קרל לודוויג, ארכידוכס אוסטריה

קרל לודוויג, ארכידוכס אוסטריה (30 ביולי 183319 במאי 1896), היה אחיהם הצעיר של פרנץ יוזף, קיסר אוסטריה ומקסימיליאן הראשון, קיסר מקסיקו, אביו של פרנץ פרדיננד, ארכידוכס אוסטריה שרציחתו גרמה לפריצת מלחמת העולם הראשונה וסבו של קרל הראשון, קיסר אוסטריה.

קרל לודוויג, ארכידוכס אוסטריה
Karl Ludwig Joseph Maria von Österreich
Archduke Karl Ludwig of Austria
קרל לודוויג, ארכידוכס אוסטריה
לידה 30 ביולי 1833
גראץ, האימפריה האוסטרית האימפריה האוסטרית
פטירה 19 במאי 1896 (בגיל 62)
וינה, האימפריה האוסטרו-הונגרית האימפריה האוסטרו-הונגרית
מדינה אוסטריה
אוסטריה הונגריה
בת זוג מרגרטה, נסיכת סקסוניה
מריה אנונציאטה, נסיכת שתי הסיציליות
מריה תרזה, נסיכת פורטוגל
שושלת בית הבסבורג – לורן
תואר ארכידוכס אוסטריה
אב פרנץ קרל, ארכידוכס אוסטריה
אם סופי, נסיכת בוואריה
צאצאים ראו בהמשך
פרסים והוקרה

ביוגרפיה

קרל לודוויג נולד ב-30 ביולי 1833 בארמון שנברון שבווינה, לפרנץ קרל, ארכידוכס אוסטריה, שהיה בנו הצעיר של הקיסר פרנץ הראשון, ולסופי, נסיכת בוואריה בתם של מקסימיליאן הראשון יוזף, מלך בוואריה וקרולינה מבאדן.

בשנת 1855 מונה קרל לודוויג למושל טירול, אך בשנת 1861 התפטר מתפקידו, משום חוסר עניינו בפוליטיקה. קרל לודוויג היה קתולי אדוק, ועם השנים החל לסבול יותר ויותר משיגעון.

לאחר התאבדותו של רודולף, בנו של הקיסר בשנת 1889, מונה קרל לודוויג ליורש העצר, ועל אף שמועות שהתרוצצו לא ויתר על זכויותיו לבנו פרנץ פרדיננד, ארכידוכס אוסטריה.

בשנת 1896 ביקר קרל לודוויג בארץ ישראל ובמצרים, ובמהלך ביקורו נדבק בטיפוס שהוביל למותו ב-19 במאי 1896.

משפחתו

בשנת 1856 התחתן קרל לודוויג עם מרגרטה, נסיכת סקסוניה, בתם של יוהאן, מלך סקסוניה ואמליה אוגוסטה, נסיכת בוואריה, אך לא היו לו ילדים ממנה.

בשנת 1862 התחתן קרל לודוויג עם מריה אנונציאטה, נסיכת שתי הסיציליות, בתם של פרננדו השני, מלך שתי הסיציליות ומריה תרזה מאוסטריה, ממנה נולדו לו 4 ילדים:

בשנת 1873 התחתן קרל לודוויג עם מריה תרזה, נסיכת פורטוגל, בתם של מיגל הראשון, מלך פורטוגל ואדליידה מלוינשטיין-ורטהיים-רוזנברג, ממנה נולדו לו שתי בנות:

אילן יוחסין

לאופולד השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה
 
מריה לואיסה, נסיכת ספרד
 
פרננדו הראשון, מלך שתי הסיציליות
 
מריה קרולינה מאוסטריה
 
פרידריך מיכאל, רוזן פפאלץ-צווייבריקן-בירקנפלד
 
מריה פרנצסקה, רוזנת פפאלץ-זולצבאך
 
קרל לודוויג, נסיך הכתר של באדן
 
אמליה מהסן-דרמשטדט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרנץ השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה
 
 
 
 
 
מריה תרזה מנאפולי וסיציליה
 
 
 
 
 
מקסימיליאן הראשון יוזף, מלך בוואריה
 
 
 
 
 
קרולינה מבאדן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרנץ קרל, ארכידוכס אוסטריה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סופי, נסיכת בוואריה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קרל לודוויג, ארכידוכס אוסטריה
אדליידה מלוונשטיין-ורטהיים-רוזנברג

אדליידה מלוונשטיין-ורטהיים-רוזנברג (בגרמנית: Adelheid Prinzessin von Löwenstein-Wertheim-Rosenberg; ‏3 באפריל 1831 - 16 בדצמבר 1909), הייתה אשתו של מיגל הראשון, מלך פורטוגל, ולאחר מותו חיתנה את בנותיה עם בתי האצולה הכי נכבדים באירופה.

