ערוץ הספורט

ערוץ הספורט הוא גוף שידור מסחרי מקבוצת התקשורת RGE, אשר מפעיל שישה ערוצי טלוויזיה: 5STARS ,5LIVE ,5GOLD ,5PLUS ,5SPORT ו-5SPORT 4K אשר משודרים ב-HOT, ב-yes, ב-סלקום tv, ב-NEXT TV, ב-פרטנר tv, ב-רמי לוי TV וב-STINGTV. בנוסף, מפעיל ערוץ הספורט אתר אינטרנט המשמש לפרסום חדשות ופרשנויות בנושאי ספורט.

ערוץ הספורט
Sport5ch
פרטי הערוץ
מדינה ישראל  ישראל
קטגוריה ספורט
תאריך השקה 1 במרץ 1990
שפה עברית
משרד ראשי המדע 3, הרצליה
שיטת שידור 16:9
פורמט תמונה 576i (SDTV)
1080i (HDTV)
זמינות
חבילה "HOT": מרץ 1990 - הווה
"yes": ינואר 2000 - הווה
"סלקום tv": דצמבר 2014 - הווה
"NEXT TV": מרץ 2017 - הווה
"פרטנר tv": יוני 2017 - הווה
"רמי לוי TV": אוגוסט 2017 - הווה
"STINGTV": אוגוסט 2018 - הווה
HOT 5SPORT: אפיק 55
5PLUS: אפיק 56
5GOLD: אפיק 57
5LIVE: אפיק 58
5STARS: אפיק 555
5SPORT 4K: אפיק 556
yes 5SPORT: אפיק 55
5PLUS: אפיק 56
5GOLD: אפיק 57
5LIVE: אפיק 58
5STARS: אפיק 59
5SPORT 4K: אפיק 60
סלקום tv 5SPORT: 5SPORT
5PLUS: 5PLUS
5GOLD: 5GOLD
5LIVE: 5LIVE
5STARS: 5STARS
5SPORT 4K: 5SPORT 4K
פרטנר tv 5SPORT: אפיק 55
5PLUS: אפיק 56
5GOLD: אפיק 57
5LIVE: אפיק 58
5STARS: אפיק 59
5SPORT 4K: אפיק 60
http://www.sport5.co.il

היסטוריה והווה

הערוץ עלה לראשונה לאוויר במרץ 1990 ועד 1999 נקרא "ערוץ הספורט". תחילה הופעל על ידי חברת "ICP" בניהולם של מיילן טנזר ושכי פרנץ. החל משנת 1996 הופעל הערוץ על ידי חברת "JCS", אולם במהלך שנות ה-2000 הוא נרכש על ידי חברה בראשותו של איש העסקים אביב גלעדי.

הספרה חמש מייצגת את הערוץ משום שבמשך יותר מעשר שנים הוא סומל בממיר האנלוגי כערוץ 5, קידומת איתה נשאר אף בממיר הדיגיטלי בתור ערוץ 55. בשנת 2001 עלה לאוויר, בנוסף לערוץ "ספורט 5" הנכלל בחבילת הבסיס, ערוץ בתשלום "ספורט 5+".

בתחילת שנת 2006 עבר ערוץ הספורט מתיחת פנים כוללת - עבר לשדר 24 שעות ביממה, הועלו תוכניות חדשות, הצבעים השולטים במסך והלוגו השתנו וכן העלו אתר אינטרנט חדש.
במרץ 2007 עלו לאוויר ב-yes שני ערוצים חדשים של הערוץ: "5+ לייב" המשדר שידורים ישירים של משחקים וגם מבזקי אקטואליה, ו-"5+ גולד", המשדר קלאסיקות ונוסטלגיה של הספורט מכל הזמנים, תוכניות אולפן בהפקה עצמית ותוכניות רכש דוקומנטריות. הערוצים החדשים משודרים בתוספת תשלום ולא נכללים בחבילת הבסיס. ביולי 2007 עלו הערוצים לאוויר גם ב-HOT.

בדצמבר 2007 עלה לאוויר ערוץ "ספורט 5 HD" המשדר שידורים ישירים באיכות HD. הערוץ עלה תחילה לאוויר רק ב-yes, וחודש לאחר מכן עלה גם ב-HOT.

