עונת 2018/2019 בליגת האלופות

עונת 2018/2019 בליגת האלופות היא העונה ה-64 בה מתקיימת האליפות, והעונה ה-27 שהיא מתקיימת במתכונת החדשה. האליפות נחשבת למפעל התחרויות הבכיר של אופ"א. משחק הגמר בין ליברפול לטוטנהאם הוטספר נערך באצטדיון ונדה מטרופוליטנו במדריד שבספרד. לראשונה במפעל הופעלה מערכת ה-VAR, החל משלב הנוקאאוט.

ריאל מדריד האלופה המכהנת שלוש עונות ברציפות, הודחה כבר בשלב שמינית הגמר.

בעונה זו השתתפה במפעל קבוצה ישראלית אחת: אלופת המדינה הפועל באר שבע, שהודחה בשלב המוקדמות השני על ידי דינמו זאגרב, ונשרה למוקדמות הליגה האירופית.

ליגת האלופות 2018/19
2018–19 UEFA Champions League
Wanda-Metropolitano
אצטדיון הוונדה מטרופוליטנו שאירח את משחק הגמר
מארחת אצטדיון וונדה מטרופוליטנו
תאריך התחלה 26 ביוני 2018
תאריך סיום 1 ביוני 2019
הזוכה אנגליה ליברפול
מספר משחקים 125
מספר שערים 366 (2.93 בממוצע למשחק)
מספר צופים 6,163,044 (49,304 בממוצע למשחק)
מלך השערים ארגנטינה ליונל מסי
(12 שערים)
השחקן המצטיין שוער:
ברזיל אליסון בקר
הגנה:
הולנד וירג'יל ואן דייק
קשר:
הולנד פרנקי דה יונג
חלוץ:
ארגנטינה ליונל מסי

לוח זמנים

כל ההגרלות נערכו במשרדי אופ"א בעיר ניון, שווייץ, למעט אם נכתב אחרת

שלב סיבוב תאריך הגרלה מפגש ראשון מפגש שני
מוקדמות שלב המוקדמות הראשוני 12 ביוני 2018 26 ביוני 2018 (שלבי חצי הגמר) 29 ביוני 2018 (שלבי הגמר)
שלב המוקדמות הראשון 19 ביוני 2018 10-11 ביולי 2018 17-18 ביולי 2018
שלב המוקדמות השני 24-25 ביולי 2018 31 ביולי-1 באוגוסט 2018
שלב המוקדמות השלישי 23 ביולי 2018 7-8 באוגוסט 2018 14 באוגוסט 2018
שלב פלייאוף 6 באוגוסט 2018 21-22 באוגוסט 2018 28-29 באוגוסט 2018
שלב הבתים מחזור 1 30 באוגוסט 2018
(מונקו)
18-19 בספטמבר 2018
מחזור 2 2-3 באוקטובר 2018
מחזור 3 23-24 באוקטובר 2018
מחזור 4 6-7 בנובמבר 2018
מחזור 5 27-28 בנובמבר 2018
מחזור 6 11-12 בדצמבר 2018
שלבי הנוקאאוט שמינית הגמר 17 בדצמבר 2018 12-13 בפברואר ו-19-20 בפברואר 2019 5-6 במרץ ו-12-13 במרץ 2019
רבע הגמר 15 במרץ 2019 9-10 באפריל 2019 16-17 באפריל 2019
חצי הגמר 30 באפריל-1 במאי 2019 7-8 במאי 2019
גמר 1 ביוני 2019 אצטדיון וונדה מטרופוליטנו, מדריד

הקבוצות המשתתפות

מיקום הקבוצה בליגה המקומית של העונה הקודמת מוצג בסוגריים (TH: מנצחת ליגת האלופות, EL: מנצחת הליגה האירופית)

שלב הבתים
ספרד ריאל מדריד (TH) (3) גרמניה בורוסיה דורטמונד (4) איטליה רומא (3) פורטוגל פורטו (1)
ספרד ברצלונה (1) אנגליה מנצ'סטר סיטי (1) איטליה אינטר מילאנו (4) אוקראינה שחטאר דונצק (1)
ספרד אתלטיקו מדריד (EL) (2) אנגליה מנצ'סטר יונייטד (2) צרפת פריס סן ז'רמן (1) בלגיה קלאב ברוז' (1)
ספרד ולנסיה (4) אנגליה טוטנהאם הוטספר (3) צרפת מונקו (2) טורקיה גלאטסראיי (1)
גרמניה באיירן מינכן (1) אנגליה ליברפול (4) צרפת אולימפיק ליון (3) צ'כיה ויקטוריה פלזן (1)
גרמניה שאלקה 04 (2) איטליה יובנטוס (1) רוסיה לוקומוטיב מוסקבה (1)
גרמניה הופנהיים (3) איטליה נאפולי (2) רוסיה צסק"א מוסקבה (2)
שלב הפלייאוף
מסלול האלופות מסלול הליגה
שווייץ יאנג בויז ברן (1) הולנד פ.ס.וו. איינדהובן (1)
שלב המוקדמות השלישי
מסלול האלופות מסלול הליגה
יוון א.א.ק. אתונה (1) אוסטריה רד בול זלצבורג (1) רוסיה ספרטק מוסקבה (3) בלגיה סטנדרד לייז' (2)
פורטוגל בנפיקה ליסבון (2) טורקיה פנרבחצ'ה (2)
אוקראינה דינמו קייב (2) צ'כיה סלביה פראג (2)
שלב המוקדמות השני
מסלול האלופות מסלול הליגה
קרואטיה דינמו זאגרב (1) דנמרק מיידטלנד (1) שווייץ פ.צ. בזל (2) יוון פאוק סלוניקי (2)
רומניה צ'.פ.ר. קלוז' (1) בלארוס באטה בוריסוב (1) הולנד אייאקס (2) אוסטריה שטורם גראץ (2)
שלב המוקדמות הראשון
פולין לגיה ורשה (1) סרביה הכוכב האדום בלגרד (1) אלבניה קוקסי (2)[1] ארמניה אלשקרט (1)
שוודיה מאלמה (1) קזחסטן אסטנה (1) אירלנד קורק סיטי (1) לוקסמבורג F91 דודלאנג' (1)
ישראל הפועל באר שבע (1) סלובניה אולימפיה ליובליאנה (1) בוסניה והרצגובינה זרניצקי מוסטאר (1) צפון אירלנד קרוסיידרס (1)
סקוטלנד סלטיק (1) סלובקיה ספרטק טרנבה (1) גאורגיה טורפדו כותאיסי (1) ליטא סודובה מריאמפולה (1)
קפריסין אפואל ניקוסיה (1) הונגריה וידאוטון (1) לטביה ספרטקס יורמלה (1) מלטה ולטה (1)
נורווגיה רוזנבורג (1) מולדובה שריף טירספול (1) מקדוניה שקנדיה טטובו (1) ווילס דה ניו סיינטס (1)
אזרבייג'ן קרבאך (1) איסלנד וואלור (1) אסטוניה פלורה טאלין (1) איי פארו ויקינגור גוטה (1)
בולגריה לודוגורץ ראזגרד (1) פינלנד ה.י.ק. הלסינקי (1) מונטנגרו סוטייסקה ניקשיץ' (1)
שלב המוקדמות הראשוני
גיברלטר לינקולן רד אימפס (1) אנדורה סנטה קולומה (1) סן מרינו לה פיוריטה (1) קוסובו דריטה (1)

