עינב גלילי

עינב גלילי (נולדה ב-21 באפריל 1969) היא עיתונאית, סאטיריקנית, מנחת טלוויזיה ושדרנית רדיו.

עינב גלילי
עינב גלילי
גלילי במהלך צילומי "גב האומה", 2015
לידה 21 באפריל 1969 (בת 50)
ישראל נען, ישראל
מדינה ישראל  ישראל
עיסוק עיתונאית וקומיקאית

ביוגרפיה

גב האומה
עינב גלילי (משמאל), בתוכנית גב האומה

גלילי נולדה בקיבוץ נען. אביה, שלמה, היה בנו של חבר הכנסת והשר וראש המפקדה הארצית של ההגנה - ישראל גלילי. אמה, אילת, היא נכדתה של איטה קאליש (נכדתו של שמחה בונים קאליש, האדמו"ר מאוטבוצק)[1].

היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, החלה ללמוד לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית, אך לא השלימה לימודים אלה[2]. בנוסף, החלה ללמוד משחק ב"בית צבי", אך הפסיקה במהלך שנה ב'.

בשנת 1990 הופיעה כ"קריינית הרצף" בתוכנית הטלוויזיה הסאטירית "העולם הערב", לצד ארז טל ואברי גלעד.

בשנת 1993 הגישה את תוכנית המשחק האינטראקטיבית "דובל'ה" בחינוכית 2.

בשנת 1998 הגישה את התוכנית "החופש הגדול" בטלוויזיה החינוכית.

הגישה עם יורם ארבל את תוכנית הספורט "הדקה ה-91" בערוץ 2.

הגישה את תוכנית הרדיו ההומוריסטית "היפות והאמיצות" בתחנת הרדיו "רדיו תל אביב" יחד עם מיכל ניב, עד להתאבדותה של ניב בינואר 2000.

בשנים האחרונות מופיעה גלילי בערוץ 2 אצל זכיינית השידור רשת. הנחתה את תוכנית הראיונות "שולחן לשניים" ואת תוכנית הבוקר "העולם הבוקר" לצד אברי גלעד.

בשנת 2004 החלה להנחות את תוכנית הסאטירה "משחק מכור" ב"רשת" לצד גורי אלפי וליאור שליין, במשך ארבע עונות, עד שנת 2006.

בשנת 2008 החלה להנחות את "באה בטוב", תוכנית סאטירה אקטואלית ב"רשת", כשלצידה רמי הויברגר, נתי קלוגר, שרי אלפי וליטל שוורץ.

בשנת 2009, הנחתה לצד גורי אלפי את "יחס חם" - תוכנית קומית בצהרי היום בגלי צה"ל. תחילת הגשת התוכנית בתחנה הצבאית לוותה בביקורת ציבורית, לנוכח טענה כי גלילי השתמטה משירות בצה"ל באמצעות נישואים פיקטיביים[3]. אולם למרות הביקורת, ביוני 2010 הוחזרה התוכנית "יחס חם" לגלי צה"ל לעונה נוספת במהלך חודשי הקיץ, וחזרה לשידור פעם נוספת בפברואר 2012.

בסוף 2010 החלה גלילי להנחות את תוכנית האירוח הסאטירית "חדר 101" בטלוויזיה החינוכית. בתוכנית, על פי פורמט מצליח של ה-BBC, האורחים מעלים נושאים השנואים עליהם, ומנסים לשכנע את גלילי להשליך אותם ל"חדר 101".

בשנת 2012 הצטרפה לעונתה הרביעית של תוכנית הסאטירה "מצב האומה" כחברה קבועה בפאנל לצד ליאור שליין, גורי אלפי ואורנה בנאי שהיו בצוות התוכנית בשלוש העונות הקודמות[4].

גלילי כתבה טור הומוריסטי ב"ישראל שישבת", מוסף סוף השבוע של העיתון ישראל היום, מאז תחילת צאתו לאור של המוסף בנובמבר 2009 ועד לפברואר 2015. תחילה נכתב הטור כטור זוגי לצדו של גורי אלפי, ומאז פברואר 2013 הופיע כטור עצמאי.

החל ממרץ 2018 מגישה את השעשועון קופה משותפת בערוץ עשר.

חיים אישיים

הייתה בת זוגו של אברי גלעד, ובת זוגו של יוצר הקולנוע ירון זילברמן.