בראשית 2011 הערוץ סיים את ההתקשרות עם אולפני JCS, ובצעד זה הפקת תוכניות המקור הועברו לאולפנים בהרצליה בהם יושבים כל ערוצי הקבוצה. שינוי נוסף שנגרם בעקבות המעבר הוא הפיכת השידורים מרזולוצית 4:3 למסך רחב 16:9.

באפריל 2011 נפתח ערוץ "ספורט 5 3D", ששידר משחקים בשיטת התלת - ממד. הערוץ שידר משחקי כדורגל מליגת האלופות, הליגה הספרדית, הליגה האיטלקית, הליגה הצרפתית ומשחקי כדורסל מה-NBA, בספטמבר 2011 נסגר הערוץ עקב ביקוש דל.

בפברואר 2012 עלה לאוויר ערוץ "5+ לייב HD".

בספטמבר 2013 עבר ערוץ הספורט מיתוג מחודש ושונו שמות הערוצים.

בדצמבר 2014 נכנס ערוץ הספורט לסלקום tv.

ביוני 2017 נכנס ערוץ הספורט לפרטנר tv.

באוקטובר 2017 התקבל בבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו הסכם פשרה בתובענה ייצוגית שהגישו חירשים וכבדי שמיעה נגד ערוץ הספורט עקב היעדר כתוביות בעברית בשידורים חיים, שלפיו ישדר ערוץ הספורט כתוביות גם בתחרויות ארציות ובין לאומיות שאינן מנויות בתוספת לחוק, במשך ארבע שנים מהמועד של אישור ההסכם.[1]

באוגוסט 2018 נכנס ערוץ הספורט ל-STINGTV.

ב-8 באוקטובר 2018 ערוץ הספורט נכנס לעידן חדש של שידורים: כל ערוצי הספורט (למעט 5GOLD) עברו לשדר ב-HD, הערוץ הנפרד 5SPORT HD סיים את שידוריו והוחלף בערוץ חדש: 5STARS, בו משודרים תכנים כמו ליגת העל בכדורסל, הליגה הלאומית בכדורגל, ליגת האלופות ואף תכנים בלעדיים שמשודרים רק בערוץ זה.
ב-5 בנובמבר 2018 עלה גם ערוץ 5SPORT 4K, אשר משדר את תכניו – לראשונה בערוץ הספורט – באיכות 4K.

בין בעלי הערוץ נמנים אנשי העסקים אודי ושי רקנאטי אשר ספגו ביקורת מאחר שבמקביל הם מחזיקים בבעלות גם במועדון מכבי תל אביב[1].

לוגואים

לוגו ערוץ הספורט 1989

לוגו ערוץ הספורט הראשון, מ-1989 עד ל-1992

לוגו ערוץ הספורט 1992

לוגו הערוץ השני, מ-1992 עד ל-1994

לוגו ערוץ הספורט 1994

לוגו הערוץ השלישי, מ-1994 עד ל-2003

Sport5

סמל האתר והערוץ הרביעי, מ-2003 עד ל-2013

Sport5ch

לוגו הערוץ החמישי, משנת 2013

תוכני הערוץ

ערוץ הספורט משדר משחקי כדורגל ישראלי כמו המשחק המרכזי בליגת העל ומשחקים 6 ו-7, המשחק המרכזי בליגה הלאומית, משחקי גביע המדינה בכדורגל, משחקי גביע הטוטו ומשחקי ליגת העל לנוער. כמו כן משדר הערוץ משחקים מליגת האלופות, הליגה הצרפתית, הליגה הסקוטית, הליגה השווייצרית, הליגה האוסטרית והליגה האירופית. בעבר, שידר ערוץ הספורט גם משחקים מהליגה הספרדית והאיטלקית בכדורגל עד לרכישתן בידי המתחרים, ערוץ ONE.

