות תחקיר שעסקו בקשרים שבין הון, שלטון ועולם הפשע בארץ.

ביוני 2004 התפטרה יובל מעריכת העיתון והחלה לעבוד ב"שידורי קשת" כיועצת בתחום התיעודי והעיתונאי. משם, בדצמבר 2005 מונתה לעורכת תוכנית הדגל של חברת החדשות, "אולפן שישי", המשודרת בערוץ 2.

באוקטובר 2007, עם פרישתו של אמנון דנקנר, מונתה לעורכת "מעריב" לצדו של דורון גלעזר. במאי 2009 הודיעו השניים על התפטרותם. בדצמבר אותה שנה נתמנתה לעורכת הראשית של מהדורת החדשות של יום שישי בערוץ 10.[1] בספטמבר 2011 התפטרה מתפקידה על רקע פרשת ההתנצלות בפני איש העסקים שלדון אדלסון[2].

בשנת 2017 השתתפה, יחד עם דורון גלעזר והבמאי דוד דרעי ביצירת הסרט התיעודי "סאלח, פה זה ארץ ישראל".[3]

ליובל תואר שני בפסיכולוגיה. היא אחותה של יושבת ראש רשות ניירות ערך לשעבר, עו"ד מירי כץ.

יובל חברה בהנהלת האגודה לזכויות האזרח.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ ערן סויסה, מהיום: רותי יובל בחדשות 10, באתר nrg‏, 22 בדצמבר 2009
  2. ^ שלי פריצקר, הזעזועים בערוץ 10 נמשכים: התפטרה רותי יובל, עורכת מהדורת שישי "השבוע", באתר כלכליסט, 8 בספטמבר 2011
  3. ^ נירית אנדרמןגזענות, סחיטה ואיומים: כך אולצו המרוקאים להתיישב בעיירות הפיתוח, באתר הארץ, 11 במאי 2017
אבנר הופשטיין

אבנר הופשטיין הוא עיתונאי ומרצה לתקשורת ישראלי.

גיא זהר

גיא זֹהר (נולד ב-3 בינואר 1965) הוא עיתונאי ומגיש חדשות ישראלי; מגיש התוכנית "מהצד השני עם גיא זהר" בערוץ כאן 11.

דרור רשף

דרור רשף (נולד ב-1971) הוא במאי, תסריטאי ועורך קולנוע וטלוויזיה ישראלי.

החדשות 13

החדשות 13 (בעבר חדשות 10, בין 2003 ל-31 באוקטובר 2017 וחדשות עשר, בין ה-1 בנובמבר 2017 ועד ה-15 בינואר 2019), הוא שם המותג של חברת חדשות 10 בע"מ המפיקה את תוכניות החדשות והאקטואליה של ערוץ 13. נוסף על כך, החברה מספקת מהדורות חדשות רדיופוניות אשר משודרות בתחנות הרדיו האזורי מדי שעה, מהשעה 6 בבוקר ועד חצות, וכן מבזקי וידאו לטלפונים הסלולריים.

רם לנדס היה מקים החברה והמנכ"ל הראשון שלה. מנכ"ל חדשות עשר באמצע העשור השני של המאה ה-21 הוא גולן יוכפז.

ב-1 בנובמבר 2017, שונה שם המותג מ"חדשות 10" ל"חדשות עשר" בעקבות מיתוג מחדש של ערוץ 10 בו שידר, עקב פיצול ערוץ 2, המעבר לאפיק 14 והחלטת הרשות השנייה למחיקת המותגים, עקב היותם בבעלותה. ב-16 בינואר 2019, השתנה שם המותג של "חדשות עשר" פעם נוספת ל"החדשות 13", זאת עקב מיזוג רשת וערוץ עשר והפיכת החברה להיות מפיקת החדשות של ערוץ 13, בו שידוריה מועברים.

יובל

האם התכוונתם ל...

כל העיר

כל העיר הוא מקומון ירושלמי שראה אור לראשונה ב-1979. המקומון היה הראשון מרשת שוקן, שהייתה לרשת המקומונים הראשונה בישראל.

מיה בנגל

מיה בנגל (נולדה ב-10 בנובמבר 1971) שימשה כיועצת בכירה לשרת המשפטים ציפי לבני לנושאים מקצועיים, פוליטיים ותקשורתיים. בנגל היא עיתונאית לשעבר וכיום היועצת התקשורתית של "שוברים שתיקה".

מירב אלוש לברון

מירב אלוש לברון (נולדה ב-26 באפריל 1971) היא חוקרת תרבות ופעילה חברתית. מתמחה בחקר זהויות בתקשורת החזותית ובתרבות פופולרית מתוך פרספקטיבות של לימודי תרבות. בין תחומי עיסוקה האקדמי: רב-תרבותיות, ייצוג מיעוטים ונשים בתרבות הישראלית, מזרחיות, אתניות, מגדר, מעמד ולאומיות ומופעיהם בתרבות, הזהות הישראלית בקולנוע ובטלוויזיה, קולנוע ויהדות, קולנוע ישראלי עלילתי ודוקומנטרי.