שלב המוקדמות

שלב המוקדמות הראשוני

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
שלב חצי הגמר
אנדורה סנטה קולומה 0 - 2 (ה) קוסובו דריטה
סן מרינו לה פיוריטה 2-0 גיברלטר לינקולן רד אימפס
שלב הגמר
קוסובו דריטה 4 - 1 (ה) גיברלטר לינקולן רד אימפס

שלושת המשחקים נערכו באצטדיון ויקטוריה גיברלטר, ללא שיטת בית-חוץ הנהוגה בשלבים אחרים. שלוש המפסידות עברו לשחק בשלב המוקדמות השני בליגה האירופית במסלול האלופות.

שלב המוקדמות הראשון

ההגרלה נערכה ב-19 ביוני 2018. 32 קבוצות לקחו חלק בשלב המוקדמות הראשון. הסיבוב הראשון נערך ב-10 וב-11 ביולי 2018 והסיבוב השני נערך ב-17 וב-18 ביולי 2018[2]. קבוצה אחת העפילה משלב המוקדמות הראשוני ו-31 קבוצות הצטרפו בשלב זה.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון[3] סיבוב שני[4]
גאורגיה טורפדו כותאיסי 2 - 4 מולדובה שריף טירספול 2 - 1 0 - 3
מקדוניה שקנדיה 5 - 4 ויילס דה ניו סיינטס 5 - 0 0 - 4
ליטא סודובה מריאמפולה 3 - 2 קפריסין אפואל ניקוסיה 3 - 1 0 - 1
סלובניה אולימפיה ליובליאנה 0 - 1 אזרבייג'ן קרבאך 0 - 1 0 - 0
לוקסמבורג F91 דודלאנג' 2 - 3 הונגריה וידאוטון 1 - 1 1 - 2
קוסובו דריטה 0 - 5 שוודיה מאלמה 0 - 3 0 - 2
איי פארו ויקינגור גוטה 2 - 5 פינלנד ה.י.ק. הלסינקי 1 - 2 1 - 3
בולגריה לודוגורץ ראזגרד 9 - 0 צפון אירלנד קרוסיידרס 7 - 0 2 - 0
אירלנד קורק סיטי 0 - 4 פולין לגיה ורשה 0 - 1 0 - 3
איסלנד ואלור 2 - 3 נורווגיה רוזנבורג 1 - 0 1 - 3
אלבניה קוקסי 1 - 1 (ש) מלטה ולטה 0 - 0 1 - 1
אסטוניה פלורה טאלין 2 - 7 ישראל הפועל באר שבע 1 - 4[5] 1 - 3
לטביה ספרטקס יורמלה 0 - 2 סרביה הכוכב האדום בלגרד 0 - 0 0 - 2
ארמניה אלשקרט 0 - 6 סקוטלנד סלטיק 0 - 3 0 - 3
סלובקיה ספרטק טרנבה 2 - 1 בוסניה והרצגובינה זרינסקי מונסטר 1 - 0 1 - 1
קזחסטן אסטנה 3 - 0 מונטנגרו סוטייסקה ניקשיץ' 1 - 0 2 - 0

16 המנצחות עלו לשלב המוקדמות השני במסלול האלופות ו-16 המפסידות עברו לשחק בשלב המוקדמות השני בליגה האירופית במסלול האלופות.