בענף הכדורסל משדר הערוץ את ליגת העל בכדורסל, הליגה הלאומית, גביע ווינר, הליגה האיטלקית, ליגת העל בכדורסל נשים, יורוליג ו-NBA. בנוסף משדר הערוץ את ליגת העל בכדוריד וליגת העל בכדורעף כמו כן משודרים משחקים בינלאומיים של נבחרות שונות, תחרויות אתלטיקה, מרוצי הפורמולה 1, טורניר וימבלדון, NFL, MLB, גביע דייוויס ועוד מגוון ענפי ספורט שונים.

אחת מתוכניות הדגל של הערוץ היא אולפן ליגת האלופות, שהוא ההפקה המושקעת ביותר של הערוץ. בנוסף, הערוץ משדר מגזינים שמשודרים מהאולפן כדוגמת: חדשות הספורט, שער השבת, יציע העיתונות, חמישיות, בובה של לילה.

בערוצי ה-HD של ערוץ הספורט משודרים משחקים ישירים מליגת העל בכדורסל, ליגת האלופות, משחקי מכבי תל אביב ביורוליג, טורניר וימבלדון, ליגת העל לנוער, ליגת העל בכדוריד, ליגת העל בכדורעף, גביע דייוויס, גביע הפדרציה ועוד אירועים חד פעמיים. בנוסף משודרים בערוץ תוכניות המקור של הערוץ כגון חדשות הספורט, יציע העיתונות, בובה של לילה וחמישיות.

תוכניות בולטות

התוכנית משודרת מהשעה 16:00 עד השעה 19:00.