ב-2005 נישאה לעורך הדין עופר דורון ולהם שני ילדים.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ עופר אדרתבת האדמו"ר שהפכה לסמל למרדנות וחילוניות, באתר הארץ, 18 בספטמבר 2013
  2. ^ על-פי דבריה בתוכנית "יחס חם" מ-29 ביולי 2009, גל"צ
  3. ^ לי-אור אברבך, דרישה מהרמטכ"ל: לא לאפשר לעינב גלילי לשדר בגלי צה"ל, באתר nrg מעריב, 6 באפריל 2009
  4. ^ עכבר העיר אונליין, עינב גלילי מצטרפת למצב האומה: "התשובה שלנו להדרת נשים", באתר הארץ, 19 בדצמבר 2011
אברי גלעד

אברי גלעד (נולד ב-21 בנובמבר 1962) הוא איש בידור ומנחה רדיו וטלוויזיה ישראלי. משמש גם כמנהל בית הספר לטלוויזיה של "רשת".

אלי גולדשמידט

אלי (אליעזר) גולדשמידט (נולד ב-17 באוקטובר 1953) הוא חבר הכנסת לשעבר ממפלגת העבודה.

באה בטוב

"עינב גלילי באה בטוב" הייתה תוכנית ראיונות קומית בהנחייתה של עינב גלילי, ששודרה בערוץ 2, במסגרת שידורי "רשת", החל ממאי 2008.

בתוכנית, לצד ראיונות מיוחדים של גלילי עם אושיות בתחומי האקטואליה והתרבות בישראל, מוגשות פינות קומיות וסאטיריות על ידי צוות קומיקאים, ומונולוג קומי שמגישה גלילי עצמה בפתיחת התוכנית. בתוכניות הראשונות של "באה בטוב", אירחה גלילי בין השאר את מודי בר און, מירי רגב, עפר שכטר, צביקה יחזקאלי ויהודית רביץ.

גורי אלפי

גור דב (גורי) אלפי-אהרון (נולד ב-18 בספטמבר 1976) הוא קומיקאי, שחקן, סטנדאפיסט, מדבב, במאי טלוויזיה ומנחה טלוויזיה ישראלי.

גלילי

האם התכוונתם ל...

הדקה ה-91

הדקה ה-91 הייתה תוכנית סיכום המחזור בליגה הלאומית בכדורגל, אז הליגה הבכירה, ששודרה בערוץ 2 בין השנים 1995 ל-1999. תוכנית זו שודרה במוצאי שבת, לאחר המשחק המרכזי ששודר אף הוא בערוץ, והציגה את תקצירי המשחקים ששוחקו בסוף השבוע. התוכנית זכתה לפופולריות בשל היותה המקור היחידי לצפייה במשחקי כדורגל ישראלי באותה תקופה, טרם המעבר לכבלים וריבוי השידורים הישירים. התוכנית הייתה משותפת לשלוש הזכייניות של הערוץ, קשת, רשת וטלעד, שהאחריות על השידור בשבת עברה ביניהן מדי כמה חודשים.

התוכנית הופקה באמצעות חברת הפקות עצמאית של יורם ארבל שגם הגיש את התוכנית. חברת ההפקה גם הפיקה את שידור המשחק שקדם לתוכנית.

ארבל היה ממקימי אתר האינטרנט ONE, שנקרא בתחילת דרכו גם "הדקה ה-91".

ב-2011 החל ערוץ הספורט לשדר שידורים חוזרים של התוכנית.

משתתפי התוכנית:

יורם ארבל – מגיש התוכנית, מפיק ושדר המשחק המרכזי. ליווה את התוכנית בכל שנותיה.

מוטי איווניר – פרשן התוכנית, ליווה את התוכנית בכל שנותיה.

מודי בר און – הגיש את התוכנית לצד ארבל כאשר שודרה בטלעד.

אריה מליניאק – הגיש את התוכנית לצד ארבל כאשר שודרה בקשת.

עינב גלילי – הגישה את התוכנית לצד ארבל כאשר שודרה ברשת.

ספי ריבלין – השתתף בפאנל התוכנית כקומיקאי כאשר שודרה ברשת.

אורלי יניב – הגישה את התוכנית לצד ארבל בעונת 1994/1995.

רמי וייץ – שדר משחקים בין השנים 1997–1999.

גיורא צור – שדר משחקים.

קמי ברץ – שדר משחקים.

רון ברבש – שדר משחקים.