אוטו פרנץ, ארכידוכס אוסטריה

אוטו פרנץ, ארכידוכס אוסטריה (21 באפריל 1865 – 1 בנובמבר 1906), היה אחיינו של פרנץ יוזף, קיסר אוסטריה ואביו של קרל הראשון, קיסר אוסטריה.

אלויס, נסיך ליכטנשטיין

אלויס, נסיך ליכטנשטיין (גרמנית: Alois von Liechtenstein,‏ 17 ביוני 1869 - 16 במרץ 1955), היה אביו של פרנץ יוזף השני, נסיך ליכטנשטיין.

אליזבת אמליה, ארכידוכסית אוסטריה

אליזבת אמליה, ארכידוכסית אוסטריה (7 ביולי 1878 – 13 במרץ 1960; ‏ בגרמנית: Elisabeth Amalie Eugenia Maria Theresia Karoline Luise Josepha von Österreich), הייתה אחייניתו של פרנץ יוזף, קיסר אוסטריה ואמו של פרנץ יוזף השני, נסיך ליכטנשטיין.

אמליה אוגוסטה, נסיכת בוואריה

אמליה אוגוסטה, נסיכת בוואריה (גרמנית: Amalie Auguste Prinzessin von Bayern‏; 13 בנובמבר 1801 - 8 בנובמבר 1877), הייתה נסיכה בווארית ואשתו של יוהאן, מלך סקסוניה.

בית הוהנברג

בית הוהנברג (בגרמנית: Hohenberg) הוא בית אצולה אוסטרי אשר נפרד מבית הבסבורג עם נישואיו של פרנץ פרדיננד, ארכידוכס אוסטריה לסופיה חוטק.

הנס אדם השני, נסיך ליכטנשטיין

הנס אדם השני, נסיך ליכטנשטיין (בגרמנית: Hans-Adam II, נולד ב-14 בפברואר 1945), הוא נסיך ליכטנשטיין משנת 1989.

יוהאן, מלך סקסוניה

יוהאן, מלך סקסוניה (בגרמנית: Johann Nepomuk Maria Joseph Anton Xaver Vincenz Aloys Franz de Paula Stanislaus Bernhard Paul Felix Damasus;‏ 12 בדצמבר 1801 – 29 באוקטובר 1873), היה מלכה הרביעי של סקסוניה, בין השנים 1854–1873.

מרגרטה סופיה, ארכידוכסית אוסטריה

מרגרטה סופיה, ארכידוכסית אוסטריה (13 במאי 1870 – 24 באוגוסט 1902), הייתה אחייניתו של פרנץ יוזף, קיסר אוסטריה ואשתו של אלברכט, דוכס וירטמברג.

מריה אנונציאטה, נסיכת שתי הסיציליות

מריה אנונציאטה, נסיכת שתי הסיציליות (באיטלקית: Maria Annunziata, Principessa di Borbone delle Due Sicilie‏; 24 במרץ 1843 – 22 במאי 1871), הייתה בתו של פרננדו השני, מלך שתי הסיציליות ואשתו של קרל לודוויג, ארכידוכס אוסטריה.

מריה תרזה, נסיכת פורטוגל

מריה תרזה, נסיכת פורטוגל (Maria Anna de Bragança; ‏24 באוגוסט 1855 – 12 בפברואר 1944) הייתה בתו של מיגל הראשון, מלך פורטוגל ואשתו של קרל לודוויג, ארכידוכס אוסטריה.

מריה תרזה (פירושונים)

האם התכוונתם ל...

פיליפ אלברכט, דוכס וירטמברג

פיליפ אלברכט, דוכס וירטמברג (בגרמנית: Philipp Albrecht von Württemberg;‏ 14 בנובמבר 1893 - 1 באפריל 1975), היה בנו של אלברכט, דוכס וירטמברג, וראש בית וירטמברג בין השנים 1939–1975.