 • חמישיות (5PLUS): מגזין כדורסל שבועי בהגשת עידו גור ובהשתתפות גור שלף ושי האוזמן, המשלב כתבות צבע ודיונים בנושאים שונים עם אנשי כדורסל. הוגשה בעבר על ידי ניב רסקין ועפר שלח, עד אשר נבחרת לכנסת ישראל ב-2013. בעבר השתתפו הפרשנים צביקה שרף, אביב לביא ועוד.
 • מגזין נוער (5SPORT): מגזין המסכם את המחזור האחרון בליגת הנוער בכדורגל, השדר הוא רן מלובני והפרשן הוא גיא עזורי. בעונה השנייה הוחלף הפרשן עומרי אפק בפרשן לירן שטראובר והכתב עידו גור.
 • מגזין יד (5SPORT): מגזין המסכם את המחזור האחרון בליגת הכדוריד בהגשת רן מלובני ורון קופמן. (תוכנית עבר).
 • סיכום הליגה האיטלקית (5PLUS): סיכום המחזור האחרון בליגה האיטלקית בהגשת אבי מלר.
 • סיכום הליגה הצרפתית (5PLUS): סיכום המחזור האחרון בליגה הצרפתית בהנחיית עמיחי שפיגלר.
 • אחד על אחד (5SPORT): תוכנית ראיונות אישית עם דני ענבר, שמארח את מיטב הספורטאים לשיחה צפופה על עניינים אקטואליים והיסטוריים. (תוכנית עבר)
 • בגלל הרוח (5SPORT): תוכנית ספורט אולימפי עם מירי נבו, משלבת בין אירוח ספורטאים ואישי ספורט באולפן לבין כתבות צבע. נושא התוכנית הוא "כל דבר שאינו כדורגל או כדורסל". (תוכנית עבר)
 • העולם כולו נגדנו - (5LIVE): תוכנית קומית ליורו 2012 בהגשת אלי בן דוד ודוד ליפשיץ ובהשתתפות של הקומיקאים אסי ישראלוף, ירון ברלד, מיקו גמאל וקומיקאים נוספים. (תוכנית עבר)
 • היכל התהילה - (5GOLD): תוכנית ספורט בה עושים כבוד לכדורגלני העבר ובוחרים את 50 כדורגלני העבר הגדולים בישראל. בהנחיית דני ענבר ובהשתתפות יורם ארבל, מוטי קירשנבאום, עמנואל רוזן, רמי וייץ, זוהיר בהלול, גדעון הוד ושחקני העבר (תוכנית עבר). התוכנית האחרונה בה נחשפו 50 הכדורגלנים שנכנסו להיכל התהילה שודרה בערוץ 2 בפריים טיים.
 • מתחממים - (5LIVE): תוכנית הקיץ המתכוננת לעונה הבאה בליגת העל בהנחיית יהונתן כהן ובהשתתפות מוטי פשכצקי, שלמה שרף, משה פרימו ורז זהבי.
 • מסע הקסם המסתורי - (5SPORT): תוכנית בהנחיית אבי מלר וספי ריבלין על ההיסטוריה של הכדורגל האנגלי (תוכנית עבר, שודרה ב-1997).
 • אימפריית הדשא - (5SPORT): סרט תיעודי של מודי בר און וספי ריבלין על הכדורגל האנגלי (תוכנית עבר, שודרה ב-1998).
 • עולם הכדורגל - (5PLUS): מגזין לסיכום השבוע בכדורגל העולמי עם מודי בר-און (תוכנית עבר, שודרה ב-2004).
 • הטור השבועי - (5SPORT): מגזין כדורגל עם מוטל'ה שפיגלר שעסק ב"מילוי" טופס הטוטו השבועי (תוכנית עבר, שודרה ב-2003).
 • שישי חי ובועט - (5PLUS): מגזין כדורגל ששודר בין 2004 ל-2006 בימי שישי בצהריים, לאחר משחק מליגת העל. מודי בר און ואבי מלר מארחים מדי שבוע אורח אחד מעולם הכדורגל ואורח אחד מעולם התרבות או התקשורת לסיכום השבוע בכדורגל הישראלי והעולמי.
 • רישיון ליהנות - (5LIVE): תוכנית שטח שבה אלי אילדיס נוהג על המכוניות הכי מפורסמות וטובות וממליץ לכם על טיולים בארץ ישראל וחיים כהן מכין ארוחה בשטח התוכנית שודרה קודם לכן בערוץ 2.
 • קובץ:AnthonyOP 10 ‏ (5GOLD) - מגזין צבעוני שמדרג את 10 הדברים הכי הזויים שקרו בספורט השבוע בהגשת רועי זריהן, דור הופמן ועידו גור.
 • מגזין אלופות - (5SPORT) - מגזין כדורגל צבעוני בנושא ליגת האלופות בהגשת רן מלובני
 • ריאדה אל חמיסה - (5SPORT) - מגזין כדורגל בערבית המתייחס לקבוצות המגזר הערבי בישראל בהגשת חיכמאת גרא ובהשתתפות רז זהבי ועבד טיטי, בעונות הקודמות של התוכנית היו מספר פרשנים בכירים כמו עבאס סואן ועוד
 • מאיר ורוני - (5PLUS) - תוכנית ספורט שעוסקת בעניינים המעניינים שהיו בספורט בהגשת מאיר איינשטיין ורון קופמן, התוכנית התחילה ביום רביעי אך הוזזה ליום שישי ואליה הצטרפה טל היינריך עם פינת חדשות וכתבות צבע נוספות.
 • המשחק - (5PLUS) מוסף כדורגל ישראלי ועולמי בהגשת עמיחי שפיגלר והשתתפותם של הפרשנים אלי אוחנה ובוני גינצבורג.
 • מגזין ליגת ה-NBA -
  (5SPORT) מגזין כדורסל הסוקר את השבוע החולף בליגת הכדורסל הטובה בעולם בהגשת גיל ברק, ערן סורוקה, שימי ריגר, עידו גור.
 • בוקר ספורט - (5SPORT) תוכנית הבוקר בהנחיית רותם ישראל ודניאל זילברשטיין. בתוכנית התארחו באופן קבוע פרשני ספורט, שחקנים ובסופה התקיימה פינת תרבות שבה התארחו מדי יום האמנים הכי פופולריים בישראל. (תוכנית עבר).
 • חמש באוויר - תוכנית הרדיו של ערוץ הספורט שמשודרת באתר ערוץ הספורט, באפליקצייה ובערוץ 55, בימים א' - ה' משעה 13:00 עד השעה 15:00 בהגשת רז זהבי, משה פרימו, יוני הללי ושירלי בר דיין לסירוגין.
 • קפיצה בזמן - (5GOLD) - תוכנית ספורט שחוזרת בזמן לשנה כלשהי ומסכמת את אירועי הספורט הגדולים באותה שנה. התוכנית בהגשת מאיה רונן ועופר שלח שמאוחר יותר גם מודי בראון הגיש.
 • העשירייה - (5GOLD) - תוכנית שבה פרשנים ואנשי ספורט רבים מדרגים אירועי ספורט גדולים כל אחד בנושאו. חודשה ב-2014. בין המשתתפים יהונתן כהן, עמיחי שפיגלר, שלמה שרף, נתן דטנר, רון קופמן ועוד.