יעל חן – הייתה אמורה להגיש את התוכנית לצידו של ארבל בעונת 1996/97 אך במהלך צילומי התוכנית הראשונה נפטרה מדום לב.

היפות והאמיצות

היפות והאמיצות הייתה תוכנית רדיו סאטירית ששודרה ב"רדיו תל אביב" בשנים 1999-1997.

התוכנית הייתה אנטיתזה לתוכנית הטלוויזיה "היפים והאמיצים" ששודרה באותו זמן בטלוויזיה.

לתוכנית רדיו זו היו 3 עונות שידור.

עונתה הראשונה שודרה מסוף שנת 1997 בהנחיית מיכל ניב ותמר מרום בשעות 09:00 עד 11:00 (לאחר התוכנית "לחמניות" בהגשת מרב מיכאלי). בעונתה השנייה בספטמבר 1998 החליפה עינב גלילי את תמר מרום.

עונתה האחרונה של התוכנית מספטמבר 1999 שודרה בשעה 16:00 עד 18:00 להגברת נתוני השמיעה בתוכנית.

התוכנית הסאטירית הייתה דיאלוג בין שתי המנחות בשפה פוסט-פמיניסטית תוך שימוש במילים ייחודיות כגון "מוסית", "מרפסת" וכדומה.

התוכנית הייתה פופולרית ואף היה משא ומתן להעבירה לטלוויזיה.

בתוכנית היו פינות קבועות בהם השתתפו מרב מיכאל, וארז טל, מירי חנוך ושרי אנסקי.

התוכנית האחרונה שודרה ב-20 בינואר 2000, יום לפני התאבדותה של השדרנית מיכל ניב.

במלאת שנתיים למותה של מיכל ניב הושמעו ברדיו תל אביב בסוף כל שעה קטע ארכיון מתוך התוכנית "היפות והאמיצות".

העולם הבוקר

העולם הבוקר (בעבר: רשת על הבוקר) היא תוכנית הבוקר של ערוץ 13, בהגשתם של אברי גלעד וטלי מץ.

העולם הערב

העולם הערב הייתה תוכנית הומור, נונסנס וסאטירה ישראלית, שנכתבה והוגשה על ידי אברי גלעד וארז טל ושודרה בערוץ 2 הניסיוני בשנים 1990–1993. התוכנית הצליחה מאוד בקרב הצופים הצעירים והייתה לאחת התוכניות המזוהות ביותר עם שידורי הניסיון בערוץ. היא נחשבת לתוכנית קאלט ויש ממנה מאות סרטונים ביוטיוב.

חדר 101 (תוכנית טלוויזיה)

חדר 101 היא תוכנית טלוויזיה סאטירית ישראלית, בהגשת עינב גלילי, אשר שודרה מדצמבר 2010[דרושה הבהרה] במסגרת הטלוויזיה החינוכית, ולאחר מכן בכאן 11.

התוכנית מבוססת על פורמט בריטי של רשת BBC. במהלך התוכנית מוצבת דילמה בפני עיתונאים, קומיקאים ואנשי ציבור: לו היו יכולים להשליך דברים מסוימים ולהיפטר מהם, מה הם היו? המטרה היא להשליך את הדברים ל"חדר 101", המופיע בספר "1984" של ג'ורג' אורוול.

התוכנית שודרה בערוץ חינוכית 23 במשך שלוש עונות, ובשידורים חוזרים גם בערוץ 2. העונה הרביעית של התוכנית עלתה ב-28 באוקטובר 2016. לאחר סגירת הטלוויזיה החינוכית, החל ערוץ כאן 11 לשדר את התוכנית בשידורים חוזרים בספטמבר 2018.

שידור העונה החמישית החל ב-17 במרץ 2019 בערוץ כאן 11. זוהי התוכנית הראשונה של הטלוויזיה החינוכית, שלאחר סגירת החינוכית חוזרת לשידור בעונה חדשה בערוץ כאן 11.

ככה לא מתנהגים

"ככה לא מתנהגים" היא סדרה מוקומנטרית בכיכובו של גורי אלפי, ששודרה בשנת 2005 בערוץ 2, במסגרת זכיינית השידור רשת.