שלב המוקדמות השני

שלב המוקדמות השני חולק לשני מסלולים: מסלול האלופות, המיועד לקבוצות שזכו בליגה המקומית, ומסלול הליגה, לקבוצות שלא זכו בליגה המקומית. ההגרלה נערכה ב-19 ביוני 2018. 24 קבוצות לקחו חלק בשלב המוקדמות השני. הסיבוב הראשון נערך ב-24 וב-25 ביולי 2018 והסיבוב השני נערך ב-31 ביולי וב-1 באוגוסט 2018.[6] במסלול האלופות שיחקו 16 המנצחות משלב המוקדמות הראשון בנוסף לארבע מצטרפות נוספות, במסלול הליגה שיחקו ארבע מצטרפות חדשות.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון[7] סיבוב שני
מסלול האלופות
קזחסטן אסטנה 2 - 1 דנמרק מיידטלנד 2 - 1 0 - 0
בולגריה לודוגורץ ראזגרד 0 - 1 הונגריה וידאוטון 0 - 0 0 - 1
אלבניה קוקסי 0 - 3 אזרבייג'ן קרבאך 0 - 0 0 - 3
רומניה קלוז' 1 - 2 שוודיה מאלמה 0 - 1 1 - 1
קרואטיה דינמו זאגרב 7 - 2 ישראל הפועל באר שבע 5 - 0 2 - 2
סרביה הכוכב האדום בלגרד 5 - 0 ליטא סודובה מריאמפולה 3 - 0 2 - 0
בלארוס באטה בוריסוב 2 - 1 פינלנד ה.י.ק. הלסינקי 0 - 0 2 - 1
מקדוניה שקדניה 1 - 0 מולדובה שריף טירספול 1 - 0 0 - 0
פולין לגיה ורשה 1 - 2 סלובקיה ספרטק טרנבה 0 - 2 1 - 0
סקוטלנד סלטיק 3 - 1 נורווגיה רוזנבורג 3 - 1 0 - 0
מסלול הליגה
יוון פאוק סלוניקי 5 - 1 שווייץ פ.צ. בזל 2 - 1 3 - 0
הולנד אייאקס 5 - 1 אוסטריה שטורם גראץ 2 - 0 3 - 1

12 המנצחות עלו לשלב המוקדמות השלישי במסלול האלופות ובמסלול הליגה בהתאמה, 12 המפסידות עברו לשחק בשלב המוקדמות השלישי בליגה האירופית במסלול האלופות והמסלול הראשי בהתאמה.

שלב המוקדמות השלישי

שלב המוקדמות השלישי חולק גם הוא לשני מסלולים: מסלול האלופות, המיועד לקבוצות שזכו בליגה המקומית, ומסלול הליגה, לקבוצות שלא זכו בליגה המקומית. ההגרלה נערכה ב-23 ביוני 2018. 20 קבוצות לקחו חלק בשלב המוקדמות השלישי. הסיבוב הראשון נערך ב-7 וב-8 באוגוסט 2018 ובסיבוב השני נערך ב-14 באוגוסט 2018. במסלול האלופות שיחקו עשר המנצחות משלב המוקדמות השני בנוסף לשתי מצטרפות נוספות, במסלול הליגה שיחקו שתי המנצחות משלב המוקדמות השני בנוסף לשש מצטרפות חדשות.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
מסלול האלופות
סקוטלנד סלטיק 2 - 3 יוון א.א.ק אתונה 1 - 1 1 - 2
אוסטריה רד בול זלצבורג 4 - 0 מקדוניה שקדניה 3 - 0 1 - 0
סרביה הכוכב האדום בלגרד 3 - 2 סלובקיה ספרטק טרנבה 1 - 1 2 - 1 (ה)
אזרבייג'ן קרבאך 1 - 2 בלארוס באטה בוריסוב 0 - 1 1 - 1
קזחסטן אסטנה 0 - 3 קרואטיה דינמו זאגרב 0 - 2 0 - 1
שוודיה מאלמה 1 - 1 (ש) הונגריה וידאוטון 1 - 1 0 - 0
מסלול הליגה
בלגיה סטנדארד ליאז' 2 - 5 הולנד אייאקס 2 - 2 0 - 3
פורטוגל בנפיקה ליסבון 2 - 1 טורקיה פנרבחצ'ה 1 - 0 1 - 1
צ'כיה סלביה פראג 1 - 3 אוקראינה דינמו קייב 1 - 1 0 - 2
יוון פאוק סלוניקי 3 - 2 רוסיה ספרטק מוסקבה 3 - 2 0 - 0

עשר המנצחות עלו לשלב הפלייאוף במסלול האלופות ומסלול הליגה בהתאמה, שש המפסידות ממסלול האלופות עברו לשחק בשלב הפלייאוף בליגה האירופית במסלול האלופות וארבע המפסידות ממסלול הליגה עברו לשחק בשלב הבתים בליגה האירופית.

שלב הפלייאוף

שלב הפלייאוף חולק גם הוא לשני מסלולים: מסלול האלופות, המיועד לקבוצות שזכו בליגה המקומית, ומסלול הליגה, לקבוצות שלא זכו בליגה המקומית. ההגרלה נערכה ב-6 באוגוסט 2018. 12 קבוצות לקחו חלק בשלב הפלייאוף. הסיבוב הראשון נערך ב-21 וב-22 באוגוסט 2018 והסיבוב השני נערך ב-28 וב-29 באוגוסט 2018. במסלול האלופות שיחקו שש המנצחות משלב המוקדמות השלישי בנוסף לשתי מצטרפות נוספות, במסלול הליגה שיחקו ארבע מנצחות משלב המוקדמות השלישי.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
מסלול האלופות
סרביה הכוכב האדום בלגרד 2 - 2 (ש) אוסטריה רד בול זלצבורג 0 - 0 2 - 2
בלארוס באטה בוריסוב 2 - 6 הולנד פ.ס.וו. איינדהובן 2 - 3 0 - 3
שווייץ יאנג בויז ברן 3 - 2 קרואטיה דינמו זאגרב 1 - 1 2 - 1
הונגריה וידאוטון 2 - 3 יוון א.א.ק אתונה 1 - 2 1 - 1
מסלול הליגה
פורטוגל בנפיקה ליסבון 5 - 2 יוון פאוק סלוניקי 1 - 1 4 - 1
הולנד אייאקס 3 - 1 אוקראינה דינמו קייב 3 - 1 0 - 0

שש המנצחות העפילו לשלב הבתים, שש המפסידות עברו לשחק בשלב הבתים בליגה האירופית.