זכויות שידור

אתר האינטרנט של הערוץ

אתר ערוץ הספורט הוא אתר אינטרנט ישראלי העוסק בתחומי הספורט. על פי נתוני Similarweb זהו אתר הספורט המוביל בישראל. באתר כתבות חדשותיות ודיווחים על ספורט בארץ ובעולם, כמו כן, מדורים שונים, על כדורגל ישראלי ועולמי, וכדורסל ישראלי ועולמי. בנוסף מתפרסמים טורים וכתבות של פרשני ושדרני ערוצי הטלוויזיה של גוף השידור, דוגמת שלמה שרף, נדב יעקבי ועוד.

באתר מתחם VOD מורחב בו ניתן לצפות בתקצירים מליגות שונות בישראל ובעולם, בעיקר מליגת האלופות ומליגת העל. ניתן גם לצפות בתוכניות ששודרו בערוצי הטלוויזיה. האתר מפעיל אופציה מיוחדת לצפייה בשידורים ישירים שונים. בנוסף, קיימת באתר הדמיה מסוג ליגת החלומות, בדרך כלל על ליגת העל הישראלית ועל ליגת האלופות, אך גם על טורנירי כדורגל גדולים כמו יורו או מונדיאל.

דאבל פס

Doublepass

אתר נוסף בבעלות ערוץ הספורט הוא אתר דאבל פס, המסקר את הליגות הנמוכות בישראל, מהליגה הלאומית ועד ליגה ג' וכמו כן, מעלה דיווחים מליגת הכדורגל חופים בישראל. האתר מספק חדשות יומיומיות על הליגות הללו, כולל דיווחים ממשחקים, העברות של שחקנים, סטטיסטיקה וטבלאות. כמו כן, מספק האתר תמונות ממשחקים וכן ערוץ דאבל פס TV, שבו סרטונים אודות המתרחש בזירה זו. האתר הוקם בשנת 2009 על ידי העיתונאי רז זהבי, בשל המחסור במידע שוטף עבור אוהדי הקבוצות מהליגות הנמוכות בישראל ועל מנת לתת תיאור נרחב על המתרחש בפריפריה החברתית והגאוגרפית בישראל דרך הכדורגל.

שידורי אולימפיאדת ריו דה ז'ניירו

בשנת 2012, בעקבות שינוי בתנאי המכרז למכירת זכויות השידור, רכש הערוץ את זכויות השידור לאולימפיאדת החורף שנערכה בסוצ'י ואת זכויות השידור לאולימפיאדת ריו דה ז'ניירו. הייתה זאת הפעם הראשונה שזכויות השידור לא נמכרו לערוץ הראשון.[2]

לקריאה נוספת

ספורט 5 - הספר, עורך: ירון טלפז, טבע הדברים, 2002

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

 1. ^ ייצוגית למען הציבור, תביעה ייצוגית הוט, יס, ערוץ הספורט, באתר ייצוגית, ‏30 באוקטובר 2017
 2. ^ רן בוקר, לראשונה: האולימפיאדה תשודר בערוץ הספורט, באתר ynet, 23 באוגוסט 2012
Bizportal

Bizportal (ביזפורטל) הוא פורטל אינטרנט ישראלי העוסק בתחום שוק ההון. האתר מספק מידע עסקי ובורסאי שוטף והיסטורי, חדשות כלכליות ודוחות כספיים של חברות ציבוריות.

ESPN

ESPN (קיצור של Entertainment and Sports Programming Network) היא רשת טלוויזיה אמריקאית המפיקה ומשדרת תוכניות ספורט מסביב לשעון. הרשת נוסדה ב-1979 על ידי משפחת רסמוסן, ומאז 1996 היא בבעלות חברת וולט דיסני (80%) ותאגיד הירסט (20%).