מעריב

מעריב היה עיתון יומי ישראלי שיצא לאור בישראל מה-15 בפברואר 1948 ועד ל-אפריל 2014. העיתון נוסד על ידי קבוצת עיתונאים, בראשות עזריאל קרליבך, שפרשו מ"ידיעות אחרונות". בשנות ה-50 וה-60 של המאה ה-20 היה העיתון הנפוץ בישראל, אך לאחר מכן הפך לשני בתפוצתו בין העיתונים הנמכרים בישראל, לאחר "ידיעות אחרונות". עד שנות ה-90 של אותה מאה הוא נשלט על ידי חברה בבעלות העיתונאים, אך מאז עברה החברה לשליטתם של משקיעים, והיה עד לשנת 2012 בבעלותה של "מעריב החזקות בע"מ", הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

בשנותיו האחרונות עבר העיתון לפורמט טבלואיד עם תמונות צבע רבות וכותרות גדולות, המאפיין את ז'אנר העיתונות הפופולרית בעולם. כדי למשוך קהל קוראים גדול, הוא מאופיין בסגנון כתיבה קליל ותמציתי בעברית מדוברת ועוסק במגוון נושאים, מפוליטיקה וכלכלה עד בידור ורכילות.

באפריל 2014 נמכר העיתון לקבוצת "ג'רוזלם פוסט" שבשליטת אלי עזור, שאיחד אותו עם השבועון סוף שבוע, ושינה את שמו ל"מעריב השבוע". מהדורת סוף השבוע של העיתון, החל מ-2 במאי 2014 מוזגה עם השבועון "סופהשבוע", והמהדורה המשולבת מופיעה תחת השם "מעריב סופהשבוע".

עמותת הצלחה

הצלחה - התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת היא עמותה העוסקת בקידום הרגולציה הכלכלית.

העמותה הוקמה על ידי קבוצת משפטנים בשנת 2008.

מטרות העמותה שהוגדרו עם רישומה אצל רשם העמותות, הן לקדם את המודעות להגינות ולשמירת החוק בתחומי הכלכלה והחברה, לקדם וליזום הליכים של אכיפה אזרחית כנגד גורמים הפועלים כנגד ההגינות הכלכלית, לארגן ולתמוך בהליכים משפטיים ומנהליים כנגד אותם הגורמים, ולהגיש תלונות לגורמים המוסמכים על מנת להגביר את אכיפת החוק בתחומי הצרכנות, הכלכלה והחברה.

חברי הוועד המנהל של העמותה הם בן-ציון ציטרין ועורך הדין אלעד מן. בין חברי המועצה המייעצת פרופסור מאיר חת, עורך הדין יובל אלבשן, ורואה החשבון בועז יפעת.

רון לאודר

רונאלד (רון) סטיבן לאודר (באנגלית: Ronald Steven Lauder; נולד ב-26 בפברואר 1944) הוא נשיא הקונגרס היהודי העולמי, איש עסקים, פוליטיקאי, אספן אמנות ונדבן מפורסם, מבעלי ערוץ 10 וחברות תקשורת אחרות בעולם, יהודי-אמריקאי. בנה של אסתי לאודר, אחיו של לאונרד לאודר וחבר בדירקטוריון של קונצרן הקוסמטיקה "אסתי לאודר" ושל חברות הבת שלה. על פי המגזין פורבס לאודר הוא מעשירי תבל (מקום 435 בעולם) וסך כל הונו נטו נכון ל-2015 הוא כ-3.9 מיליארד דולר.

שלדון אדלסון

שלדון גארי אדלסון (באנגלית: Sheldon Gary Adelson; נולד ב-1 באוגוסט 1933) הוא איש עסקים יהודי-אמריקאי, בעל השליטה בחברת "לאס וגאס סאנדס", שמחזיקה בבתי מלון ובתי קזינו מפוארים בעיר לאס וגאס בארצות הברית, באי מקאו שבסין, בסינגפור ובווייטנאם. הוא בעליו של העיתון ישראל היום, ובעל שליטה באתרי החדשות nrg ומקור ראשון. פילנתרופ התורם מיליוני דולרים לארגונים ולמוסדות.

במרץ 2018 העריך אותו כתב העת האמריקאי "פורבס" במקום ה-21 בעשירי העולם, עם הון אישי של 38.5 מיליארד דולר.

עורכי העיתון מעריב
עזריאל קרליבךאריה דיסנצ'יקשלום רוזנפלדשמואל שניצר • עידו דיסנצ'יק • דב יודקובסקידן מרגליתעופר נמרודייעקב ארזאמנון דנקנר • רותי יובל ודורון גלעזריואב צוראבי משולםניר חפץשלמה בן-צבי

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.