שלב הבתים

ההגרלה נערכה ב-30 באוגוסט 2018. 32 קבוצות לקחו חלק בשלב הבתים, שש קבוצות העפילו משלב הפלייאוף ו-26 קבוצות הצטרפו בשלב זה.

בית א'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
גרמניה בורוסיה דורטמונד 6 4 1 1 10 2 8 13[א]
ספרד אתלטיקו מדריד 6 4 1 1 9 6 3 13[א]
בלגיה קלאב ברוז' 6 1 3 2 6 5 1 6
צרפת מונקו 6 0 1 5 2 14 12- 1
  1. ^ 1.0 1.1 הפרש שערים ראש בראש: בורוסיה דורטמונד 2+, אתלטיקו מדריד 2−.
בית ב'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
ספרד ברצלונה 6 4 2 0 14 5 9 14
אנגליה טוטנהאם הוטספר 6 2 2 2 9 10 1- 8[א]
איטליה אינטר מילאנו 6 2 2 2 6 7 1- 8[א]
הולנד פ.ס.וו איינדהובן 6 0 2 4 6 13 7- 2
  1. ^ 1.0 1.1 שערי חוץ ראש בראש: טוטנהאם הוטספר 1, אינטר מילאנו 0.
בית ג'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
צרפת פריס סן-ז'רמן 6 3 2 1 17 9 8 11
אנגליה ליברפול 6 3 0 3 9 7 2 9[א]
איטליה נאפולי 6 2 3 1 7 5 2 9[א]
סרביה הכוכב האדום בלגרד 6 1 1 4 5 17 12- 4
  1. ^ 1.0 1.1 שערי זכות: ליברפול 9, נאפולי 7.
בית ד'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
פורטוגל פורטו 6 5 1 0 15 6 9 16
גרמניה שאלקה 04 6 3 2 1 6 4 2 11
טורקיה גלטסראיי 6 1 1 4 5 8 3- 4
רוסיה לוקומוטיב מוסקבה 6 1 0 5 4 12 8- 3
בית ה'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
גרמניה באיירן מינכן 6 4 2 0 15 5 10 14
הולנד אייאקס 6 3 3 0 11 5 6 12
פורטוגל בנפיקה ליסבון 6 2 1 3 6 11 5- 7
יוון א.א.ק אתונה 6 0 0 6 2 13 11- 0
בית ו'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
אנגליה מנצ'סטר סיטי 6 4 1 1 16 6 10 13
צרפת אולימפיק ליון 6 1 5 0 12 11 1 8
אוקראינה שחטאר דונצק 6 1 3 2 8 16 8- 6
גרמניה הופנהיים 6 0 3 3 11 14 3- 3
בית ז'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
ספרד ריאל מדריד 6 4 0 2 12 5 7 12
איטליה רומא 6 3 0 3 11 8 3 9
צ'כיה ויקטוריה פלזן 6 2 1 3 7 16 9- 7[א]
רוסיה צסק"א מוסקבה 6 2 1 3 8 9 1- 7[א]
  1. ^ 1.0 1.1 נקודות ראש בראש: ויקטוריה פלזן 4, צסק"א מוסקבה 1.
בית ח'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
איטליה יובנטוס 6 4 0 2 9 4 5 12
אנגליה מנצ'סטר יונייטד 6 3 1 2 7 4 3 10
ספרד ולנסיה 6 2 2 2 6 6 0 8
שווייץ יאנג בויז ברן 6 1 1 4 4 12 8- 4

שלב הנוקאאוט

שמינית הגמר

הגרלת המשחקים התקיימה ב-17 בדצמבר 2018. מחזור המשחקים הראשון התקיים ב-12, 13, 19, ו-20 בפברואר 2019. משחקי הגומלין התקיימו ב-5, 6, 12 ו-13 במרץ.שמינית הגמר הייתה אחת הדרמטיות שהיו בשנים האחרונות בליגת האלופות . היא כללה מספר מהפכים :

-מנצ'סטר יונייטד הפסידה 2-0 בביתה לפאריס סן ז'רמן, אך ניצחה אותה 3-1 בחוץ עם שער של מרקוס ראשפורד בדקה ה-92.

-אייאקס הפסידה 2-1 בביתה לריאל מדריד, אך בגומלין ניצחה את ריאל עם 4-1 בברנבאו.

-אתלטיקו מדריד ניצחה את יובנטוס 0-2 בביתה עם שני שערים מאוחרים, אך יובנטוס ניצחה אותה בגומלין 0-3 עם שלושער של כריסטיאנו רונאלדו.

בנוסף פורטו ניצחה את רומא לאחר הארכה, טוטנהאם ניצחה את דורטמונד, ברצלונה הדיחה את ליון, ליברפול ניצחה את באיירן מינכן ומנצ'סטר סיטי ניצחה את שאלקה.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
אנגליה מנצ'סטר יונייטד 3–3 (ש) צרפת פריז סן-ז'רמן 0–2 3–1
איטליה רומא 3–4 פורטוגל פורטו 2–1 1–3 (ה)
אנגליה טוטנהאם הוטספר 4–0 גרמניה בורוסיה דורטמונד 3–0 1–0
הולנד אייאקס 5–3 ספרד ריאל מדריד 1–2 4–1
צרפת ליון 1–5 ספרד ברצלונה 0–0 1–5
אנגליה ליברפול 3–1 גרמניה באיירן מינכן 0–0 3–1
גרמניה שאלקה 04 2–10 אנגליה מנצ'סטר סיטי 2–3 0–7
ספרד אתלטיקו מדריד 2–3 איטליה יובנטוס 2–0 0–3
12 בפברואר 2019 אנגליה מנצ'סטר יונייטד 0–2 צרפת פריז סן-ז'רמן אולד טראפורד, מנצ'סטר, אנגליה
צופים: 74,054
שיפוט: איטליה דניאלה אורסטו
קימפמבה הובקע שער בדקה ה- 53' 53'
אמבפה הובקע שער בדקה ה- 60' 60'
6 במרץ 2019 צרפת פריז סן-ז'רמן 1–3 אנגליה מנצ'סטר יונייטד פארק דה פראנס, פריז, צרפת
צופים: 47,441
שיפוט: סלובניה דמיר סקומינה
ברנאט הובקע שער בדקה ה- 12' 12' לוקאקו הובקע שער בדקה ה- 2' 2', הובקע שער בדקה ה- 30' 30'
רשפורד הובקע שער בדקה ה- 90' (פ) 90' (פ)