הרשת משדרת במעל 150 מדינות ברחבי העולם, בכ-20 ערוצים שונים. עיקר התוכניות משודרות ממטה הרשת בבריסטול , קונטיקט. לרשת הסכם עם ABC במסגרתו משודרות תוכניות הספורט של ABC תחת המותג ESPN on ABC. לרשת כ-92 מיליון מנויים בארצות הברית והכנסותיה ב-2014 הוערכו ב-10.8 מיליארד דולר, מתוכם 3.9 מיליארד מפרסומות ו-6.9 מיליארד דולר מדמי מנוי.השידור הראשון של הרשת בספטמבר 1979, היה של תוכנית הדגל שלה "ספורט סנטר", שמאז שודרו ממנה למעלה מ-30,000 פרקים. במרוצת השנים נרכשו זכויות שידור של כל הליגות המקצועניות הבכירות בארצות הברית, וכן משודרות באופן קבע גם תחרויות בולטות בליגת המכללות האמריקאית. שידורי הרשת הרצופים, ובמיוחד התמקדותה בקטעים בולטים קצרים (Highlights), הפכו לחלק מהתרבות הפופולרית בארצות הברית.

נכון לשנת 2016 לערוצי ESPN יש את זכויות השידור למשחק המרכזי (Monday night football) של ליגת ה-NFL, ליגות ה-NBA וה-WNBA, ליגת ה-MLB, ליגת ה-MLS, משחקי הגמר של ליגת הפוטבול במכללות, מרוצי נאסקאר, טורניר המונדיאל וליגת האלופות בכדורגל. כמו כן הערוץ משדר את אליפות העולם בפוקר, ה-WSOP.

בשנת 2005 עלה אתר האינטרנט "ESPN.com", שהצליח בתקופה הקצרה של פעילותו להפוך לאתר הספורט הפופולרי ביותר ברשת.

מאז 1993 מחלקת הרשת את פרסי ה-ESPY לספורטאים, בטקס שהתקבע כמקביל לפרסי האוסקר והגראמי.

בישראל שודר ערוץ "ESPN ישראל" שהתבסס על תוכני הערוצים האמריקאים ומהפיד הדרום אפריקאי, ותכנון לוח המשדרים שלו נעשה לפי "בלוקים" של תוכניות שנרכשים לשידור יחד. חלק מתוכניות ערוץ הספורט הישראלי, כגון "חדשות הספורט" ו"יציע העיתונות" קיבלו השראתן מתוכניות מקבילות בערוץ ESPN.

ביולי 2010 הופסקו שידורי "ESPN ישראל" ב-HOT והערוץ שודר ב-yes בלבד. בסוף חודש מרץ 2011 הערוץ חזר לשידורי HOT. ב-31 ביולי 2013 הופסקו כליל שידורי הערוץ בישראל, עקב החלטת הנהלת ESPN במסגרת תוכניתה לצמצום עלויות.

ONE

ONE הוא אתר אינטרנט ישראלי המסקר ספורט מכל רחבי העולם. על פי נתוני ועדת המדרוג בישראל, ONE הוא אחד משני אתרי הספורט המובילים בישראל יחד עם אתר ערוץ הספורט. באתר ניתן למצוא מספר אזורי תוכן כגון כדורגל ישראלי, כדורגל עולמי, כדורסל ישראלי, כדורסל עולמי וספורט אחר.

באתר תקצירי וידאו של ליגת העל בכדורגל, הליגה הלאומית בכדורגל, גביע המדינה בכדורגל, ליגת העל בכדורסל, גביע המדינה בכדורסל, היורוליג, הליגה הספרדית, הליגה האיטלקית, ליגת התיכונים, ליגת המכללות ועוד. ב-ONE מספר כותבי טורים כגון: אייל ברקוביץ', חיים רביבו, אלון חזן, צביקה שרף ועוד.

אבי נמני

אבי נמני (נולד ב-26 באפריל 1972 בעיר חולון) הוא כדורגלן עבר ישראלי, ששיחק שנים רבות כקפטן בקבוצת מכבי תל אביב ונבחרת ישראל. נמני שיחק בעמדת הקשר ההתקפי עם המספר 8 על חולצתו. נמני מחזיק במקום השלישי בטבלת מלכי השערים של ליגת העל בכל הזמנים ובמקום הראשון בטבלת מלך השערים של מכבי תל אביב. בין השנים 2009–2011 שימש נמני כמאמנה של מכבי תל אביב. כיום משמש נמני כסוכן שחקנים וכפרשן כדורגל בטלוויזיה.