פרנץ יוזף השני, נסיך ליכטנשטיין

פרנץ יוזף השני, נסיך ליכטנשטיין (גרמנית: Franz Joseph II von Liechtenstein,‏ 16 באוגוסט 1906 - 13 בנובמבר 1989), היה נסיך ליכטנשטיין בשנים 1938–1989.

פרנץ פרדיננד, ארכידוכס אוסטריה

הארכידוכס פרנץ פרדיננד (בגרמנית: Franz Ferdinand von Österreich-Este;‏ 18 בדצמבר 1863 - 28 ביוני 1914) היה יורש העצר של דודו, הקיסר פרנץ יוזף. פרדיננד היה שליט הקיסרות האוסטרו-הונגרית, שנרצח על ידי גברילו פרינציפ, לאומן בוסני. רצח פוליטי זה היה הניצוץ או התירוץ שהצית את מלחמת העולם הראשונה.

פרנץ קרל, ארכידוכס אוסטריה

פרנץ קרל, ארכידוכס אוסטריה (7 בדצמבר 1802 - 8 במרץ 1878) הוא ארכידוכס אוסטרי לבית הבסבורג. אביהם של הקיסרים פרנץ יוזף (קיסר אוסטריה) ומקסימיליאן הראשון (קיסר מקסיקו), וסבו של פרנץ פרדיננד, ארכידוכס אוסטריה, אשר ההתנקשות בחייו שהתרחשה בסרייבו היוותה יריית הפתיחה של מלחמת העולם הראשונה.

קרל הראשון, קיסר אוסטריה

קרל הראשון, קיסר אוסטריה (בשמו המלא: קרל פרנץ יוזף לודוויג הוברט גאורג אוטו מריה פון הבסבורג-לותרינגן, בגרמנית:

Karl Franz Joseph Ludwig Hubert Georg Otto Marie von Habsburg-Lothringen, ובהונגרית: Károly Ferenc József; ‏ 17 באוגוסט 1887 – 1 באפריל 1922), קיסר אוסטריה, היה המונרך האחרון בבית הבסבורג ושליטה האחרון של האימפריה האוסטרו-הונגרית בין השנים 1916–1918. הוא היה האחרון שנשא בתואר "מלך הונגריה" (בשם קארויי הרביעי) ובתארים הנגזרים: מלך בוהמיה וקרואטיה, ומלך גליציה ולודומריה. בנובמבר 1918 הודיע לו ראש ממשלתו שרצוי כי "יוותר על השתתפותו בענייני המדינה", אך הוא לא הודח רשמית. עד מותו ניסה לרכוש לגיטימציה על מנת לחזור לכס השלטון.

קרל כריסטיאן, ארכידוכס אוסטריה

קרל כריסטיאן, ארכידוכס אוסטריה (ובשמו המלא: קרל כריסטיאן מריה אנה רודולף אנטון מרקוס ד'אביאנו פון הבסבורג-לותרינגן, ארכידוכס אוסטריה, נסיך הונגריה, קרואטיה ובוהמיה, בגרמנית: Carl Christian Maria Anna Rudolph Anton Marcus d'Aviano, Erzherzog und Prinz von Österreich, Prinz von Ungarn, Kroatien, und Böhmen ‏ נולד ב-26 באוגוסט 1954) הוא בן אצולה בלגי-אוסטרי, ונכדו של קרל הראשון, קיסר אוסטריה.

קרל לודוויג, ארכידוכס אוסטריה (1918–2007)

קרל לודוויג, ארכידוכס אוסטריה (ובשמו המלא: קרל לודוויג מריה פרנץ יוזף מיכאל גבריאל אנטוניוס רוברט שטפן פיוס גאורג איגנציוס מרקוס ד'אביאנו פון הבסבורג-לותרינגן, ארכידוכס אוסטריה, בגרמנית: Karl Ludwig Maria Franz Joseph Michael Gabriel Antonius Robert Stephan Pius Gregor Ignatius Markus d'Aviano von Habsburg-Lothringen, Erzherzog von Österreich ‏ 10 במרץ 1918 – 11 בדצמבר 2007) היה בנו של קרל הראשון, קיסר אוסטריה.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.