בסיכום שני המשחקים התוצאה הייתה 3–3 ומנצ'סטר יונייטד עלתה בזכות עדיפות בשערי חוץ

12 בפברואר 2019 איטליה רומא 2–1 פורטוגל פורטו סטאדיו אולימפיקו, רומא, איטליה
צופים: 51,727
שיפוט: הולנד דני מקלי
זניולו הובקע שער בדקה ה- 70' 70', הובקע שער בדקה ה- 76' 76' לופז הובקע שער בדקה ה- 79' 79'
6 במרץ 2019 פורטוגל פורטו 3–1ה איטליה רומא אצטדיון הדרגאו, פורטו, פורטוגל
צופים: 49,029
שיפוט: טורקיה ג'ינייט צ'אקיר
טיקיניו הובקע שער בדקה ה- 26' 26'
מארגה הובקע שער בדקה ה- 52' 52'
טלס הובקע שער בדקה ה- 116' (פ) 116' (פ)
דניאלה דה רוסי הובקע שער בדקה ה- 36' (פ) 36' (פ)

פורטו ניצחה בסיכום שני המשחקים ולאחר הארכה 4–3

13 בפברואר 2019 אנגליה טוטנהאם הוטספר 3–0 גרמניה בורוסיה דורטמונד אצטדיון ומבלי, לונדון, אנגליה
צופים: 71,214
שיפוט: ספרד אנטוניו מתאו לאחוז
סון הובקע שער בדקה ה- 47' 47'
ורטנוגן הובקע שער בדקה ה- 83' 83'
יורנטה הובקע שער בדקה ה- 86' 86'
5 במרץ 2019 גרמניה בורוסיה דורטמונד 0–1 אנגליה טוטנהאם הוטספר זיגנאל אידונה פארק, דורטמונד, גרמניה
צופים: 66,099
שיפוט: הולנד דני מקלי
קיין הובקע שער בדקה ה- 49' 49'

טוטנהאם ניצחה 4–0 בסיכום שני המשחקים

13 בפברואר 2019 הולנד אייאקס 1–2 ספרד ריאל מדריד יוהאן קרויף ארנה, אמסטרדם, הולנד
צופים: 52,286
שיפוט: סלובניה דאמיר סקומינה
זיאש הובקע שער בדקה ה- 75' 75' בנזמה הובקע שער בדקה ה- 60' 60'
אסנסיו הובקע שער בדקה ה- 87' 87'
5 במרץ 2019 ספרד ריאל מדריד 1–4 הולנד אייאקס אצטדיון סנטיאגו ברנבאו, מדריד, ספרד
צופים: 77,013
שיפוט: גרמניה פליקס בריך
אסנסיו הובקע שער בדקה ה- 70' 70' זיאש הובקע שער בדקה ה- 7' 7'
נרס הובקע שער בדקה ה- 18' 18'
טאדיץ' הובקע שער בדקה ה- 62' 62'
שונה הובקע שער בדקה ה- 72' 72'

אייאקס ניצחה 5–3 בסיכום שני המשחקים

19 בפברואר 2019 צרפת ליון 0–0 ספרד ברצלונה פארק אולימפיק ליון, ליון, צרפת
צופים: 57,889
שיפוט: טורקיה ג'ינייט צ'אקיר
13 במרץ 2019 ספרד ברצלונה 5–1 צרפת ליון קאמפ נואו, ברצלונה, ספרד
צופים: 92,346
שיפוט: פולין סימון מרצ'יניאק
מסי הובקע שער בדקה ה- 18' (פ) 18' (פ), הובקע שער בדקה ה- 78' 78'
קוטיניו הובקע שער בדקה ה- 31' 31'
פיקה הובקע שער בדקה ה- 81' 81'
דמבלה הובקע שער בדקה ה- 86' 86'
טוזאר הובקע שער בדקה ה- 59' 59'

ברצלונה ניצחה 5–1 בסיכום שני המשחקים

19 בפברואר 2019 אנגליה ליברפול 0–0 גרמניה באיירן מינכן אצטדיון אנפילד, ליברפול, אנגליה
צופים: 52,250
שיפוט: איטליה ג'יאנלוקה רוקי
13 במרץ 2019 גרמניה באיירן מינכן 1–3 אנגליה ליברפול אליאנץ ארנה, מינכן, גרמניה
צופים: 68,145
שיפוט: איטליה דניאלה אורסטו
מאטיפ הובקע שער בדקה ה- 39' (ע) 39' (ע) מאנה הובקע שער בדקה ה- 26' 26', הובקע שער בדקה ה- 84' 84'
ואן דיק הובקע שער בדקה ה- 69' 69'