נשוי למאיה נמני. דודו היה הכדורגלן מאיר נמני.

אביב לביא

אביב לביא (נולד ב-9 באוגוסט 1967 ברמת גן) הוא עיתונאי ישראלי.

אייל ברקוביץ'

אייל ברקוביץ' (נולד ב-2 באפריל 1972 ברגבה) הוא כדורגלן עבר ישראלי, וכיום פרשן כדורגל ומגיש תוכניות רדיו וטלוויזיה.

ברקוביץ' שיחק בעמדת הקשר ההתקפי וה"פליימייקר", הן בליגה הישראלית והן בליגות הבכירות באנגליה ובסקוטלנד. את מרבית הקריירה שלו בישראל העביר במכבי חיפה עמה זכה בתואר כדורגלן העונה, בשתי אליפויות ושלושה גביעים, ולאחר קריירה ארוכת שנים בבריטניה, בה נחל הצלחה, חזר לעונה אחת בישראל, במדי מכבי תל אביב. בנבחרת ישראל היה ברקוביץ' בורג מרכזי, ובמדיה שיחק 78 משחקים, כבש 9 שערים ובישל שערים רבים.

ברקוביץ' נחשב לאחד מטובי שחקני הכדורגל הישראלי בכל הזמנים והוא נכלל בהיכל התהילה של הכדורגל הישראלי. בשנת 2009 אף נבחר על ידי עיתון "הטיימס" הבריטי למקום העשירי ברשימת הקשרים הגדולים בתולדות הפרמייר ליג.

אלון מזרחי

אלון מזרחי (נולד ב-22 בנובמבר 1971) הוא כדורגלן עבר ישראלי ששיחק בעמדת החלוץ, מלך השערים של הליגה הישראלית בכל הזמנים וכוכב נבחרת ישראל בשנות ה-90. כינויו הוא "האווירון" בהתאם לתנועת האווירון שנהג לעשות אחרי הבקעת כל שער.

אלי אוחנה

אליהו (אלי) אוחנה (נולד ב-1 בפברואר 1964) הוא כדורגלן עבר ישראלי הנחשב לאחד החלוצים הטובים ביותר בישראל בכל הזמנים, וכיום יו"ר בית"ר ירושלים.

אלי גוטמן

ישראל (אלי) גוטמן (נולד ב-24 בפברואר 1958) הוא מאמן כדורגל בעבר.

כמאמן זכה גוטמן בגביע המדינה עם הפועל באר שבע בשנת 1997, הוביל את הפועל חיפה לאליפות היחידה בתולדותיה בשנת 1999, וזכה עם הפועל תל אביב בדאבל בשנת 2010. לאחר מכן הוביל את הקבוצה לשלב הבתים של ליגת האלופות ולזכייה בגביע נוסף. בין השנים 2011–2015 היה גוטמן מאמן נבחרת ישראל.

יורם ארבל

יורם ארבל (נולד ב-23 ביוני 1942) הוא שדרן ספורט מבכירי השדרנים בישראל. היה בעברו זמר ומנחה תוכניות טלוויזיה ישראלי.

ליגת העל בכדורגל

ליגת העל בכדורגל היא ליגת הכדורגל הבכירה ביותר בישראל.

הליגה נוסדה בשנת 1931, והיא נקראת "ליגת העל" החל מעונת 1999/2000. עד אז נקראה "הליגה הלאומית" (משנת 1955) ולפני כן "ליגה א'" ו"הליגה הארצית". מכבי תל אביב היא הקבוצה היחידה המשתתפת בליגה ברציפות מאז שנת היווסדה.

הליגה נמצאת תחת אחריות ההתאחדות לכדורגל בישראל, והחל משנת 2014 מנוהלת הליגה על ידי מנהלת הליגות לכדורגל.