הסדרה עוקבת אחר חיפושו של אלפי אחר תשובות לשאלות הנוגעות להתנהגות בני האדם. נושאיהם של ששת פרקי הסדרה היו: פחד, תחרותיות, ניקיון, שקר, עצבנות ומציצנות. אלפי, אשר מנחה את התוכנית, מעניק פן הומוריסטי בחקירת העניינים. הנושאים השונים נבחנים על ידי מומחים, סופרים וחוקרים, ומשודרים בתוכנית בעזרת שחקנים ובדרנים רבים, ביניהם רותם אבוהב, מריאנו אידלמן, עינב גלילי, נתי קלוגר, שי אביבי וליאור שליין. התוכנית, אף על פי שלא הצליחה כמצופה בתחילה, זכתה לביקורות עיתונאיות טובות במיוחד. בשנת 2005 היא נכנסה יחד עם "השמינייה" לרצועת השידור של הערוץ הישראלי בארצות הברית ובאירופה.

ליאור שליין

ליאור מרדכי שְלַיין (נולד ב-1 ביולי 1978) הוא סאטיריקן ומנחה טלוויזיה ישראלי, זוכה חמישה פרסי אקדמיה לטלוויזיה, ואביר איכות השלטון מטעם התנועה לאיכות השלטון משנת 2016.

משחק מכור

"משחק מכור" הוא שמה של תוכנית טלוויזיה ישראלית, המשתייכת לז'אנר תוכניות הבידור והסאטירה. התוכנית עלתה לאוויר ב-2 ביולי 2004, בערוץ 2, ושודרה במשך ארבע עונות מלאות על ידי הזכיינית רשת. בנוסף לשידורה בערוץ השני, התוכנית ניתנת להזמנה בשירות ה-VOD של חברת הכבלים HOT. ביולי 2006 עלתה מתכונת מיוחדת של התוכנית בשם "רצועת הביטחון".

עופרה עופר

עופרה עופר אורן (נולדה ב-4 ביולי 1951 בתל אביב), סופרת, בלוגרית, מתרגמת ועורכת ישראלית. לימדה אנגלית בבית הספר לאומנויות ע"ש תלמה ילין בגבעתיים.

קופה משותפת

קופה משותפת היה שעשועון טלוויזיה ישראלי ששודר ב-28 במרץ 2018 עד ה-30 בנובמבר 2018 בערוץ עשר. את השעשועון הנחתה עינב גלילי.

קרן מרציאנו

קרן מרציאנו (נולדה ב-10 ביוני 1978) היא עיתונאית ואשת רדיו וטלוויזיה ישראלית. משמשת כעורכת הכלכלית של חברת החדשות, ומנחה את תוכנית האקטואליה הכלכלית היומית "תוכנית חיסכון" בקשת 12.

רדיו תל אביב

רדיו תל אביב הוא תחנת רדיו אזורית שמרכזה בתל אביב ואולפניה ממוקמים ברמת החייל. רדיו תל אביב משלב בין תוכניות מלל, העוסקות בתחומי האקטואליה הרכה וההומור, ובין מוזיקת להיטים המשודרים ברצף. התחנה משדרת בתדר 102FM, המהווה חלק מהמיתוג שלה. רדיו תל אביב נמצא בשליטתם של אנשי העסקים צבי שלום, יוסי סבן ודני נישליס.

רומי נוימרק

רומי נוֹיְמַרְק (נולדה ב-22 בספטמבר 1982) היא שדרנית ומגישת חדשות ישראלית. מגישה את "חדשות הלילה", מהדורת סיכום חדשות היום של ערוץ כאן 11.

רשת מדיה

"רשת מדיה בע"מ", המוכרת במותג הטלוויזיה "רשת 13", היא חברת תוכן ישראלית, אשר הפעילה את ערוץ 2 מיום הקמתו ב-1993 ועד 28 באוקטובר 2017, יחד עם שידורי קשת, הטלוויזיה החינוכית וחברת החדשות (ועד 2005, גם לצד טלעד). ב-28 באוקטובר 2017 הסתיימו שידורי הזכיינית בערוץ 2 והחל מחצות הלילה של 1 בנובמבר, שידורי החברה מתקיימים במסגרת ערוץ 13.

החל מ-16 בינואר 2019, מפעילה גם את חברת "החדשות 13" כחלק ממיזוג "רשת" עם ערוץ עשר. החברה מפעילה גם את ערוץ יאמיז (לצופי פרטנר tv), ערוץ 25 (לצופי yes ו-HOT), ערוץ קומדי סנטרל וערוץ הריאליטי (לצופי HOT בלבד) ואת אתרי האינטרנט "13tv.co.il" (לשעבר reshet.tv) ו-"13news.co.il" (לשעבר nana10).

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.