ליברפול ניצחה 3–1 בסיכום שני המשחקים

20 בפברואר 2019 גרמניה שאלקה 04 2–3 אנגליה מנצ'סטר סיטי פלטינס ארנה, גלזנקירכן, גרמניה
צופים: 54,417
שיפוט: ספרד קרלוס דל סרו
בנטאלב הובקע שער בדקה ה- 38' (פ) 38' (פ), הובקע שער בדקה ה- 45' (פ) 45' (פ) אגוארו הובקע שער בדקה ה- 18' 18'
סאנה הובקע שער בדקה ה- 85' 85'
סטרלינג הובקע שער בדקה ה- 90' 90'
12 במרץ 2019 אנגליה מנצ'סטר סיטי 7–0 גרמניה שאלקה 04 אצטדיון סיטי אוף מנצ'סטר, מנצ'סטר, אנגליה
צופים: 51,518
שיפוט: צרפת קלמנט טורפין
אגוארו הובקע שער בדקה ה- 35' (פ) 35' (פ), הובקע שער בדקה ה- 38' 38'
סאנה הובקע שער בדקה ה- 42' 42'
סטרלינג הובקע שער בדקה ה- 57' 57'
סילבה הובקע שער בדקה ה- 70' 70'
פודן הובקע שער בדקה ה- 78' 78'
ז'סוס הובקע שער בדקה ה- 83' 83'

מנצ'סטר סיטי ניצחה 10–2 בסיכום שני המשחקים

20 בפברואר 2019 ספרד אתלטיקו מדריד 2–0 איטליה יובנטוס אצטדיון ונדה מטרופוליטנו, מדריד, ספרד
צופים: 67,193
שיפוט: גרמניה פליקס צוואייר
חימנס הובקע שער בדקה ה- 78' 78'
גודין הובקע שער בדקה ה- 83' 83'
12 במרץ 2019 איטליה יובנטוס 3–0 ספרד אתלטיקו מדריד אצטדיון אליאנץ, טורינו, איטליה
צופים: 40,884
שיפוט: הולנד ביורן קויפרס
רונאלדו הובקע שער בדקה ה- 27' 27', הובקע שער בדקה ה- 48' 48', הובקע שער בדקה ה- 86' (פ) 86' (פ)

יובנטוס ניצחה 3–2 בסיכום שני המשחקים

רבע הגמר

הגרלת המשחקים התקיימה ב-15 במרץ 2019. מחזור המשחקים הראשון התקיים ב-9 ו-10 באפריל 2019. משחקי הגומלין התקיימו ב-16 ו-17 באפריל 2019.

רבע הגמר היה דרמטי אף הוא. אייאקס המשיכה להפתיע וניצחה את יובנטוס שנחשבה לפייבוריטית 2-1 בחוץ, לאחר תיקו בהולנד במשחק הראשון.

טוטנהאם הצליחה להדיח את מנצ'סטר סיטי, שזכתה בכל התארים באנגליה באותה השנה לאחר משחק גומלין משוגע, שכלל 2-3 לסיטי תוך 21 דקות ושער של סיטי בתוספת הזמן שנפסל באמצעות ה-var בשל טענת נבדל.

בנוסף ליברפול וברצלונה העפילו לחצי הגמר אחרי ניצחונות כפולים על פורטו ומנצ'סטר יונייטד.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
הולנד אייאקס 3–2 איטליה יובנטוס 1–1 2–1
אנגליה ליברפול 6–1 פורטוגל פורטו 2–0 4–1
אנגליה טוטנהאם הוטספר 4–4 (ש) אנגליה מנצ'סטר סיטי 1–0 3–4
אנגליה מנצ'סטר יונייטד 0–4 ספרד ברצלונה 0–1 0–3
9 באפריל 2019 אנגליה ליברפול 2–0 פורטוגל פורטו אצטדיון אנפילד, ליברפול, אנגליה
צופים: 52,465
שיפוט: ספרד אנטוניו מתאו לאחוז
קייטה הובקע שער בדקה ה- 5' 5'
פירמינו הובקע שער בדקה ה- 26' 26'
17 באפריל 2019 פורטוגל פורטו 1–4 אנגליה ליברפול אצטדיון הדרגאו, פורטו, פורטוגל
צופים: 49,117
שיפוט: הולנד דני מקלי
מיליטאו הובקע שער בדקה ה- 69' 69' מאנה הובקע שער בדקה ה- 26' 26'
סלאח הובקע שער בדקה ה- 65' 65'
פירמינו הובקע שער בדקה ה- 77' 77'
ואן דייק הובקע שער בדקה ה- 84' 84'

ליברפול ניצחה 6–1 בסיכום שני המשחקים

9 באפריל 2019 אנגליה טוטנהאם הוטספר 1–0 אנגליה מנצ'סטר סיטי אצטדיון טוטנהאם הוטספר, לונדון, אנגליה
צופים: 60,044
שיפוט: הולנד ביורן קויפרס
סון הובקע שער בדקה ה- 78' 78'
17 באפריל 2019 אנגליה מנצ'סטר סיטי 4–3 אנגליה טוטנהאם הוטספר אצטדיון סיטי אוף מנצ'סטר, מנצ'סטר, אנגליה
צופים: 53,348
שיפוט: טורקיה ג'ינייט צ'אקיר
סטרלינג הובקע שער בדקה ה- 4' 4', הובקע שער בדקה ה- 21' 21'
ב. סילבה הובקע שער בדקה ה- 11' 11'
אגוארו הובקע שער בדקה ה- 59' 59'
סון הובקע שער בדקה ה- 7' 7', הובקע שער בדקה ה- 10' 10'
יורנטה הובקע שער בדקה ה- 73' 73'