נכון לשנת 2019, מדורגת ליגת העל הישראלית במקום ה-27 בדירוג אופ"א בשקלול של חמש העונות האחרונות.

החל משנת 2019 נותנת החסות לליגה היא הבורסה לניירות ערך ושמה המסחרי של הליגה הוא "ליגת הבורסה לניירות ערך".

מוטי פשכצקי

מוטי פְּשֶכָצְקי (נולד ב-2 במאי 1982) הוא עיתונאי, מנחה ושדרן ספורט ישראלי. משמש ככתב הכדורגל של ערוץ הספורט.

ניר קלינגר

ניר קלינגר (נולד ב-25 במאי 1966) הוא כדורגלן עבר ישראלי וכיום מאמן כדורגל.

קלינגר שיחק בעמדות הקשר אחורי והבלם, ובשנות ה-90 שימש כקפטן מכבי תל אביב ונבחרת ישראל, במדיה ערך 83 הופעות.

עפר שלח

עפֶר שֶלַח (נולד ב-9 בפברואר 1960) הוא חבר הכנסת מטעם מפלגת יש עתיד בסיעת כחול לבן; לשעבר עיתונאי ופובליציסט שהתמחה בענייני ביטחון, ופרשן ספורט ישראלי.

פיני גרשון

פנחס יאיר 'פיני' גרשון (נולד ב-11 בנובמבר 1951) הוא כדורסלן עבר ומאמן כדורסל ישראלי בהווה.

נחשב לאחד המאמנים המצליחים בהיסטוריה של הכדורסל הישראלי והאירופאי. בין תאריו: שלוש אליפויות אירופה, שבע אליפויות המדינה ושבעה גביעי המדינה עם קבוצת מכבי תל אביב, בנוסף זכה באליפות ישראל עם הפועל גליל עליון ובגביע המדינה עם הפועל ירושלים.

צביקה שרף

צביקה שרף (נולד ב-18 בדצמבר 1951 בתל אביב) הוא מאמן כדורסל ישראלי. מבכירי מאמני הכדורסל בישראל.

רועי גלדסטון

רועי גלדסטון (נולד ב-28 באפריל 1982) הוא עיתונאי ישראלי ומרצה לתקשורת ששימש כראש דסק חדשות הכדורסל בערוץ הספורט. בנוסף הוא גם שדרן ומגיש. משמש כסמנכ"ל תקשורת ודובר במועדון הכדורסל מכבי תל אביב.

שגיא כהן

שגיא כהן (נולד ב-8 בפברואר 1960) הוא עיתונאי, פרשן כדורגל בערוץ הספורט ומבקר מסעדות של עיתון "הארץ".

שלמה שרף

שלמה שרף (נולד ב-1 בינואר 1943) הוא פרשן ספורט ומאמן כדורגל ישראלי. כיהן במהלך רוב שנות ה-90 של המאה ה-20 כמאמן נבחרת ישראל, ונחשב לאחד ממאמניה המצליחים ביותר של מכבי חיפה. בצעירותו היה כדורגלן בהפועל כפר סבא.

ישראל שידורי טלוויזיה בישראל
שידור ציבורי
גופים מפקחים ומשדרים תאגיד השידור הישראליהמועצה לשידורי כבלים ולשידורי לוויין • בעבר: רשות השידורמשרד החינוך
ערוצי שידור כאן 11מַכַּאן 33כאן חינוכיתערוץ כנסת • בעבר: ערוץ 1ערוץ 33חינוכית 23
טלוויזיה מסחרית
גופים מפקחים הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו
גופים מפיצים עידן+
ערוצי שידור קשת 12 (החדשות 12) • רשת 13 (החדשות 13) • בעבר: ערוץ 2 (זכייניות: קשתרשתטלעד) • ערוץ עשר
ערוץ 9ערוץ 24הלא TVערוץ 20
טלוויזיה בכבלים
גופים מפקחים המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לוויין
גופים מפיצים yesHOTסלקום tvפרטנר tv • ‏NEXT TV • ‏STINGTVרמי לוי TV‏ • בעבר: Smart tv
ערוצי שידור ערוצי HOTערוצי yes • ערוץ הספורט • צ'רלטוןערוץ ONE

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.