בסיכום שני המשחקים התוצאה הייתה 4–4 וטוטנהאם הוטספר עלתה בזכות עדיפות בשערי חוץ

10 באפריל 2019 הולנד אייאקס 1–1 איטליה יובנטוס יוהאן קרויף ארנה, אמסטרדם, הולנד
צופים: 50,390
שיפוט: ספרד קרלוס דל סרו
נרס הובקע שער בדקה ה- 46' 46' רונאלדו הובקע שער בדקה ה- 45' 45'
16 באפריל 2019 איטליה יובנטוס 1–2 הולנד אייאקס אצטדיון אליאנץ, טורינו, איטליה
צופים: 41,445
שיפוט: צרפת קלמנט טורפין
רונאלדו הובקע שער בדקה ה- 28' 28' ואן דה בייק הובקע שער בדקה ה- 34' 34'
דה ליכט הובקע שער בדקה ה- 67' 67'

אייאקס ניצחה 3–2 בסיכום שני המשחקים

10 באפריל 2019 אנגליה מנצ'סטר יונייטד 0–1 ספרד ברצלונה אולד טרפורד, מנצ'סטר, אנגליה
צופים: 74,093
שיפוט: איטליה ג'יאנלוקה רוקי
שו הובקע שער בדקה ה- 12' (ע) 12' (ע)
16 באפריל 2019 ספרד ברצלונה 3–0 אנגליה מנצ'סטר יונייטד קאמפ נואו, ברצלונה, ספרד
צופים: 96,708
שיפוט: גרמניה פליקס בריך
מסי הובקע שער בדקה ה- 16' 16', הובקע שער בדקה ה- 20' 20'
קוטיניו הובקע שער בדקה ה- 61' 61'

ברצלונה ניצחה 4–0 בסיכום שני המשחקים

חצי הגמר

הגרלת המשחקים התקיימה ב-15 במרץ 2019 (לאחר הגרלת רבע הגמר). מחזור המשחקים הראשון התקיים ב-30 באפריל, וב-1 במאי. משחקי הגומלין התקיימו ב-7 ו-8 במאי.

חצי הגמר היה אחד הגדולים והדרמטיים שהיו בהיסטוריה. ליברפול הדיחה את ברצלונה עם מהפך אדיר לאחר הפסד 3-0 במשחק הראשון (שכלל צמד של מסי ושער בבעיטה חופשית מרהיבה מ-30 מטר) עם 0-4 אדיר באנפילד, שכלל צמדים של דיבוק אוריגי ושל ג'ורג'יניו ויינאלדום.

טוטנהאם הפסידה לאייאקס 1-0 ביתי במשחק הראשון, ונקלעה לפיגור 2-0 בהולנד במחצית, אך שלושער אדיר של לוקאס מורה במחצית השנייה, שכלל שער ניצחון בדקה ה-96, העלה את טוטנהאם לגמר באחד המהפכים הגדולים שנראו בליגת האלופות.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
אנגליה טוטנהאם הוטספר 3–3 (ש) הולנד אייאקס 0–1 2–3
ספרד ברצלונה 3–4 אנגליה ליברפול 3–0 0–4
30 באפריל 2019 אנגליה טוטנהאם הוטספר 0–1 הולנד אייאקס אצטדיון טוטנהאם הוטספר, לונדון, אנגליה
צופים: 60,243
שיפוט: ספרד אנטוניו מתאו לאחוז
ואן דה בייק הובקע שער בדקה ה- 15' 15'
8 במאי 2019 הולנד אייאקס 2–3 אנגליה טוטנהאם הוטספר יוהאן קרויף ארנה, אמסטרדם, הולנד
צופים: 52,641
שיפוט: גרמניה פליקס בריך
דה ליכט הובקע שער בדקה ה- 5' 5'
זיאש הובקע שער בדקה ה- 35' 35'
מורה הובקע שער בדקה ה- 55' 55', הובקע שער בדקה ה- 59' 59', הובקע שער בדקה ה- 90+6' 90+6'

בסיכום שני המשחקים התוצאה הייתה 3–3 וטוטנהאם עלתה בזכות עדיפות בשערי חוץ

1 במאי 2019 ספרד ברצלונה 3–0 אנגליה ליברפול קאמפ נואו, ברצלונה, ספרד
צופים: 98,299
שיפוט: הולנד ביורן קויפרס
סוארס הובקע שער בדקה ה- 26' 26'
מסי הובקע שער בדקה ה- 75' 75', הובקע שער בדקה ה- 82' 82'
7 במאי 2019 אנגליה ליברפול 4–0 ספרד ברצלונה אצטדיון אנפילד, ליברפול, אנגליה
צופים: 55,212
שיפוט: טורקיה ג'ינייט צ'אקיר
אוריגי הובקע שער בדקה ה- 7' 7', הובקע שער בדקה ה- 79' 79'
ויינאלדום הובקע שער בדקה ה- 54' 54', הובקע שער בדקה ה- 56' 56'

ליברפול ניצחה 4–3 בסיכום שני המשחקים

גמר

משחק הגמר נערך ב-1 ביוני 2019 באצטדיון ונדה מטרופוליטנו, מדריד שבספרד.

1 ביוני 2019 אנגליה טוטנהאם הוטספר 0–2 אנגליה ליברפול אצטדיון ונדה מטרופוליטנו, מדריד, ספרד
צופים: 63,272
שיפוט: סלובניה דמיר סקומינה
סלאח הובקע שער בדקה ה- 2' (פ) 2' (פ)
אוריגי הובקע שער בדקה ה- 87' 87'

סטטיסטיקה

מלך השערים

דירוג שחקן קבוצה שערים דקות במגרש
1 ארגנטינה ליונל מסי ספרד ברצלונה 12 837
2 פולין רוברט לבנדובסקי גרמניה באיירן מינכן 8 714
3 ארגנטינה סרחיו אגוארו אנגליה מנצ'סטר סיטי 6 510
פורטוגל כריסטיאנו רונאלדו איטליה יובנטוס 749
מאלי מוסא מארגה פורטוגל פורטו 840
סרביה דושאן טאדיץ' הולנד אייאקס 1080
7 קרואטיה אנדריי קרמאריץ' גרמניה הופנהיים 5 481
ארגנטינה פאולו דיבאלה איטליה יובנטוס 518
ברזיל ניימאר צרפת פריז סן-ז'רמן 532
בוסניה והרצגובינה אדין דז'קו איטליה רומא 570
אנגליה הארי קיין אנגליה טוטנהאם הוטספר 688
ברזיל לוקאס מורה אנגליה טוטנהאם הוטספר 701
אנגליה ראהים סטרלינג אנגליה מנצ'סטר סיטי 871
  • ליונל מסי זכה בפעם השישית בתואר מלך השערים לעונה בליגת האלופות.

מלך הבישולים

דירוג שחקן קבוצה בישולים דקות במגרש
1 גרמניה לרוי סאנה אנגליה מנצ'סטר סיטי 5 395
אורוגוואי לואיס סוארס ספרד ברצלונה 810
ספרד ז'ורדי אלבה ספרד ברצלונה 900
4 בלגיה קווין דה בראונה אנגליה מנצ'סטר סיטי 4 247
אלג'יריה ריאד מחרז אנגליה מנצ'סטר סיטי 388
ספרד קרלוס סולר ספרד ולנסיה 390
בוסניה והרצגובינה אדין דז'קו איטליה רומא 570
צרפת קיליאן אמבפה צרפת פריז סן-ז'רמן 701
סרביה דושאן טאדיץ' הולנד אייאקס 990

ראו גם

הערות שוליים

  1. ^ אלופת אלבניה סקנדרבו קורצ'ה הושעתה על ידי אופ"א
  2. ^ "First and second qualifying rounds draw". איגוד התאחדויות הכדורגל האירופיות. 19 ביוני 2018.
  3. ^ "Matches - Qualif.1 - 1st leg". איגוד התאחדויות הכדורגל האירופיות.
  4. ^ "Matches - Qualif.1 - 2nd leg". איגוד התאחדויות הכדורגל האירופיות.
  5. ^ שי מוגילבסקי, צדק ועזרא כבשו, 1:4 קל לבאר שבע על פלורה טאלין, באתר ynet, 10 ביולי 2018
  6. ^ "3rd qualifying rounds draw". איגוד התאחדויות הכדורגל האירופיות.
  7. ^ "Matches - Qualif.2 - 1st leg". איגוד התאחדויות הכדורגל האירופיות.
גמר ליגת האלופות 2019

גמר ליגת האלופות 2019 של עונת 2018/2019 נערך באצטדיון ונדה מטרופוליטנו במדריד שבספרד ב-1 ביוני 2019, בין ליברפול לבין טוטנהאם הוטספר, שתיהן מהפרמייר ליג והסתיים בניצחון של ליברפול בתוצאה 2:0. לטוטנהאם זו הופעת בכורה במשחק גמר ליגת האלופות, ואילו לליברפול זו ההופעה התשיעית והשנייה ברציפות בגמר, לאחר שבמשחק הגמר של שנה שעברה היא נוצחה 3:1 על ידי ריאל מדריד. זה הגמר השני שבו משחקות שתי קבוצות אנגליות, כאשר הפעם הראשונה הייתה בגמר ליגת האלופות 2008, ולראשונה מאז גמר ליגת האלופות 2013, לא משתתפת במשחק גמר קבוצה מספרד. ליברפול שניצחה במשחק תזכה בזכות להתמודד בסופר קאפ האירופי לשנת 2019 מול המנצחת של גמר הליגה האירופית 2019 - צ'לסי.

עונת 2018/2019 בליגה האירופית

עונת 2018/2019 בליגה האירופית היא העונה ה-48 של טורניר הכדורגל האירופאי השני בחשיבותו של אופ"א והפעם העשירית שהטורניר מתקיים במתכונתו הנוכחית. משחק הגמר של הליגה האירופית 2018/19 נערך ב-29 במאי 2019 באצטדיון הלאומי של באקו, אזרבייג'ן. צ'לסי זכתה בתואר לאחר שגברה בתוצאה 4–1 על קבוצת ארסנל.

שלוש קבוצות ישראליות החלו את השתתפותן במפעל: מכבי תל אביב (סגנית אלופת ליגת העל 2017/18) (הודחה בשלב הפלייאוף), בית"ר ירושלים (שהודחה בשלב המוקדמות) (סיימה במקום 3 בליגת העל 2017/18) והפועל חיפה (מחזיקת גביע המדינה 2017/18) (שהודחה אף היא בשלב המוקדמות). אליהן הצטרפה אלופת ליגת העל 2017/18 הפועל באר שבע (שהודחה בסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות).

עונות בגביע אירופה לאלופות ובליגת האלופות
גביע אירופה לאלופות 1955/19561956/19571957/19581958/19591959/19601960/19611961/19621962/19631963/19641964/19651965/19661966/19671967/19681968/19691969/19701970/19711971/19721972/19731973/19741974/19751975/19761976/19771977/19781978/19791979/19801980/19811981/19821982/19831983/19841984/19851985/19861986/19871987/19881988/19891989/19901990/19911991/1992
ליגת האלופות 1992/19931993/19941994/19951995/19961996/19971997/19981998/19991999/20002000/20012001/20022002/20032003/20042004/20052005/20062006/20072007/20082008/20092009/20102010/20112011/20122012/20132013/20142014/20152015/20162016/20172017/2018 • 2018/2019 • 2019/20202020/2021

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.